Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 21:36


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Středový reproduktor
PříspěvekNapsal: 15 lis 2020 22:21 

Registrován: 03 led 2020 19:30
Příspěvky: 176
Bydliště: Benešov
Kraj: ČR - Středočeský
Ahoj potřeboval bych poradit existuje nějaký reprák který by šel dělit cca 400hz až 4000hz mohl by být i dražší citlivost okolo 90db nebo je to blbost.dík


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Středový reproduktor
PříspěvekNapsal: 16 lis 2020 05:14 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Ahoj. Na co to bude? Jak to má být velké? Do jaké sestavy to bude zařazené, a kolik akustického výkonu to má produkovat?


Včera jsem měřil todlecto;
https://www.hadex.cz/q355a-repro-165mm- ... 5hz-10khz/

... a na středy to docela funguje, i když se tomu nechce uplně dolu... Projedu i další reproduktory a měření, nemam to zrovna v hlavě...

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Středový reproduktor
PříspěvekNapsal: 16 lis 2020 17:38 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Reálně potřebuje něco, co nebude větší, než 4". Jinak to z hlediska směrovosti nebude použitelné.
Tohle je něco, co by mohlo vyhovovat:
https://monacor.sk/product/msh-115


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Středový reproduktor
PříspěvekNapsal: 17 lis 2020 00:08 

Registrován: 03 led 2020 19:30
Příspěvky: 176
Bydliště: Benešov
Kraj: ČR - Středočeský
No já jsem si představoval tak okolo 5-6 palců ale to asi okolo 4khz bude moc směrovat? ale podívám se na ten monacor dík a mrknu na ten hadex dík uvažoval jsem něco jako audax hm 130z10,130z0,130z12


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Středový reproduktor
PříspěvekNapsal: 17 lis 2020 00:26 

Registrován: 03 led 2020 19:30
Příspěvky: 176
Bydliště: Benešov
Kraj: ČR - Středočeský
Jo na pa tohle zatím nechci 50w stačí radši vyšší citlivost ale bedna malá nebude
ale u středu je to jedno tam bude budka podle potřeby :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Středový reproduktor
PříspěvekNapsal: 17 lis 2020 09:28 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Nelze mít bohužel všechno. Proto se velké přímovyzařující bedny řeší často jako 4-pásma. Nejde totiž vhodně směrovostně napojit malý reproduktor na velký. V ose to jde...ale mimo osu to bude rozskákamý a tím pádem z toho slušná soustava nevznikne. Spočítat, jak vysoko můžeš jít s nějakým reproduktorem si můžeš sám. Rychlost zvuku vydělíš činným průměrem membrány. Tím dostaneš takový ten hraniční "bod zlomu".
Pak zjistíš, že pro Tvou aplikaci je už i 5" velký (a dole zase možná malý). I když, dokud nevíme, co konkrétně má být dole a co nahoře, tak tu můžem všichni jenom hádat. Možná by bylo vhodný to celý odtajnit a napsat o co se vlastně jedná.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Středový reproduktor
PříspěvekNapsal: 17 lis 2020 12:44 

Registrován: 03 led 2020 19:30
Příspěvky: 176
Bydliště: Benešov
Kraj: ČR - Středočeský
No ono je to takový blbý stará bedna kde je basák 10palců a pásek nahoře a v tom blbej střed kterej chci vyměnit a výhybka byla cca 400hz a 4khz a zdá se mi že ten monacor tam pude parametrama i rozměrově a nechci to celý rozebírat a nějak moc upravovat to bych mohl stavět rovnou nový a na to nemám čas i když by výsledek snad byl lepší.Objednám u L.Kosiny ty Monacory a zkusím co to udělá je to levný tak mě to nezabije.Jinak dík za rady hlavně s tím výpočtem jestli to zvládnu :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Středový reproduktor
PříspěvekNapsal: 17 lis 2020 14:14 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Průměr aktivní části membrány u toho 4" je přibližne 8,5cm. Z toho vychází hraniční frekvence těch cca 4kHz. No stěžejní věcí toho celýho bude výhybka. Pokud neoštříš tu, pak i ten MSH-115 je zbytečně velká investice a jeho vlastnosti (ktorý jsou jinak imho mimořádně dobrý) nevyužiješ. Pak stačí tam dát jakýkoliv levný 4" středobas. Ale to už je na Tobě...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Středový reproduktor
PříspěvekNapsal: 17 lis 2020 15:52 

Registrován: 03 led 2020 19:30
Příspěvky: 176
Bydliště: Benešov
Kraj: ČR - Středočeský
Dík je mi to jasný výhybka je už vyndaná.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Středový reproduktor
PříspěvekNapsal: 23 lis 2020 21:14 

Registrován: 03 led 2020 19:30
Příspěvky: 176
Bydliště: Benešov
Kraj: ČR - Středočeský
Ještě se zeptám takže když mám cca reprák 15 palců např.Dayton dc 380-8 tak z toho těžko udělám dobrý třípásmo?Nebo jestli by byla nějáká kombinace středu a výšky která by to zvládala?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Středový reproduktor
PříspěvekNapsal: 24 lis 2020 07:34 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Lze z toho udělat i perektní třípásmo. Střeďák to pro rozumné navázání bude vyžadovat aspoň 6,5" a k tomu je potřeba patřičnou výšku. Ideálně něco ve zvukovodu.
Víš, vždycky je dobrý ptát se konkrétně. Není třeba mluvit v hádankách, nebo kolem horké kaše. Rovnou vyklopit, kam to má jít, jaký je basák, jaká je finanční představa atd. :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Středový reproduktor
PříspěvekNapsal: 24 lis 2020 21:01 

