Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 06:23


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: aky reproduktor do reprobedny
PříspěvekNapsal: 29 lis 2009 16:20 

Registrován: 29 lis 2009 16:17
Příspěvky: 7
zdravim... mam doma reprobedne ale su tam slabe repraky preto chcem vymenit repraky.. bolo by skoda vyhodit tieto bedne .. chcem si spravit 2 pasmove reprobedne .... bedna ma rozmery VxŠxH 42x25x19.....rozmyslal som nad arn- 188- 03/4 ... co vy nato ? prosim poradte mi nieco .. dakujem


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: aky reproduktor do reprobedny
PříspěvekNapsal: 29 lis 2009 18:13 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Aby ti tady někdo poradil, tak je potřeba znát více věcí než jen to, že se jedná o dvoupásmovky a jaké mají rozměry.

Musíš se tady rozepsat co nejvíce to půjde, co je tam za výškáč, jaké máš nároky, kolik financí, na co bedny budou sloužit a spoustu dalších........


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: aky reproduktor do reprobedny
PříspěvekNapsal: 29 lis 2009 18:50 

Registrován: 29 lis 2009 16:17
Příspěvky: 7
tieto reproduktory ktore chcem obnovit su stare v ktorych je len 1 sirokopasmovy reprak ktory je fakt stary ze z neho nic uz nebude.. preto si chcem do tych bedni dat nove reproduktory nejaky basovy a nejaky vyskac .... a proste chcem radu ake repraky by do tejto bedne bolo dobre osadit.... robim si zosik 2x80 a preto si chcem aj prerobit tieto stare bedne , ale su neposkodene taze bolo by skoda ich vyhodit. no a tieto reproduktory by som chcel pouzivat na domace ucely na pocuvanie hudby hlavne ...co sa tyka financii tak by som to chcel co najlacnejsie ..... tak prosim o radu ..diki


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: aky reproduktor do reprobedny
PříspěvekNapsal: 30 lis 2009 03:09 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Dej sem fotku té bedny ať víme co je to zač.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: aky reproduktor do reprobedny
PříspěvekNapsal: 30 lis 2009 10:08 

Registrován: 29 lis 2009 16:17
Příspěvky: 7
tak tu su nejake fotky...dufam ze pomoze


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: aky reproduktor do reprobedny
PříspěvekNapsal: 30 lis 2009 20:40 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 18:57
Příspěvky: 639
Bydliště: Trenčín city, Slovakia
Kraj: SR - Trenčianský
Tam by 188čka bola akurát. Mám dve na predaj, ak by si chcel...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: aky reproduktor do reprobedny
PříspěvekNapsal: 30 lis 2009 20:56 

Registrován: 29 lis 2009 16:17
Příspěvky: 7
este som sa nerozhodol jake repraciky do tej bedni osadim ... no jednoznacne prednu aj zadnu stenu vymenim za nejaku hrubsiu kvalitnejsiu , a niektory mi vraveli ze 188 potrebuje vecsi objem ze skor XW 165 no takze nevem a dalsi hovori ze aj natie 165 treba vecsi objem no nevem este.. porozmyslam popytam sa este niekoho


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: aky reproduktor do reprobedny
PříspěvekNapsal: 30 lis 2009 21:10 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 18:57
Příspěvky: 639
Bydliště: Trenčín city, Slovakia
Kraj: SR - Trenčianský
Okolo 15 až 18 litríkov uzavretých by som dal. Poznám tie stredobasy, XWčka som mal doma, 188 mám teraz... Ok, je to len na Tebe.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: aky reproduktor do reprobedny
PříspěvekNapsal: 30 lis 2009 21:24 

Registrován: 29 lis 2009 16:17
Příspěvky: 7
jak vypocitam objem? ... stahol som si taky subor v exceli ze doplnis udaje vyska sirka hrubka a ti vyhodi kolko litrova je ta bedna ked som skusal doplnit udaje co som videl na nete dajake bedne a boli tam aj rozmery aj objem ta objem nesedel a ked som skusal podla vzorca objemu kvadra ta tez ine cislo mi vyslo ..sakra jak to vypocitam bo roznymi sposobmi mi rozne cisla vychadzaju a nevem aka je pravda


