Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 11:24


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2119 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 106  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 23 úno 2017 09:07 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
staffy: Na SK je ofiko tolerancia +5 km/h v obci a +10 km/h mimo obec ale už vrátane tolerancie radaru. V CZ je +3 km/h do 100 km/h a 3% nad 100 km/h. Inteligentnejší fízli si na radar dávajú +10 km/h ale sú aj legendárni kokoti, napríklad MeStaPo v Brne, ktoré posiela pokuty aj štátnym policajtom za 54 km/h.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 23 úno 2017 09:36 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
TLU: U Schade se dá ESP vypnout ve dvou stupních ale i v tom vyšším stupni vypnutí v krizi zasáhne. Můj kolega třeba když jede mým autem, tak si to všechno vypíná, já ne. Lane Assist i adaptivní tempomat se dá volantem a plynem "override" a hodí se mi to, když si chci například na dálnici zapálit cigáro. Mušky to samozřejmě má, třeba když člověk jede příliš rovně, tak Lane Assist začne řvát "Převezměte řízení!" nebo nějaký mamlas vystrčí čumák z boční uličky a Front Assist to zahamtne. Ale pozitiva rozhodně převažují. Ještě k těm rychlostem: Fascinují mě paka, která si myslí, že na úsekovém měření stačí jet předepsanou rychlostí u vstupní a výstupní kamery úseku a pak se rozčilují, když jim přijde pokutička. Taky mě naplňují nadšením Ostravaci, kteří na vjezdu do Prahy jedou měřenou 80 sto dvacet a pak brzdí na padesát u cedule "Měření rychlosti", i když ta osmdesátka platí ještě tři kilometry.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 23 úno 2017 18:13 

Registrován: 16 zář 2014 21:12
Příspěvky: 1169
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
No nevím jestli to myslím vážně, ale chci aby to nějak slušně hrálo. Pouliční ozvučení s tím dělat nebudu.
Tak prozatím to zkusím zapojit úplně normálně a kdyby to zlobilo, tak bych pak zkoušel další možnosti. Každopádně nejdřív přijde na řadu odhlučnění alespoň dveří s výměnou repro a pak budu řešit ext. zesilovač a subwoofer. Rádio tam mám Kenwood KMM-361SD.
Díky.

_________________
Creative SBX HD, Akai AM-32, ARS 9204-Godz rebuild, TM380, TM3120


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 23 úno 2017 18:23 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
laminat: tenhle cajt mi tvrdil, že jakožto státní policie měří od 65 (tj. od 62 po odečtení tolerance). Bylo to na 4 proudu, v noci. Ani kdybych tam jel kilo, tak nikoho neohrozím. Většinou jezdím 60 tacho. Jsou samozřejmě místa, kde jezdím klidně 20, ani tam nemusí být značka omezení rychlosti. Tady to opravdu nebylo, prostě vybírali easy money.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 23 úno 2017 19:07 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Zorg: Tak jsi neměl platit a hnát to ke správnímu řízení kvůli zanedbatelné materiální podstatě přestupku, když jsi si byl tak jistý neohrožením. Ale co se týče nikohoneohroženíanikdybychjelkilo - říká Ti něco jméno Daniel Lipšic?

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 23 úno 2017 22:51 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Neříká. Ale vím, co je to nedovolená i nepřiměřená rychlost. Vždycky se může teoreticky něco stát, bohužel i když všechno dodržíš. Kdyby tam přecházel odněkud ze křoví ožralej bezdomovec, tak by byla větší pravděpodobnost, že ho sejmu v tom kilu než v 50. Tohle nebylo v rezidenční zóně, ale mezi pivovarem a Hrombachem. Držím hubu, měl jsem mít ochranu, když chci machrovat. Ale když už teda měřej, ať měřej, kde to má smysl a né kde je to pro ně jednoduchý, a nebo spíš ať potíraj přestupky, které jsou nebezpečnější, než nedovolená rychlost.
Spíš si zjistím, čím se většinou měří, a zařídím se podle toho.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 23 úno 2017 23:06 

Registrován: 16 zář 2014 21:12
Příspěvky: 1169
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
Jj zajímá je jen rychlost a parkování a na ostatní, nebezpečnější věci serou, protože už by u toho taky museli něco dělat.

