Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 22:44


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zesilovace - par dotazu okolo nich
PříspěvekNapsal: 17 dub 2018 02:16 

Registrován: 12 led 2015 14:46
Příspěvky: 33
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Zdravim. Prosim pekne lidicky mam nekolik dotazu ohledne zesilovacu.

1) Doporucite tenhle zesilovac? https://dexhal.cz/open-frame/180-1-zesi ... 16-03.html
Nebo je to vylozene pruser? Potrebuji zesilovac k pocitaci a receiver mi tu je k prdu. Akorat zabira misto.

2) Jak se da udelat vystup RCA pro dalsi zesilovac u normalniho zesilovace? Treba u Sony STR-DE185 ? Koukal jsem na audiowebu a tam jeden chlapik psal ze prej si mam zjistit jaky je svab v zesilovaci, podla datašitu si mam zjistit linkovy vstupy ( do ted vsechno v pohode ale ted uz jsem ve spanelsky vesnici ), mam si najit kondik u vstupu, pred nej napajet dalsi a za kondem mam RCA vystup pro aktivni sub O.o

3) A nebo by tu byla jina varianta te dvojky a to ze k tomu zesilovaci Sony bych proste nejakym zpusobem potreboval dat jeden basak. Vzhledem k tomu ze jeho potencial je nevyuzitej tak by to jeden peknej reprak jeste utahlo ale zmustkovat se to neda a kupovat dva basaky abych je dal do B vstupu..... na to mi zase nestaci rozpocet. Je tam nejaka jina moznost nez koupit toho prcka a nebo zprasit to RCA z linkovyho vstupu pred koncakem v zesu?

4) Signalovy slucovac se pouziva vyhradne pred koncakem nebo se da pouzit i za koncem? Nebude ohnostroj? :)

5) O slozitosti vypoctu vyhybek vim uz sve, tak prosim nenadavat. Me bohate staci jednoducha vyhybka pro basak s delickou cca 250Hz. Byl by tu nekdo kdo by dokazal postnout jednoduchy schema? Krom toho..... Proc se neda dat vyhybka pred koncak aby zesiloval jen to co bude potreba? Treba u aktivnich subu atd kde ma zes jen jedno vyuziti...

Prozatim dekuji :)))


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovace - par dotazu okolo nich
PříspěvekNapsal: 23 dub 2018 17:24 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Abych zbytečně netratil čas rozepisováním, začnu otázkou. Co to má dělat? Má to být 2.1, čili malé bedýnky se subem? Pokud ano, tak ten zesilovač s TPA už je právě k tomu určený a pro basák žádný další zesilovač nepotřebuješ. Jakousi subooferovou výhybku už má taky vestavěnou.
Z Číny dostaneš ten samý za nějakých 15 dolarů, což je míň jak polovina, a s poštovným grátis. Každopádně ale potřebuješ ještě zdroj, což jsou náklady navíc.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovace - par dotazu okolo nich
PříspěvekNapsal: 23 dub 2018 18:59 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
K čemu to má být používáno? repro k PC, hlavní aparatura do 40m2 obýváku, nebo něco na zahradu ke grilovačce?
tady máš odkaz na ten zes za normální cenu: TPA 3116 2.1 a můžeš si i vybrat víc variant.
Používám něco podobnýho s 2x TPA3116 k PC, za mě dost dobrý, hlavně malý a malá klidová spotřeba.
Zdroj doporučuju napájecí adaptér, začátečníkům pokusy s napětím 230V AC nedoporučuju, třeba něco takovýhohle: adaptér
V prvním kole to bude hrát i s 19V adaptérem od NB...
Pro dosažení maximálního výkonu doporučuju 4 Ohm reprobedny, hlavně SUB, do 8 ohm to dá při 24V napájení jenom nějakejch 30W, a ne inzerovanejch 100, to je spíš teorie, možná s 10A zdrojem a s 2ohm subwooferem.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovace - par dotazu okolo nich
PříspěvekNapsal: 26 dub 2018 22:07 

