Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 12:59


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2169 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 109  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Co posloucháte
PříspěvekNapsal: 03 led 2019 19:19 

Registrován: 02 čer 2012 20:45
Příspěvky: 591
Bydliště: Bratislava IV
Kraj: SR - Bratislavský
Ransom napsal: Nebudeš někde koncertovat?

V případě, že se to týkalo mě: P, tak bohužel již delší dobu nevystupuji, V podstatě si ani není s kým zahrát. Basista to má těžké, protože potřebuje alespoň dva do partie. Mám sice kamaráda, se kterým jsme hrávali už od 8. třídy, leč ten se už dlouho se věnuje skládání hudby. Mám dobrou místnost na zkoušení v samostatném objektu, při hraní nikoho neruším. Kdybychom chtěli spolu hrát, musel bych za ním docházet, protože má doma své klávesy a synťáky, museli bychom být potichu aby nám maminca nenakopala prdel. Bývá pouze v sousední městské části a už je k němu hodina cesty. Čím bydlíš ve větším městě, tím máš z toho větší kkt, protože jezdit křižovatky na 5 zelených mě už nebaví. A co bych u něj hrál? On by chtěl hrát pouze vlastní skladby. Říkám mu: "Jebem Ti, aký sajrajt to skladáš? To je ako hudba pre gay klub". Já mám nejraději slušný rock, pokud má nějakou muzikální hodnotu.
Denně hrám tak, že si pustím podmaz a do toho hrám svůj basový part, který je harmonicky blízký originálu. Všiml jsem si, že je dobré udělat z toho nahrávku a posoudit výslednou souhru nástrojů. Momentálně spekuluji nad technikou, jak by se takový záznam provedl. Principiálně by se mi líbila nějaká současná softwarová alternativa k čtyřstopému magnetofonu (ne čtyřstopému, který je všeobecně znám, ale quadro, 4 stopy najednou). Nyní v lednu bych chtěl koupit potřebné vybavení a budu to zkoušet.

_________________
Sony TC-129


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co posloucháte
PříspěvekNapsal: 03 led 2019 21:47 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Xeon: Chápu. To nahrávání nebude nijak drahé. V podstatě stačí 150€ na zvukovku, starší mikrofon plus nějaký jednoduchý soft.

Tucnak: Zaujali mě ti zmínění Mostly Autumn. Nemůžu se totiž (z nahrávek) zbavit intenzivního dojmu, že s odchodem Heather Findlay úplně přestali být poslouchatelní...? Olivia Sparnenn mi přijde studená a bez života jako gotická svatá v kapli. A novější věci co jsem slyšel, jako by taky byly úplně bez koulí a nápadu. Něco je jinak?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co posloucháte
PříspěvekNapsal: 03 led 2019 23:37 
Řádný člen

Registrován: 10 bře 2013 22:44
Příspěvky: 143
Kraj: ČR - Zlínský
Ransom: pozitivne kvituji ze tuto kapelu vubec nekdo zna. Navic videt je nekde pobliz zive je skoro nemozne, pokud koncertuji je to vzdy UK nebo vyjimecne Benelux. Za posledni roky to bylo jen nekde pobliz Wroclawi na nejakem festaku.
Muj nazor - mel jsem nekolik let z Mostly Autumn podobny pocit, zkratka ze Heather odesla a je nenahraditelna. Po koncerte v roce 2014 kdyz vydali album Dressed in Voices si to ale uz rozhodne nemyslim. Jen pro predstavu, v priloze je setlist koncertu. S prestavkou koncert trval pres 4.5 hodiny. A bylo to malo. Sve veci zahrali famozne a veci od Pink Floyd snad jeste lepe, nechapal jsem.
Posledni album Sight of Day z roku 2017 je take vyborne.
Ja si dnes naopak myslim ze Olivia je dokonce lepsi nez Heather. Jen jsem tomu musel dat ten cas a alba poradne naposlouchat.
Faktem je ze Olivia Sparnenn je od roku 2013 manzelkou Bryana Joshe a maji spolu malou holcicku kterou pojmenovali (jak jinak) - Autumn.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co posloucháte
PříspěvekNapsal: 04 led 2019 10:19 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Tohle je zajímavý jev s těmi Pink Floyd. Ještě jsem neslyšel, že by nějaká kapela jejich věci zahrála špatně. Asi úcta k materiálu. Jenom doufám, že nějakýho vola v budoucnu nenapadne zremixovat Money do 122bps techna nebo zrapovat Shine on You Crazy Diamond.

