Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 09:35


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2119 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 106  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 18 říj 2018 15:17 
Řádný člen

Registrován: 08 črc 2009 14:08
Příspěvky: 625
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
môj spomínaný kolega si všetko eviduje (starý mládenec, kopec voľného času), takže IX20 mal presne štyri roky, prvý majiteľ, najazdil 100.000km - väčšinou BA-KE diaľnica (rozumej slovenská diaľnica z BA do KE), motor 1,6cvvt, priemerná spotreba 6,7l/100km (každé jedno tankovania do plna a zapísané v excelovskej tabuľke), po štyroch rokoch predal za 6.800€.
Následne mal novú kiu ceed 2roky a presedlal na golf, H/K už nechce. Tak ako som už aj tu spomínal, raz stačilo (aj keď obe boli slušné autá)...


Naposledy upravil paulus33 dne 18 říj 2018 17:08, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 18 říj 2018 15:21 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Ty požadavky by Ti ten hybridní Yaris asi do značné míry dokázal splnit. Ale pokud máš už vybráno, ať Ti slouží.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 18 říj 2018 22:43 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Dnes jsem si to ověřoval, otec má na ix20 dlouhodobou průměrnou spotřebu 5.6l/100km. okresky, dálnici to vidělo onehdy v rakousku a taky něco říkal o 7.5l/100. Je fakt, že nikoho nepředjel už drahně let... Občas se s tím svezu sám, je to taková ta konfekce, co nenadchne ani neurazí. Nijak ostře jsem s tím nikdy nejel, nedokážu posoudit. Kolik stojí servis netuším, ale jistě to bude dražší, než autodílna u známýho. Tím samozřejmě nechci tuhle značku nějak extra propagovat, jenom sděluju osobní zkušenost.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 19 říj 2018 07:33 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Tak já se včera povozil a je to vyřešený. Čiže auto bude v březnu a už o tom nepotřebuju přemýšlet a žvanit.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 19 říj 2018 17:37 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Ke standardní výbavě s ABS, ESP, ACC, PRS a USB jsem si přiobjednal příplatkový EET, BNC, RCA, AAD, MKV a OMG. No a manželka si s odvoláním na FUP vykručela ještě RPG. Takže z toho nakonec bude úplný BVP.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 19 říj 2018 18:21 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008 10:59
Příspěvky: 899
Kraj: SR - Košický
LOL :lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 20 říj 2018 13:54 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
laminat píše:
Kolega si celkem nedávno koupil Grandland X, což je takový ještě na tři čtvrtiny Opel, jen lehce šmrncnutej žabožroutem a celkem si ho i chválí, i motor 1,2 turbo prý jede jak ďas


Projel jsem si postupně všecky benzínový verze a ani z toho turbo trojhrnku jsem až tak urvanej nebyl. Papírově slabší čtyřválec v Mocce (88kW) mi přijde ochotnější hlavně v malých otáčkách. Pro jistotu jsem si ale řekl o nejsilnější co mají v nabídce - 103kW. Je to jen plus 15tisíc a tak hádám, že se to asi liší jen čipováním.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 20 říj 2018 19:59 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
RPG a OMG je dnes na silnicích nutná výbava, je potřeba si tu cestu nějak udělat, nebo aspoň lamentovat, PB,TjD :twisted:
Už chápu týpky, co si kupují lehký endura a čtyčkolky a jezdí polem lesem, tam je zatím aspoň nějaký místo.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 21 říj 2018 01:48 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Kodl: Já už začínám mít z Tebe dojem jako z jednoho známého, který ujede 10 km z jejich městečka do krajského města a podle jeho názoru je 10x ohrožen na životě.
A tamty na endurech a zejména na čtyřkolkách bych střílel místo té zvěře.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 21 říj 2018 09:41 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Já to sice neschvaluju, ale začínám chápat, to je rozdíl. Nechci se chlubit, ale něco mám najeto a bez zranění osob, bez nehody to snad ani nejde, a mám celkem vypozorovaný chování řidičů, možná jenom proto žiju. Ale dnes už jsem opravdu raděj, když nikam nemusím, asi stáří... Už si pamatuju na starý časy, kdy se dalo 40km ujet běžne za půl hodiny, dnes to obvykle trvá 2-3 (1/43 Svitavy Brno), po našem malým městčku odkudkoliv kamkoliv do 5-ti minut (mezi 14-15 hodinou jedině na kole), dnes běžně hodinu. Co pozoruju v poslední době, tak agresivní jízdu řidičů, co "na to nemají" tj. začne předjíždět a nestihne to po horizont, neumí podřadit a předjíždí 500m a já bych ho zezadu postrkoval, naopak lepí se ti na prdel, i když není žádná normální šance na předjetí (souvislá řada aut z protisměru), každej 1.5 tej jede zatáčku protisměrem, protože předse ten volant de tak ztuha otočit, nějaký drobnosti jako používání blinkrů, v lepším případě až když už je na hranici křižovatky, nebo spíš vůbec, a o brzdičích, co dokážou skoro prázdný město projet po rovné hlavní silnici rychlostí do 30km/h příp. o podélném parkování s 2m-3m rozestupy mezi auty ani nějak nediskutuju. Ale je to asi o celkové náladě ve společnosti, kdyby se trochu víc rozšířila prý původně čínská filozofie
Citace:
nedělej druhým to, co nechceš aby ostatní dělali tobě
tak to taky vypadá jinak. Ale dnešní výchova k sobectví
Citace:
napřed já, pak zase já, pak dlouho nikdo
má tyhle výsledky. Jednomu jsem zkoušel slušně vysvětlit, že může zaparkovat tak, by nezabral tři parkovací místa, že příště může chybět zrovna to místo pro něj, a dozvěděl jsem se, co jsem za hajzla a co si to dovoluju, stejně jako od dvou maminek s kočárkaka, co jely vedle sebe po silnici, vedle 2m širokýho chodníku. Když jsem jim řekl, že začnu s autem jezdit po chodníku, když ony jezdí s kočárkama po silnici, a jestli náhodou ta silnice pro ně není moc úzká, tak ten slovník by jste měli slyšet :lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 21 říj 2018 10:32 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Tak ne že bych to nějak dramatizoval, ale fakt je ten, že v průměru asi tak jednou za dva až tři týdny cestou do práce se mě někdo na těch devíti kilometrech pokusí sestřelit. Jsou to stále stejné situace na stále stejných místech, takže je to předvídatelné a proto se tím spíš bavím. Nervnější povaha z toho ale opravdu může mít pěkné stressy.

