Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 12:04


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Tesla AZL 060 vstupy
PříspěvekNapsal: 10 úno 2017 15:30 

Registrován: 02 čer 2012 20:45
Příspěvky: 591
Bydliště: Bratislava IV
Kraj: SR - Bratislavský
Práve mám za sebou pomerne rozsiahlu rekonštrukciu mixážneho pultu Tesla AZL 060. Nešlo ho dať do úplne pôvodného stavu, pretože predchádzajúci majiteľ sa ho pokúšal rôzne upraviť, napr. dva kanály mali jeden vstupný aj výstupný DIN konektor a PAN potenciometer, vyhodil výstupný transformátor, navŕtal kopu dier a nič nedokončil. V súčasnosti je, až na výstup v stave, aký predpokladá servisná dokumentácia.
Rád by som sa spýtal ako sa správne pripojujú rôzne zdroje signálu (mikrofón, gitara, organ) na symetrické vstupy. Možno to poučí aj viacerých záujemcov, pretože podobne riešené vstupy má aj AZL 082, AZL 160 a iné.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
Sony TC-129


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla AZL 060 vstupy
PříspěvekNapsal: 10 úno 2017 23:28 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Opravdový mikrofon (čili ne AMD205 k magneťáku, ani nějaký karaoke mikráček za kilo) má na XLR komektoru symetrický vývod. To jest, oba konce snímače jsou živé a nespojené se zemí - ta je jen jako stínění. Zapojení najdeš na netu, nebudu to kreslit.

Profi klávesy, zvukovky, výstupy kytarových efektů a kvalitní zvukařské přístroje vůbec by měly mít taky symetrické výstupy.
Pro připojení nesymetrických zdrojů signálu (samotná kytara) se musí použít symetrizátor - trafo nebo aktivní invertor (taková věc v krabičce se zvukařsky nazývá Di-Box) v nejhorším případě při krátkém kabelu i falešná symetrie (jeden z pólů symetrického vstupu se u zdroje signálu uzemní). Symetrie má každopádně výhodu velké odolnosti proti indukovanému rušení a brumu i při dlouhých kabelech (mikrofon bez problémů na třicet metrů).

Tady na obrázku máš na DIN konektoru na pinech 1 a 3 symetrický mikrofonní vstup, na pinech 4 a 5 symetrický linkový vstup. Takže MIC/LINE se vybírá jen způsobem zapojení konektoru.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla AZL 060 vstupy
PříspěvekNapsal: 11 úno 2017 10:00 

Registrován: 02 čer 2012 20:45
Příspěvky: 591
Bydliště: Bratislava IV
Kraj: SR - Bratislavský
Děkuji za odpověď. Pro můj mikrofon D1200C už jsem udělal nový kabel na symetrický DIN. Zajímavé je, že původní kabel, se kterým jsem ho kdysi používal, mám také s dvojitým vodičem, ale pro běžné zesilovače jsme museli jeden vodič v Jacku uzemnit.
Měl jsem vcelku štěstí při nastavování vstupních desek. Dokumentace předpokládala použití symetrizačního transformátoru již při připojení tónového generátoru. Ten jsem neměl, chtěl jsem použít BT37, který bych ale musel pár dní hledat. Teď už chápu, že dvojité vinutí na sekundáru není nutné. Na vstupech jsem měl děliče 2k2/220, takže byla fakticky splněna podmínka uzemnění druhé větve symetrie. Když je druhá větev v Luft, klesne citlivost asi o 10 dB.
Nejlepší by v případě alternativních způsobů užití různých zdrojů vyhověl konektor Jack, tam by na kabelu zdroje stačilo osadit buď mono Jack pro přímou kytaru, nebo stereo pro mikrofon a ostatní symetrii.
Zkoušel jsem i ten AMD 202, nefungoval. Zjistil jsem, že v konektoru měl propojené kolíky 1 a 3. To propojování 1 a 3 bylo kdysi velmi populární.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
Sony TC-129


