Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 04:53


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3826 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190 ... 192  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 23 úno 2023 17:21 

Registrován: 16 pro 2020 12:45
Příspěvky: 101
Kraj: ČR - Zlínský
Bylo to měřeno jen se základním-výchozím tlumením dle původního návrhu, nyní to mám rozdělané a přidal jsem tlumení, což je tady problém, chtělo by to laparoskopické nástroje :-)
On ten Eton by se parametry spíš hodil do BR, tam by dole asi ukázal víc...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 23 úno 2023 22:19 

Registrován: 27 říj 2008 18:11
Příspěvky: 64
Protože máš dole takový rozdíl mezi simulací a měřením tak jsi to něčím zabil...(špatné tlumení,jak moc je to v tom koleně ucpáno reprem a následně ještě hloubkou zvukovodu a podobné rozdíly od původního návrhu).Tento Eton je středobas,ale je optimalizován aby šel bez výrazného zkreslení a zabarvení zvuku spíše do těch středů,proto ten inverzní závěs.Ověřoval jsem ho v simu původního návrhu Tesmaxu a vychází to hodně podobně jako v tom Hornrespu od 40Hz.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 24 úno 2023 00:04 

Registrován: 16 pro 2020 12:45
Příspěvky: 101
Kraj: ČR - Zlínský
2 BlackRider: změřil jsem ti ty vertikální směrovky, je to sice jen na volno, jen ve WG, mám to nyní rozdělané, ale snad to bude orientačně stačit

Obrázek


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 24 úno 2023 09:07 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Tohle není imho vůbec špatný. Na dělení někde těsně za 2k super. Mít přístup ke 3D tiskárně, tak ten zvukovod vyzkouším.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 24 úno 2023 11:19 

Registrován: 02 lis 2016 22:30
Příspěvky: 66
Kraj: ČR - Jihomoravský
kolega tiskne. Jestli pošlete model, tak poptám... co by za to chtěl. Má vícero materiálů, z hlavy to nevím přesně, ale ABS bylo určitě.

_________________
Pioneer SX-626, Tesla NC430 + Ortofon OM10, Yamaha HTR-6230, Yamaha AX-492 + 1PF06708 (TLU verze s Daytonem), Harman Kardon FL-8300, Sanyo DCA-401 + FMT-401K + RD-401UM + Godzovky, bylo: Jamo S406, Pioneer CS-797; ve výstavbě: LSM


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 24 úno 2023 11:54 
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011 23:13
Příspěvky: 512
Kraj: ČR - Jihomoravský
prog>

Jj, vypadá to velmi slušně.

Chtělo by to naimportovat horizontály i vertikály (změřené za stejných podmínek) do Vituixu a vidět to v jednom grafu, ale rozhodně to použitelný bude. :-)

BTW 3D tiskárnu mám, takže jestli je k tomu model, mohu též vytisknout.

Edit:
Nevím jak je to s dostupností těch výškáčů. Počítám, že napasovat tam jiný výškáč nepůjde.


Naposledy upravil BlackRider dne 24 úno 2023 13:19, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 24 úno 2023 12:49 

Registrován: 16 pro 2020 12:45
Příspěvky: 101
Kraj: ČR - Zlínský
3D tisk má krom jiného tu výhodu, oproti pouhým 2ma továrně dostupným WG, že si můžete zvolit jeho velikost, aby líp seděl svou hloubkou ke středobasu, somasonus má u SB26 (a nejen u ní) velikosti od 4" po 8".
ScanSpeaky mají zase shodnou přírubu pro několik typů a má tam vygenerovanou i kruhovou verzi, mám jeden nachystaný pro XT25, k původní Tesle ho asi už dávat nebudu, ale jestli naskladní v BSku, co TLU avizoval a nedávno zveřejnil, dočká se realizace
Dnes by neměl být problém na netu najít firmy, ale i privátní osoby, co tisknou na zakázku, většinou i modelují, ale pokud dodáte hotový model, nemělo by to vyjít draze
Tento konkrétní WG je upravená verze pro SB26STC, kvůli většímu otvoru pro membránu byla rovinou zkrácena zadní část, je cca o 2mm měně hlubší a pak přidány centrovací výstupky pro díry po šroubech. Originál je asi víc vyladěn na konkrétní typ tweeteru, ale oproti různým mezikusům/adaptérům pro Visatonní WG či WG300 je to snadnější cesta


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 24 úno 2023 13:17 
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011 23:13
Příspěvky: 512
Kraj: ČR - Jihomoravský
Aha, já nevím proč, jsem myslel, že je to tvůj design.

