Poslední návštěva: Právě je 04 kvě 2024 02:17


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: :? co se dějě aneb kde mizí zvukaři
PříspěvekNapsal: 23 zář 2010 00:48 
Řádný člen

Registrován: 16 srp 2010 08:28
Příspěvky: 74
Bydliště: Studénka - Butovice
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Pánové nevím co se děje ,ale všímám si že kšeftů je míně a hlavně plno lidí končí. Je možná pravda, že to jsou ti co to nezvládli či si jen chtěli hrát na profi zvukaře a zbohatnout... nevím jen žasnu....

:lol: ozvučení včera na místním námětí ač nejsem profík sem se musel smát, o to je to smutnější, že nevyniklo u hráčů hudební koly to co mělo......

Ptám se proto co se to tu děje??? (blbá otázka ,ale třeba se najde rada ,pomoc,odpověď nebo zamyšlení nad budoucností). ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: :? co se dějě aneb kde mizí zvukaři
PříspěvekNapsal: 23 zář 2010 13:00 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Myslím, že v každém oboru lidé přichází a odchází, to mě nepříjde nijak divné. Ale u zvukařiny obecně mě nejvíce štve, že pořadatelé akcí vymezují tak nízký rozpočet pro zvukaře a pro majitele aparátu. Ale netýká se to jen nás, týká se to i muzikantů a umělců, kteří za konzert většinou také dostanou almužnu, případně jen cesťák. Je tady obrovský rozdíl ve finančním ohodnocení mezi vesnickou ligou a známou hvězdou na velkém konzertě. Osobně mě příjde, že buďto nedostanete skoro žádné peníze (třeba zaplatí jen cesťák + menší útrata na baru), nebo pak někdo shrábne velké peníze za velkou akci. Nějak postrádám střední akce, za průměrné peníze, to jsou ty akce, které dělá většina lidí z našeho fóra s domorobo aparáty s použitím reproduktorů BC, RCF, EMINENCE, SELENIUM, FANE a zesilovače QSC, CREST. Buďto dají málo peněz, anebo hodně (ale to shrábnou velké firmy), ale střed chybí.

A s tím souvisí i to, že třeba já to mám jen hobby, snažím se moc neivestovat do aparátu, protože vím že tady není možné se tím uživit, není možné se tím uživit za peníze, které bych chtěl. Proto v poslední době už to mám především pro své uspokojení, že si v teplém letním počasí můžu sednout s notebookem ven na terasu a pustit si tam aparát při nízké hlasitosti.
A proto je na tom hodně lidí podobně - s průměrným aparátem a mají to jen jako hobby a dál moc aparát nerozšiřují, případně zůstávají u neznačkových výrobků, stačí jim to. Po čase tito lidé zjistí, že pro to jednodušše není využití, není to finančně oceněné, není kde hrát a tak se rozhodnou vše co mají prodat. Je to z důvodu, že se jim neproplatí investice do aparatury a další peníze do toho již nechtějí dávat, aby mohli aparát rozšířit.
Proto dneska přežijou ti nejsilnější, pardon...největší firmy, které mohou nám lidem, s průměrnými aparáty, vyfouknout kšefty, klidně i tím, že jim nezáleží na částce, kterou za akci dostanou. Doba je zlá, pořadatelé akcí nedokáží ocenit kvalitu malého aparátu.

Neberte má slova příliš vážně, je to jen článeček k zamyšlení a k rozpoutání další diskuze na toto téma.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: :? co se dějě aneb kde mizí zvukaři
PříspěvekNapsal: 23 zář 2010 18:48 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Na Lukášova slova už není moc co dodat. Jestli si někdo myslí, že budu hrát po své pracovní době ve svém volnu od poledne se značkovým slušným aparátem do rána dalšího dne za dva tisíce hrubého(jen obrat, ne čistý výdělek), tak to si myslí špatně. To to radši nechám stát někde v pokoji, a buť jdu vydělávat jinam, kde dostanu víc, nebo zkrátka nevstanu z postele. Nežral jsem dva roky suchej chleba proto, abych ho žral dalších deset let. Docela se toho bojím – mám před sebou rozjezd, a naděje moc nejsou.