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla AZL 060 vstupy
PříspěvekNapsal: 11 úno 2017 11:03 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
To přesně odpovídá mému popisu. Běžné zesilovače mají nesymetrický vstup, proto jste jeden konec symetriky uzemňovali. Staré AMD nižší řady měly propoj mezi 1 a 3 prostě proto, že tuzemské magnetofony a zesilovače měly (nesymetrický) mikrofonní konektor zapojený jednou tak a jindy tak. Tudíž na symetrickém vstupu šlusne konektor mikrofonu živé konce k sobě a signál je nulový. Pódiové AMD410 už měly výstup symetrický, jenom měly místo XLR konektoru šroubovací DIN.
To AKGčko taky není zrovna profi mikrofon.
Jack by bylo řešení - mono samec by při zasunutí jeden pól symetriky uzemnil. Jenomže to už bys neměl origo Tesla mix.

Škoda těch vyházených traf. Jsou vzácná a velmi kvalitní.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla AZL 060 vstupy
PříspěvekNapsal: 11 úno 2017 11:26 

Registrován: 02 čer 2012 20:45
Příspěvky: 591
Bydliště: Bratislava IV
Kraj: SR - Bratislavský
Výstupní transformátor 3AN 674 14 upravoval výstup na symetrický, zkouším ho shánět, ale pravděpodobnost je malá.
Byl jsem dost překvapen vcelku dobrými vlastnostmi. Frekvenční průběh je rovný od 25 Hz po 80 kHz v pásmu +/- 0,5 dB. Je ale třeba nastavit potenciometry do reálných středových poloh, což je možné pouze za pomoci TG. Řídit se pouze polohami rysek na knoflících už dělá i 2 dB. Často kritizován odstup je u mě -80 dB lineárně a zhorší se jen výraznějším přidáním na středech a výškách. Chystám k němu jednotku AUJ 635/636 bez VT, pro kterou vyrobím z DT skříňku na způsob série Tesla Disco. Pokud budu úspěšný, přinesu to do Streženíc.

_________________
Sony TC-129


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla AZL 060 vstupy
PříspěvekNapsal: 11 úno 2017 11:40 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Tak to už je opravdu retro-sado-maso-úlet. To chci vidět.
Ještě by to chtělo nějakou velkou Vermonu a baskytaru Jolana. Budeš mít i origo dobové kabely?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla AZL 060 vstupy
PříspěvekNapsal: 11 úno 2017 12:24 

Registrován: 02 čer 2012 20:45
Příspěvky: 591
Bydliště: Bratislava IV
Kraj: SR - Bratislavský
Basgitaru Jolana mám, je to model Studiobass, chce to trochu srovnat hmatník. Zvuk s originálními strunami má jak z prdele, ale dám tam neco lepšího. Dobový kabel mám, bílý tuzemský jack, krabatý vodič a vidlice do gramovstupu AZK 401 - se středovým kolíkem, aby to nešlo dát do 220V - elektrická gitara. Jako bednu bych přinesl 1x12 Eminence.

_________________
Sony TC-129


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla AZL 060 vstupy
PříspěvekNapsal: 11 úno 2017 12:38 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Ježišmarjá... Už mám husí kůži.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla AZL 060 vstupy
PříspěvekNapsal: 11 úno 2017 12:46 
Uživatelský avatar

Registrován: 29 lis 2013 17:13
Příspěvky: 201
Bydliště: Krnov
Kraj: ČR - Moravskoslezský
mimo vlákno: nevyráběl kytary Jolana n.p. Varhany Krnov?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla AZL 060 vstupy
PříspěvekNapsal: 11 úno 2017 12:54 

Registrován: 02 čer 2012 20:45
Příspěvky: 591
Bydliště: Bratislava IV
Kraj: SR - Bratislavský
Asi sa vyrábali na rôznych miestach. Konkrétne Studio bass robili v Hořovicích. Tornado v Hradci Královém.
http://www.jolana.cz/