_________________
Creative SBX HD, Akai AM-32, ARS 9204-Godz rebuild, TM380, TM3120


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 23 úno 2017 23:14 

Registrován: 11 kvě 2014 21:15
Příspěvky: 15
Kraj: ČR - Vysočina
Nepískalo mi to zpočátku, ale pak jsem měnil zesilovač a při výměně jsem nejspíš při zaplém rádiu škrtnul RCA kabelama o sebe....a rádio Pioneer P80 PRS je na tohle citlivý a od tý doby to piská. Trochu. Nevím jak to řešit, sice jsem povoláním elektrikář, ale silnoproud a tyhlecty slaboproudý srandy mi moc neříkaj.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 25 úno 2017 21:54 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
laminate, nevíš do kterého auta se tedy vejdou 3 sedačky vedle sebe? Nějaké Mondeo?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 25 úno 2017 22:43 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 zář 2009 10:51
Příspěvky: 1845
Bydliště: CV
Kraj: ČR - Ústecký
Já vim, já vim!

Do mojeho oblíbence :P :)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
AMP: PROTON AA-1150
PREAMP: PROTON 1100
SEC: NAD T751
CD: NAD CD524
ARS 641 / ARS 844 tuned


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 25 úno 2017 22:49 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Nebo třeba sem
Kdysi jsme to v Itálii na lyžích skoro jednomyslně označili za nejošklivější auto... ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 26 úno 2017 07:46 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Zorg: Kámoš si kvůli tomu kupoval Berlingo.
Já nevím, v jakém městě Tě změřili mezi pivovarem a Hornbachem, takže nedokážu posoudit přiměřenost ale vím, že v Chomutově před cedulí "Konec obce" to chlápek s policajtama vysoudil na materiální podstatu, dá se to vysoudit v pustině mezi pivovarem a Hornbachem i na definici obce.
Já spíše narážel na to, že jsi psal, že je pravděpodobné, že se to bude opakovat - to se nedokážeš kontrolovat?

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 26 úno 2017 09:56 

Registrován: 04 zář 2010 21:56
Příspěvky: 116
Kraj: ČR - Královéhradecký
Re: Unicorn: "Vidím to stejně. Já mám tedy jen ABS, BAS a ESP, ale vůbec bych neřekl, že zkušený řidič je nevyužije. Řeknu to asi tak, že do doby, než řidič jezdí se slabším autem, tak ho ukontroluje sám. S atmosférickou 300D jsem uměl jezdit za mokra dveřma napřed. S 300E-24 jsem málem skončil v kopřivách (a to z pohledu dnešní doby neberu jako nějaké extra výkonné auto)...co bych v tu chvíli dal za ESP...
Jasně no, s předokolou toho člověk moc nenakraví, proto jsem záměrně spomenul E30 a W201. Ale nenakraví toho ani s masařkou, protože ESP sice jde vypnout, ale ne úplně. Při určitým stupni kravení stejně zasáhne. Jedině vytáhnout pojistku, ale to pak člověk přijde i o ABS a BAS."

V tomhle máš naprostou pravdu. Před pětadvaceti lety mělo běžné auto střední třídy sto koní, dvanáct metráků a kola plus minus 185/14. Dnes mají sedmnáct metráků, dvěstě koní a kdo nemá alespoň 225/17, je pro srandu. Když se to bez podpory asistentů urve ze silnice, normální řidič se nestačí ani leknout a už se koulí. Ano, i před pětadvaceti lety byly auta co měly 200 a víc koní, ale s tím už se muselo skutečně umět jezdit, nebyly to auta pro normální řidiče. Většina z těch, co si myslí že jsou super řidiči a že těch dnešních 200 koní mají pod kontrolou by se v takovém silném starém autě bez asistentů zrakvili do půl hodiny. A některým se to podaří i tak, ono vše má své meze a fyzika je neúprosná.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 26 úno 2017 12:23 

