Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 13:31


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6279 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227 ... 314  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 21 úno 2018 17:47 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
"Zabij mimozemšťana, zachraň tablet!"
Mňa tak nejak neirituje - telku nepozerám, rádio tiež temer nepočúvam, reklamy v PC mám vyblokované..., zvuk prevažne vypnutý.

...Kto je ten zelený panáčik? :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 21 úno 2018 18:35 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Já to mám podobně, ale na 100% se tomu stejně nedá vyhnout. V rádiu jsou ty reklamy ještě pitomější.

Přišly mi z Číny signálový kabely RCA-RCA. Vypadá to stejně dobře jako na obrázku. Kluci jedni šikovní. Mám radost. Hned si poznačím směr a nechám je rozehrát.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 21 úno 2018 18:41 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Máš ich ohriate na správnu teplotu?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 21 úno 2018 18:55 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 úno 2012 17:26
Příspěvky: 371
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
tatko Tom píše:
...Kto je ten zelený panáčik? :D


To se nesmíš dívat do zrcadla po litru rumu :lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 21 úno 2018 18:59 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Rum nepijem :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 21 úno 2018 19:12 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 úno 2012 17:26
Příspěvky: 371
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
Já vím, u vás máte Um. Taky mám doma flašku z Tater.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 21 úno 2018 19:20 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Borovičku...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 24 úno 2018 17:16 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Odvážel jsem bordel z dílny na sběrný dvůr a nevrátil jsem se s prázdnou. Komplet, nic prasklého, ulomeného, ztraceného... Jsem magor.
Příloha:
Trofej.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 24 úno 2018 23:24 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
ransom píše:
Odvážel jsem bordel z dílny na sběrný dvůr a nevrátil jsem se s prázdnou. Komplet, nic prasklého, ulomeného, ztraceného... Jsem magor.

Až se při repasi dostaneš k přivíjecí spojce, hlasitě zakleješ a odvezeš to zpátky ... Na jihlavské přepínače už člověk většinou taky nemá nervy. A ty tuny času, co to sežere, Ti nikdo nezaplatí.
Tak si to budeš muset nechat ... :lol:

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 24 úno 2018 23:59 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
A pokud si ho budeš muset nechat, poskytnu Ti haldy náhradních dílů. Tvrdé hlavy, jihlavské přepínače, knoflíky, řemínky...
Já už jsem se těch muzeí zbavil, jen z nostalgie držím B43.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 25 úno 2018 08:36 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
A ak Ťa tie staré stroje bavia (a máš ich kam dávať) - mám v pivnici magneťák s reprom "vysavač " (...bez počítadla s vadnou prítlač.kladkou) a jeden elektrónkový, čo som mal ako decko - tuším Sonet DUO.
Mne je to na nič - nechceš, alebo niekto?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 25 úno 2018 09:59 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
To je taková nostalgie. Můj první magneťák byl B-400. Pak B-101, B-46, B-47, pak B-113, pak dvě B-116 a B-43. Postupně jak jsem se stěhoval, vojančil, stěhoval, ženil, stěhoval, měnil priority, jsem se všeho zbavil. Teď držím ve skříni zrenovovanou a zakonzervovanou B-400. Je mi naprosto k ničemu - krom toho, že jsem ji jednou předváděl synovcovi. Ale nevzdám se jí. B-43 mi už několik let leží na regále a čeká na renovaci. A tohle? Já ho tam prostě nemohl nechat, bylo mi ho strašně líto. Když najdeš vyhozenýho starýho psa, taky se o něj postaráš, i když z něj není žádný užitek, jenom starosti. Na kulku mezi budíky to ještě nebylo.
Sklolaminat: Za nabídku dílů díky, až budu za hodně dlouho vědět co bude potřeba, hodím poptávku.
Tatko: Sonet by se určitě líbil mojí ženě jako dekorace. Pokud bych ho uvedl do provozu, ještě líp. Všecky měřáky, co má na policích, jsem jí musel předvést v provozu a jeden drhnoucí mě přinutila opravit. Nefunkční Megmet oplakala a budu muset sehnat jiný.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 25 úno 2018 10:04 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
B-400 bol aj môj (druhý no prvý kúpený).
Staráme sa o "vyhodenú" mačku - z útulku :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 25 úno 2018 11:07 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
to Ransom: Cos renovoval na B400? taky mám jeden nostalgickej kousek, starej jako jsem já...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 25 úno 2018 11:11 

