Poslední návštěva: Právě je 27 dub 2024 00:03


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3827 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181 ... 192  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 20 zář 2021 10:39 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5957
Kraj: SR - Trenčianský
Ono je to zase jen jeden z důkazů, že nějaká osová charakteristika má na celkový výsledek minimální vliv a není potřeba jí nějak zvlášť prožívat.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 20 zář 2021 10:44 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5319
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Zrovna jsem to chtěl napsat - nerozporuji ošklivé osovky a obecně charkteristiky ale subjektivně pro mne hrají ty středověké měkké středotónové kaloty příjemně.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 20 zář 2021 10:52 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
To bych radeji nerikal zase tak moc nahlas :-D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 20 zář 2021 10:54 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5319
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Proč?

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 20 zář 2021 11:11 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
Takovydle jednoduchy otazky jsou ty nejtezsi :-D

Edit. ne, proste u mne primohrajici bedny nemaji moc na ruzich ustlano a kdyz, tak jedine napr. tydle dve ctyrpasma made by TLU a Penjo:
http://repromania.net/forum/viewtopic.p ... 37#p113837


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 09 říj 2021 07:50 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11105
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Za tohle může Hornbach. Vloni mi poslali na rekonstrukci záložního bytu úplně jinou podlahu, než jsem objednal. Když mi pak poslali správnou, tak prej ať si tu špatnou nechám.
Měl jsem už nějakej absťák, tož jsme se se ženou dohodli, že začneme aj u nás. Nová podlaha, nábytek, vymalovat... A k tomu jsem spočítal, že nám v obývací ložnici chybí pětadvacet zásuvek. Takže místo malování sekám a zedničím. No, konečně bude mít každej přístroj zásuvku vlastní.
To máte: Televize, zesilovač, CD, gramofon, HTPC, Xtreamer, převodník, hodiny, phono preamp, tiskárna, skener, router, switch, anténa, lampička...
Další na řadě bude pracovna/šatna. Konečně si zařídím pracoviště na domácí kutění a nebudu to tahat do kuchyně. Tam už naštěstí elektriku pořídím parapeťákem bez sekání.
Příloha:
perestrojka.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 09 říj 2021 07:55 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
Konecne je nekdo jeste vetsi uchyl na zasuvky nez ja. 25 v jedny cimfre fakt nemam nikde, ale na druhou stranu zase tak daleko od tohodle cisla taky nejsem ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 09 říj 2021 08:14 

Registrován: 02 led 2011 12:53
Příspěvky: 855
Kraj: SR - Trenčianský
Hm...obývačka s kuchyňou - skromných 27 zásuviek, ale stále sú to dve funkčné miestnosti, takže Ransom vyhráva.

Edit: Aby som nebol mimo témy, tak v utorok mi doviezli 34 paliet Ytongu 375, 9ks prekladov (1,7t) a ešte príde 9 paliet U tvárnic. 22 paliet sme za 7 hodín vypratali na poschodie.
Na ďalšej foto vymurovaná priečka, kde bude el. rozvádzač. Otvory a drážky už mám spravené z druhej strany.
Obrázek Obrázek Obrázek

_________________
4xJPA50, 2xJPA250, 2xJPA250, DPA223, Harrison X1000, Teson A2200, A2400, Luxman L-430, Dual CV1462, CS704, DAC MagicPlus, Senn HD558, Golem II


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 09 říj 2021 08:34 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11105
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Penjo: krásná práce. A jakpak se u vás hnuly ceny? Vloni jsem kupoval 12mm OSB desku za 120, letos je stejná za 380. Možná jsem jich měl vzít vagón. Byl bych dnes ve vatě.

Pet007: Víš kolik to bylo rozdvojek, adaptérů a pětipsů? Si vezmi jenom noční stolky. U každýho jsou čtyři zásuvky naprostý minimum. Já jako elektrikář každýmu říkám: Buď zásuvka do každýho rohu a pak všude prodlužky. Nebo si nakreslit na zeď kde co bude a přidělit sólo zásuvku ke každýmu jednotlivýmu vehementu. Nic mezi tím nemá smysl.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 09 říj 2021 08:46 
Řádný člen

Registrován: 10 bře 2013 22:44
Příspěvky: 143
Kraj: ČR - Zlínský
Dnes se biju do hlavy ze jsem elektroinstalaci v kvartyre nedelal komplet do husich krku. S trochou usili pak jde protahnout naprosto cokoli kdekoli a krabici do zdi vymlatit pri zarizenem byte.
Skvele se osvedcilo dat husi krky na nizkonapetove rozvody, router mam treba v takoveto dire ve zdi. Krome krabice zvenku neni nic videt a nikde se nevali kabely. Ale husi krky sem mel udelat i na silarinu.
Navic, na nizkonapetove rozvody bych dnes nedaval 20mm nebo 30mm husi krky, ale 60mm vodovodni trubky.
Clovek se porad uci.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 09 říj 2021 09:15 

Registrován: 02 led 2011 12:53
Příspěvky: 855
Kraj: SR - Trenčianský
Tome: kvádre zdraželi od júla (července) približne o 12%, oproti tomu, čo som mal nacenené. Tento mesiac som objednával ešte 150mm tvárnice a preklady na vnútorné priečky a predajca volal priamo výrobcovi, či ich môže pridať do pôvodnej objednávky za pôvodnú cenu (ceny+12%) alebo musí vytvoriť novú objednávku, kde budú ceny + ďalších 8%. Výrobca to umožnil, inak by to vychádzalo krásnych +20%, ako keby som bol objednával v prvej polovici roka.
OSB dosky 15mm cca 43€/ks.

tucnak01: podobnú skrinku plánujem tiež použiť na rozvody LAN a pod. bižutériu, nech je to upratané.