Registrován: 16 zář 2014 21:12
Příspěvky: 1169
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
Včera mně kamarád svezl v dieselovém! BMW 530 rok 2005 s manuálem. A uznávám, měli jste pravdu. S manuálem je i tohle auto mnohem zábavnější.
Sice jsem i dřív párkrát jel v jiných BMW, ale to jsem to nějak neřešil... :)

_________________
Creative SBX HD, Akai AM-32, ARS 9204-Godz rebuild, TM380, TM3120


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 26 úno 2017 12:28 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 zář 2009 10:51
Příspěvky: 1845
Bydliště: CV
Kraj: ČR - Ústecký
To byla asi E60 že? To je moje druhý vysněný auto, nejhezčí BMW :P Ten 3.0D je prý fakt dost dobrý motor, a kastle tuším celá z nerezu


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
AMP: PROTON AA-1150
PREAMP: PROTON 1100
SEC: NAD T751
CD: NAD CD524
ARS 641 / ARS 844 tuned


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 26 úno 2017 12:33 

Registrován: 16 zář 2014 21:12
Příspěvky: 1169
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
Jo, přesně tohle. Taky se mi to fakt hodně líbí. Sakra...možná jednou ty japonce zradím :D

_________________
Creative SBX HD, Akai AM-32, ARS 9204-Godz rebuild, TM380, TM3120


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 26 úno 2017 12:49 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 zář 2009 10:51
Příspěvky: 1845
Bydliště: CV
Kraj: ČR - Ústecký
Já bych chtěl zažít E60 M5, to je naprosto šílená věc, motor V10 myslim že z nějaký spolupráce s F1. Jen to žere víc oleje jak benzínu :D

_________________
AMP: PROTON AA-1150
PREAMP: PROTON 1100
SEC: NAD T751
CD: NAD CD524
ARS 641 / ARS 844 tuned


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 26 úno 2017 12:52 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Zorg píše:
když už teda měřej, ať měřej, kde to má smysl a né kde je to pro ně jednoduchý, a nebo spíš ať potíraj přestupky, které jsou nebezpečnější, než nedovolená rychlost.

Ne jenom nebezpečnější, ale i takové, které ukazují naprostou a epidemicky rozšířenou ignoraci pravidel prostým lidem. A každý den otravují ostatním život.
- Mlhovky za tmy při dobré viditelnosti. To prostě řeším dálkovýma.
- Neodmontované tažné zařízení. Za to bych rozbíjel hubu. Auto mám ze všech stran samej důlek.
- Jízda při prostředku, nebo ve stoupání bez důvodu v levém pruhu. To mám kurva předjíždět zprava?
- "Já si zastavím kde chci". Jasně, ale jak mám vyjet dodávkou z garáže, když mám být už v osm někde jinde? Jak mám otevřít dveře a nastoupit, když někdo zastaví 20cm vedle? A když se (slušně) ozvu, musím ještě poslouchat kecy.
- Ujetí i od malého karambolu. Drcnout při couvání, to se stane. Ale ujet od škody za pět litrů a nenechat ani cedulku? "Ale prosím vás, dyť je to jenom škrábnutí", nebo dokonce "Polibte mi prdel, nemám na vás čas".
- Dokazování si nadřazenosti. "Sice pojedu dalších deset kilometrů v koloně, ale tady a teď předjedu, i kdyby měla téct krev".

Je mi jasný, že nic z toho v moci policie není a ani být nemůže. Je jen určitá naděje, že pokutování aspoň něčeho přiměje aspoň někoho k tomu, aby se začal chovat aspoň malilinko líp i v jiných případech. Jinak jsme ale národem hovad a tak to vypadá podle toho. A týká se to právě tak těch úspěšných v Bavorákách a Mercedesech, stejně jako socek v rezavých Feliciích.
Proto mě tyhle debaty o autech nebaví. Každej den potkávám lidi, co úspěšně vyřešili elementární problém - jaký auto a jakej motor je lepší, ještě lepší a nejlepší, ale chovají se, jako by jim proto patřila silnice. Tím samozřejmě nemířím na vás tady (leda že by se v tom někdo poznal).