Registrován: 03 led 2020 19:30
Příspěvky: 176
Bydliště: Benešov
Kraj: ČR - Středočeský
Nějak mi zbyly ty dva Daytony 15 palců a zapomněl jsem na ně tak jsem se chtěl zeptat co k tomu za střed a výšku není potřeba šetřit a bedna asi vychází na 150-190l jestli jsem dobře počítal.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Středový reproduktor
PříspěvekNapsal: 24 lis 2020 21:41 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Zkousneš i zvukovod, nebo chceš bez zvukovodu? A kdo bude dělat výhybku?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Středový reproduktor
PříspěvekNapsal: 24 lis 2020 23:11 

Registrován: 03 led 2020 19:30
Příspěvky: 176
Bydliště: Benešov
Kraj: ČR - Středočeský
Já jsem se zvukovodem ještě vlastně nic neměl tak vlastně nevím radši bych asi bez ale jestli by to bylo zvukově lepší nebo výrazně jednodušší tak i se zvukovodem ale vyrobit ho neumím.Výhybku bych potřeboval od někoho navrhnout dodal bych materiál a finance a vše další co je potřeba jestli by se toho někdo byl ochoten ujmout samozřejmě zaplatím.Pak by se to sem mohlo dát jako nějaký projekt.Nevím třeba je to blbost.Potřebuju v tom poradit.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Středový reproduktor
PříspěvekNapsal: 25 lis 2020 11:56 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
V tom případě by asi bylo nejlepší, aby měniče navrhoval člověk, co to bude měřit a navrhovat výhybku. Pokud bych to měřil já (což kvůli vzdálenosti bude asi nereálné, no pokud to přivezeš na měření, tak klidně), pak bych v první řadě poprosil o cenový strop za meniče.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Středový reproduktor
PříspěvekNapsal: 25 lis 2020 18:35 

Registrován: 03 led 2020 19:30
Příspěvky: 176
Bydliště: Benešov
Kraj: ČR - Středočeský
Rozumím,jenom bych chtěl vědět jestli ten basák je na něco takového vhodný.Až bude trochu volnější režim tak to klidně přivezu.Já bych tedy chtěl nejdřív počkat na nějakou poslechovku jestli bude třeba zase možná u vás ve Střezenicích abych něco poslechl a poradil se protože to co chtěl pořádat Ransom bohužel odpadlo.Takže zatím rozmýšlím vlastně jestli je ten basák použitelnej do dobrý bedny anebo udělat něco jinýho i klidně čtyřpásmo ale chtěl bych slyšet ty Penjovi bedny abych se mohl rozmyslet.Proto zatím některý dotazy nejsou konkrétní.Samozřejmě zvukovod nevadí moc mi to včera nemyslelo byl jsem utahanej.dík.Cenový strop na měniče jestli by stačilo 15-20tis k těm Daytonům ale když by bylo potřeba víc tak asi by nebyl problém.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Středový reproduktor
PříspěvekNapsal: 26 lis 2020 09:45 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Ten DC380-8 je imho úplně OK. Soudím podle zbytku řady, páč jsem pracoval už v podstatě s celou "Classic" řadou od DC130 po DC300 a všechno to bylo bez problémů použitelný...tedy spíš vzhledem k cenovce výborný. Nevidím tedy důvod, proč by s DC380 nemohly vzniknout výborné bedny. Potřebuje to tak 150L s bassreflexem laděným kolem 27Hz.
Co se týče ostatních měničů a jejich cenovek: Celý by to samozřejmě mělo mít nějaký rácio a jelikož basák stojí 100€, neměl by být zbytek neúměrně drahý, nebo naopak nějaký shit. Takže v případě třípásma bych to viděl na střeďák za 50-100€ a výškáč do 50€. V případě 4-pásma:
nižší střed do 100€ nebo
vyšší střed kolem 50€
výškáč do 50€


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Středový reproduktor
PříspěvekNapsal: 26 lis 2020 23:16 

Registrován: 03 led 2020 19:30
Příspěvky: 176
Bydliště: Benešov
Kraj: ČR - Středočeský
Vyhrabal jsem fakturu a máš pravdu byl dost levnej ale chtěl jsem jenom říct že když bude na výběr něco co se hodí tak se nemusí šetřit nechtěl bych jenom aby se to projevilo na výsledku kvůli pár euro.Jestli bys někdy měl čas a mohl bys navrhnout měniče.Objem bych řekl že je akorát.dík


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Středový reproduktor
PříspěvekNapsal: 27 lis 2020 20:57 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Tak jo...můžu Ti něco navrhnout. A kdo by měl také zajímavou alternativu, ať se přidá. :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Středový reproduktor
PříspěvekNapsal: 29 lis 2020 17:49 

Registrován: 03 led 2020 19:30
Příspěvky: 176
Bydliště: Benešov
Kraj: ČR - Středočeský
Super dík a ten Monacor msh 115 cos mi doporučil je výbornej za ty prachy nevypadá na to ale hraje podle mne dobře.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group