Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 17:49


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: První DIY projekt - TABAQ s TB W3-2141
PříspěvekNapsal: 29 led 2022 19:47 

Registrován: 27 říj 2008 18:11
Příspěvky: 64
ransom: V podstatě ty principy chápeš správně.U obojího potřebuješ tu vlnu převrátit,jen to každé dělá jiným způsobem...
Možná lepší na pochopení bude obrázek než odstavec řečí....

http://hyperphysics.phy-astr.gsu.edu/hb ... pecol.html

Je tam spousta proměnných: start area,end area,délka,umístění reproduktoru,tlumení-to vše ve vzájemném optimálním naladění.Potom se rozhodneš pro typ - parabolický,exponenciální,konický,hyper-exponenciální.Jestli to bude horna nebo TML - a potom jaká - expand. zužující se ,rovná,MLTML.No a potom to už jen správně konstrukčně naohýbat protože nechceš mít doma 3 metrový Hedlund horn až ke stropu a je to....A proto se do toho nikdo nehrne,to není jako správně zkrátit trubku do bassreflexu.
Pronikání nežádoucích frekvencí je hlavně problém větších fullrange a dvoupásem a řeší to umístění repra a tlumení.Ty první harmonické kmity je potřeba co nejvíce potlačit.U 3 pásma už to odřízne vyhybka.

Vlastní výrazivo mi nevadí,nepotrpím si nijak na odborné názvosloví,stejně jako ostatní tady se stále ještě učím,nakonec stavím bedny zatím teprve 40 let.
Naopak je někdy lepší to brát lidsky stylem - "když to v té bedně uděláš tak a tak,tak to třeba na měření ani neuvidíš,ale se zvukem ti to udělá to a to"


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: První DIY projekt - TABAQ s TB W3-2141
PříspěvekNapsal: 29 led 2022 20:29 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Jednou mi tu někdo vynadal, když jsem u neobratného okecávání TML použil výraz "délka běhu".
Já to mám zafixovaný někdy ze začátku 90.let, kdy v nějakým Amáru nebo A-radiu vyšel článek o návrhu TML s tehdy pro nás novinkovými Visatony, nebo co to bylo. Ten výraz popisoval součet drah vlny od zadní strany membrány přes celý TML a od ústí venkem k přední straně. Mám to v hlavě zažraný podobně jako Zeman Peroutkova Hitlera vlevo dole, a stejně jako jemu se mi zatím nepodařilo ten článek dohledat.
Moje první setkání s něčím jako TML proběhlo před mnoha lety na půdě chalupy pana Fügnera, což byl mimochodem táta mojí spolužačky a můj velký inspirátor v době dospívání. Byl to trofejní říšský kinoreprák velikosti snad 21" z tanvaldského kina, vetknutý do několikametrové tuby stejného průměru, vyrobené z prken a obručí a uvnitř tlumené snad starým padákem, nebo co to bylo. On měl na obrovské půdě už v osmdesátých letech opravdové kino (16 a 35mm promítačky). Tohle byl takový malý domácí suphofler, zavěšený na řetězech pod hřebenem střechy, a dovedl účinně reprodukovat v podstatě i skoro celou subkontra oktávu varhanního rejstříku. Gramodeska tak nízké tóny nepobrala, ale on měl amatérsky konstruovaný celostopý studiový magnetofon s rychlostí 76 a kopíroval si třeba nahrávky z rozhlasových studií...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: První DIY projekt - TABAQ s TB W3-2141
PříspěvekNapsal: 30 led 2022 11:38 

Registrován: 27 říj 2008 18:11
Příspěvky: 64
Jo,na "délku běhu " si vzpomínám :lol: ,ale tam mi to už přišlo jako moc zavádějících novotvarů na jednom místě najednou :lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: První DIY projekt - TABAQ s TB W3-2141
PříspěvekNapsal: 30 led 2022 17:01 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Jenomže já jsem si ji OPRAVDU nevymyslel! Našel jsem to!
Kurva, já su dobrej! Já si snad dám hubáka...
Amatérské rádio 1/1994, strana 12 a 13 (stavební návod Karla Rochelta na TML box Visaton Atlas).
A to jsem před těmi osmadvaceti lety to Amáro jen tak prolistoval a od té doby neviděl...

Příloha:
2022-01-30_16-03-16.png

Příloha:
2022-01-30_15-59-22.png


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: První DIY projekt - TABAQ s TB W3-2141
PříspěvekNapsal: 31 led 2022 07:55 
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011 23:13
Příspěvky: 512
Kraj: ČR - Jihomoravský
Dane, jen mě zajímaly Tvé důvody, proč jsi šel do USB micu. Já jsem asi deformovaný z hraní v kapele, ale mně se zdá XLR konetor nejvhodnější. Zvukovku s fantomovým napájením jsem měl též vždycky. Co se týče šumu, který "generuje" USB mic - nevím kolik a "jak nahlas" a zajímá mě to. Dej vědět, jak to s tím šumem je, až ti dorazí mic. :-)

Edit:
Necheš zkusit tohle?

_________________
POSLECH: PreSonus AudioBox 22VSL > Rotel RMB-1066 / Senn. HD555 mod > miniDSP 4x10 HD > repro dle nálady
MĚŘENÍ: Dayton Audio EMM-6 > PreSonus AudioBox 22 VSL > REW / HOLMImpulse > VituixCAD


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group