Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 23:24


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3826 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162 ... 192  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 30 lis 2017 13:36 

Registrován: 04 zář 2016 15:56
Příspěvky: 171
Bydliště: Piešťany
Kraj: SR - Trnavský
ransom, kodl: aký je váš názor na SMPS500RxE v spojení s CxD500 pri napájacom napätí +-72V?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 30 lis 2017 13:39 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
To Ransom: jo, můžu, po baráku nahledám dva exempláře, jeden 2.1 a holce klidně na víkend seberu 2.0, stejně to moc nepoužívá. Už jsem se hlásil, tak aspoň budu moct předvest nějakej výtvor. Doufám že se toho dožiju.
To Marcin: oka pohledem ten zdroj vidím jako problematickej, kondenzátory přímo u trafa, chladiče, chybí tlumivky na výstupu, což dává víc zabrat elektrolytům a o zvlnění ani nemluvě. Modul zesilovače s IRS2092 už je dost zastaralej, hrát to nějak bude. Ale je to je jenom můj názor, můj favorit je TPA3255 v BTL a zdroj 48V. Ale ještě jsem nenašel nikde modul, kterej by byl podle mě dobře provedenej. Teda našel, ale nedá se koupit: tady
to nečlověk: zdroj je na odkazu v příspěvku ze včera, 23:16, má aspoň nějakej vstupní filtr a výstupní tlumivku, doporučuju stejně přidat na 230V ještě třeba filtr, co bejvá v PC zdroji přímo na zásuvce.
Namontoval jsem jich už cca 8 ks do různejch aplikací, a bez problému to chodí už cca 2 roky. Doporučuju to instalovat do plechové krabičky spojené s PE, na plastový distančky, 1.) kvůli bezpečnosti, 2.) kvůli vyzařování.
Co mě překvapilo, že tpa 3116 PBTL má na výstupu podstatně víc nosné než BTL varianta kde je to skoro neměřitelný. asi bych k té PBTL měl přidat ještě nějakej LC filtr.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 30 lis 2017 13:59 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Marcin:
Tak snad to už na to mají dělané, odzkoušené a doložené měřením, když je ten zdroj k tomu zesilovači dedikovaný.

Kodl: To je tím, že jsou to čínský vojeby. Ta nosná. Kdo ví jaké jsou kondenzátory ve filtrech.
Ty zdroje: Celkem vzato mě to ani nepřekvapuje. Průmyslové zdroje mohou mít striktní omezení proudu na 110%, reakci ochrany za pár milisekund a pak dlouhou dobu zotavení. Kvůlivá bezpečnosti, spolehlivosti etc. Tohleto z Aliexpressu kdo ví jestli vůbec ochranu má a v podstatě ji to ani nepotřebuje. Takže s tím nemusí být problém vůbec. Možná jsem se moc rozohnil, chtěl jsem jen varovat, co všecko může nedostatečný zdroj napáchat.
Prvně jsem se s tím vlastně setkal kdysi, když jsem zkoušel napájet můstkový mono zesilovač do malého komba ke kytaře s TDA2009 (20W/8R) ze spínaného zdroje ABB 24V/1,25A (30W). Chvilku mi trvalo, než jsem přišel na to, proč to slyšitelně nedá plný výkon, když to je de facto výkonově přiměřené. Chtěl jsem to co nejlehčí.

Mě by ten TPA zajímal už proto, že TDA7492 prostě na první poslech nehraje kdovíjak dobře. I když kdekdo jásá, že to je Mostly better than LM3886.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 30 lis 2017 14:43 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Čínskej zdroj ochranu na nadroud má, klasicky, snímací odpor u spínacího fetu v primáru, a jak píšu, dokážu ji tím zesilovačem aktivovat, vypne se a za 0.5s znovu naskočí.
Ten nižší výkon, když se nad tím zamyslíš, tak je to daný tím, že ten zdroj není impedančně přizpůsobenej zesilovači, s tím se asi nedá nic dělat, prostě zdroj musí dát takovej proud, kterej má týct z výstupu, a napětí takový, aby stačilo na rozkmit signálu. D zesilovač je jenom PWM, není to DC-DC konvertor, jenom "tak trochu" díky LC obvodu na výstupu, o kterým nikdo neví, jestli ty tlumivky nejsou extra přesycený.
S průmyslovejma zdrojema původně určenejma pro PLC mám špatný zkušenosti, mají mizernou odezvu na zvýšení odběru od nuly, 24V 2A zdroj siemens shodí připojení LED pásku 1A, ale když se to dalo přes stmívač, není problém.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 30 lis 2017 14:55 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 21 lis 2013 20:38
Příspěvky: 1529
Bydliště: Bratislava
Kraj: SR - Bratislavský
Tak nejak som túto vetu prehliadol:
ransom píše:
Ale možná by zatím mohlo být závěrem, že by Ti Kodl doporučil ten svůj konkrétní zdroj, který s tím zdá se nemá problém...?