Ještě to můžu zkusit jako pořadatel, zaštítit celou akci pod sebe, ale to už zas může psát Martin, který s tím má též nevalnou zkušenost. Lidé jsou navíc dnes opravdu chudí, střední třída lidí dnes skoro neexistuje. Jen ti co taktak udrží bydlení a netrpí hlady, a ti co se vozej v X5kách na vesnickou zábavu opravdu nechodí.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: :? co se dějě aneb kde mizí zvukaři
PříspěvekNapsal: 23 zář 2010 21:22 
Řádný člen

Registrován: 16 srp 2010 08:28
Příspěvky: 74
Bydliště: Studénka - Butovice
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Pánové klobouk dolů abych řekl pravdu nečekal sem, že by někdo k tomuto tématu něco napsal,ale vy jste PANI nezklamali jste mě....čekal sem reakci od vás.

po druhé :) ......Pánové klobouk dolů, že jste to napsali snad si pořadatelé uvědomí a začnou se k nám chovat jako lidé a ne jak pitomci.
Asi to nepomůže znám to jako dobrák hasič ještě tě zdupou, ale já se nedám…………..věřím , že ani vy.

Moc díky vám za reakci panové a doufám že i ostatní se přidají se svým názorem...

Pánové zvukaři moc ještě jednou děkuji ;) jak napsal jsi Péťo souhlasím s Lukášem tak i já souhlasím na 10000000% s váma :D

PS: snad mě správce nevymaže :lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: :? co se dějě aneb kde mizí zvukaři
PříspěvekNapsal: 23 zář 2010 21:46 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Libore, tady ale nestačí jenom souhlasit. Tady je potřeba něco dělat. Co, to nevím. Bojkot to nebude. Realita bude někde mezi "vyprdnout se na to" a "zatnout zuby", a dostat se do té vyšší třídy s aparátem někde kolem půl mega. Což samozřejmě není sranda. Protesty a vylývání sdríčka na foru bohužel nic neřeší. Je to jen konstatování.

Řekl bych, že to není nereálné, jen obtížnější než si dnešní mlaďoch maloval...

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: :? co se dějě aneb kde mizí zvukaři
PříspěvekNapsal: 23 zář 2010 22:05 
Řádný člen

Registrován: 16 srp 2010 08:28
Příspěvky: 74
Bydliště: Studénka - Butovice
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Je to tak a je to moc smutné, i když si dělám částečně ještě z toho srandu, ale mrzí mě to o to víc, když ty kluky znám.
Mít 500 táců či víc, tak asi většina to dá na rodinu a bydlení dnes . Neznám nikoho kdo by měl v kapsy 1mega řekl koupím si profi aparaturu.......no přiznám sem blázen a mít na to tak už je to doma.

Petře tobě fandím a přeji moc sil a fajn lidí do rozjezdu i ostatním.

Mlaďoch jo zas mi tolik nefandi už taky pamatuji bohužel :lol: 36 není 20 ;)


Naposledy upravil Libor dne 24 zář 2010 10:05, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: :? co se dějě aneb kde mizí zvukaři
PříspěvekNapsal: 23 zář 2010 22:12 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Libor píše:
po druhé :) ......Pánové klobouk dolů, že jste to napsali snad si pořadatelé uvědomí a začnou se k nám chovat jako lidé a ne jak pitomci.