Registrován: 14 bře 2009 19:57
Příspěvky: 388
Bydliště: U Ostravy
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Takový zachovalý mgf by bylo hříchem nechat ležet. Když vidím, jaké šroty různě neúplné, se snaží všelijací rádoby obchodníci zpeněžit za zcela nepřiměřenou cenu v inzerci, tak tento B113 je naprostá výhra.
Já jsem jej koupil kdysi dávno v bazaru v době, kdy byl ještě běžně v prodeji - krásný stroj, který mě tehdy nadchnul. Měl jsem před ním téměř všechny modely mgf co Tesla do té doby vyrobila, ale ten už doma zůstal dodnes. Seřídil jsem si jej na typ pásku, který jsem používal nejvíce a docela mě pak fascinovalo, že při rychlosti "19" nebyl postřehnutelný rozdíl v nahrávce při přepínání příposlech-odposlech.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 25 úno 2018 11:47 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Kodl: "Renovovaný" je možná trochu nadsazené. Obrousil jsem gumové obložení mezikol a natřel regumem. Vyměnil plochý řemínek od motoru. Celý jsem to rozebral a vyčistil, našel jiné víko nepolepené samolepkami (to býval staršlivý zlozvyk), rozchodil zaoxidované přepínače (to byla asi největší pakárna), vyměnil úplně všecky elektrolyty. Nastavení jsem ani nekontroloval, hlavy byly skoro nové a hrálo i nahrávalo to na ucho dobře. Jo a rozebral jsem a vyčistil unašeče, jeden jsem o dva zuby seřídil. To je asi tak všecko.
Elyt: No právě. Tenhle špindíra má aspoň všechny knoflíky, včetně krytek na přepínačích.
B-113 je navzdory relativně dobrému zvuku zase jen nedotažený teslácký krám. Pouhý jeden motor, navíc bez stabilizace rychlosti a ještě k tomu hlučný, ho celý degraduje. Kladky bez rolniček, malé cívky, mizerná indikace vybuzení, nespolehlivé elyty a keramika, mizerný koncák, přeslech protiběžných stop při rychlosti 19... Ale co je boží, tak že se dá za chodu vyklopit elektronika a rejpat se v ní. To jsem vždycky žral.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 25 úno 2018 17:42 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Elyt: Ty výprodeje za bolševika nebyly špatné. Zmíněné dvě B-116 jsem koupil po vojně v partiáku v Holešovicích jako funglovky, ale nefunkční. V krámě byly za nějakých 5450 Kčs, já je měl po litru. Těšil jsem se jak při opravě zamachruju, ale byla to u obou jen ruplá pojistka před elektromagnetem. B-101 před tím jsem měl z partiovky u botanické zahrady za 1300 (běžně 3600), protože jí šuměl jeden MBA810. Většinou to myslím vyřazovali v krámech před prodejem a nikdo se neobtěžoval to opravovat.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 25 úno 2018 19:22 

Registrován: 14 bře 2009 19:57
Příspěvky: 388
Bydliště: U Ostravy
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Ransom: když tak vzpomínáš na ty partiové prodejny, tak také mám ještě doma dlouholetou upomínku na ně. V druhojakostní prodejně Tesly jsem někdy v druhé polovině 80tých let koupil za pár stokorun gramo MC600Q, které nezasynchronizovalo otáčky, což je velmi častá vada. Dělal jsem s tím pak mnoho různých psích kusů - dal jsem tam nový středový motor, který byl při rušení skladu Tesly v U.H. vč. talíře za 80Kč, jinou desku regulace a kdoví co ještě, ale výsledku nebylo dosaženo. Dodnes nesynchronizuje. Otáčky má téměř přesné, ale uchem je postřehnutelné nepatrné kolísání. Takže jsem jej tehdy odložil a nahradil gramofonem NC 580, který sice není až tak hifi, ale nemá za dobu mnohaletého provozu jediný problém.
Tak mi v dnešní době pohled na tento odložený stroj vybaví vzpomínky na tehdejší druhojakostní prodejny, kde jsem vždy rád zašel a obyčejně objevil něco, bez čeho nešlo žít.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 25 úno 2018 21:22 
Řádný člen

Registrován: 08 črc 2009 14:08
Příspěvky: 625
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
Naložil som rodinu po obede do auta (jarné prázdniny, ja 1/2 týždňa makám a potom pálim za nimi zalyžovať na liptov) a pustil dom sa do opravy moje skutočnej prvotiny. Na Kit-1 vedľa z AW som na uchytenie meničov použil metrické imbusové skrutky a klasické matice zaliate v lepidle. Minule mi jedna bedňa začala blbnúť, tak som pri tej príležitosti skúšal demontovať stredobasy a potom aj výšky. Samozrejme na každom meniči sa min dve skrutky točili dookola. Dnes sa mi podarilo odvrtať hlavičky imdusov bez poškodenia reprákov, do dier osadiť kovové "hmoždiny" s metrickým závitom a takto som prerobil všetky. Všetko to sa udialo v obývačke na jedálenskom stole :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 25 úno 2018 21:26 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
To mi připomělo dobu kdy jsem měl z partiovky SM260 a radiozesilovač 820A - kazeťák dobrý, stačilo vyměnit nějaký elektrolyty a po letech jsem ho i zpeněžil, ale 820A byla navoněná bída, korekce s A273/274 - rychle jsem se vrátil ke svýmu samodomo TW140.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6279 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227 ... 314  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group