Je to tohle, že?
https://www.somasonus.net/sb-acoustics-sb26

Tam jsou modely ke stažení, takže... :-)

_________________
POSLECH: PreSonus AudioBox 22VSL > Rotel RMB-1066 / Senn. HD555 mod > miniDSP 4x10 HD > repro dle nálady
MĚŘENÍ: Dayton Audio EMM-6 > PreSonus AudioBox 22 VSL > REW / HOLMImpulse > VituixCAD


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 24 úno 2023 13:19 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
To je pravda, protože napasovat cokoli jinýho na WG148R, než G25FFL je obecně problém. Dokonce ani 27TFF, který jinak vypadá téměř stejně tam úplně nesedí.
Já bych chtěl v tom WG vyzkoušet SB26CDC, což by tím pádem mělo sedět.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 24 úno 2023 13:28 
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011 23:13
Příspěvky: 512
Kraj: ČR - Jihomoravský
Teoreticky by WG mohl být něco jako v Revel bednách, který jsou hodnocený velmi dobře.

TLU>
Ta SB keramika by mě docela zajímala (i cena velmi dobrá) - co jsem pořádně slyšel keramiku KE25SC od Visatonu (putovní Vismax), mělo to velmi přirozenej chrakter výšek, dle mého názoru. Bez zabarvení.

Chceš ten oválnej zvukovod? Nebyl by lepší kulatej? Zase na druhou stranu s oválným lze dát měniče blíž k sobě...

_________________
POSLECH: PreSonus AudioBox 22VSL > Rotel RMB-1066 / Senn. HD555 mod > miniDSP 4x10 HD > repro dle nálady
MĚŘENÍ: Dayton Audio EMM-6 > PreSonus AudioBox 22 VSL > REW / HOLMImpulse > VituixCAD


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 24 úno 2023 14:54 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Já jsem teď pro nový "URS3100" zvolil na pozici výšek SB26ADC, který je prý ještě lepší. Oba jsou v podstatě špičkou ve své cenové kategorii. Lze je dělit hodně nízko (1,5k) a jedou lineárně až ke 20k.
Já bych samozřejmé bral raději kulatý (horizontály a vertikály tím pádem stejný)...při děličce 2k není rozteč osí měničů 17-18cm imo žádnej problém.
Taková kombinace SB17CAC a SB26CDC v dobrým WG by se mi líbila náramně a věřím, že by to bylo zvukově docela dost "hájend" za ještě celkem únosnou cenovku.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 24 úno 2023 16:00 

Registrován: 16 pro 2020 12:45
Příspěvky: 101
Kraj: ČR - Zlínský
2 BlackRider: našel jsi to správně, zmíňoval jsem to hned někde zpočátku

Přidám ještě směrovky pro původní SB26STC, je to z beden velmi podobných UC280, ale upozorňuji, že jsem tehdy s měřením začínal


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 24 úno 2023 16:13 

Registrován: 16 pro 2020 12:45
Příspěvky: 101
Kraj: ČR - Zlínský
K eliptickému WG, pokud budeme brát jako jednu z pozitiv použití WG potlačení brzkých odrazů signálu, nepostavíme bedny ke zdi, tak stejně nás limituje strop a podlaha. Tady by eliptický tvar mohl mít výhodu v užším paprsku a větším "zesílení" nižších frekvencí nebo potřebného průběhu i při menší velikosti.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 25 úno 2023 12:22 
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011 23:13
Příspěvky: 512
Kraj: ČR - Jihomoravský
prog>
Jak už psal někde MaBat, malej zvukovod je pořád kompromis, ale je to ve při :-) s desigovými požadavky hifistů (a jejich manželek) - ne každej si dovolí do obýváku reprobedny takové šířky, aby pojaly velký zvukovod kolem 15" nebo i víc. Mě osobně láká větší WG s podporou 4"-5" středů ze stran. tzv. Synergy horn. Prostě snaha posunout děličku bas/WG co nejníž, kvůli "co nejbodovějšímu" zdroji zvuku. :-)
Ten textílní SB26STC vypadá velmi slušně.