Jó to kdyby, aby z toho člověk něco měl, tak aby měl aparát, akci si uspořádal sám a ještě si zařídil chlast a nějakou tu klobásu.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: :? co se dějě aneb kde mizí zvukaři
PříspěvekNapsal: 23 zář 2010 22:30 

Registrován: 08 bře 2009 11:10
Příspěvky: 230
Bydliště: Přelouč
libor: jestli je kšeftů méně a pár pořadatelů a tím pádem i zvukařů skončí, jenom dobře, akcí je přehršel, konkurence taky, jen ať se to pročistí

lukyss: každej nemůže jezdit za 50 000,-, hlavně když dostanu zaplaceno já, kapely mě nezajímají, jednak v tom obvykle nemají tolik peněz (na rozdíl ode mě) a jednak kapel je přebytek, kdyby jich půlka zmizela (ta správná), nic se nestane. Další věcí je, že ceny za ozvučení jsou děsně podražené, když to řeknu naplno, tak totálně zkurvené, asi tak na polovině hodnoty, kde by měly být a začít podnikat ve zvukařině (od začátku) bych teď asi nikomu nedoporučoval, leda tak největšímu nepříteli.
píšeš: "Ale u zvukařiny obecně mě nejvíce štve, že pořadatelé akcí vymezují tak nízký rozpočet pro zvukaře a pro majitele aparátu" - tak to prostě nejezdi a basta, urči si cenovou hranici, za kterou tam ještě vezmeš tu a tu techniku a pod tu prostě nejdi, takhle si to všichni navzájem kazíme.
A možná taky buď rád, že se tím neživíš úplně, protože to bys pak měl raději venku v létě na terase klid a pravděpodobně nechtěl žádnou část aparatury vidět do dalšího víkendu :mrgreen:

Petr Berka: pořádat akce je snad jediná horší věc, než zvukařina, pokud neděláš zaběhlé akce a nemáš vše podchycené, úplně se na to vykašlat, to nemá cenu, mezi pořadatelema je snad ještě větší konkurence než mezi zvukařema, je toho přehršel, lidi jsou zdegenerovaný,...
Aparát za 500 tisíc Tě asi moc neuživí, nebo jen ztuha, zkus si promyslet, co bys za ty prachy koupil a na kolik vyjde pořízení mixu, efekťáku, páráku (s Adam Hall za 12000,- moc dlouho nevydržíš), předků, odposlechů, výkonů, signálové a silové kabeláže, mikrofonů, rozvaděč, alespoň základního osvětlení, atd atd atd, pak tě s tím stejně převálcuje někdo, kdo má aparát ne za 500 000, ale za mega a půl a odjede to za stejnou cenu jako ty 8-)
jo a ještě si připočítej auto, když pro něj nemáš jiný kšeft, musí se též uživit ze zvukařiny

možná jsem to napsal trochu negativisticky, takže to tak nevypadá, ale do své práce jsem vcelku zapálenej, měnit rozhodně nehodlám


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: :? co se dějě aneb kde mizí zvukaři
PříspěvekNapsal: 24 zář 2010 06:28 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Moulo, nenapsal jsi to negativně, dal jsi reálný pohled na to, jak to doopravdy je. A možná i varoval další zájemce o zvučení, opravdu to není zlatý důl, jak jsem si taky kdysi naivně myslel. Je potřeba z této představy vystřízlivět. My u toho držíme setrvačností.

Přesně před rokem, začátkem léta, jsem měl naději, že konečně rozjedu zvučení naplno. Dokonce jsem měl dohozenou amatérskou kapelu, s kterou bych jezdil a zvučil. Kapely nedělám, proto by to pro mě bylo něco novýho a muselo by se i koupit spousta nového vybavení. Ale když jsem se dozvěděl, že to bude ohodnocený "za pivo". Tak jsem se stáhl. Asi vím odkud vítr vane. Většina si naivně myslí, že nás řemeslo tak baví, že to klidně budeme dělat zadarmo a ještě s radostí. Ale to se mýlí. Už takhle mám dost málo času, protože všechen čas trávím prací, abych se uživil, tak nemohu trávit celý večer do rána zvučením zdarma. Moje představa by byla dostat za čtyři pátky, případně soboty aspoň 12000Kč, nebo jinak řečeno, abych dostal to co dostávám v práci, pak bych se na práci u zaměstnavatele rád vykašlal a začal dělat to co mě baví. Jelikož nehodlám podjíždět cenama, tak jsem se rozhodl nezvučit, letos jsem měl jedinou akci - svatba :).

