Poslední návštěva: Právě je 02 kvě 2024 05:32


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Slúchadlový výstup zosilňovača.
PříspěvekNapsal: 22 lis 2023 17:48 

Registrován: 16 črc 2021 22:06
Příspěvky: 128
Bydliště: Puste Čemerne
Kraj: SR - Košický
Vo väčšine zosilňovačov je riešený slúchadlový výstup tak, že je pripojení cez cca 300 Ohm
odpory na výstup koncového stupňa zosilňovača.Ak sa mýlim, tak ma opravte.Moja otázka: neexistuje náhodou nejaké sofistikovanejšie riešenie, ktoré sa zapojí napríklad na B reprosvorky zosilňovača a dá sa používať ako slúchadlový zosilňovač?Možno je to blbosť, len ma to zaujíma. V posledných dňoch som trochu zmenil názor na počúvanie cez slúchadlá a využívam ich už častejšie.Používam slúchadla Superlux HD672 pripojené k slúchadlovému výstupu Yamaha AX450.Viem,že je to úplný low cost,ale ja nie som príliš náročný a zatiaľ mi to stačí. Nie je problém kúpiť slúchadlový zosilňovač a časom to možno aj spravím, ale teraz ma zaujíma odpoveď na moju otázku.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slúchadlový výstup zosilňovača.
PříspěvekNapsal: 22 lis 2023 18:31 
Uživatelský avatar

Registrován: 15 úno 2017 20:09
Příspěvky: 23
Kraj: SR - Trenčianský
Z reproduktorových svoriek nie, ale z analógových výstupov zosiľovača Tape1 alebo Tape2 určených na nahrávanie. Prepojíš káblami RCA,Cinch .
Veľmi slušný zvuk má od číňanov Douk Audio U3 Mini Headphone Amplifier, testované na vlastné uši.

https://vi.aliexpress.com/item/10050017 ... 9dI7zZMMiC


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slúchadlový výstup zosilňovača.
PříspěvekNapsal: 22 lis 2023 21:34 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11105
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Martin zřejmě poptával spíš nějaký sofistikovaný pasivní dělič z reprovýstupu.

Tohle je vždycky hodně kompromisní. Impedančně a úrovní se bude sluchátkáči podobat odporový T-článek. Dělič s malou impedancí, doplněný o výstupní odpor. Hodnoty určit podle impedance sluchátek. Ovšem stejně jako sluchátkáč to nikdy hrát nebude. Pominu - li nevhodnost výkonového konce pro takové použití z hlediska šumu, zkreslení, intermodulací, PSRR, DC offsetu a podobně, pak sluchátkáč dává většinou kolem 5 až 10V výstupního napětí. Koncák běžně dává 20-30V. Dělič by tedy musel být cca 1:3 až 1:5. Aby měl dostatečně malou výstupní impedanci, musel by být sestavený z relativně malých odporů, a ty by pěkně topily (měl bys na nich třeba 10W ztrátu). A výsledný zvuk by za to nestál.
Jestli ale na druhou stranu sluchátkáč doceníš i u takovýchto lowend sluchátek, to si netroufám hádat.

Pokud zjistíš, že ti poslech na sluchátka bude vyhovovat, bude na čase začít pokukovat nejprve po lepších sluchátkách.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slúchadlový výstup zosilňovača.
PříspěvekNapsal: 22 lis 2023 22:02 

Registrován: 10 led 2017 15:21
Příspěvky: 33
Kraj: ČR - Jihomoravský
Asi takto:


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slúchadlový výstup zosilňovača.
PříspěvekNapsal: 23 lis 2023 13:14 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11105
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
V principu ano, to je zmíněný T- článek. Ale protože je dnes zvykem používat menší výstupní impedanci sluchátkáče, nebo dokonce budit sluchátka natvrdo, musely by se rapidně zmenšit odpory v děliči (a hodně by vzrostla ztráta na nich).

To v tabulce je řešení pro vysokoimpedanční sluchátka - výstupní impedance je přes 100R.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slúchadlový výstup zosilňovača.
PříspěvekNapsal: 23 lis 2023 14:44 

Registrován: 16 črc 2021 22:06
Příspěvky: 128
Bydliště: Puste Čemerne
Kraj: SR - Košický
Dík za školenie.Podľa impedancii slúchadiel sa dá vyrobiť odporový T článok, ale vždy to bude len kompromis.To čo ma zaujímalo som sa aj dozvedel. Začínam aj pokukovať po lepších slúchadlách.Na začiatok môžem skúsiť nejaké bazárové Sennheisery do 100€. Prípadne niekto skúsenejší mi môže dať nejaký tip.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slúchadlový výstup zosilňovača.
PříspěvekNapsal: 23 lis 2023 22:39 

Registrován: 03 led 2020 19:30
Příspěvky: 176
Bydliště: Benešov
Kraj: ČR - Středočeský
https://www.audigo.cz/Sluchatka/Kolem-usi/Mají Black Friday


