Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 06:00


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Prerabka Tesla 1PF 067 33 k PC
PříspěvekNapsal: 08 úno 2017 19:12 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
TLU - neskutočne rád vidím, že prispievaš.
Koso16 - sám som bol taký totálny amatér...mnohými rokmi presvedčený, že niečo o zvuku viem, než mi pár ľudí (TLU, Penjo Ransom...a iní) ukázali, že som o slušnom zvuku vedel ho... :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prerabka Tesla 1PF 067 33 k PC
PříspěvekNapsal: 08 úno 2017 19:36 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Já jen něco doplním:

Pokud chceš zrecyklovat původní kisny i s dírami pro repráky, zkus tu úplně nejjednodušší možnost, která se přímo sama nabízí. Jestli jsem to pochopil správně, tak ti původní basáky zbyly? Pokud ano, sežeň si za pár drobných staré ARV161. A postav si to znovu, ale s odladěnou výhybkou, se kterou to hraje lépe a snese to bez protestů i větší nálož. Bedýnky můžeš zrenovovat, vyztužit, vytlumit. Skvěle si s tím vyhraješ, nebude to stát majlant a výsledek bude - žádný zázrak, ale použitelný. Já už to tady odkazoval několikrát a už s tím sám sobě lezu na nervy, ale koukni se pro inspiraci tutaj.
Ono trefovat se do hotové a navíc takhle koncipované bedýnky novými repráky je dost komplikované.

Pokud tě to bude bavit, zkus si udělat kopii nějakého osvědčeného a dobře navrženého projektu. Nanovo, do kisen udělaných na míru. Ohmatej si ty základní práce a postupy. A mezi tím se poptávej, co jak funguje. Přijdeš tak o nejmíň peněz, zažiješ nejméně zklamání. A potřebné znalosti časem doplníš.

Návod na měření TS parametrů:
http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=15625


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prerabka Tesla 1PF 067 33 k PC
PříspěvekNapsal: 09 úno 2017 01:03 

Registrován: 07 úno 2017 12:05
Příspěvky: 11
Kraj: SR - Bratislavský
TLU
Popravde myslel som si ze mam aspon zaklad ale cim viac citam studijne materialy co som zatial nasiel tym viac zistujem ze viem o tom prd, preto aj to zhodnotenie ze som to zobral zo zleho konca :D a idem si to skusit nastudovat necakam ze mi tu niekdo vysipe z rukavu zhrnte info co sa ucil cele roky ak si nabral taky dojem tak prepac nebolo to zamerom.Nechcem aby ste mi schvalovali blbe napady(k nicomu by to neviedlo) skor budem vdacny za kritiku lebo ak sa mi aj podari si to nastudovat a pochopit to nebudem mat prakticke znalosti ktore mas ty a mnohy dalsi tu na fore

tatko Tom
tiez som na to dnes dosiel :D

ransom
dakujem za odkazy na postup merania uz je starostlovo ulozeny.
ohladne tych starych basakov.. neviem ako na tom kazdopadne sa rozhodnem ci tu bednu pouzijem az potom co si nieco nastudujem o problematike lebo ako sa ukazalo viem prd a nechapem hooodne veciam koniec koncov ako sam pises trafit sa reprakmi do tejto bedne bude problem a v mojom pripade bez znalosti by to bolo cisto o nahode.

Viem ze som otravny ale chcem vas poprosit ak matie niekdo nejaky odkaz na literaturu ci len zoznam tem s ktorym by som mal zacat tak vas on poprosim Tlu uz nejake spomenul len neviem cim zacat.
zatial som si stiahol Reproduktory a reproduktorové soustavy zo 76-teho ak mate nejake odporucanie na doplnujucu literaturu budem rad ked mi napisete aspon nazov ked uz nehodite priamo odkaz :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prerabka Tesla 1PF 067 33 k PC
PříspěvekNapsal: 09 úno 2017 06:21 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Tu máš niečo modernejšie:
https://docs.google.com/file/d/0B_l73GV ... edit?pli=1
https://uloz.to/!V7oSM5uwJ/stavime-repr ... omplet-pdf
To druhé už síce tiež nie je úplne najnovšie, ale stále je tam hromada využiteľných informácii - hlavne základov. Tieto dve veci sú rozhodne lepšie, ako kniha z roku 1976, ktorá je síce zaujímavé čítanie, no z dnešného hľadiska je to už trochu out.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group