Poslední návštěva: Právě je 02 kvě 2024 01:19


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výkon bluetooth repro
PříspěvekNapsal: 14 říj 2023 07:16 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11105
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Axe:
Co jsi tu citoval, jsou věci které se tu snažím vysvětlovat stále dokola.
U těchto konkrétních přístrojů ale platí, že deklarovaný výkon nemají. Ani trvalý ani ve špičce.
Pokud jsi někdy měl takovou věc vyvrženou, uvidíš opravdu minimalistický zdroj, gelovou 12V baterku a déčkový koncák. Špičkový výkon kolem 100, možná 150W na kanál.
A aby nedošlo k dezinterpretaci. Pocitová úroveň hlasitosti není určená špičkovým, ale středním výkonem.

Že ten rozdíl běžný uživatel nepozná a že mu to pro daný účel poslouží dobře, to v zadnemz případě nezpochybňuju!

Otravoval mě onehdy kamarád, jestli si má koupit ke kolotoči nějaký JBL co má (údajně) 400W nebo 800W a nebylo moci mu vysvětlit, že to je pro jeho konkrétní použití šumafuk.
Nakonec jsem si ho vzal na dílnu. Na Foobaru plnou hlasitost (velký bedny a zesilovač dost nahlas) a pak jsem ubral o 5dB: Tohle je reálný rozdíl mezi 400W do 6,5" a 800W do 8". (3dB rozdíl na výkonu a 2dB jsem odhadnul rozdíl v citlivosti repráků). Koukal na mě: A to je všecko? Jo, to je všecko.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výkon bluetooth repro
PříspěvekNapsal: 14 říj 2023 23:02 

Registrován: 29 pro 2008 01:20
Příspěvky: 160
axe205 píše:
Jmenovité výkony zesilovačů jsou téměř bezvýznamné.\LOZ\ ......dokáže zesilovač dodat 800 wattů krátkodobě, ... /nezmysel, zosilnovac sa neda prebudit. Ak ma napr. 100W so skreslenim 10%, bude mat max 120W na skresleni cez 50%, kedze skreslenie rastie extremne hore. Nemoze a neda ani 200W. Zato napr. pri 80W bude mat este skreslenie 0.1%/ Bylo by neobvyklé najít hudbu, kde by průměrný výkon během několika sekund byl více než asi 10 % maximálního špičkového výkonu. /ano, ale to znamena zaroven, ze 100W zosik hra vacsinu casu napr. na 5-10W. To je realita. Nie, ze hra na 100W a potom semtam na 800W, ktore nema odkial vziat./ Normálně jsou vysoké špičky řešeny energií uloženou v kondenzátorech v napájecím zdroji zesilovače. Příchozí výkon je průměrná spotřeba energie. /toto je pravda, zaroven vyrobcovia udaju spotrebu zariadeni rozlicne, niekto da dosiahnutelne maximum, niekto priemer v nejakom case. Zariadenie moze mat odber 100W a max vykon zosika 200W - taky vykon musi aj dodat z transiztorov. Na hudobny signal to je ok, ak by sa testovalo, kolko znesie, tak uz 200W neda, kvoli obyvkle limitacii zdroja./ - Vobec by som sa nedivil, keby v tom 800W zazraku bol napr. TDA7498E s cca 200W/4ohm mono.

Také nižší frekvence (basy) představují většinu výkonu v jakémkoli druhu hudby. /ano, napr v obvyklom 2pasme dostane basak napr. 80% vykonu a vyskac 20%/

Zhodou okolnosti som dnes pocul asi partybox 110 a je to fakt tragedia, co z toho lezie. Pekne duni, ale od stredov hore skresleny zvuk ako bumbum miniveze spred 30 rokov.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výkon bluetooth repro
PříspěvekNapsal: 15 říj 2023 09:37 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11105
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
KomarD-Jeay píše:
Nie, ze hra na 100W a potom semtam na 800W, ktore nema odkial vziat


https://www.youtube.com/watch?v=XDJEPjvbbs4


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výkon bluetooth repro
PříspěvekNapsal: 09 bře 2024 15:53 

Registrován: 17 lis 2012 22:00
Příspěvky: 87
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Ransome, děkuji. Čekal jsem něco k věci, ne nějaké hloupé je to marný. Jsem si vědom Tvých kvalit, ale na mě si ego honit nemusíš.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výkon bluetooth repro
PříspěvekNapsal: 09 bře 2024 16:26 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Dostal si fundované, slušné odpovede k tomu, čo si si kúpil. Chválu, potľapkávanie po pleci tu nehľadaj.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výkon bluetooth repro
PříspěvekNapsal: 09 bře 2024 16:35 