"lukyss: každej nemůže jezdit za 50 000,-, hlavně když dostanu zaplaceno já, kapely mě nezajímají, jednak v tom obvykle nemají tolik peněz (na rozdíl ode mě) a jednak kapel je přebytek"

Tady jsem to myslel já tak, že jsem si vyzkoušel i pozici člena kapely a finanční ohodonocení bylo daleko menší, než to co dostal zvukař. Takže ani toto není zlatý důl. Kapely v tom nemají tolik peněz, ale za to v tom mají daleko více času - je potřeba trénovat, zkoušet, vymýšlet nové písničky a podobně. Toto samozřejmě neplatí pro podprůměrné kapely, které by měli vymizet, ty se nepřipravují :-D.

Ač se to možná nezdá, tak i zvukařina je o penězích, aneb vítězí ten kdo jich má více.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: :? co se dějě aneb kde mizí zvukaři
PříspěvekNapsal: 24 zář 2010 06:47 
Uživatelský avatar

Registrován: 03 lis 2008 08:35
Příspěvky: 750
Bydliště: Havířov
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Je tu o tom napsané skoro všechno, akorát bych doplnil ještě jednu věc. Zvukařinu jsem dělal krátkou chvíli jako koníček, protože byla příležitost se dostat zadarmo k technice (v rámci hudební školy), ale pokud by za to nebyly těžky prachy, tak bych se tim nechtěl živit ani náhodou. U mě je to hlavně z důvodu, že prostě tahat techniku do auta z auta, balit a zapojovat furt dokola jak blbec to na mě fakt neni, navíc nutnost tam být nějakou dobu před akcí, pak si nechat hrát na nervy od debilů, co si říkaj umělci a u 3 akordů ale končí a ještě jako bonus maj třeba totálně hluchého zpěváka, kterej ujíždí tón sem tón tam, pak zas než se technika po akci zabalí, převeze. Pro jednoho je to nářez a další lidi by zas bylo třeba z toho ničeho zaplatit, aby to stěhování šlo rychleji.

_________________
Zesy: Proton AA-1150+P-1100, Dual CV 1462, NAD 912, Transiwatty
Bedny: VA Bear Towers, [ARS 844, 1058, 821], RRR S-30B, RFT B3010
Suby: ARN 312, ARN 930
Ostatní: Denon DVD 3910, TU-1500AE, DCD 715, DRM 540, Dual CT 1462


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: :? co se dějě aneb kde mizí zvukaři
PříspěvekNapsal: 24 zář 2010 08:30 
Uživatelský avatar

Registrován: 18 pro 2008 12:58
Příspěvky: 446
Bydliště: Máslojedy u Hradce Králové
Kraj: ČR - Královéhradecký
Já si myslím, že jediná šance, jak dneska rozumně dělat zvukaře, je etablovat se v nějakém domácím klubu nebo kulturáku nebo větší hospodě. Aparát tam nechat někde sbalený v cimře a nechat hrát jen muziku (bedny, zes a cd) a tuto techniku tam za malý peníz pronajímat. pak udělat třeba dvě akce přes víkend. Odpadá tím dost a dost otravnej transport. To ale samozřejmě mluvím o přivýdělku - uživit se tím asi moc nepůjde. Nebo jezdit vesnickou ligu v shnilym autě s omnitronicama, žrát suchej chleba, nechat si nadávat od pořadatelů, od kapel, od lidí (i když těm to bývá překvapivě celkem jedno). Mnoha takovejch týpků jsem zažil jako pozorovatel z druhé strany v začátcích kapely a je to jen pro zlost. Takhle bych nepřál nikomu skončit.
Mám pocit, že v mnoha případech by opravdu nebylo od věci pročistit scénu kapel i zvukařů - to však ale přecijen zavání takovým "audiofilským rasismem".
Nakonec zjistíte, že podnikat je v dnešní době opravdu těžké obecně. Všechno totiž válcujou velké firmy, které měly ať se to někomu líbí nebo ne v dobách divokého západu po revoluci přístup ke startovacímu kapitálu. Nemluvím jen o poctivých restituentech, ale hlavně o komouších, který měli dost kontaktů, který využili a v době zmatku shrábli, co se dalo. Malý podnikatel nemá pomalu šanci si půjčit peníze v začátku. Když chce parťáka, tak ho nemůže zaplatit a zaměstnává lidi načerno. Dělá spíš jen melouchy ze kterejch neplatí daně atd. no není to bordel :mrgreen:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: :? co se dějě aneb kde mizí zvukaři
PříspěvekNapsal: 24 zář 2010 13:33 
Řádný člen