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slúchadlový výstup zosilňovača.
PříspěvekNapsal: 24 lis 2023 08:46 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11105
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Nešetři. Nevyplatí se to.
Za sebe mohu více než doporučit Philips Fidelio X2HR. Za ty peníze co se doprodávají nic stejně dobrého neexistuje. Už jsem s tím možná otravný, ale nemůžu jinak. A blíží se doba, kdy už je nedostaneš.
Sennheiser pod 300€ jsou vždycky buď jen trochu lepší spotřebka, nebo spartánská zvukařská sluchátka pro fyzicky otrlé (zvuk dobrý, ale pohodlí žádné). Bazarovky bych bral až nějaké HD650 a výš. A ty do 100€ stejně nebudou.
Někde jsem tu psal, že třeba obligátní Hifiman Sundara zas takový zázrak nejsou.

Jen pro zajímavost:
Pro srandu jsem si po letech znovu pořídil legendární, znalcivědí S2 z Kovopodniku Brno (často nevím proč vydávané za Tesly). Za pár korun v krásném stavu. Musím poopravit svoje soudy, přeci jen jsem je měl na palici naposledy před více jak třiceti lety, a paměť trochu klamala. Přebasované nejsou. Ergonomie taky není zas tak špatná, jak jsem si pamatoval. Kromě tedy těžkého kabelu. Ale zvuk je nezajímavý, mdlý. Nic z čeho bych chrochtal blahem.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slúchadlový výstup zosilňovača.
PříspěvekNapsal: 24 lis 2023 10:36 

Registrován: 16 črc 2021 22:06
Příspěvky: 128
Bydliště: Puste Čemerne
Kraj: SR - Košický
Na Amazone sú teraz tie Philips Fidelio X2HR za 80 € + poštovné. Tak to asi nemám čo riešiť a objednám ich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slúchadlový výstup zosilňovača.
PříspěvekNapsal: 26 lis 2023 03:33 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1807
Kraj: ČR - Jihomoravský
To Ransom: nostalgie je strašná věc... Kdysi jsem je vlastnil taky. A abych pravdu řekl, ani netuším, kde skončily. Ale z podobnýho důvodu jsem nedávno zrekonstruoval prvorepublikový sluchátka Ideal (2k odpor) co jsem měl po dědovi.
Ale je zajímavý, že nedávno vyplavaly na povrch moje skoroprvní bedýnky (klasika, 6604 +jakejsi kalotovej vejškáč přes kondenzátor) , přes všelijaký obkliky se dostaly hasičům do klubovny a kdosi mě určil za autora, a to sem ani dovnitř nedal vzkaz, jako to dělám v poslední době :)


Naposledy upravil kodl dne 26 lis 2023 12:19, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slúchadlový výstup zosilňovača.
PříspěvekNapsal: 26 lis 2023 09:31 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5957
Kraj: SR - Trenčianský
Já mám takhle doma ještě pořád ARF300...ve stavu nových i se záručákem a manuálem. Jsou fajn...jako dobová rekvizita k teslácké sestavě. Nehrajou sice nijak katastrofálně (trochu jim chybí basy a zbytek pásma je nuda), ale jsou neskutečně těžké.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slúchadlový výstup zosilňovača.
PříspěvekNapsal: 26 lis 2023 09:52 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11105
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Já ty S2 nechci používat. Dostal jsem je za tři kila i s poštovným, a chtěl jsem si jen připomenout, proč jsem je pomlouval. To mi za ty tři kila stálo.
ARF310 byly podstatně pohodlnější a řekl bych že i líp hrály než ARF300. Ale taky už to je roků...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slúchadlový výstup zosilňovača.
PříspěvekNapsal: 26 lis 2023 20:57 
Uživatelský avatar

Registrován: 21 bře 2010 13:03
Příspěvky: 262
Kraj: ČR - Olomoucký
Ty S2 jsem taky měl, a vzpomínám na červené lehké Unitry Tonsil SN-50, měl je kamarád, a tehdy jsem si nadával, že jsem nevzal ty... :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slúchadlový výstup zosilňovača.
PříspěvekNapsal: 03 pro 2023 14:34 