Náš ostrý polygon Náchod - Česká Skalice:
(Výskyt 1 - nejméně, 3 - nejvíce)

Začátek stoupání z Náchoda. V levém pruhu auta odbočují, dojede je náklaďák nebo lépe kamion a šoupne to do pravého, kde zrovna jedeš ty.
Hojnost výskytu: 1.
Řešení: Klakson, brzda, nadávky v jazyce podle RZ vozidla.
Odbočka na Vysokov: Zprava ti do cesty vjede linkový autobus, mířící do Náchoda.
Hojnost výskytu: 1.
Řešení: Dálkové, smířený povzdech (veze lidi do práce).
Vrchol stoupání: Daleko na obzoru je spojení pruhů, ale pomalu jedoucí auto se těsně před tebou přehrne do levého.
Hojnost výskytu: 3.
Řešení: Předjetí zprava, kroucení hlavou.
Připojovací pruh zprava u benzinky ONO (od Vysokova a Starkoče a od průmyslové zóny, hustý provoz): Dodávka či náklaďák, případně Octavie nebo Focus s kšiltovkářem vylítne zprava a hurá před tvůj nárazník.
Hojnost výskytu: 2
Řešení: Brzda za střelcem, objetí přes zebru v případě náklaďáku, ironický úšklebek.
Odbočka na Provodov u autobazaru: Tady není problém projet zleva mezery mezi auty, najet si na pravý kraj a počkat až auta od Náchoda projedou. Dobrodružnější je ale prostě zahnout před ně a hlavně nezrychlovat.
Hojnost výskytu: 1
Řešení: Klakson, světla, brzda, nadávky. Manévr přes zebru nebo zprava je tu dost nebezpečný.
Odbočka na Zlič: Nejnebezpečnější místo. Auta zprava se rozjíždějí do prudšího svahu a v minimální rychlosti se zasunou těsně před vás. Není místo pro vyhnutí.
Hojnost výskytu: 2
Řešení: Test ABS a přilnavosti.
Výjezd z Benziny a hned vzápětí odbočka vpravo na Zlič:
Se železnou pravidelností nedání přednosti na obou místech.
Hojnost výskytu: 2
Řešní: Většinou není čas. Jednoho důchodce jsem v neděli brzo ráno honil po Skalici, abych mu vynadal. Vysvětlil mi to tak, že tou dobou nikdo nejezdí a tak si mě nevšiml.
Odbočka vlevo do naší ulice v České Skalici. Hned dvě vzorové situace. Na rohu je pekárna, tedy zde vládne čilý ruch a zmatečné zastavování v rozporu s předpisy.
Situace 1: Odbočuju vlevo, ale přesně v tom okamžiku se rozhodne honem vystartovat i ten, kdo stál naproti na zebře.
Hojnost výskytu: 1
Řešení: S kamerou za sklem vhodná situace na totálku
Situace 2: Odbočuje i auto před vámi, ale zůstane stát hned u značky Zákaz zastavení, protože si spolujezdec jde koupit rohlíky. Není jak se vyhnout, protože u pekárny stojí dodávky s těmi rohlíky, a auta po hlavní v protisměru se blíží.
Hojnost výskytu: 3
Řešení: Zapnout výstražné a dojít těch 100m pěšky.

