Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 05:59


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Koncovky k reprokabelům
PříspěvekNapsal: 25 zář 2016 09:39 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Nikde jsem to tu nenašel.Používáte prosím koncovky k reprokabelům?
Ptám se proto, že některé "pozlacené" konektory mě zčernaly.Jiné s "rozpínacím" efektem jsou časem volné.
Jediný pár co mám je ok.A ten nevím kde jsem koupil...Kdybych něměl v úmyslu s tím občas hýbat dal bych kabely asi přímo do svorek a neřešil to.
Nebo třeba jen konce pocínovat,aby se netřepily?
Pokud konektory? Preferujete k zesilovači či reprům banánky nebo vidličky? Jestli máte s něčím dobrou zkušenost budu rád.
Prosím ne highend koncovky pro audiofily. :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koncovky k reprokabelům
PříspěvekNapsal: 25 zář 2016 10:59 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Jako elektrikář mám všude nalisovaný vidličky, na bednách šroubovací koncovky, a třeba receiver má pružinový svorky, tak tam mám dutinky na drátech. Klasický "tesla" reprozásuvky a konektory jsou a dycky byly nespolehlivý, a podle provedení použitelný tak do 10W. Banánky nemám rád, stačí trochu zatáhnout a je to odpojený.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koncovky k reprokabelům
PříspěvekNapsal: 25 zář 2016 11:00 
Řádný člen

Registrován: 06 led 2014 11:42
Příspěvky: 192
Kraj: ČR - Ústecký
Dávám přednost banánkům, zkus třeba tyto:

http://www.hifistore.cz/bananky-bp-312- ... de150.html


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koncovky k reprokabelům
PříspěvekNapsal: 25 zář 2016 11:08 
Uživatelský avatar

Registrován: 12 dub 2014 16:06
Příspěvky: 363
Kraj: ČR - Jihomoravský
Jednoznacne roztahovaci bananky AEC, ani jednou se mi jeste nepovolily nebo nijak neuvolnily. Pripadne jine znacky ale stejneho principu:
http://www.customworks.cz/komponenty/ae ... aec-bp-106


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koncovky k reprokabelům
PříspěvekNapsal: 25 zář 2016 11:25 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Není všechno zlato co se třpytí. Ne všechno co vypadá zlacené je doopravdy zlacené. Ne všechno co je doopravdy zlacené je taky účelné...

Nejvhodnější povrch na přepínače a konektory je podle mého stříbro. Za prvé je to ze všech kovů nejlepší vodič. Za druhé sice rychle a snadno zčerná, ale jeho oxidy a sulfity jsou velmi měkké, takže stříbřené pohyblivé kontakty mají samočistící schopnost. Proto i brutálně zčernalé čtyřicetileté DIN konektory (signálové i reproduktorové) fungují dobře - stačí je několikrát zasunout a vytáhnout - zatímco mizerně niklované nové konektory zlobí skoro furt.

Zlato, pokud není čisté, v dostatečné vrstvě a tedy drahé, funguje hůř. Chrání spíš proti plošné a hluboké mikrokorozi (třeba u přímých konektorů plošných spojů, kde je samozřejmě mnohem lepší než měď). Proti mizernému zlacení ale co do spolehlivosti poslouží úplně stejně, nebo i líp kvalitní nikl.

U připojování repráků jde hlavně o spolehlivý a stálý, více méně trvalý spoj s malým přechodovým odporem. Z tohohle pohledu paradoxně dobře vyhoví i pérkové kontakty těch nejlevnějších terminálů - prostě proto, že mají ostrou hranu, i když jinak jsou naprosto aušusové. Tady stačí zapájení odizolovaného konce a pak to zlehka rozklepnout kladívkem nebo zmáčknout v kleštích. Nevýhodou je, že se kablík na hranici pocínovaného konce rád užužlá. A něktrá tavidla jsou agresivní. Já na to dávám lisovací dutinky. Trochu líp se s tím manipuluje, ale zas to hůř drží.

U terminálů banánkových jde hlavně o tvar pružných segmentů na banánku - čím víc mají hran v kontaktu se zdířkou a čím větší silou jsou přitlačované, tím líp. Kvalitní banánky mají vodič zasunutý do otvoru a přitažený poměrně tlustým šroubem - ošetření odizolovaného konce není nutné. Ty banánky jsou ale většinou celokovové a hrozí zkrat kovovým předmětem.

Nejfortelnější a pro velké výkony nejvhodnější je pevně dotáhnout pod šroubovací terminál masivní lisovací vidličku. Na materiálu zas tak moc nesejde, v pohodě postačí autoelektrikářská mosazná nebo elektrikářská pocínovaná. Já používám cínovaná lisovací elektrikářská oka, která na vidličku proříznu - jsou sice nevzhledná, ale zato bytelná.