Registrován: 16 črc 2021 22:06
Příspěvky: 128
Bydliště: Puste Čemerne
Kraj: SR - Košický
Zajtra očakávam doručenie slúchadiel Philips Fidelio X2HR. V predstihu si prezerám slúchadlove zosilňovače a narazil som na toto: https://www.audiophonics.fr/en/desktop- ... 11023.html
Nemá s ním náhodou niekto skúsenosť? Ransom ako si spokojný s headamp/preamp podľa Denkeze z Audiowebu?Ten sluchadkač z Audiophonics tiež vyzerá ako DIY projekt. Som v pokušení ho za tie peniaze odskúšať. Ak máte niekto lepší tip, tak budem len rád.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slúchadlový výstup zosilňovača.
PříspěvekNapsal: 03 pro 2023 18:26 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11105
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Ako som spokojný... To je nejprve potřeba zohlednit mou omezenou zkušenost a nároky v oboru sluchátka - sluchátkáče - převodníky.
Denkezův headamp (v původní verzi, tedy s klasickým koncovým stupněm, ale s přidanými degeneračními rezistory v diferácích) jsem budil z linkového výstupu Xduoo XP2 PRO. Tu věc používám rád, protože hraje výborně, umí BT, DAC i linkový vstup, je malá a na baterky etc... Měl jsem tak synchronní signál zároveň na sluchátkovém výstupu Xduoo i na výstupu Denkeze. Po srovnání výstupních úrovní podle ucha jsem sluchátka přepojoval tam a zpět, a nepodařilo se mi zaregistrovat nějaký slyšitelný rozdíl. Nepopírám, že nějaký zlatoušec by mnoha slovy komentoval "Dramatické změny". Jediné co je jasné - že dedikovaný sluchátkáč napájený tvrdým zdrojem +/- 15V je schopen dosáhnout vyššího výstupního napětí. Tedy vybudit sluchátka s vysokou impedancí, nebo natlačit 1,5W do sluchátek nízkoimpedančních. Nikdy jsem nepotřeboval ani jedno.

Co ale bude zásadní, tak zdroj signálu. Moje kombo má, zdá se, podařenou i tuhle část, protože to samo o sobě hraje z kompu i z telefonu líp než co jsem kdy zkoušel před tím. Pokud půjdeš cestou samotného headampu, počítej s tím, že ti o poslechu bude z velké části rozhodovat to, co bude před ním. typicky DAC, možná BT přijímač nebo gramofon s předzesilovačem.

Headamp z odkazu: Po prozkoumání fotek a těch málo informací by mohlo jít o diskrétní zesilovač ve třídě A, s nesymetrickým napájením a výstupním kondenzátorem. Zajímalo by mě, jak mají ošetřený impuls do sluchátek při zapnutí. Relé tam nikde nevidím, možná je do ustálení výstup zkratovaný FETem.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slúchadlový výstup zosilňovača.
PříspěvekNapsal: 05 pro 2023 12:31 

Registrován: 16 črc 2021 22:06
Příspěvky: 128
Bydliště: Puste Čemerne
Kraj: SR - Košický
Slúchadlá Philips včera dorazili.Chcel som ich porovnať so Superlux HD672,ale to nejde.Je to úplne iná liga ako zvukom tak aj vyhotovením.Čistý,detailný zvuk.Za 90€ je to veľmi slušná kúpa. Tip od Ransoma to je vždy stávka na istotu. Aj na slúchadlový výstup Yamahy je zvuk výborny.Verím, že slúchadlový zosilňovač to posunie ešte na vyššiu úroveň.Plánujem reťazec:RPi MoOde-DAC-HeadAmp-Philips Fidelio.Už ostáva vybrať len nejaký sluchadkač.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slúchadlový výstup zosilňovača.
PříspěvekNapsal: 05 pro 2023 14:51 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11105
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Uff. Tři noci jsem kvůli tomu nespal. Bál jsem se, že za špatnou radu dostanu přes držku.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slúchadlový výstup zosilňovača.
PříspěvekNapsal: 08 pro 2023 15:53 
Řádný člen

Registrován: 10 bře 2013 22:44
Příspěvky: 143
Kraj: ČR - Zlínský
Taky velka, velka pochvala. Pres drzku to urcite nebude :D
Dnes prisly, taky Amazon. A asi sem moc vahal, za 80 uz to nebylo. Dostupnost uz je tristni.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slúchadlový výstup zosilňovača.
PříspěvekNapsal: 08 pro 2023 17:14 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11105
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Na trh přišly před pár lety za cca 10k. Později byly na Aliexpressu za necelých 8k (v době kdy je oficielně nahradily X3).
V Česku jsou poslední kusy k mání za 3900 u prodejce, od kterého je mám taky. Stačí juknout na Aukro nebo na Bazoš. I za takový prachy je to furt bezkonkurenční.

Novější X3 jsou zvukově podle popisů krokem zpátky. Nepotřebuju si je kupovat jen abych to ověřil. Prostě věřím těm, kdo chválili původní X2.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slúchadlový výstup zosilňovača.
PříspěvekNapsal: 09 pro 2023 09:50 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11105
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Objednal jsem si do práce na dílnu DAC S.M.S.L C100. Požadavek byl na USB a BT(LDAC), bez sluchátkového výstupu. Jsou v tom AK4493, jejichž zvuk se mi líbí jinde. Záleží samozřejmě na jejich implementaci a všem okolo, tak uvidíme. Pokud by někdo chtěl sestavu DAC plus samostatný sluchátkáč, možná by to vyhovělo. Poreferuju až přijde.
(SMSL v poslední době docela udává tempo mezi výrobci DACů, pokud mohu věřit některým autoritám.)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group