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: aky reproduktor do reprobedny
PříspěvekNapsal: 30 lis 2009 21:29 
Uživatelský avatar

Registrován: 08 kvě 2009 21:57
Příspěvky: 354
Bydliště: LC
Kraj: SR - Banskobystrický
pane bože, však to je základná škola

Objem kvádra normálne AxBxC - ale pozor - počítaj vnútorný objem bedne, nie vonkajší.
Pekne si to nakresli na papier - urči si napríklad približnú veľkosť prednej steny a podľa toho vypočítaj hĺbku tak, aby ti vyšiel ten objem, čo potrebuješ.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: aky reproduktor do reprobedny
PříspěvekNapsal: 30 lis 2009 22:02 

Registrován: 29 lis 2009 16:17
Příspěvky: 7
ked dobre pocitam tak mi vychadza nejakych 15l .... a ked dam rozmery do excelu v ktorom je spravena ta tabulka ta mi vyjde nejakych 7l tak to je nejaka blbost .. ta som nevedel jak to pocitat .. a tak som to aj pocital cez AxBxC


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: aky reproduktor do reprobedny
PříspěvekNapsal: 01 pro 2009 06:55 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Kdo ví co ten excel počítá. Třeba tam má zadané nějaké konstantní tloušťky stěn a podobně. nebo naopak vůbec. Změř si buď přímo vnitřní velikosti stěn (v decimetrech) a vynásob to a nebo si změř vnější rozměry, odečti sílu stěn a máš to to samé. Tohle je učivo tak 4. nebo 5. třídy základní školy.

Jinak já bych začal tím že bych tu bednu rozebral a znovu slepil protože se mi zdá že je poněkud rozklížená. Další věc je ta že jestli je v té bedně pouze jeden širokáč (což se zdá že je) a hadr je na čelní stěně přilepený tak se ti bude dosti špatně ta díra zvětšovat na větší typ reproduktoru a ještě hůř se ti tam bude přidělávat další na výšky. Z toho vedou jen dvě cesty ven. Buď dáš dovnitř nějaký širokopásmový a nebo lépe koaxiální reproduktor stejné velikosti takže nebudeš muset ničit ten čelní hadr a nebo když to budeš mít rozebrané celou tu čelní stěnu předěláš a pak tam budeš muset dát novou látku a nebo si povrch čelní stěny upravíš jinak. Vnitřní objem mi vychází na cca 13 litrů (síla stěny odhadem 15mm, odečten objem reproduktoru) a to je dost málo. Nicméně ta ARN188 co prodává Martin tam fungovat bude s tím že pod 100Hz už chára padá strmě dolů a tak by bylo záhodno na to navázat nějakým subem. Samozřejmě pak k tomu musíš dokoupit výšky, udělat díru, postavit výhybku... Další možnost pro nenáročné (a hlavně pro nijak zvlášť hlasité) použití s jednodušší montáží je použít typ ARX-165-21/4. Ten už má koaxiálně umístěný výškáč a nemusíš řešit výhybku. K rádiu do kuchyně nebo na chalupu to bude stačit. Je to sice horší a v jistém smyslu i dražší řešení než s tou 188 od Martina ale zase o něco méně pracné.

http://reproduktory.tvm-valmez.cz/autor ... p-110.html


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: aky reproduktor do reprobedny
PříspěvekNapsal: 01 pro 2009 16:41 

Registrován: 29 lis 2009 16:17
Příspěvky: 7
co sa tyka prednej steny a zadnej steny tak to budem menit na 100% ... cize s tym si ja problemy nerobim... prednu stenu pozhanam novu a podla reproduktorom vyrezem diery... a navrch okolo celeho reproduktora chcem dat nejaku tapetu imitaciu dreva .. aby to aj nejak vyzeralo ...jednoznacne tam chcem dat bassak a vyskac alebo stredobass a vyskac a k tomu nejaku vyhybku este


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group