Na novější Mostly Autumn se tedy ještě jednou kouknu. I když jsem dost skeptický a v podstatě předem rozhodnutý, že se mi to kvůli Olivii líbit nebude, protože jsem miloval Heather. Já jsem v tomhle hrozně divnej. Heather jsem později zaregistroval v rockové opeře The Theater Equation s Ayreonem a pak s jejím obskurním triem. Oboje je pro mě neposlouchatelné.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co posloucháte
PříspěvekNapsal: 04 led 2019 13:33 
Řádný člen

Registrován: 10 bře 2013 22:44
Příspěvky: 143
Kraj: ČR - Zlínský
Je take zajimave kolik je dnes cover kapel Pink Floyd ktere se tim regulerne zivi. Brit Floyd, Australian Pink Floyd Show atd. A ac jsem kdysi Australian Pink Floyd Show videl Mostly Autumn to zahrali lip :-) S Heather Findlay existuje z roku 2005 DVD Pink Floyd Revisited ktere nebyva vysoko hodnocene ale osobne ho mam moc rad.
S remixy jak popisujes nestras ;-D

Heather nahrala uz v roce 2005 s Angelou Gordon (take Mostly Autumn) album Offerings pod jmenem Odin Dragonfly ktere uz tehdy naznacovalo ze kdyby nekdy z Mostly Autumn odesla tak to za moc stat nebude.
Pravda je ze Heather Findlay toho zatim moc po odchodu z Mostly Autumn nepredvedla. Asi ji vice zamestnavaji materske povinnosti nez hudba. Z toho mala co vim se objevila jeste v kapelach Iona a Karnataka. Ionu zase tak moc nemusim, ale Karnataka je vynikajici pokud nahodou neznas. Mam jejich posledni dvd z minuleho roku Secrets of Angels Live a byl sem z toho uplne vedle. Je to zaznam koncertu z cervna 2016 v Londyne. Bohuzel 2017 se skupina opet rozpadla (i kdyz oficialne tvrdi suspended activity), Ian Jones zpevacku Hayley Griffiths bez udani duvodu vicemene vyhodil, a nejvic lituju odchodu vynikajiciho kytaristy Enrico Pinna. Snad se jeste daji dohromady.
S The Human Equation souhlasim, od Lucassenova Ayreonu povazuju za skvele jen album Into the Electric Castle.

A obskurni trio myslis Mantra Vega? To jsem neslysel, zkusim. Diky za tip


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co posloucháte
PříspěvekNapsal: 04 led 2019 16:34 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Odin dragonfly samozřejmě znám, taky mi to nic neříká.
Od Karnataky mě kdysi na čas chytla deska Delicate Flame Of Desire. Od Iony si i po letech občas pustím Journey Into The Morn. Obě kapely jsou zajímavé, ale nikdy mě nevydrží bavit dlouho.
Jestli jsem myslel Mantra Vega, to ani sám nevím. Našel jsem někde nějaké ukázky titulkované jako Heather Findlay Trio. Kytarista, harfenistka a Heather se španělkou nebo flétnou. Bylo to zoufale nezajímavé.
Nejradši od Mostly Autumn mám rozlučkové DVD z posledního koncertu s Heather - That Night In Leamington. Dali do toho všecko.
Co třeba Josh & Co. Limited?