Pokud má zesilovač jen šroubovací terminály v provedení, kde se konec vodiče zasunuje z boku do výřezu v plastu a dotahuje plastovou maticí (nelze použít vidlici ani banánek), vyhoví stejné zakončení jako pro terminál pérkový.

A na bednách nemusí být od věci použít třeba profi konektor Speakon. Samozřejmě kvalitní, třeba od Neutriku. Může se klidně kombinovat s běžným terminálem a používat ho třeba při různém zkoušení a porovnávání beden. Jeho výhodou je bezpečná manipulace pod zátěží a rychlá zaměnitelnost.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koncovky k reprokabelům
PříspěvekNapsal: 25 zář 2016 14:14 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Děkuju moc Vám všem a hlavně Ransomovi. Zase jsem o něco chytřejší...Všechny typy vypadají dobře. Ty koncovky jak vložil Basinga jsem viděl,ale nikdy neměl v ruce.Věřím, že kvalitní banánky asi budou držet. Možná, že zkusím ale spíš ty vidle. Přijdou mi takové opravdu festovní.A manipulace myslím snad dobrá.
Ty speakony mě taky napadly.Kdybych němel hotové repro, tak bych o tom asi i přemýšlel.Nebo ho tedy dodatečně ještě přidat.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koncovky k reprokabelům
PříspěvekNapsal: 25 zář 2016 15:29 
Řádný člen

Registrován: 06 led 2014 11:42
Příspěvky: 192
Kraj: ČR - Ústecký
Pokud chceš s kabely občas manipulovat, pak Ti vidličky polezou na nervy, zvlášť pokud k terminálům nemáš úplně dobrý přístup (většinou u zesilovače). Mám dva páry vidliček Nakamichi, věnuji Ti je.
Asi takhle vypadají:


Příloha:
vidličky.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koncovky k reprokabelům
PříspěvekNapsal: 25 zář 2016 16:41 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
To je atraktivní nabídka! Když se podívám i na blbej Aliexpres...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koncovky k reprokabelům
PříspěvekNapsal: 25 zář 2016 17:03 
Řádný člen

Registrován: 06 led 2014 11:42
Příspěvky: 192
Kraj: ČR - Ústecký
Jojo, na Ali jsou to ty v první řadě vpravo, 8ks za 9,89 USD ..
Ta fotka, co jsem vložil, byla jen ilustrativní.
No, co s nimi, pily mi krev......


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koncovky k reprokabelům
PříspěvekNapsal: 25 zář 2016 17:23 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Nechápu nikoho, kdo nepoužívá speakony. Ano nemáte právo na názor, jsem militantní. :twisted:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koncovky k reprokabelům
PříspěvekNapsal: 25 zář 2016 17:51 
Řádný člen

Registrován: 06 led 2014 11:42
Příspěvky: 192
Kraj: ČR - Ústecký
Bananaaaaa !!!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koncovky k reprokabelům
PříspěvekNapsal: 25 zář 2016 17:55 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Ale Kevine...

PA si bez speakonů nedovedu představit. Domácí Hi-Fi ano.

Ale jestli chcete nějakou opravdovou hovězinu, rád se k ní přiznám. Ještě ne moc dávno jsem na bedýnky určené k umístění do interiéru na nějaké stálé místo prostě dozadu přišrouboval jedním šroubkem dvojsvorku ze 4mm2 čokolády. Nad ní jsem vyvrtal těsnou díru pro vytažení kablíků od výhybky a spojil to s přívodním kablíkem v té čokoládě. Primitivní, šeredné, trochu nešikovné. Na druhou stranu velice spolehlivé, odolné proti vytržení, miniaturní a prakticky zadarmo. Kablíky samozřejmě opatřené dutinkami. S průřezem není problém - čokolády se běžně dělají do 25mm2 a ani ty nejsou nikterak velké.