Registrován: 16 srp 2010 08:28
Příspěvky: 74
Bydliště: Studénka - Butovice
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Pánové zvukaři , domácí kutilové, Dj a ostatní.
Vím že sem píchl do vosího hnízda ,když sem se pustil do tohoto tématu, ale klobouk dolů smekám před vámi . Snad se tu nepokoušete toho sem nechtěl docílit, jen přiblížit život zvukařů, DJ ... ;)
Je pravda že 90 létech bylo fajn já si vydělal ve fabrice nějakých ušmudlaných 1600-1800kč a k tomu jako DJ dalších 1600kč + pití a jídlo no prostě paráda. časem majitel pochopil mimochodem taky DJ a jezdil sem sním i na přespolní akce a už se výdělek zvedl 3200-4000kč což nikdo z kluků co tam pak občas hrály neměli.Pánové prostě paráda aparát majitele a já jen kupoval přehrávače , mix a cd na výjezdové akce. :D

Pak sem se trošku trhnul což byla chyba dát se do kupy človíčkem který si ze mě udělal dojnou krávu. Hrálo se Hotelu Belárie jak na velkém sále tak i na malém ,kde se provozovala klasická diskoška. Bohužel po vyhození cca 25000 kaček sem se v zápětí dověděl že za akci dostává ne 600, ale 1500 a na velkém sále sebral 4500 a jak to bývá rozjetí lidičkové mě přemluvily a já i hrál další 3h.(fakt supr lidé tančili skoro na vše). Jenže ouha můj kámoš za to zase kásnul 3000 od podnikatele a jelo se dom.
Jak píšete utahaný nevyspaný jsme se rozešli s tím, že mě vyplatí další týden. Jak asi tušíte prostě naivně jsem věřil, že bude férový ,ale nestalo se. :evil: Za ty necele 2 roky sním sem přišel nenávratně o víc jak 50000kč a tím i skončila naše spolupráce. Naštěstí občas dožene takové nekňuby spravedlnost a on šel na 4 roky sedět za krácení daně a dluhy.

Pár akcí asi měsíc jsem dělal u jednoho podnikatele nejdřív že dnes za 200 a pak za 600 což jako není moc ,ale když to člověka baví 5táců za měsíc navíc se hodí. Postupem času sem pochopil, že majitel semnou hraje na schovku a když ani po měsíci nezaplatil došla mi trpělivost a začal sem balit. Plná hospoda lidí majitel ne a ne tak po xxx nadávkách na mou osobu jsem odjel bohužel i bez zaplacené práce.Zákazníkům se to nelíbilo a ptali se mě ,ale já řekl rázně ne neplatí končím. Za hodinu byla hospoda jak po náletu a majiteli zbyli oči pro pláč – skončil tak jako já.

