Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 11:57


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Impedance
PříspěvekNapsal: 21 bře 2018 14:06 

Registrován: 27 dub 2014 21:03
Příspěvky: 27
Kraj: ČR - Středočeský
Ahoj lidi,
nepíšu zde prvně, ale má znalost problematiky i po letech stále zůstává na laické úrovni, proto se prosím mému dotazu nesmějte :oops: Dost možná, že to zde bylo už vícekrát, ale jsou to konkrétní přístroje a bedny a ulevilo by se mi, kdybych měl jasno.

Radií a zesilovačů a také reprosoustav jsem pořídil za těch několik let vícero. Jenže jsem získal potřebu různé přístroje(zde v jedné místnosti tři sady repra a čtyři různé zdroje) zapínat v různých kombinacích. Technicky to vyřešené mám. Ale "potíž" mám v hodnotách.

Repra mám JVC(6 ohm), JBL(8 ohm) a Bose(8 ohm).

Zesilovače Grundig(4 ohm), Tandberg(4-16 ohm), Bose(4 přepínač 8-16 ohm), Sansui(8 ohm)

Tak, a teď co můžu s čím propojit, aby to nebylo špatně. Mám za to, že repro může mít stejnou, nebo větší impedanti než zesík. Tedy buď že hraje správně, nebo že se v horším případě pořádne nerozezní.

Naopak když bude mít repro menší odpor, poletí to do něj s moc "fofrem" a cosi to může způsobit. Chápu to správně?

Pokud to může něco způsobit, tak kde a co, a pro ten případ je li něco jako "dorovnávací odpor" k chybějící impedanci.

Protože pakliže to chápu správně, tak bych mohl do JVC zapojit vše krom Sansui, a Bose za předpokladu že je přepínač na 4 ohmech.

Předem děkuji za odpověď po lopatě. H.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Impedance
PříspěvekNapsal: 21 bře 2018 17:46 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 úno 2012 17:26
Příspěvky: 371
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
Jedinej dorovnávací odpor je lidskej mozek. Pokud ti funguje na nějaké úrovni, můžeš to propojiovat beze strachu.
Jde o to, že pokud je zatěžovací impedance (reprobedna) nižší, než doporučená na výstupu zesu, můžou být přetížené výkonové konce zesilovače. Pokud to ale budeš používat s rozumem s sluchem, nic se nestane. Takže žádný duc duc párty, ale klídek, a i se 4 ohmovýma bednama v 8 ohmovým výstupu se dá poslouchat, takže ty tvý 6 ohmový takovej problém nebudou, pokud to nebudeš hulit na plný koule.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Impedance
PříspěvekNapsal: 21 bře 2018 19:29 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
sagitarius:
To sice jo, ale otázka je, zda nemá děti či manželku, které v jeho nepřítomnosti nebudou řešit, co jsou "plný koule". S blbostí (nebo neopatrností) je třeba počítat.

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Impedance
PříspěvekNapsal: 21 bře 2018 20:42 

Registrován: 27 dub 2014 21:03
Příspěvky: 27
Kraj: ČR - Středočeský
Díky za reakce :) V tuto odpověď jsem doufal. Ženu i děti mám, ale žádný dud duc se nekoná. To nikoho u nás nebere :) A z odpovědí mám radost, ještě jednou díky ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group