Registrován: 17 lis 2012 22:00
Příspěvky: 87
Kraj: ČR - Moravskoslezský
No už jen jak začala diskuze, blikající hajzl... O žádné plácání po zádech netoužím. Fakt lidí neumí odpověďet normálně?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výkon bluetooth repro
PříspěvekNapsal: 09 bře 2024 17:21 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Odpoviem. Kúpil si šmejd, haraburdu.
Doplním. Každý, kto pozná dobrý zvuk, je na také niečo alergický. Nie na Teba, neber to osobne ale na paškvily, čo výrobcovia ponúkajú.
Na záver - niekedy je lepšie pýtať sa vopred.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výkon bluetooth repro
PříspěvekNapsal: 09 bře 2024 17:37 

Registrován: 17 lis 2012 22:00
Příspěvky: 87
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Šmejd. V tom případě bych požádal o doporučení něčeho lepšího. Co bude mít parametry toho JBL. Původní dotaz nebyl jestli jsem koupil věc k ničemu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výkon bluetooth repro
PříspěvekNapsal: 09 bře 2024 18:06 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Nemám priamu skúsenosť s prenosnými BT repro (ak nerátam malé), aby som poradil konkrétne. Čo som nejaké u kolegov počul, bieda.
Ak by som zvažoval, asi by som hľadal medzi takzvanými šúdiovými monitormi s bluetooth a najlepšie tam, kde by mi ich umožnili vypočuť si. Pri nich je predpoklad nie príliš klamlivých údajov o výkone, akustickom tlaku a vypočutie by to potvrdilo. Majú iné primárne určenie, no mohli by "hrať" čiže solídne reprodukovať aj pre Tvoje použitie.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výkon bluetooth repro
PříspěvekNapsal: 09 bře 2024 19:05 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11105
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
axe205 píše:
Ransome, děkuji. Čekal jsem něco k věci, ne nějaké hloupé je to marný. Jsem si vědom Tvých kvalit, ale na mě si ego honit nemusíš.


To sis toho všiml až po půl roce? Nic si na Tobě nehoním.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výkon bluetooth repro
PříspěvekNapsal: 09 bře 2024 19:26 

Registrován: 17 lis 2012 22:00
Příspěvky: 87
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Všiml jsem si hned. Jen jsem nechtěl odpovídat. Ale nakonec mi to nedalo. Zvrhlo se to jak jsem předpokládal. Dotaz byl myslím jednoduchý, jasný, srozumitelný. Ptám se znovu, když jsem koupil tak špatně. Alternativa?


Naposledy upravil axe205 dne 10 bře 2024 10:21, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výkon bluetooth repro
PříspěvekNapsal: 09 bře 2024 20:07 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Dovolím si do toho vstúpiť poznámkou - bolo by bývalo dobre najprv pozrieť témy tohoto fóra - čomu sa venuje. Nákupní poradna tu proste nikde nie je. Mám za to, že ani sekcie na hodnotenie kúpených reprosústav.

Sú tu tri hlavné sekcie: Hi-Fi (High-Fidelity), PA (Public Address), Audio na kolech (autoozvučení).
Je tu množstvo projektov výborných a vynikajúcich reprosústav k zhotoveniu vlastnými silami. Nevidel som žiadne určené ku bluetooth ak som nepozeral zle.

Nie je tu žiadne povinné poradenstvo a nik nemá určené, ako smie alebo nesmie (samozrejme v rámci nejakých medzí) reagovať, odpovedať, Ani povinnosť niečo hľadať, vyberať pre kohokoľvek.

Videl som a počul pred časom u jedného mladého pána ním vyrobené prenosné čudo s rádiom, vstupmi na USB, SD kartu, nabíjateľné - prekvapivo silný dobrý zvuk na pomerne malé rozmery. No nič také v rámci tohoto fóra nie je. Nik nemá potrebu to riešiť. Nemusí sa Ti to páčiť. Ber to ako fakt.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výkon bluetooth repro
PříspěvekNapsal: 09 bře 2024 23:11 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11105
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Pochopil jsem tedy, že se ptáš na přenosný párty box, který bude mít reálně velkou hodnotu SPL, které dosáhne vysokým výkonem, vysokou citlivostí reproduktorů, či kombinací obého?
(Zjednodušeně, že bude venku hrát víc nahlas?)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výkon bluetooth repro
PříspěvekNapsal: 10 bře 2024 18:56 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008 10:59
Příspěvky: 899
Kraj: SR - Košický
Aha ani Bose S1 system neurobí ktovieakú dieru do sveta a nie je to zrovna lacné a vezia Plus je iba o čosi málo lepšia. Zatiaľ jedine čo som počul na baterky a ako-tak to bolo schopné vaicmenej plnohodnotne nahradiť klasické repra napájané zo zásuvky bolo EV Everse 12 fakt vymakaný BT repračok, ale ta cena že dovidopi.... Čo sa týka cena/výkon ak beriem ohľad na max SPL celkom dobre je na to Mackie Thump Go, samozrejme basy to hrá primerane 8" (tak plochšie) ale na ozvučenie reči a spevu s akustickým doprovodom celkom fajn.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group