_________________
4xJPA50, 2xJPA250, 2xJPA250, DPA223, Harrison X1000, Teson A2200, A2400, Luxman L-430, Dual CV1462, CS704, DAC MagicPlus, Senn HD558, Golem II


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 09 říj 2021 09:45 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5957
Kraj: SR - Trenčianský
Já dával vše do husích krků a garantuju, že by přes všechny ty zatáčky nikdo neprotáhnul ani ten silonovej drátek. Že pak lze všechno jednoduše protáhnout jsou jen pověry. Ano, lze to, pokud ten krk má jen několik metrů jednu-dvě zatáčky s velkým poloměrem. Kdo ale tahal kabeláž třeba u rodinnýho domu a podlahou u zdí, tak mi může přijít předvést, jak to protáhne od zásuvky až po rozvaděč. :lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 09 říj 2021 10:09 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11105
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Všecko jde.

1) Když to teprve děláš, je dobré všude dělat ohyby na velkém poloměru. To znamená třeba ve vnitřním rohu místnosti zatočit obloukem do vertikály, tu dát do rohu, a pak na sousední stěnu zase obloukem do horizontu. Stejně ze zdi do podlahy. Na vnějších rozích to dát hlouběji.
2) Nedělat to nikde delší než dejme tomu10m a čtyři ohyby. Pak radši dát protahovací krabičku.
3) V domku radím si v každé místnosti na dvou nebo třech místech vyjet ze zásuvek trubkou na půdu.
4) I do starý klikatý trubky, na kterou by sis nikdy nevsadil, ti kabely bez problémů zatáhnu. Na to stačí vysavač a provázek. Provázek s mašličkou protáhnu vysavačem. Provázkem zatáhnu protahovací péro nebo drát. Do trubky fouknu pěnový kluzivo ve spreji a jedem. Vysavačem jsem naposledy protahoval 120m klikatý chráničky cik cak zaházený ve výkopu pod náměstím.
V tom nejhorším případě použiju jeden stávající kabel na protažení a pak ho vrátím s tím co přidávám.

No a dobrej zvyk je spolu s kabelama si do husího krku zatáhnout protahovací drát. Pak při přidávání za něj zavázat novej kabel zase s novým protahovacim drátem. Aby příště bylo zase za co tahat.

Nedávno jsme chystali stavbu. Nepodařilo se mi ohlídat betonáře. Když lili desku, tak ti blbci připravený chráničky v prostupech základem ohnuli v pravým úhlu nahoru. Pak jsem tam protahoval kabely k tepelnýmu čerpadlu, do garáže, do zahrady, přívod do baráku. To byla prdel. Ale šlo to taky.

A pro zasmání: Kolega onehdy v nějaký bance protahoval datový trasy. Šlo to blbě, kluzivo neměl. Tak šel na hajzl, nastříkal si do dlaně tekutý kokosový mejdlo, a s blaženým úsměvem (to jsem s tím vyjebal) vylezl s tím mejdlem v hrsti z hajzlu přesně ve chvíli, kdy úřednice chodily na oběd...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 09 říj 2021 10:17 
Řádný člen

Registrován: 10 bře 2013 22:44
Příspěvky: 143
Kraj: ČR - Zlínský
Jde o to jak je krk tlusty, dlouhy a kolik tam je dratu. S elektrikarskym perem a pomocnikem at jde tahat z obou stran to vetsinou jde i pres zatacky, ale krk nesmi byt plny.
Prave proto rikam za dnes bych daval 60mm vodovodni trubky vsude, mam je vertikalne ze strechy az do sklepa a tam s protahnutim jakehokoli nizkonapetoveho kabelu neni problem.
Zrovna par dnu zpatky jsem tahal FTP kabel ze strechy, husi krk 22mm, v nem tri UTP kabely, jeden sel ven. FTP je o neco tlustsi. Delka asi 8m, ctyri ostre ohyby. S elektrikarskym perem a tahanim z obou stran bez problemu.

