Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 18:25


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Domáci kino s možností i kvalitního poslechu hudby
PříspěvekNapsal: 15 led 2019 17:51 
Uživatelský avatar

Registrován: 13 led 2019 18:42
Příspěvky: 9
Bydliště: Praha
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Zdravím,

po letech aktualizuji sestavu v obýváku (ze stařičkého Logitech 5.1) na něco co delší dobu vydrží. Osobně mám představu něco kolem 20-25.000,-. V této cenové relaci jsem si našel jako favority Denon AVR-X1500h nebo Denon AVR-X2500h a rád bych znal názory majitelů, zda je to dobrá volba či raději hledat štěstí jinde.

Nejčastější užití bude kino+Playstation, nicméně když pracuji z domova, hodlám sestavu využít na poslech hudbu (i na sluchátka), to pak poslouchám celý den. Právě pro tyto účely pak sháním reference nebo odkazy na kvalitní recenze, u kina rozdíl asi moc neuslyším, pokud nebudu mít jiné repro pro srovnání přímo v obývacím pokoji.

Konkrétně uvažuji o těchto dvou sestavách, ale rád si nechám poradit či nalákat na něco podobného:
Denon AVR-X1500h + Polk T50 / Polk T30 / Polk T15 (cca 20k)
Denon AVR-X2500h. + Raptor 5 / Raptor 1 / Raptor Vocal (cca 27k)

Myslíte, že má cenu zvážit jiné řešení nebo pro něco ještě doplatit? Máte případně tip na relevantní recenze, já našel pouze toto.

Osobně jsem už nenašel, co by mi mohlo u AVR-X2500h chybět, ale popravdě asi ani nevím co vše domyslet i s ohledem na budoucnost. Určitě časem budu řešit bezdrátová sluchátka (aktuálně již starší Beyerdynamic DT 990 PRO), ale je otázka, zda čistě pro svůj poslech (i v práci) nebudu kupovat úplně extra nádobíčko, znáte to ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domáci kino s možností i kvalitního poslechu hudby
PříspěvekNapsal: 15 led 2019 19:13 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Nerad někomu kazím náladu, ale pokud tě teď Logitech zvukově neuspokojuje, tak tohle zrovna není upgrade do budoucnosti. I ti nejméně nároční ti tady řeknou, že minimum, které dlouhodobě neuráží sluch, za tyhle peníze pořídíš leda ve stereu a to ještě s bazarovými nebo doma dělanými bednami.
Na nenáročné kino by to asi použít šlo - když nebudeš pouštět vyloženě koncerty.
Proti tomu Logitechu to bude pokrok v první řadě vizuální. Na první poslech se to nejspíš bude líbit. Pokud ale nejsi hluchý (soudě podle toho, že chceš upgradovat), je dobré se zařídit trochu líp. Tyhle (a všechny podobné) bedýnky jsou aušus s minimalizovanými náklady na všem co se dá, a opentlené vzletnými slovy (a nepravdami, které laik snadno přehlédne, jako třeba zmínka o waveguide u beden, které waveguide na první pohled nemají).


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domáci kino s možností i kvalitního poslechu hudby
PříspěvekNapsal: 15 led 2019 20:09 
Uživatelský avatar

Registrován: 13 led 2019 18:42
Příspěvky: 9
Bydliště: Praha
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Díky za upřímnost a docházím k něčemu podobného.

Postupně, jak jsem se tím vším pročítám, tak opravdu se mi potvrzuje, že toto budou peníze hlavně na kino/Playstation a časem, jak porozumím co a za kolik, koupím nějaký starší zesilovač (2.0/2.1) čistě na hudbu do sluchátek, případně repro. Je otázkou, zda by to neuměla dostatečně vyřešit kvalitní externí zvukovka, ale to je na jiné téma.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domáci kino s možností i kvalitního poslechu hudby
PříspěvekNapsal: 16 led 2019 08:58 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Tak pokud by šlo opravdu jen o sluchátka, tam nemá smysl pořizovat klasiký (výkonový) zesilovač. Mnohem účelnější je pořídit zesilovač sluchátkový. Dělají se i v kombinaci s D/A převodníkem, v kvalitách a cenách od entry-level pro chudé a nenáročné, přes lepší, luxusnější a dražší až po absurdní a krutě drahé High-End strojky pro zmlsané snoby. Nemusí to ale stát majlant. Pro start se klidně dá použít třeba DAC X-6 od Číňana za $60 (mám vyzkoušeno).
Sluchátkový zesilovač se hodí i jako doplněk k bednám a zesilovači. Strkat sluchátka do výstupu zesilovače je opravdu nouzovka. Za jedno má drtivá většina integrovaných zesilovačů sluchátkový výstup udělaný jen děličem z výstupu pro repráky, za druhé tam je problém zbavit se různých rušivých signálů, indukce do kabeláže a podobně. Sluchátkový zesilovač budí sluchátka bez podobných problémů, navíc umí dostatečně vybudit sluchátka o libovolné impedanci.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domáci kino s možností i kvalitního poslechu hudby
PříspěvekNapsal: 16 led 2019 10:53 
Uživatelský avatar

Registrován: 13 led 2019 18:42
Příspěvky: 9
Bydliště: Praha
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Tak to vypadá jako skvělé řešení a rozhodně vyzkouším. Bavíme se o této "krabičce"? Tuším brácha má také nějakou externí krabičku na sluchátka, testnu.

Jsem zvědav, jaký to bude rozdíl například proti výstupu Macbook PRO či Asus zvukovce co jsem dostal k desce.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domáci kino s možností i kvalitního poslechu hudby
PříspěvekNapsal: 16 led 2019 13:41 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Jo, to je ono.
Macbook má sám o sobě docela slušný zvukový výstup (všchno od Apple má dobrý zvukový výstup). Rozdíl je v tom, že u zmíněné krabičky máš na výstupu D/A převodníku plný signál a ten se pak reguluje na požadovanou hlasitost normálním potenciometrem. Výstup zvukovek je regulovaný softwarově, takže při stažené hlasitosti přicházíš o bitovou hloubku. No a navíc je tady možnost bez problémů vybudit nějaká lepší sluchátka - ta často mají třeba 2x600Ω.
Dedikovaných sluchátkových zesilovačů je samozřejmě na výběr přehršel. Bateriové, síťové, stolní, přenosné, diskrétní, z integráčů, hotové, domadělky, s převodníky, bez převodníků...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domáci kino s možností i kvalitního poslechu hudby
PříspěvekNapsal: 24 úno 2019 19:47 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
něco 5.1 k PC zrovna řeším taky, ale rozdíl cenovky od 8USD na ali která pojede 44/48kHz bez převzorkování a s kdovíjakými rušivými zvuky, přes SB Xfi HD 96kHz/24bit. Nějak velice do toho nechci investovat, ale rádbych, aby to hrálo aspoň jako původní integrovaná zvukovka v PC... A co pak s krámem z číny, když bude k ničemu. Rád bych něco trochu rozumnýho, ale cenovej rozdíl mezi Xfi a tím z ali je značnej, a mám obavy, že to nebude srovnatelný rozdílem v kvalitě zvuku. Používám to občas na filmy, ne na audio, na to mám jinou sestavu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domáci kino s možností i kvalitního poslechu hudby
PříspěvekNapsal: 28 úno 2019 14:38 

Registrován: 23 zář 2016 22:27
Příspěvky: 30
Kraj: ČR - Zlínský
ransome,doporučil by si fx audio x6 i jako převodník nebo čistě jen jako sluchátkový zesilovač? děkuji


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group