Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 20:34


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Quadral Titan Mk III a musical-fidelity supercharger-550
PříspěvekNapsal: 24 led 2017 11:25 

Registrován: 24 led 2017 09:33
Příspěvky: 10
Bydliště: Znojmo
Kraj: ČR - Jihomoravský
Zdravím všechny podobně postižené. Pod stromeček jsem si koupil ,,jeté,, Quadral Titan Mk III a ty pod mým VSX-D-814 úplně zmizely. A proto že chci myšlenku domácího kina zachovat a posílit jen tyto 2 konce pořídil jsem musical-fidelity supercharger-550. po půlhodině ,,osahávání,, jsem jsem otočil ,,volume doprava,, a po pár vteřinách (asi 3-5) vypadla ochrana na pravém MF. Po restartu přestal hrát pravej bas a levej chrčel (90 000,- v háji a výsledek-zkažený svátky)
Pán prodejce Qadralů se k tomu stavil tak že sem je utavil tak co bych vlastně chtěl) po hodinách serfování jsem došel až sem a tady našel kontakt na opravce reprduktorů a zvolil pana Kříže v Hav.Brodě.
Pán se k tomu staví čelem a po rozebrání zjistil že po neodborné výměně membrán rspkt. jejich nevystředění se cívka prodřela. Vyměněny cívky (pán má nějaký svůj systém navíjení který je prý lepší jak od výrobce) a závěsy. po 10ti dnech jsem zkompletoval a zkouším nyní co vydrží :o)) páč poslouchám hudbu nahlas. Musím říct že jsem nadšen a to zatím hraju jen na komerčním DVD od Panasonicu. Musím dokoupit ještě asi nějaké kombo CD s předzesákem a zřejmě kabely k reprákům (teď mám 2x5mm reprokabel z metráže)
Docela mě zajímá názor odorníků na tuto mnou zvolenou kombinaci a samo i na ostatní.
Dařte se všichni


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Quadral Titan Mk III a musical-fidelity supercharger-550
PříspěvekNapsal: 24 led 2017 11:52 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Ty Titany nebudou už defaultně nějaké terno, takže tím, že z toho Kříž udělá "úplně jiný reprák" se toho snad už tolik zkazit nedá, ani vylepšit nějakým zázračným kabelem napuštěným hadím olejem extrahovaným za úplňku jen z těch nejkvalitnějších šumavských zmijí. Další věc je taky jaká hudba je na tom provozovaná, protože většina komerční produkce si nezaslouží nic lepšího, už ze studia je to schválně domrvené.

Ten receiver bych tipoval, že nebude nic moc, ale vím, že nějaký Pioneer fungoval velmi dobře od předku po konec, tj. v režimu, kdy je to důležité, měl takové a makové zkreslení a dostatečný výkon, aby nešel do limitace při kýžené SPL.

Ty konce neznám, nevím, proč jsi zvolil zrovna tohle, přijde mi to zbytečně drahé a nevzhledné i nevhodně prostorově řešené. Nevím no, doma bych si dokázal představit, že odtavím repráky spíš slabým zesilovačem provozovaným v limitaci, než silným, protože pak už je limitem ucho (alespoň to moje).

Tos koupil od Machalíka?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Quadral Titan Mk III a musical-fidelity supercharger-550
PříspěvekNapsal: 24 led 2017 12:08 

Registrován: 24 led 2017 09:33
Příspěvky: 10
Bydliště: Znojmo
Kraj: ČR - Jihomoravský
Zorg píše:
Ty Titany nebudou už defaultně nějaké terno, takže tím, že z toho Kříž udělá "úplně jiný reprák" se toho snad už tolik zkazit nedá, ani vylepšit nějakým zázračným kabelem napuštěným hadím olejem extrahovaným za úplňku jen z těch nejkvalitnějších šumavských zmijí. Další věc je taky jaká hudba je na tom provozovaná, protože většina komerční produkce si nezaslouží nic lepšího, už ze studia je to schválně domrvené.

Ten receiver bych tipoval, že nebude nic moc, ale vím, že nějaký Pioneer fungoval velmi dobře od předku po konec, tj. v režimu, kdy je to důležité, měl takové a makové zkreslení a dostatečný výkon, aby nešel do limitace při kýžené SPL.

Ty konce neznám, nevím, proč jsi zvolil zrovna tohle, přijde mi to zbytečně drahé a nevzhledné i nevhodně prostorově řešené. Nevím no, doma bych si dokázal představit, že odtavím repráky spíš slabým zesilovačem provozovaným v limitaci, než silným, protože pak už je limitem ucho (alespoň to moje).

Tos koupil od Machalíka?

Ano Machalíka
líběj se mi velký věci a ty konce mi poradil pan Machalík ze seznamu který jsem mu poslal a mě se líběj a odpadl mi alespoň jeden krám pod televizí, mám 65" a nechci jí mít moc vysoko
ze zesíku používám jen před. ale za moc určo nestojí proto chci nějaké to kombo s CD
dík za zájem


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Quadral Titan Mk III a musical-fidelity supercharger-550
PříspěvekNapsal: 24 led 2017 12:24 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Aha, no tos narazil na toho pravýho :lol:
Škoda, teď už je pozdě něco měnit. Ale když už jsme u těch velkých krabic - na hlasitý poslech do místnosti (jakékoliv hudby) bych si býval raději koupil 1518 od Bartoliho (ani nevím, jestli je ještě nabízí), což je o několik řádů kvalitnější řešení, a bylo by to i levnější - a to tak že na všech frontách (zesilovač) ;)

