Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 18:46


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Navrhnutie stereo max 2.1 zostavy pre metal ale potichu
PříspěvekNapsal: 27 bře 2022 09:40 

Registrován: 25 bře 2022 23:47
Příspěvky: 2
Kraj: SR - Košický
Dobry den.
Mam taku zvlastnu poziadavku :P
Potreboval by som poradit nejaku zostavu recievera najskor asi nejaky Denon AVR + strereo veze alebo stereo+sub. pre pocuvanie 90% metalovej hudby no podmienkou je nizke vybudenie.
Skusil som viacero zostav v obchodoch no kym to nehralo na 60% a viac tak to bola jedna katastrofa.
Cenovo sa pohybujme okolo 1000-1300 eur. (cena je dokopy repro aj reciever)
Nemusia to byt zakonite veze mozu to byt kludne nejake studiove regalovky.
Rozmyslal som na Yamaha R-N602 + Magnat monitor supreme 202 ale tie treba tiez dost tahat
ps: som v tomto uplny amater

Suprava bude v obyvacke 4.3x6 metrov no je otvorena az do kuchyne a celkovy rozmer miestnosti je 4.3x11m
Suprava bude sluzit aj na filmy a radio no minimalne.
pripojeny bude CD player a Gramo no tie zatial neriesim
Dakujem


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Navrhnutie stereo max 2.1 zostavy pre metal ale potichu
PříspěvekNapsal: 27 bře 2022 15:22 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Základem jsou vždy dobré bedny. Protože je problém koupit za přijatelnou cenu opravdu dobré bedny tovární, systematicky se právě tady na fóru zabýváme jejich amatérskou stavbou. S tím tu dovedeme dobře poradit. Nad většinou továrních beden tady asi bude kdekdo ohrnovat nos. Výjimky jsou, ale nebudou levné.
Pokud jde o reprodukci zaměřenou na hudbu, pak bych důrazně doporučil ozvučení 2.0, čili stereo bez subwooferu. Jakkoli se subwoofer hodí k doplnění subbasu pro film, při reprodukci hudby (kromě hodně sofistikovaných, složitých a drahých aplikací) se s ním dá nadělat víc škody než užitku. Slušné bedny ve velikosti odpovídající ozvučenému prostoru subwoofer nepotřebují.
I na tichý poslech se v tak velkém prostoru lépe hodí větší a citlivější bedny.
Stereofonní zesilovač také bude kvalitnější než AV receiver za stejné peníze.
Jak mám pochopit tu podmínku na nízké vybuzení???


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Navrhnutie stereo max 2.1 zostavy pre metal ale potichu
PříspěvekNapsal: 27 bře 2022 16:06 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Naríklad ja som si podľa tunejšieho projektu http://repromania.net/forum/viewtopic.php?f=61&t=8430
spravil UMM380 a jedna z vecí, čo ma na nich stále príjemne udivuje, je aj to, že hrajú vynikajúco aj potichu aj basy. Skelety som dal spraviť miestnemu šikovnému stolárovi. Kompletné reprosústavy ma vyšli necelých 800 eur.
Miestnosť mám veľmi podobne - zhruba 5x4, otvorenú do iných priestorov s celkovou dĺžkou skoro 15 metrov.
Práve odkedy mám možnosť počúvať kvalitné bedne, nie len, že nič vo zvuku nekorogujem
- nemám vôbec potrebu pridávať hlasitost, prevažne počúvam potichu a je to radosť, niekedy mi hrajú ešte tichšie celú noc. A "nahlas" zhruba na úrovni hlasnejšieho ľudského hovoru alebo len o málo viac - tak sa mi zdá všetka hudba najlepšia.


Nahoru
Online Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Navrhnutie stereo max 2.1 zostavy pre metal ale potichu
PříspěvekNapsal: 02 dub 2022 07:14 

Registrován: 25 bře 2022 23:47
Příspěvky: 2
Kraj: SR - Košický
Ahojte,
Ospravedlnujem sa ze som nepisal no zdravotne problemy nedovolili.

Nizke vybudenie znamena ze hraju kvalitne aj potichu.
Milujem metal no mame male babatko takze hladam nieco co dam na 10-20% hlasitosti a bude to hrat a nie len bublat.
Preto som rozmyslal nad studiovkami lebo tie by to mali zvladat a ked to staci zvukarom preco by nemalo mne.

Rozmyslal som ze si urobim aj vlastne bedne podla nejakeho projektu no casovo by som to nezvladal.

No ano viem ze klasicke stereo za rovnake peniaze bude kvalitnejsie no vzhladom na to ze to bude v obyvacke malo by to vediet aj HDMI a zvladnut radio. Bohuzial nieje do len cisto do posluchovej miestnosti.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Navrhnutie stereo max 2.1 zostavy pre metal ale potichu
PříspěvekNapsal: 02 dub 2022 10:11 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
V takto velkém prostoru bych šel do velkých beden, i když to má sloužit převážně na tichý poslech. Na studiové monitory bych na tvém místě zapomněl. Ty jsou primárně určené na poslech zblízka.

Pokud nepotřebuješ zvučit vícekanálově, pak nepotřebuješ ani HDMI. Všechny televizory mají optický výstup. Ten lze převést na audio jednoduchým převodníkem, jaký se dá koupit za 15€, respektive za polovinu na Aliexpressu. Navíc tak odpadnou problémy se synchronizací zvuku na obraz.

Rádio... Nevím, jaká je budoucnost vysílání na Slovensku. Osobně mi přijde nejjednodušší využít vysílání přes Internet. Telefon, tablet, notebook, případně internetový přijímač.

Podle toho, jak moc potichu potřebuješ poslouchat, může se hodit u zesilovače dobře fungující funkce Loudness. Tam je trochu problém v tom, že dovedeme regulaci hlasitosti s perfektně naladěným Loudness obvodem postavit amatérsky a ani to není drahé, ale tovární výrobci se s tím moc nemažou. Tohle si člověk musí odzkoušet sám a rozhodnout se, jestli Loudness využije, nebo jestli je pro něj spíš obtěžující. Sám ho používám na dílně v práci (při tiché reprodukci ve velkém prostoru) a nepoužívám doma (večer mi to vadí).


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group