Nuže, vynášejte soudy!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koncovky k reprokabelům
PříspěvekNapsal: 25 zář 2016 19:28 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Já používám holej kabel, kterému pocínovávám jednotlivé chlupy.
Stejně je to jedno, podstatné je, jaké pojistky se použijí, jak se kabel nechá rozehrát a jak se mu zorientují krystaly.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koncovky k reprokabelům
PříspěvekNapsal: 25 zář 2016 20:18 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Laminat asi požil něco, co mu můžu závidět a nebo ho politovat, pokud to má furt...
To Ransom: zadní repro k receiveru mám připojený podobně, 0.5mm2 Tesla dvoulinka na 1PF... se mi nezdála, takže přímo na bedně připevněný wagosvorky (v provedení na plochu) a od toho dál CYSY 4x1.5mm2, žíly spojený do kříže. Nějak jsem moc do těch historickejch beden nechtěl zasahovat, ale nakonec mají jiný výhybky. Speakon samozřejmě na aparát co se stěhuje je nutnost, jinak to snad ani nejde...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koncovky k reprokabelům
PříspěvekNapsal: 25 zář 2016 20:55 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Basinga vzal bych je.Ozkouším a když se osvědčí objednám si další.Když mi je pošleš mohl bych Ti na oplátku doručit láhev hrušky co se Ti zamlouvala.Nebo se pak nějak domluvíme.
K používání čokolády se taky přiznávám... :)
Akorát tedy doufám, že mám kabely dobře rozehrané.Jen nevím jak to vydadá s těmi crystaly. :D
Kus těch vidlí vychází na 30 Kč to je dost dobrá cena na naše poměry.
Nevíte někdo jestli se dají objednat i někde u nás?


Naposledy upravil scarabeo dne 25 zář 2016 21:23, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koncovky k reprokabelům
PříspěvekNapsal: 25 zář 2016 21:13 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Laminat skromně zamlčel, že má hlavní bedny připojené použitou železniční trolejí. Ta má totiž jak ideální profil ("modifikovaná osmička") pro rozložení proudů o různé frekvenci, tak je i vyrobená z ušlechtilého materiálu: Jedná se totiž o elektrovodný bronz, přesněji řečeno o slitinu někde na půl cesty mezi zvonovinou a bronzem sochařským. Souvislosti snad nemusím rozepisovat.
Další výhodou troleje je, že už je kondiciovaná vysokým napětím a povrch vysokokofrekvenční (spodní) zóny má ohlazený sběračem, takže povrchová vrstva (exponovaná vlivem skinefektu) má minimalizovanou měrnou impedanci. Další výhodou je, že na vdálenosti do 3m trolej drží tvar. Odpadá tak izolace, jejímž pnutím vznikají svodové šumy a piezoefekty.

Já momentálně experimentuju s dostupnějším bimetalovým drátem původně vyvinutým pro hromosvodní ochranu. Jedná se o jádro z vícevrstvého AlMgSi drátu plátované naválcovanou Cu fólií, o celkovém průměru 8mm (průřez 50mm2). U nás dodává firma J. Pröpster GmbH.
První pokusy jsou velice slibné!

Kodl: Ty's použil pro vedení signálu žílu s barevným označením vyhraženým pro ochranný vodič?
Strašná představa.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koncovky k reprokabelům
PříspěvekNapsal: 25 zář 2016 22:00 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
To mě zajímá...Snad bude možné na té poslechovce ten bimetalový drát nebo tu trolej taky ozkoušet.
Na to by byly možná vhodné svorky co se používají na hromosvody nebo možna tak ještě na autobaterie...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koncovky k reprokabelům
PříspěvekNapsal: 25 zář 2016 22:08 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Kdybyste někdo měl tipy, která dálková ovládání chcete do té recenze, dejte vědět. Asi budu dělat i rozdíly změny vzdušnosti zvuku pro několik různých délek, na kterou se musí hudební signál překonat vzdáleností elmg zarušenou poslechovkou, než se dostane z dálkáče do zesilovače a zase zpátky.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koncovky k reprokabelům
PříspěvekNapsal: 25 zář 2016 22:34 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Za mě určitě Emgeton C1i. Tahle dálka je ale dost choulostivá na napájecí články. Zatím nejlepšího zvuku jsem dosáhl se speciálními audio NiMh články nabíjenými lineárním zdrojem. Jakmile se použije k nabíjení článků zdroj spínaný, přijdete o typicky analogový zvuk. Ne že by to pak hrálo vyloženě špatně, to ne. Ale furt to je digitál. Zkoušel jsem i litiové články, ale s nimi to zní suše a technicky, jako bez duše. A je pak jedno jak je nabíjíš. Prostě je to mrtvý. Přitom i u takhle laciného ovladače stačí tak málo - a jsi zvukově o několik levelů výše.
Nezkoušel někdo zapojit před IR LED diodu elektronkový buffer?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koncovky k reprokabelům
PříspěvekNapsal: 25 zář 2016 22:55 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
No já to použil jako vodič PEN (nebo PEM) , mám to zapojený na - výstup receiveru (jenom škoda, že receiver je ve dvojité izolaci :-)
Spíš by mě zajímala ta kombinace Al a mědi, v naší končině se kostely a vily zbohatlíků zatím uzemňují skutečnou mědí, D= 7mm. Tenhle ojeb znám jenom z háků na okapy, je to pozink plátovaný 0.6mm Cu plechem, oproti origo hákům z Cu pásoviny 40x5mm a nebo jako Cupal podložky, dnes problematicky sehnatelné.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group