Dnes už akcí moc nedělám sem tam tábory a kacení máje atd. co pořádáme jako hasiči …..tak žiju teď já za párek a pivo, ale co by člověk neudělal pro svůj sbor. :D a jsem happy i když bez příjmu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: :? co se dějě aneb kde mizí zvukaři
PříspěvekNapsal: 24 zář 2010 18:35 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 led 2009 21:25
Příspěvky: 216
Bydliště: Trnava
Moj pribeh z cias ked som este bol DJ je tiez o tom ze som zarabal pre dobro inych.Spolupracoval som z 2 ludmi a napr.hral som Silvester 2008 a mal som
slubenych vtedy este 6500sk.No v January 2009 som neustale volal tomu clovekovy
ze kde je moj honorar.Bud mal vypnuty telefon alebo mi nezdvihal a ked zdvihol,tak
sa stale vyhovaral ze mu este nezaplatili fakturu.No k vyplateniu som sa dostal az v
Marci 2009 ale nebolo to 6500 ale asi 5000sk.Tak som v momente zrusil s nim spolupracu.
No z dalsim clovekom som dopadol tak ze on zhrabol za akciu 12000sk a ja som dostal necele 4000sk a ja som si tam trepal techniku a hral som tam do rana.A navise este mi ledva chcel dat
na naftu lebo to bolo asi 200km spolu.Takze teraz uz nehravam a keby som aj zacal tak jedine uz sam a nikdy z nikim nespolupracovat!!!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: :? co se dějě aneb kde mizí zvukaři
PříspěvekNapsal: 26 zář 2010 16:12 
Řádný člen

Registrován: 16 srp 2010 08:28
Příspěvky: 74
Bydliště: Studénka - Butovice
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Takovým lidem co tě oberou (okradou) bych přál ať se dostanou do stejné situace a několikrát po sobě ať si tu svou hubu pěkně vymáchají......(napsal bych víc o nich ,ale to by bylo za BAN) :lol:

Šatného tu bylo dost a doufám že víc už nebude.

Chtělo byto veselejší zážitky:
Včera sem byl na oslavě 60 -nice,super lidi prostě ti co snima sem dělal už 20let rodinné silvestry a další zábavy. Tam hráli 2 muzikanti bicí a harmonika klasická vesnická kapelka zpěv taky dobrý ,ale pod tíhou panáků už to občas ulétlo. Očividně to nikomu nevadilo a konečne sem si mohl zabékat i já a nebylo poznat že to moc neumím :D co mi taky zbývalo když jsem dělal taxikaře.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: :? co se dějě aneb kde mizí zvukaři
PříspěvekNapsal: 11 říj 2010 19:34 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008 10:59
Příspěvky: 899
Kraj: SR - Košický
Ja som mal podobny príbeh...nebudem tu rozoberat detaily... zaplatili mi o polovicu menej (dohodnuté boplo v tedy 2000Sk s tým že organizátor zabezpečí dopravu - pôvodne som chcel 2500Sk... dostal som 1000Sk a ešte som sa delil kamošom). Údajne prišlo menej ludí a v bare vypili menej než sa predpokladalo, čo defakto nebol môj problém ja som akciu až na počiatočné tech. problémy, ktoré sa behom polhoďky odstránili, odohral celu disco na úrovni. A to všetko len preto že kolega ma presvedčil, že žiadnu zmluvu či dohodu nám netreba... tak sme sa ojebabrali obaja rovnako (išli sme napoly).