Aby mi cesta odsejpala stylem město-60/silnice-120/dálnice-140 a abych nikomu nepřekážel, na to mi stačí v pohodě zdechlá benzinová atmosférická dvanáctistovka. Když rozpočítám pořizovací náklady, servis, spotřební materiál, pojistky (havarijní) a palivo na najetých 70.000 km/7 roků provozu, tak prostě není co řešit. Pravda, cesta do práce mi trvá o nějakých 15 sekund dýl a do Prahy už to dělá i tři minuty. Přitom stíhače, kterému musím na obchvatu České Skalice uhnout na krajnici (aby na plné čáře netrefil protijedoucí kamion), předjedu bez přidávání plynu o dvacet kilometrů dál na kruháči u Hradce. Prostě proto, že ho umím projet bez honění nevyužívaným vnitřním pruhem. To pak dotyčného často vytočí tak, že to na obchvatu Hradce před dalším kruháčem musí přede mě narvat klidně i přes ostrůvek. Jinak by asi ten den nemohl usnout.

Neřeším samozřejmě speciality jako tahání lafety s dvoutunovým UNC-čkem, chalupu na horách přístupnou po pětikilometrové lesní cestě, nebo převážení kontrabasu na koncert v kufru. To jsou věci naprosto opodstatněné, ale týkají se jen málokoho.
Ještě v roce 2004 jsem jel s bejvalkou na dovolenou do Chorvatska se starým polorozpadlým Wartburgem.
Auto je jenom auto. To říkám jako ten, kdo objezdil půl Evropy s kdečím. 5300km služební cesta do Ruska Fabií HTP, v naprosté pohodě. Týden v dodávce. Je mi to naprosto jedno.

To všecko tady nepíšu proto abych někoho nasral, nebo abych komukoli cokoli vyvracel. Nabízím jenom trošku jiný pohled na věc.
Příloha:
HPIM0931.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Online Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 26 úno 2017 13:23 

Registrován: 16 zář 2014 21:12
Příspěvky: 1169
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
Ono hodně záleží proč si člověk to auto kupuje.
Tobě jde prostě o to se dostat z bodu A do bodu B - v tom případě naprosto dává smysl to, co jsi tu napsal.
Ale já jsem si řekl, že si nikdy nekoupím auto který bude nudný a nebude mně bavit (bavit neznamená jezdit jako prase). To neznamená že musí bejt drahý a žrát jako tank. Když to všechno bude za rozumných nákladů, je to jedině plus. Jde mi prostě o požitek z toho auta. Chápu, že když Tebe to nebere, tak Ti to je jedno...

A to že se lidi chovají jako hovada je samozřejmě pravda.

_________________
Creative SBX HD, Akai AM-32, ARS 9204-Godz rebuild, TM380, TM3120


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 26 úno 2017 14:14 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
S Ransomem 100% souhlasím. Sere mě jízda osobních aut v buspruhu, překračování rychlosti v obci, jízda stylem "70 furt vesnice - nevesnice", neblikání obzvláště při opouštění kruháče, dementní parkování kund s SUV, třískání tažným zařízením mě sere obzvláště, protože jsem už asi třikrát nebo čtyřikrát musel jet do servisu s couvacím čidlem zamáčklým dovnitř koulí nějakého kokota. Nevím, proč se ještě stále schvalují tažná zařízení, nedemontovatelná bez použití nářadí (ta se totiž můžou na autě legálně nechávat). A znám i lidi, co si tam tu kouli nechávají schválně, protože si myslí, že je to chrání, když do nich někdo práskne zezadu (hovno chrání, přesně naopak, místo prasklého nárazníku jim to hne kastlí).

_________________
NOBLE BRICKS


Naposledy upravil laminat dne 26 úno 2017 16:56, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2119 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 106  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group