Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 20:13


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2169 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 109  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Co posloucháte
PříspěvekNapsal: 18 bře 2018 14:49 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Abrahams je výborný klavírista. S The Necks dělal kouzelné minimalistické projekty a těch mám aspoň většinu postahovanou, jedno CD originál jsem měl přímo od nich. S Melanií Oxley nahráli už řadu desek. Měl jsem od nich Jerusalem Bay, ale někde jsem o ni přišel. Teď snad kyne nějaká možnost, tak to zkusím. Některé věci je prostě fajn držet v ruce, i když mám většinu muziky jen elektronicky.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co posloucháte
PříspěvekNapsal: 18 bře 2018 21:49 

Registrován: 12 úno 2017 00:32
Příspěvky: 142
Bydliště: Litovel - rodiště siláka Gustav Fryštenského
Kraj: ČR - Olomoucký
Já také mám rád, když se to dá postit na malém kolečku nebo černém talíři.Sice sbírka všech titulů zabírá více místa, ale ten požitek při přehrávaní mě připadá lepší . Na hdd se vejde spousta muziky ale příjde mě to tak nějak neosobní.
Některé tituly z dřívějších dob jsou podstatě nesehnatelné nebo nosič je v žalostném stavu. A né vždy se majitelům líbí, že si to člověk zkopíruje .
Když pomineme kvalitu originální nahrávky ,tak mě více vyhovuje cd přehrávač , zesák a bedny. Vše střední třídy než comp -software- udělátka - zesák - bedny.
Buď je nahrávka dobrá nebo nestojí za to si jí nechat.
Tak nám všem přeji velké štěstí na kvalitní nahrávky


Naposledy upravil Jirik97 dne 19 bře 2018 00:08, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co posloucháte
PříspěvekNapsal: 18 bře 2018 22:46 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Jirik97 píše:
Já také mám rád, když se to dá postit na malém kolečku nebo černém talíři.Sice sbírka všech titulů zabírá více místa, ale ten požitek při přehrávaní mě připadá lepší . Na hdd se vejde spousta muziky ale příjde mě to tak nějak neosobní.

Jo - když člověk kouká na točící se vinyl nebo cívky kvalitního magnetofonu, to je úžasný pocit už jen ten pohled. A když si člověk pustí kvalitní LPčko a pak si totéž poslechne z CD nebo osekané MP3 ... uvědomí si i ten zvukový rozdíl. FLAC z dobrého originálu (kvalitně masterovaného) je o něco lepší, ale na původní (procesem digitalizace nezmršenou) nahrávku to nemá ... Ale tohle si musí každý zkusit sám (a na dobré technice).

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co posloucháte
PříspěvekNapsal: 19 bře 2018 00:15 

Registrován: 12 úno 2017 00:32
Příspěvky: 142
Bydliště: Litovel - rodiště siláka Gustav Fryštenského
Kraj: ČR - Olomoucký
Akusta: pěkně napsáno.Atmosféra LPčka je fakt k nezaplacení a nevadí, že si sem tak lupne.Jen bych si přál mít více času si to všechno takhle užít.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co posloucháte
PříspěvekNapsal: 19 bře 2018 00:23 

Registrován: 12 úno 2017 00:32
Příspěvky: 142
Bydliště: Litovel - rodiště siláka Gustav Fryštenského
Kraj: ČR - Olomoucký
Mám zkušenost ,že i koncert nebo živé vystoupení se dá zkazit po zvukové stránce.
Jen záleží na zvukaři a jeho hluchu, protože jinak si to nedovedu představit. Některé živé koncerty radost poslouchat a z některých je lépe odejít.
Nebo super koncert - pak doma poslech - většinou CD a mám doma další prasátko na plašení ptáků :lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co posloucháte
PříspěvekNapsal: 23 bře 2018 12:24 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Od Vánoc kdy mi Ježíšek přinesl jejich CD si je moc rád pouštím.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co posloucháte
PříspěvekNapsal: 23 bře 2018 13:44 
Řádný člen

Registrován: 06 led 2014 11:42
Příspěvky: 192
Kraj: ČR - Ústecký
Ježíšek Ti přinesl album " Eye In The Sky "(1982) , nebo novější výběr?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co posloucháte
PříspěvekNapsal: 23 bře 2018 14:43 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Tohle Je to nový, ale nehraje to zle... ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co posloucháte
PříspěvekNapsal: 23 bře 2018 14:49 
Řádný člen

Registrován: 06 led 2014 11:42
Příspěvky: 192
Kraj: ČR - Ústecký
Koukám na počet skladeb, vypadá to, že to bude zremasterováno :-(


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co posloucháte
PříspěvekNapsal: 23 bře 2018 15:41 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Jo je remastrovaný... Dave Donnelly studio City CA. Zkusil jsem to samý stáhnout ve flacu. A to CD hraje zdá se mi pořád ještě líp...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co posloucháte
PříspěvekNapsal: 23 bře 2018 19:52 
Řádný člen

Registrován: 06 led 2014 11:42
Příspěvky: 192
Kraj: ČR - Ústecký
Mám ve FLAC z CD z roku 1983, tak porovnáme :-)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co posloucháte
PříspěvekNapsal: 23 bře 2018 20:08 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Nechce tady snad nikdo tvrdit, že pozná (na sebelepším aparátu) elpíčko od FLAC-u z tohoto elpíčka, viďte, že ne?