To je ako keď si niekto rozrátava financie na stavbu domu a niekto mu rovno navrhne konkrétnu hypotéku. Mne ide o teóriu. Stále sa mi nevie v hlave zmysluplne usadiť čo si napísal na začiatku o tom pomerne extrémnom predimenzovaní zdroja, stále nechápem či je za tým nejaká teória, alebo je to čisto kvôli životnosti/rezerve/číňanom/...

_________________
Gdy ci smutno, gdy ci źle, jebnij format dysku C.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 24 pro 2017 13:23 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
uš sem za balil darki ženě ta bude mi radost

Příloha:
Darki.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 24 pro 2017 14:15 

Registrován: 16 zář 2014 21:12
Příspěvky: 1169
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
Krása :lol:

_________________
Creative SBX HD, Akai AM-32, ARS 9204-Godz rebuild, TM380, TM3120


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 27 pro 2017 19:23 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Kutím si...
Chodí to, dokonce bez avizovaných problémů. Pozná někdo desku?
Teď ještě to nejpracnější: Zdroj a vestavět do do škatule.
Příloha:
WP_20171227_18_10_21_Pro[1].jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 27 pro 2017 19:33 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
Dispre


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 27 pro 2017 20:50 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Jo, dvojka. Bipolár.
Tentokrát jsem to proti svému zvyku dělal z nových součástí. Polovodiče jsou dokonce značkové! Já bych se do toho sám od sebe nepouštěl, ale dostal jsem na základě nějaké dlouhé debaty nepoužitou desku od Slimaka. Chtěl jsem sluchátkáč a tohle vybudí moje nově oblíbená sluchátka velmi pěkně. Navíc už ho plánuju jako centrální buzení při porovnávání zesilovačů na srazu. Budu muset vymyslet ze svých průmyslových odpadků nějakou nóbl skřínku, aby to nedělalo ostudu.
Chystal jsem se na případný avizovaný boj s kmitáním, ale ono nic. Preventivně jsem tam při osazování nasmrkal blokovací kondenzátory navíc, přímo na vývody OZ v DC servech. Jestli pomohly ty (kdosi kdesi je zmiňoval), nebo jestli jsem prostě měl kliku, to neřeším. Oddělávat je už nebudu.
Eště zdroj jakýsi vymyslet. Nemám rád obligátní násobiče kapacity za monolity. Asi se po letech vrátím ke stabilizátorům s OZ. Koukal jsem teď, že je tam P.M. dával taky. Mám hrst přesných referencí od Kodla, tak aspoň něco využiju. Trafo bude - jak u mě taky jinak - recyklované. Vezmu asi staré dubnické, impregnované parafínem. Parafín je vyloženě highendový materiál se skvělým vlivem na zvuk. To pak budou všichni čumět!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 27 pro 2017 21:05 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
No me zbylo par desek do preampu s BUF634. Viz foto. Jako lowcost tam jdou dat obyc obyc 78/79 TO220 anebo (jako na fotce) lownoise/very lowdrop zdroje TPS7A470xx/TPS7A3301 na subdestickach (tez mi dve zbejvaj, ty TPS jsou celkem drahy a maly, ale mam je coby vzorky gratis a zapajet to umime taky). Todle reseni ma i vytazenej sense signal, takze si muzes natahnout drat az ke spotrebici (preampu) a az odtamtud to reguluje.
Jinak na DPS je EMI filtr, pomocny trafo pro stanby rezim + k tomu je externi toroid 2x11V jako hlavni zdroj, ten by sis musel nekde sehnat.
Otazka, kolik to Dispre zere, ty TPS daj max. 1A, ale musej mit vstup jen o neco malo vetsi (dropout voltage maj pri 1A jen kolem 300mV) kvuli vykonovy ztrate.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 27 pro 2017 21:21 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Jestli to je nabídka, tak dík, ale úplně mi to tam nesedne.
Dispre má napájení 2x15V, odběr kolem 120mA max. Chci ale ze svých vlastních důvodů jít vyloženě tradiční cestou - větší napětí na sekundáru + diskrétní stabilizátor s bytelným chladičem. A klasický vypínač, žádný standby.
Dělám zároveň na vyžádání jeden Actidamp. Můžu se zeptat investora, jestli by třeba tohle neuživil.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 29 pro 2017 00:49 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 úno 2012 17:26
Příspěvky: 371
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
ransom:
Koukám na tý fotce, že máš páječku ZD917. Jak seš s ní spokojenej? Právě se tak nějak rozhoduju mezi touhle a indukční 900H (90W, 400kHz), která je dokonce levnější.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 29 pro 2017 16:45 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Mám ji chvilku, ale zdá se dobrá. Kupovala mi ji žena k narozeninám, když zrovna byla v akci bez koruny za 3k. (Ta páječka.)
K odpájecí části měl nějaké výhrady Akusta, ale jen k vyndavání zásobníku, ne k funkci samotné. Někde tady uveřejňoval i drobnou úpravu. Já jsem se tak daleko zatím nedostal.
Já dělal celý život úplně všecko pistolovou trafopáječkou...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 29 pro 2017 22:05 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Jo - je to tady, já tedy neměl pájecí/odpájecí stanici ZD-917, ale jen odpájecí ZD-915 ... viz ten link.
Důvodem je to, že na pájení mám leta německou Wellerku a tak mi chyběl jen odpájecí nástroj ...

