Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 08:41


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: SACD
PříspěvekNapsal: 21 bře 2021 07:52 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Máte s tím někdo nějakou zkušenost?
Hledám DVD přehrávač.
Co jsem o tom zatím zjistil tak přesto,že výrobci SACD blahořečí tak se nejspíš jedna asi o zlepšení v homeopaticke úrovni?...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: SACD
PříspěvekNapsal: 21 bře 2021 08:56 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Podstatné plus u SACD vidím v tom, že se pro něj mnohem pečlivěji připravuje master. Když se porovnává zvuk SACD se zvukem CD, vždycky by se mělo koukat na to, jestli je na obou opravdu shodný materiál.
Pak SACD umí vícekanálový zvuk. To mě naopak nikdy nebralo.
Podobné možnosti má DVD-Audio a Blu-Ray Audio. Je dobré, aby přehrávač zvládal i ty. Nikdy nevíš, kdy to využiješ. Aby sis pak nedonesl domů nějakou luxusní hybridní placku a nezjistil že z ní přehraješ jenom video.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: SACD
PříspěvekNapsal: 21 bře 2021 10:02 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
S více kanály nepočítám. Nějaký to hudební origo dvd mám...
Už jsem měl vyhlidnuty krásný přístroj v základu za dvacku. :D S hdmi a sacd by to byl trojnásobek. Asi to možná investuju. :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: SACD
PříspěvekNapsal: 21 bře 2021 11:10 
Řádný člen

Registrován: 06 led 2014 11:42
Příspěvky: 192
Kraj: ČR - Ústecký
Ahoj Pavle,

mám doma Pioneer UDP-LX800, je to takový kombajn, ale je drahý, chtěl jsem LX500 ale byl nesehnatelný, možná bys dnes LX500 sehnal, nový za cca 27.000,-. špičkové jsou také OPPO stroje, ale už se nevyrábějí a bazarové jsou velmi drahé....


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: SACD
PříspěvekNapsal: 21 bře 2021 15:27 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
My máme Sony UBP-X700 za šestku, přehrává DVD, BD a SACD a pro naše potřeby bohatě stačí. Nevýhodou je, že nemá vlastní displej, takže pro obsluhu je nutné mít zapnutý debilizátor.
Jinak by mě zajímala taková věc - proč se ty Oppo přestaly dělat?

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: SACD
PříspěvekNapsal: 21 bře 2021 17:03 
Řádný člen

Registrován: 06 led 2014 11:42
Příspěvky: 192
Kraj: ČR - Ústecký
Někde jsem četl, že je k tomu vedly stále nižší a nižší prodeje a rostoucí obliba streamovacích služeb....A zřejmě nejsou jediní, sehnat dnes kvalitní unverzální přehravač je docela problém,
zmizela Yamaha 1060, Cambridge Audio CXC-UHD a další... Loni jsem stihnul z druhé ruky koupit pionýra LX800 a dnes jsem rád, že ho mám (byl dost drahý...)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: SACD
PříspěvekNapsal: 21 bře 2021 20:49 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
To máš Václave pěknou mašinku. :)
Chtěl jsem reagovat hned jak jsi psal, ale někdy nevím proč přes telefon příspěvek na fórum prostě nepošlu.
Zkoušel jsi to někdy porovnat s běžným CD přehrávačem? Nepochybuji, že to za tý peníze hraje.
Mě by spíš zajímalo porovnání mezi běžným kvalitním starým CD přehrávačem a tak nějak v té cenové kategorii s SACD.
Potřebuju to hlavně na občasné přehrání filmu.Vícekanál máme jeden a využíváme ho jen jako sluchátkový zesilovač. Koupil jsem zatím Denon 1920 SADC má taky ale asi to bude trochu jiná liga.... Tak ho zkusím přišel mi ještě Denon DCD715 tak uvidím jaký to bude .... a až odtáhne ten hnusnej vir tak to mužem otestovat, třeba změnís značku... ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: SACD
PříspěvekNapsal: 22 bře 2021 08:28 
Řádný člen

Registrován: 10 bře 2013 22:44
Příspěvky: 143
Kraj: ČR - Zlínský
Pouzivam Onkyo DV-SP504E. Je to uz starsi kram, BD to neumi.
I kdyz, lepe receno mam. Pouzivam je silne slovo. Nehralo to snad pet let.