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co posloucháte
PříspěvekNapsal: 23 bře 2018 20:51 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Jde poznat rozdíl.
Existují profesionálně provedené testy, které to dokazují. jsou jich spousty - toto je namátkou jeden:
https://www.audioholics.com/editorials/ ... ital-audio
https://www.audioholics.com/editorials/ ... al-results

Má to jistou logiku. Nelze něco rozsekat na vzorky a pak to PŘESNĚ poskládat zpátky. Samozřejmě závisí na sluchu dotyčného, jeho smyslu rozpoznat detaily a podobně.

Digitalizace VINYL ---> FLAC (je-li dobře provedena na kvalitních dekodérech) je samozřejmě ze všech možných digitalizací asi "nejmenší zlo", ale originál to není. O CD nemluvím vůbec.

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co posloucháte
PříspěvekNapsal: 23 bře 2018 21:51 
Řádný člen

Registrován: 06 led 2014 11:42
Příspěvky: 192
Kraj: ČR - Ústecký
Hoši klíííííd.......


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co posloucháte
PříspěvekNapsal: 23 bře 2018 22:03 
Řádný člen

Registrován: 06 led 2014 11:42
Příspěvky: 192
Kraj: ČR - Ústecký
....ale vážně: album APP, na které jsem se ptal, vyšlo tuším ve třech modifikacích, Scarabeo dostal "výběr", 2CD s velkým množstvím skladeb, takže si zkusíme ověřit, zda mastering nezdegradoval první záznam na CD....


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co posloucháte
PříspěvekNapsal: 23 bře 2018 22:12 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Akusta: Herbert von Karajan to nepoznal, jsi lepší. Nebo spíše z Tebe vyrostl koncohájník.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co posloucháte
PříspěvekNapsal: 23 bře 2018 22:19 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Akusta: Špičkově provedené profesionální testy, kde NEsrovnávali jednu a tu samou nahrávku a ještě ne naslepo?

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co posloucháte
PříspěvekNapsal: 23 bře 2018 22:22 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Jo Václave to musíme otestovat. Možná, že jsem zdegradovaný já. :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co posloucháte
PříspěvekNapsal: 23 bře 2018 23:25 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
laminat píše:
Akusta: Špičkově provedené profesionální testy, kde NEsrovnávali jednu a tu samou nahrávku a ještě ne naslepo?

Ani koncohájník (žádné z mých zařízení není dražší, než cca 15kkč) ani nic jiného. Pročetl jsi ten link celý?

"As stated earlier, I selected recordings I had duplicate copies of for digital and analog sources. I level matched by ear and had Dave Phares also confirm the levels seemed to be very close, if not identical. It's impossible to level match with a SPL meter since we were trying to match music sources not a fixed generated test tone or pink noise. Each record was recorded differently, thus I had to level match for each of the three recordings. Luckily the Oppo BDP-105 made level matching a breeze with 1dB on the fly adjustable level matching from the analog outputs.

I've gotten pretty good at queuing up songs on Vinyl and was able to perfectly sync up the vinyl and digital recordings in each case. I played up to two songs on each recording, randomly switching between the analog and digital recordings giving each listener at least a full minute to hear a source before switching over. Towards the end of each listening session, I did quicker switching to allow for more instantaneous comparisons.

I created a form (see attachment) for participants to fill out for evaluating the sound quality of each Vinyl and corresponding Digital version of the recording. I collected the results from all six participants and averaged them."

Kdo má doma první Jandovu Želvu na vinylu, ať si ji srovná s vinylovou reedicí, masterovanou z CD verze (digi). Neposlouchatelné ...

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co posloucháte
PříspěvekNapsal: 23 bře 2018 23:55 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
laminat píše:
Nechce tady snad nikdo tvrdit, že pozná (na sebelepším aparátu) elpíčko od FLAC-u z tohoto elpíčka, viďte, že ne?

Ještě jeden názor k danému dotazu: záleží na druhu hudby - tedy co vše obsahuje signál.
Proto jsem se zmiňoval o citlivosti posluchače na artefakty - detaily muziky. Myslím, že kdyby zmiňovaný Herbert von Karajan byl ochoten poslouchat třeba Judas Priest, že by to poznal.
U hudby nepříliš bohaté na detaily to bude horší ... až nepoznatelné.

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2169 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 109  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Elkon5 a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group