Registrován: 12 led 2015 14:46
Příspěvky: 33
Kraj: ČR - hl. m. Praha
No ten pidi zesilovac chci pouzit k pc s bedynkama od TLU se zetagama coz jsou bohuzel 8ohm... :( Kazdopadne co se tyce toho rca vystupu tak jsem jen premejslel nad mensi upravou meho stavajiciho receiveru od sony jelikoz mam doma nevyuzity aktivni sub a do prevodniku se mi moc nechce. Ale chapu ze to je blbost, tzn ze sub a receiver prodam a koupim to tpa3116. Koukal jsem ze delaj i s vestavenym bluetoothem coz se mi naramne hodi. Uz jen ty 8ohm bedny. Tech 30w asi ty zetaky neuzivi, co? :(( Diky kluci.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovace - par dotazu okolo nich
PříspěvekNapsal: 26 dub 2018 22:51 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Uživí, zrovna se ZV240 jsem to delší dobu provozoval, co na tom, že teoretickej výkon do beden 8 Ohm beden je "jenom" 30W což je 1m od bedýnek odhadem 95dB, na krev z uší to fakt není. V poslední době to provozuju s "owerkill" subem LAB12, a ten má 6 ohm (teoreticky max 48W). Moje pracovna má sice jenom 3x4m , ale na nízkejch kmitočtech to zvládá přemisťování předmětů po stole, takže do paneláku až moc... Teď mám sice bedýnky 4 Ohm (projekt Helium, dayton ND91-4, ND-16), ale zase s menšími měniči a nižší citlivostí, takže je to +- stejný.
Modul, kde je zrovna BT nedoporučuju, měl jsem s jedním kusem patálii a bylo to k vyhození celý, poslední kus jsem dělal s BT na samostatné destičce, propojit 4 dráty není zas tolik práce.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovace - par dotazu okolo nich
PříspěvekNapsal: 01 kvě 2018 18:15 

Registrován: 12 led 2015 14:46
Příspěvky: 33
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Dekuju za info. Na to BT teda prdim. Mam tu jeden modul tak to propojim. Kdyz ja posledni dobou mam takovou manii mit vsechno v jedny bednicce :(( Kazdopadne mam jeste jeden dotaz. Na nekterych reprobednach je prepinac 4 - 8 ohmu. To je predpokladam reseno rezistorem, ze?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovace - par dotazu okolo nich
PříspěvekNapsal: 01 kvě 2018 20:17 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Tenhle přepínač jsem viděl jenom na zesilovačích, přepíná napětí zdroje - pro 8 ohm vyšší napětí.
Na kterejch bednách? to by mě fakt zajímalo.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovace - par dotazu okolo nich
PříspěvekNapsal: 01 kvě 2018 20:41 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Prepínač jsem na bednách ještě neviděl ale samostatné svorky pro 4 ohmy a 8 ohmů už ano - například starší bedny quadral
Edit: Teď jsem si to vygooglil. U levnějších beden je tam fakt jen výkonový odpor, u dražších přemostěný járovkou, aby impedance vzrostla jen při větším příkonu.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovace - par dotazu okolo nich
PříspěvekNapsal: 02 kvě 2018 11:36 

Registrován: 12 led 2015 14:46
Příspěvky: 33
Kraj: ČR - hl. m. Praha
omlouvam se, on to asi vazne nebyl prepinac ale samostatne svorky. je to uz davno co jsem to videl. s tim rezistorem je to asi hodne velka prasarna, ze? jak moc se da pocitat s tim ze klesne kvalita zvuku? neutrhne se neco pri vyssim prikonu?

kodl: jakej jsi bral konkretni zesilovac a bral jsi k tomu i case? premejslim nad timhle --> https://www.aliexpress.com/item/Breeze- ... autifyAB=0


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovace - par dotazu okolo nich
PříspěvekNapsal: 02 kvě 2018 12:47 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Vztekloun: Ono by asi bylo nejlepší podobné bedny vyloučit z užšího výberu, pořídit buďto čtyřohmové nebo osmiohmové bedny a k nim adekvátní zesilovač.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group