Naprosty souhlas s ransomem. Vse z toho pouzivam. Krome toho mydla z hajzlu v bance :-D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 09 říj 2021 10:22 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Dávali jsme letos do studny Nautilu místo vodárny. Před cca15 lety jsem do země dal při kopání prázdnou krkavici má tři zatáčky přes 20 metrů. Protáhlo jsme zemních drát a tím táhli kabel.Po několika neúspěšných pokusech by ho svara urval.Tak jsem vzal sprchový gel nalil si ho do ruky a na protažení jsem ho spotřeboval. Bylo to.pak na první pokus. Kdo maže ten jede. :)
Ty zásuvky máš moc pěkný to by se mi taky libilo. Mozna při.pristim malování...Své klubo kabelu raději ukazovat nebudu...


Naposledy upravil scarabeo dne 09 říj 2021 10:26, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 09 říj 2021 10:24 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11105
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Já bych ještě místo vodovodní trubky dal spíš Kopoflexu. Ona je na protahování dělaná, má kluzký a krabatý vnitřní povrch. Párkrát mi nachystali KG trubky třeba pod beton do haly, ale šlo to blbě. Kabel v tom moc neklouže. Hlavně tlustý silový kabely jsou pak utrpení. A je to v hladký vodorovný trubce citlivý na prach. Ten se v husím krku i v Kopoflexe schová mezi žebra.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 09 říj 2021 10:58 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5957
Kraj: SR - Trenčianský
Kolikrát jste museli v měděným rozvodu běžnýho rodinnýho domu protahovat znovu kabely? Náš rodičovskej barák má 50 let a z kabeláže nikdy nikoho zuby nebolely. A řekl bych, že už ani nebudou. Ty měděný dráty 3x2,5 budou v tom mým baráku nejspíš to poslední, co zhebne. Do tý doby se 2x vymění zásuvky a jednou zrekonstruuje celý barák. A pokud bude drátů málo, tak se to prostě zaseká do zdí během rekonstrukce. Ta drátařina se imho moc prožívá, ale chápu, každý si hájí vlastní řešení.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 09 říj 2021 12:24 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11105
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Já skoro furt.
Ležím večer v posteli a přemejšlím. Najednou zjistím, že potřebuju přemístit vypínač. Tak vyskočím, potichu (abych nevzbudil manželku) zasekám krabičku, zahodím, zaštukuju, protáhnu trubkama kabel, zapojím a jdu zase spát.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 10 říj 2021 20:51 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1807
Kraj: ČR - Jihomoravský
:))
Mám podobnej názor jako TLU. Jedinej problém vidím v tom, že dnes je toho na elektriku čím dál víc, hlavně kuchyň. Nedávno jsem absolvoval rekonstrukci kuchyně a jídelny, a od rozvaděče jsem tam dával 12 novejch kabelů. Původně tam byl jeden 3f vývod na sporák a jeden zásuvkovej obvod. Už dávno jsem bastlil průtokáč a pračku na vývod od sporáku, což fakt není správně. Teď je tam samostatně: trouba, myčka, mikrovlnka, průtokáč, 3x zásuvky nad prac plochou (obvykle kávovar a varná konvice), podlahový topení, 2x vývod klimatizace (byly dvě varianty, kam ji umístit), pohon rolet. Světla a varná deska původní kabel, zásuvky po místnosti ten jeden zásuvkovej. Jo a s těma vypínačema jsem proti stavu z r. 1991 musel taky dost přitlačit... Ve výsledku mě ten rozměr svazku kabelů dost překvapil...
ale k věci: nabastlil jsem si pasivní chladič na postarší intel nuc:
Příloha:
nucpasive.jpg

sice jsou ty žebra zbytečně veliký na cca 25W TDP, ale byly zadarmo a vypadá to jako extrémně výkoná mašina :)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 10 říj 2021 22:20 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11105
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
To's přetaktovával? Nebo se to neuchladilo?

Ty trubky... Doma bych to nepotřeboval. Ale u zákazníků, kteří staví barák za deset-patnáct mega aniž by předem věděli kde co bude, kudy a kam půjdou data (ne všecko se dá udělat WiFi-nou), optika, antény, audio; nebo jako příprava na patro, se to fakt osvědčilo. Ne že by se furt přetahovaly zásuvky. Spíš slaboproud. Takových zákazníků máme většinu. Oni jsou schopní rok a půl řešit jestli bude jedno nebo dvě střešní okna na elektriku, kde bude v jídelně stát stůl (a nad ním světlo). Nevědí jestli chtějí všechna světla kolem domu na jeden senzor, nebo ob jedno světlo a zbytek na vypínače a odkud se to má rozsvěcet. Tak prostě natahám k vypínačům víc žil, všechny vypínače i světla proženu rozvaděčem, ke světlům sedmižíl, do garáže a do zahradního domku nechám volnou kopoflexu. A pak to řešíme třeba další dva roky. "Hele, nešlo by že bych si rozsvítil bazén i z obýváku?" Není problém. "Dělají u nás optiku, jak to dostaneme do baráku bez kopání a sekáni?" Není problém. " Hodila by se mi zásuvka u plotu." Není problém.

Jo a zrovna dnes jsem se doma provrtal do nepoužívanýho komína a prostrkal od nás z druhýho patra přes souseda nad námi na půdu koax pro anténu.
Takže žádný trubky. Komín!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3827 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181 ... 192  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group