_________________
Sony TC-129


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla AZL 060 vstupy
PříspěvekNapsal: 11 úno 2017 13:27 
Uživatelský avatar

Registrován: 29 lis 2013 17:13
Příspěvky: 201
Bydliště: Krnov
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Děkuju. Netušil jsem v kolika provedeních se vyráběly. Myslím,že ty varhany jim šly přece jen líp. Vyrábějí se do dneška.(RIEGER-KLOSS)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla AZL 060 vstupy
PříspěvekNapsal: 11 úno 2017 14:33 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Nemyslím si, že by ty kytary byly na svou dobu a možnosti socprůmyslu špatné. Taková Tesla v hudebních nástrojích.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla AZL 060 vstupy
PříspěvekNapsal: 11 úno 2017 19:31 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
našel jsem v elektroodpadu takový plechový šedý krabičky se zakulacenejma rohama, cca 8x5x5cmm, je na nich napsaný 600:600 a mají na 4+4 vývody, není to zrovna na nějaký takovýhle symetricko neymetrický hrátky? Je jich tam snad ještě větší množství, tak bych to mohl zachránit, jestli to k něčemu je...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla AZL 060 vstupy
PříspěvekNapsal: 11 úno 2017 19:53 

Registrován: 02 čer 2012 20:45
Příspěvky: 591
Bydliště: Bratislava IV
Kraj: SR - Bratislavský
To neznám. Já jsem Ti tu zase objevil něco podobné v obalu jako z Permalloye. Má to 5 vývodú a velikost srovnatelnou s pouzdrem TO3, nebo s mrkví v polévce vpravo. :)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
Sony TC-129


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla AZL 060 vstupy
PříspěvekNapsal: 11 úno 2017 20:02 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Tak to zatím nevyhazujte. Třeba se ukáže, že je v tom jenom nějaké jazýčkové relé, ale kdo ví?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla AZL 060 vstupy
PříspěvekNapsal: 11 úno 2017 20:17 

Registrován: 02 čer 2012 20:45
Příspěvky: 591
Bydliště: Bratislava IV
Kraj: SR - Bratislavský
Už jsem to otevřel. Když se přiloží na jedno vinutí 1000 mV, tak na druhém je 330 mV (ef., 1 kHz)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
Sony TC-129


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla AZL 060 vstupy
PříspěvekNapsal: 11 úno 2017 21:20 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Pěkné. Škoda že není 1:1.
Kdybyste se dostali na sběrný dvůr, tak se dají poměrně slušná trafa vyrabovat ze starých ČB televizorů. Popsáno zde.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla AZL 060 vstupy
PříspěvekNapsal: 11 úno 2017 21:28 

Registrován: 02 čer 2012 20:45
Příspěvky: 591
Bydliště: Bratislava IV
Kraj: SR - Bratislavský
Odkud máte ty sběrný dvory? U nás takové výdejny nejsou.

_________________
Sony TC-129


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla AZL 060 vstupy
PříspěvekNapsal: 13 úno 2017 10:56 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
ČB TV už ve sběrným dvoře nenajdeš, stejně jako š120 na vrakovišti...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla AZL 060 vstupy
PříspěvekNapsal: 13 úno 2017 13:29 

Registrován: 02 čer 2012 20:45
Příspěvky: 591
Bydliště: Bratislava IV
Kraj: SR - Bratislavský
Tome: Našel jsem poměrně uspokojivý DI box s efektem. Má samozřejmě hlavně nepotrebné korekce. Na You jsem si poslechl ukážky, plechové chrčívé zvuky, ani nevím, jaký muzikální obsah bych tím mohl vyjádřit. Ale dá se to vcelku zaplatiti.
https://www.muziker.cz/behringer-bdi-21-v-tone-bass
Za zmínku stojí hodnocení dvou majitelú.

_________________
Sony TC-129


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group