Kodl: Matky s kočárkem, případně se spratkem volně pobíhajícím či na minikolečku poletujícím, lze slušně požádat: "Mladá paní, já chápu, že vás to dítě sere, ale jděte si ho zabít někam jinam, ať tady nezůstane bordel." Už jsem to udělal několikrát. Opravdu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 21 říj 2018 10:45 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Vidím, že jsem proti tobě ještě máslo. A čekáš, až se o sobě něco novýho dozvíš, nebo prcháš hned?
Tu hlášku "přednost jsem nedal, protože tady stejně nikdo nejezdí" už jsem někde slyšel. Tuším od známýho, co takhle přišel o auto...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 21 říj 2018 10:54 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Já i když jsem ironickej, tak začínám slušně a mírným hlasem. Nastartovat si ale dovolím vzápětí poté, co dotyčný/dotyčná/dotyčné začne místo omluvy píčovat. A protože máme tuhletu rovnost pohlaví, tak pokud se dáma nechová jako dáma, neberu si servítky.
Na vyděšenou paní, která koktá omluvy, jsem samozřejmě hodnej. Pokud naopak sám něco nezvládnu a omlouvám se, zůstanu právě tak hodnej, i když na mě poškozený řve.

S parkováním je taky spousta srandy. Třeba na vjezdech do garáží nám každou chvíli někdo stojí, právě kvůli tomu nakupování v pekárně. Opakují se zase pořád tři typické reakce:
1) Jéžišmarjá, promiňte, já si nevšim/la. (Dobrý, nic se nestalo, stejně teď nikam nejedu.)
2) No a co, žádná značka tady není. (Porušujete paragraf 27, odstavec 1, písmeno n zákona 361/2000 sb., za místo mimo silnici se považuje i vjezd, parkovací stání a garáž. Vedle máte místa dost, jinak městapo i odtahovka jsou tu nejdýl za dvě minuty.)
3) Já si budu stát kde chci. (Chceš po tlamě? Vážně chceš po tlamě?).


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 21 říj 2018 16:13 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Nemusíš rovno tehlu do skla - stačí igelitové vrecko, naplnené tušom :D
...
Kolegovi kedysli dali za sklo lístok s náisom: "Ak trtkáš ako parkuješ - nečuduj sa, že Ťa nemá nikto rád"


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 22 říj 2018 20:59 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Jsem si dal srovnat na click-pojištění nějaký verze povinného ručení a havarijního pojištění. Jenom pro rámcovou představu, jak to bude řádově vypadat.
Během minuty telefon z call centra:
"Dobrý den, já vám volám, blablabla, protože jste si zadal srovnání blablabla, můžu vám předložit nějakou konkrétní nabídku?"
Odpověděl jsem zcela vážně:
"Děkuji, ale já jsem se trochu zhulil a představoval jsem si, že mám nový auto."


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 23 říj 2018 07:54 

Registrován: 16 říj 2010 19:05
Příspěvky: 203
Kraj: ČR - Jihomoravský
Jop, toto ma serie na tých porovnávačoch, dávam tam už pre istotu falošný mail aj tel. číslo.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 27 říj 2018 08:55 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Myslel jsem si bláhově, že zaplacením zálohy nastane pokoj a až do března si na celou věc ani nevzpomenu. Ale mluvil jsem s paní M. co u Dědka prodává auta. Objednávka je prej už v systému linky. Autíčko už prý má svoje číslo, ve skladech jsou přidělený první díly, celý proces lze detailně sledovat...
Do hajzlu, do hajzlu. Vždyť my jsme na stará kolena v jiným stavu!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 27 říj 2018 10:50 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Tak hlavně aby nenastaly komplikace a nemusel sis jet na pár měsíců lehnout do Zaragozy na rizikové, protože by ti mohlo hrozit, že se Ti pořádně nevyvine ESP.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 27 říj 2018 12:07 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Protože se v mojí blízké rodině vyskytl mongolismus (tátův brácha), tak půjdeme určitě na odběr plodové vody. Kdybych měl mít místo zdravého auta Multiplu, budu ji mít taky rád, ale chci na to být připravený.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 27 říj 2018 12:12 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
:D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2119 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 106  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group