Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 10:54


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jaké Vazební kondenzátory?
PříspěvekNapsal: 20 srp 2017 23:23 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
ransom píše:
Jsou tam tuším TE986. Vypájet, naformovat, vybít, změřit ESR a pokud je do 0,5 Ohmu, otestovat kapacitu brutální proudovou metodou (cca 12VAC z tvrdého zdroje po dobu půl minuty a měřit proud - měl by být cca 1,5A). Pak vybít, znovu změřit ESR a kapacitu nějakým použitelným RLC metrem nebo zvukovkou. Krom formování to je práce na pár minut.
Pokud jsou v pořádku a přežijou, nemá smysl je měnit. Byly samy o sobě relativně kvalitní. Pokud už jsou utahané, klidně stačí výměna za stylové a stejně kvalitní 470uF TF010, pokud se ještě někde vyhrabou. Nebo za nějaký standardní typ, občas se dostanou i axiální Hitana, Philipsy a podobně. Víc prostě nedává smysl.

Touto správnou odpovědí toto vlákno mělo skončit ... možná jsme mu ještě hned v tu chvíli měli rovnou doporučit "zajícometr" s komentářem: "... stojí pár korun, seženeš ho tam a tam a snadno změříš potřebné. Vyzkoušej a případně se ozvi ..." Jinak se laik zalekne domnělé náročnosti přístrojů a metody měření a raději se ptá. Což mu ale nic nedá a příště se bude na to samé nebo podobné ptát zase.

Celá ostatní debata byla podle mne zbytečná. A jak jsem to vlákno pročítal, nejsem vůbec sám, kdo si to myslí.

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké Vazební kondenzátory?
PříspěvekNapsal: 21 srp 2017 08:17 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Samozřejmě co se tesly týče, především "zeleniny", tak to je dobré rovnou vyházet a nahradit novými. Růžový TE-čka zkontrolovat a dobrý kusy vrátit zpátky. Komu se to proměřovat nechce, taky rovnou vyměnit. Jediný, který bývaj opravdu zpravidla v pořádku jsou elyty řady TF. Kupovat doporučuju pouze kvalitní značkové kondy. nemusí to být hned nejdražší Nippon, ale vyhýbat se úplným shitům.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké Vazební kondenzátory?
PříspěvekNapsal: 28 srp 2017 17:13 

Registrován: 28 črc 2017 11:24
Příspěvky: 47
Kraj: ČR - Vysočina
Mě už na začátku zajímalo, jestli je lepší elyt s nízkým ESR nebo normální.Jestli náhodou ten s low ESR nedělá v audio signálu něco špatně. Neni to jenom o tý Tesle 814A, ale do budoucna abych věděl, co kupovat do lepších zesilovačů a pod.U mě totiž převládají v zásobě elyty do spínaných zdrojů s low ESR tak abych nemusel kupovat nové, jestli s těmito něco nezkazím.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké Vazební kondenzátory?
PříspěvekNapsal: 28 srp 2017 18:38 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Nezkazíš tím vůbec nic. Pouze je to trochu Overkill.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké Vazební kondenzátory?
PříspěvekNapsal: 29 srp 2017 17:17 

Registrován: 28 črc 2017 11:24
Příspěvky: 47
Kraj: ČR - Vysočina
Takže jen tak pro zajímavost: Dneska jsem se dal do měření těch TE986, vzal jsem trafo 5,2V a napojil jsem nejdřív ty velký 500M, proud jsem naměřil cca 0,77-0,88A(každý jiný) což odpovídá kapacitě vypočtené zhruba 540M.To si myslím, že je v pořádku a svod příliš také neměly.Potom jsem měřil TE 986 50M a nastal problém.Dva ze čtyř, co jsou v koncovém zesilovači měly velký svod a nepovedlo se mi je naformovat na správnou hodnotu.Pak jsem měřil kapacitu a tu měly též hrozně ujíždějící.Na ESR nemám zajícometr.Rozhodl jsem se tedy vyměnit radši všechny a ty steré si nechám, snad je využiji na něco jiného:-)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké Vazební kondenzátory?
PříspěvekNapsal: 29 srp 2017 19:59 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Vyměněné elyty nepatří nikam jinam než do koše.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group