Z toho plynie ponaučenie - bez papiera nič nerob. Spíšeš z organizátorom dohodu/zmluvu o prenájme hnuteľného majetku, prípadne dohodu o vykonaní práce/poskytnutí služieb (v našom prípade bude predmet zmluvy "prenájom - ozvučovacia aparatúra" resp. "ozvučenie podujatia". Cenu za prenájom dáš podľa vzájomnej dohody - kolko chceš...+ pripočítaš daň 19%, naformuluješ obsah, tak že ak ťa nevyplatí v dohodnutom termíne (napr na následujúci deň) tak bude platiť úroky z omeškania napr 0,5% z dlžnej sumy za deň omeškania). Ak je organizátor právnicka osoba a dá ti daňový doklad - bloček či paragón, tak sa priznáš ak nie tak ....no nechcem porušiť pravidla fora :mrgreen: ... ak ťa nevyplatí pošleš mu výzvu na zaplatenie, ak do mesiaca nezareaguje tak to dáš exekútorovi alebo na súd... peniaze dostaneš vždy, jedine ak je organizátor insolventný tak je problém... no keď pribudnú úroky a dlh presiahne min. mzdu tak je to trestný čin a pojde aspoň do basy, ten čo ťa odrbal... :twisted: TOŤ moje rady...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: :? co se dějě aneb kde mizí zvukaři
PříspěvekNapsal: 11 říj 2010 20:50 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Teoreticky ukázkový, prakticky nikoli. Než ho najdou, tak dřív umřeš stářím. Připomnělo mi to jednu situaci s autem, kdy zloděj ukradené auto přestříkal, aby se na něj tak lehko nepřišlo, a když se dostal majitel i zloděj k soudu, majiteli odmítli auto vydat, dokud nevyplatí zloději několik desítek tisíc za to, že přestříkáním jeho vůz "zhodnotil". Plno podobně kuriozních situací se zákonitě musí dít i v audiu. Neuvěřitelné je skutečností. Na prodance se to také probíralo, a doporučení padlo takové, že peníze má dát pořadatel na ruku do půli akce, jinak balím..... To řeší problém na místě. Lidé dnes opravdu nemají s dnešním právním systémem čas řešit nějaké "potom". Stojí je to další čas, nervy a peníze, a přesně na to tihle lupiči vsázejí. Nedávejte jim k tomu ani tu nejmenší záminku.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: :? co se dějě aneb kde mizí zvukaři
PříspěvekNapsal: 12 říj 2010 08:54 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5319
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Ta věc se soudem ovšem poukazuje na to, že si poškzený vzal špatného právníka. Protože je to celé blbost, nikdo není povinen platit za zhodnocení, které si nevyžádal.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: :? co se dějě aneb kde mizí zvukaři
PříspěvekNapsal: 12 říj 2010 15:23 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Ano, to je to co říkám. Tenhle xindl na to vsází. Na tebe to uvaluje povinnost a nějakou kompetenci a vědomosti o právnících, a musíš vědět kterej právník je dobrej, a kterej ti to posere. To tě stojí další a další čas a finance, a to ještě před tím, než ti někdo něco provede. Takže bych řekl zase špatně. Záleží na tom, jestli tě zajímá stádium problému. Plno lidí nechce být okradeno, a na to by se měli zaměřit. Tobě to očividně nevadí, když to pak dokážeš napravit. Mě tohle narozdíl od tebe neskutečně sere. Nehledě na to, že můžeš narazit na právníka "svini", kterej prostě dostane zaplacíno za práci, ať je dobrá nebo špatná. Pak se přidá debilní soudce, a je hotovo.

Ten výrok o kterém mluvíš rozhodně nemůže stačit. Prostě už se tak stalo, a zloděj tě normálně zažaluje za to, že mu neproplatíš zhodnocení vozidla, což je pravda. Je to úzce podobné, jako když ti omylem na účet pošlu peníze. Ty máš povinnost je vrátit, i kdyby byly kradené nebo bůhví co. Ten omyl se vůbec nebere v úvahu.
Ono se to tak z povzdálí skvěle vykládá z tepla domova. Realita je těžká řešení vleklé.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: :? co se dějě aneb kde mizí zvukaři
PříspěvekNapsal: 13 říj 2010 16:46 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5319
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Promiň ale nepochopil jsem, jaké řešení si představuješ.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: :? co se dějě aneb kde mizí zvukaři
PříspěvekNapsal: 13 říj 2010 18:45 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Už jsem to psal jedenáctého. Hezky z ruky doruky, nebo předem.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group