Ano - fakt šlo "jen" o blbě vymyšlené vyjímání skleněného válce s filtrem ... Mechanismus má jen krátký krok (viz obrázky v tom vláknu), protože hloupý vývojář nevyužil možnost umístit válcovitý díl krytu, sloužící k sešroubování obou dílů krytu tak, aby neomezoval odsouvací mechanismus ...
Dokonce jsem si s Čínany psal, ale zasklívali problém ... viz dál. V opavské Tipě (dovozce) to vědí, ale jediný, koho to tam vzrušuje, je jeden servisák, obchodníci na to dlabou. A dokonce mají veliký čurbes i v modelových číslech dílů, tak pozor při objednávání ... Jinak vyřešit to koupí pistole od 89XX a dát jí k 9XX nejde, je to komplet nekompatibilní (příkon topného tělíska i konektorů - to by asi šlo vybastlit, ale přece si člověk nekoupí špatnou věc a její nutnou opravou přijde o záruku ...

Ale tenhle "nedoraz" mě tak naštval, že jsem se nechal inspirovat kamarádem a po vrácení ZD-915 koupil v tomto směru daleko lepší ZD-8915. Myslím, že nechuť čínského výrobce měnit konstrukci (musel by změnit poměrně drahou formu) byla daná tím, že už měl vyrobený nový model (ZD-8915).

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 29 pro 2017 23:22 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
To ransom: SMD 0201 a BGA na tebe :lol:
Onehdy s tím přišel synovec, tak jsem mu řekl, že si má tu desku pořádně umýt, že tam má zalakovanej nějakej bordel, a nějak ten vtip nepochopil :roll:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 30 pro 2017 02:49 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 úno 2012 17:26
Příspěvky: 371
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
ransom, akusta:
Díky pánové za info. Nakonec jsem dospěl k tomu, že spíš než tu odsávací pistoli bych využil ke klasickýmu peru pájecí pinzetu, a objednal tuhle pájecí stanici: http://pajtech.cz/pjec-stanice-yihua-938bd-pinzeta-klet-kolba-2v1-p-4855.html
Mimochodem mají tady dost dobrý ceny, a s těma polskýma kšeftama mám docela dobrý zkušenosti, a tahle páječka je údajně dost dobrá. A hlavně jsou dostupný veškerý náhradní díly. Stanice vychází o 700 levněji než na Aukru, sada 10 pájecích hrotů 163,-Kč (Aukro 530), náhradní topný těleso 113,-Kč (Aukro 270)... Dost dobrý.
Tak holt modernizuju. Nejhorší co mě čeká je ještě vyměnit velkej a těžkej analogovej 2x20MHz škopek PeakTech 2020 za něco digitálního. Jenže to je tak 8 litrů :( a nemám tušení, za kolik bych mohl tenhle střelit.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 30 pro 2017 04:13 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
sagitarius:

no já bych tohohle miláčka neměnil ani za nic ...

Příloha:
Tektronix_delay_800.jpg


Tenhle dvoupaprskový Tektronix 465 má sice "jen" 100 MHz na obou vertikálech, ale má dvojitou časovku s možným režimem zpožděné časovky - viz obrázek. Na to, že ho Amíci nabízeli už v roce 1972, je to neuvěřitelné - a šlape furt. Jen jsem si musel tu zpožděnou časovku opravit ... mechanicky poškozený přepínač předchozím uživatelem.
Náběžná hrana je méně než 3.5 nanosekund (0°C to +40°C) a 4.2 nanosekund (40° - 55°C).

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 30 pro 2017 05:11 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 úno 2012 17:26
Příspěvky: 371
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
No jo chlape, já taky nemám- co se týče funkčnosti- důvod měnit, ale problém je v tom, že žiju v garsonce, kde mám (kromě své prostorově výraznější tělesné konstrukce) vybavení na všechny mé koníčky. A každej ušetřenej centimetr už je poznat.
Takhle to vypadá moje "elektronlcká laboratoř|" v garsonce:
https://photos.app.goo.gl/IPdBZFziJAm1hMt03
https://photos.app.goo.gl/8SFf3q6FQvEKtv6z1
A to tam teď přibude ta pájecí stanice.....
Za kvalitu foto se omlouvám, prásknul jsem to mobilem teď ve 4 v noci.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 31 pro 2017 02:45 
Uživatelský avatar

Registrován: 26 pro 2010 12:50
Příspěvky: 574
Bydliště: Rokycansko
Kraj: ČR - Plzeňský
Tam se jeste vejde pes i kocka :-)

_________________
Soundcraft SiEx3, Mackie DL1608, X32,SPL A394pw, IQ18b, Beyma SB18, odposlechy SPL, B@C 12CXT, EV ZLX12P, ZXA1 sub.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3826 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162 ... 192  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group