Nevím, co myslíš tím kombem, ale moc bych to nehrotil. Hrň to prostě přes digitální výstup toho DVD do receiveru, to se mi většinou osvědčilo nejvíc (měl jsem vyšší řady Onkyí). Nejlepšího výsledku sice dosáhneš hraním z kompu, asynchronní přenos do USB DACU, analogová regulace a konce. Jenže je otázka, co bude mít vůbec prokazatelnej přínos na výslednej poslech, podle mě už máš víceméně vymalováno. Samo, něco ještě marginálně zlepšíš, ale jen naliješ spoustu peněz do nevhodného místa. Aneb jestli to má vůbec smysl řešit těch pár třísek v setnici, když les už je pokácenej...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Quadral Titan Mk III a musical-fidelity supercharger-550
PříspěvekNapsal: 24 led 2017 20:22 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
No jo...musím říct, že ačkoli se Bartoli chová, jak se chová, za ty prachy bych určitě raději koupil 1518 od něj, než cokoliv od Machalíka...a Titan-y bych tedy nechtěl už vůbec.
Co se zesilovačů týče, tak ty konce neznám, ale ani to příliš nechci komentovat. Vliv zesilovače se často trochu přeceňuje. Vliv to samozřejmě má a je slyšitelný (protože soustava a její výhybka mírně deformuje jeho frekvenční charakteristiku), ale ze zkušenosti vím, že dobrá bedna hraje dobře v podstatě se vším (nebrat doslova). Ještě menší vliv mají DAC-y (teď se nebavím o integrované zvukovce nebo DVD přehrávačích za 1000Kč) a úplně směšný je to s kabelama.
Není mi jinak tak nějak jasný, k čemu je dobrý ptát se po funusu na zakoupenou sestavu. Já osobně se ptám spíš předtím, než koupím. Pak už je to totiž jedno... ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Quadral Titan Mk III a musical-fidelity supercharger-550
PříspěvekNapsal: 24 led 2017 23:45 

Registrován: 24 led 2017 09:33
Příspěvky: 10
Bydliště: Znojmo
Kraj: ČR - Jihomoravský
Sdílím kucí vaše názory, nic méněně jsem se takhle rozhodl byť jsem svoje heslo ,,láska na první poslech,, nechal malinko stranou.
Neptal jsem se jestli jsem udělal dobře, ale na názor této kombinace všeobecně. Titany hrají úúúúúplně luxsusně do poloviny možností zesilovače i mých představ. a zůstává otázkou jestli takovéto reprbedny už někdo vymyslel a sestrojil (co člověk to chuť), ale i tak si to maximálně užívám. Bydlím na ,,samotě u vinohradu,, a mám 200m byt (což je trošku taky jádrem pudla) a na splnění představ si nejspíš dokoupím SW. Zaujal mě tento https://www.google.cz/?gws_rd=ssl#q=Teu ... HX+Ultra+2
mám prostě rád velké věci, proto se pohybuju tří tunovým Mastodontem a stačí juknout na moje stránky pro představu mé přestavy o životě
Zdravím tímto všechny požitkáře, proto že o tom je život kucí, bejt zatrpklej nejni vono
Dařte se


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Quadral Titan Mk III a musical-fidelity supercharger-550
PříspěvekNapsal: 25 led 2017 11:39 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Kdybych měl takové možnosti, tak bych si koupil Tannoy Westminster Royal, JBL Ti 250 nebo JBL Ti 5000.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Quadral Titan Mk III a musical-fidelity supercharger-550
PříspěvekNapsal: 25 led 2017 12:34 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Jako dekorace do vintage místnosti asi dobrý, zapojený bych to provozovat nechtěl, a to ani z nostalgie, jak se to taky dřív mastilo...

Ty Titany mají hodně nectností a víceméně se ti líbí jen proto, že mají trochu větší basák. Což není nic světobornýho. Basy se beztak dají pořešit téměř dokonale separé.

Subwoofer bych nehrotil, je to jen pumpa na vzduch. Stačí si určit rozsah a SPL a zbytek ti z toho vyplyne sám. Ty dva 15" asi dobrý pro většinu lidí a hudebního nasazení co se týče SPL. Mě to přijde nešikovný. Nicméně pokud jsi megaloman nebo koukáš na filmy a vyžaduješ <25Hz, tak něco jako 4ks vysokozdvihových 18" vůbec nebudou od věci. Samozřejmě chytře rozmístěné a řízené.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Quadral Titan Mk III a musical-fidelity supercharger-550
PříspěvekNapsal: 25 led 2017 23:36 

Registrován: 24 led 2017 09:33
Příspěvky: 10
Bydliště: Znojmo
Kraj: ČR - Jihomoravský
moc moc se mě ty Titány líbějí, jen mě mrzí ¨basy co se projevu týče nejdou lineárně se zesílením, ale je to nespíš jejich konstrukcí. do poloviny zesílení hrají neskutečně krásně (můj pocit) zatím jsem spokojen a když mě přestanou bavit (snad ne e ) dám je jako satelity místo AQ .o).
Nic méně dneska jsem našel ve skladě Velodyne SPL tuším 1000 kterej mě přestal hrát asi v roce 2008 a dal ho na opravu, prej půjde dát dokupy. Nehrál zle tak se uvidí. Třeba už to bude vono
Něco o mě
http://offroadforum.cz/viewtopic.php?f=2&t=26947
http://offroadforum.cz/viewtopic.php?f=2&t=23884
http://offroadforum.cz/viewtopic.php?f=87&t=65150
http://offroadforum.cz/viewtopic.php?f=18&t=23732
když člověka baví práce a život tak nějak všeobecně už padesát let
Jo a koupil bych trošičku slušnej centr dyby jste mi kucí mohli něco nalinkovat, předem děkuji
a dařte se líp než já


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group