Edit:

TLU>
Raději tedy hliník než keramika? I když tam píšou alu/ceramic, což jsem nezjistil co tím myslí (datasheet jsem viděl pouze letem-světem). Něco z hliníku už jsem slyšel, ale v 1" velikosti tomu celkem chyběla jiskra na hoře. KE25SC zněl fakt výborně a to je sice drahej reprák, ale dle antonia z AW build quality nic extra.

_________________
POSLECH: PreSonus AudioBox 22VSL > Rotel RMB-1066 / Senn. HD555 mod > miniDSP 4x10 HD > repro dle nálady
MĚŘENÍ: Dayton Audio EMM-6 > PreSonus AudioBox 22 VSL > REW / HOLMImpulse > VituixCAD


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 25 dub 2023 09:13 

Registrován: 06 pro 2018 13:32
Příspěvky: 111
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
Znova sa snažím využiť staré ozvučnice. Voľba nakoniec padla na meniče STX W.18.200.8.MCX_v2 (mne dorazili meniče s označením v3) a T.10.150.8.MSX, kde ma pobavili spájkovacie piny :).

PS: Skúsim to sfotiť trochu lepšie, nech ma tu fanúšikovia fotenia neukameňujú.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 04 kvě 2023 16:50 

Registrován: 16 led 2022 10:38
Příspěvky: 41
Kraj: SR - Trnavský
Na skúšku som prerobil jednu výhybku podľa návrhu člena repromania TheLastunicorn pre 1PF06762, ešte mi chýba jeden kondenzátor paralelne k veľkej cievke.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 13 kvě 2023 23:14 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 21 lis 2013 20:38
Příspěvky: 1529
Bydliště: Bratislava
Kraj: SR - Bratislavský
Už som doma dávnejšie nemal požiar a posledný čas mi stále viac chýba výkonná LiPo nabíjačka, tak som sa rozhodol, že spojím nebezpečné s neužitočným a prerobím zdrojovú časť náhodného garbage-grade autoznásilňovača na CC CV zdroj 25V 10A.
Obrázek

Po niekoľkých dlhých nociach CC riadenie pri nízkom odbere funguje, test pod plnou záťažou spravím radšej už vyspatý. Potom už len prirobiť aj druhý feedback loop na CV riadenie a hurá týrať baterky :D

_________________
Gdy ci smutno, gdy ci źle, jebnij format dysku C.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 13 kvě 2023 23:49 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 říj 2012 22:07
Příspěvky: 265
Kraj: ČR - Plzeňský
Asi ze mě mluví amatérismus, ale vůbec nechápu, co má být zdrojová část v autozesilovači. Pokud tím správně rozumím zesilovač do auta, tak na co je tam zdrojová část? Jako dc dc měnič na 25V? CC CV nabíjení chápu, ale to ostatní nějak ne... Díky za případnou osvětu...

_________________
Stále není potřeba měnit nick.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 14 kvě 2023 09:18 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Je tam kvůli tomu, že z 12 resp. 14V palubního napětí moc velký výkon nedostaneš. Teoreticky tak 50W v můstku do 2 ohm při 100% účinnosti zesilovače. Reálně samozřejmě podstatně míň.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem momentálně pracujete
PříspěvekNapsal: 14 kvě 2023 12:05 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 21 lis 2013 20:38
Příspěvky: 1529
Bydliště: Bratislava
Kraj: SR - Bratislavský
Amatér16:
Takmer každý univerzálny autozosilňovač má vstavaný DC-DC menič z 12-14V na vyššie napätie pre svoj koncový stupeň a je to z dôvodu, ktorý veľmi dobre vysvetlil TLU - aby ľahšie dosiahol vyšší výkon.

_________________
Gdy ci smutno, gdy ci źle, jebnij format dysku C.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3826 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190 ... 192  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group