SACD valim z foobaru a zvukovou kvalitu naproste vetsiny SACD miluju. Filmy mne neberou.
Je obrovska skoda ze se to neprosadilo vic. Ono sice nejake SACD vychazi stale, ale vetsinou je to vazna hudba.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: SACD
PříspěvekNapsal: 22 bře 2021 11:17 
Řádný člen

Registrován: 06 led 2014 11:42
Příspěvky: 192
Kraj: ČR - Ústecký
Pavle, před LX800 jsem měl Pioneer PD50, což je velmi slušný cd/sacd přehrávač, LX800 je slyšitelně lepší (pokrok v DACech nezastavíš). Mám cca 25 SACDček, k některým i CD, musím říct, že SACD je slyšitelně lepší (více detailní). Velmi zřejmé to je při sluchátkovém poslechu. Historicky jsem měl CD od Technicse (vysoký model), ale přímé porovnání jsem měl jen s PD50. Rozdíl byl opět slyšitelný. V každém případě to chce porovnat osobně....


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: SACD
PříspěvekNapsal: 22 bře 2021 14:21 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Super. Díky moc za názory pánové. ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: SACD
PříspěvekNapsal: 22 bře 2021 23:00 

Registrován: 03 led 2020 19:30
Příspěvky: 176
Bydliště: Benešov
Kraj: ČR - Středočeský
Koupil jsem starší málo hrané Oppo 105d a jsem spokojen ale s ničím jsem to zatím na přímo neporovnával používám málo hlavně na koncerty.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: SACD
PříspěvekNapsal: 05 kvě 2021 11:14 

Registrován: 08 čer 2015 21:30
Příspěvky: 39
Kraj: SR - Trenčianský
Som fanúšikom SACD. Dodnes kupujem SACD placky, naposledy som objednával minulý týždeň.

Výhody:
- Formát SACD (DSD) je dobrý, samozrejme je to už z princípu lepšie ako CD a aj to znie lepšie. Práve preto SACD používam - nemá neduhy klasického CD - neupozorňuje na výšky, t.j. pri SACD sa žiadne "zrno" na výškach nekoná, na čo som osobne maxialergický. Okrem toho ako písal ransom obvykle býva kvalitnejší master. Ešte inak povedané - počúvať SACD je pekný zážitok ;)
- SACD placky sú väčšinou hybridné (CD, SACD) a tiež majú viackanálový zvuk. Viackanál nepočúvam, ale napr. SACD player umožňuje downmix do sterea z viackanálu a potom je to zaujímavé počúvať, pretože obvykle sú tam zvuky, ktoré na SACD stereo nie sú. Ale to je len perlička, samozrejme prioritne počúvam SACD stereo. Ale ak má niekto 5.1 tak nech sa páči.
- bývajú aj čisto SACD placky nehybridy. Obrovskou výhodou je, ža na placku sa zmestí cca 4 hodiny hudby. Takže kompletné organové skladby od J.S. Bacha mám na 5 SACD nehybridných plackách a dáva to cca 20 hodín krásnej hudby.

Nevýhody:
- je to "mŕtvy" nosič, tituly sú obmedzené, väčšinou klasika a jazz, nájde sa aj pop, ale napr. kvalita SACD od Duran-Duran je des a hrôza. Placky sú drahšie.
- placky sú drahšie a čakacia doba väčšia
- ak odíde mechanika na SaCD playeri, môžte ho vyhodiť, po rokoch sa už mechaniky nevyrábajú a zohnať sa niekedy dajú, ale nie je zaručená originalita a spoľahlivosť. Mne osobne odišli dve mechaniky na dvoch SACDP od Marantz po pár rokoch.
- SACD Playery sú na ústupe, už sa tak nevyrábajú.

Mám momentálne DENON-DCD1600NE. Zvuk je nádherný. Nekupujem stroje all-in-one, pretože potom je vždy kompromis, skrátka mám pravidlo - jednoúčelový SACD stroj (žiaden kombajn) okolo tisícky.

Samozrejme DSD formát sa dá prehrávať aj cez sw player, ako to tu už bolo spomínané, ale tá atmosféra vkladania disku do stroja, tú ničím nenahradíš .:-)

Zdar všetkým fanúšikom SACD.

P.S. Ešte by som chcel upozorniť - dobre nahraté skladby v CD formáte - dobrý sw player - dobrý up/resampling - dobrý DAC = malý až žiadny rozdiel oproti SACD.
Ale tiež CDPlayer oroti SACDPlayer rozdiely budú. Veľkosť rozdielov bude daná ako je konkrétny CD/SACD player robený. To by bolo ale na dlhšie.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group