Když už to tady je o všem co posloucháme: Zaslechl jsem tuhle na návštěvě z rádia takovou jednoduchou, ale docela příjemnou muziku. Když to trvalo dýl (hráli celé album) a pořád jsem se musel mezi kecáním zaposlouchávat, začal jsem hledat, kdo to tedy je.
Je to Stephen Steinbrink. Někomu asi nesedne jeho hlas, já si ho docela oblíbil.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co posloucháte
PříspěvekNapsal: 06 led 2019 23:12 
Řádný člen

Registrován: 10 bře 2013 22:44
Příspěvky: 143
Kraj: ČR - Zlínský
Zkus od Karnataky jeste dve novejsi, The Gathering Light (2010) a Secrets of Angels (2015). Obe je mam radeji nez Delicate Flame of Desire. Mozna to dela prave kytarista Enrico Pinna.
Josh & Co. Ltd se mne libi vic prvni deska Through These Eyes (2008) nez Transylvania (2016), aspon myslim. Prvni znam velmi dobre ale druhou jsem slysel asi jen dvakrat protoze mne to moc nebavilo. A nevim uz proc, tak si to znova pustim.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co posloucháte
PříspěvekNapsal: 28 led 2019 19:00 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
Pro zkusenejsi rockery ? Co tadle věc od Manowaru ohledne masteringu ? Na vetsich bednách (STH12) se to jevi jako pomerne poslouchatelny..... Ja tenhle zanr zrovna neposloucham, ikdyž takovej ten melody metal nekdy muzu (coz je zrovna tenhle pripad IMHO).
https://www.youtube.com/watch?v=cLITicwY1nQ


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co posloucháte
PříspěvekNapsal: 20 úno 2019 22:51 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Našel jsem svou prastarou složku, na kterou jsem kdysi nahrával oldschoolové Hard House tracky.
Chčiju smíchy když to teď přeposlouchávám! :-D
https://instaud.io/3koU

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co posloucháte
PříspěvekNapsal: 22 úno 2019 23:13 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Potěšilo mě ,že jsem tohle zaslechl dnes na rádiu Beat.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co posloucháte
PříspěvekNapsal: 03 bře 2019 18:50 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Zaregistroval někdo novou desku Progres 2? (Po třicetileté pauze.)

https://www.indies.eu/alba/4224/tulak-po-hvezdach/


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co posloucháte
PříspěvekNapsal: 03 bře 2019 21:24 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Kdo má rád AC/DC, kupte si BD médium z koncertu v River Plate.

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co posloucháte
PříspěvekNapsal: 03 bře 2019 22:02 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Že by konečně něco, kvůli čemu bych si pořídil BD mechaniku? Zatím se přesvědčuju, jestli k HTPC další generace vůbec dávat DVD...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co posloucháte
PříspěvekNapsal: 03 bře 2019 23:16 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
kodl:
No to si piš, je to zážitek :-)
U mně to hraje z přehrávače OPPO UDP-203. Video přes HDMI do TV a HiRes zvuk z OPPO do audiosystému ...

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co posloucháte
PříspěvekNapsal: 03 bře 2019 23:27 

Registrován: 12 úno 2017 00:32
Příspěvky: 142
Bydliště: Litovel - rodiště siláka Gustav Fryštenského
Kraj: ČR - Olomoucký
Akusta: tak DVD aod AC/DC vypadá zajímavě asi další dárek pro mě :lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co posloucháte
PříspěvekNapsal: 04 bře 2019 00:19 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
DVD koupíš, ale BD je i na amazonu "out of stock" kdepak se to dá koupit? Napadlo mě, že bych si stáhl nějakej BD rip, ale všecky mají jenom stereo zvuk... Aparát na BD budu mít o několk řádů skromější, na akru jsem právě objednal slim BD combo za 600Kč... Grafika k PC i zvukovka asi na rozumné úrovni ke zbytku řetězce...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co posloucháte
PříspěvekNapsal: 04 bře 2019 10:52 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
To přeci není žádná novinka, na River Plate jsem doma čuměl už někdy před pěti lety. Kdyby Kodl chtěl, najdu někde snad na kouknutí (a smazání!!!) odložený rip 1080p/5.1 AC3 nebo 720p/5.1DTS nebo tak něco.
Ještě o něco lepší mi přišel starší koncert z Doningtonu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co posloucháte
PříspěvekNapsal: 04 bře 2019 11:19 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
AC/DC mám sice hrozně rád, dokonce bych řekl, že je to spolu s Deep Purple moje největší srdcovka ale vzhledem k tomu, že po úmrtí DVD přehrávače už jsem ani nepořizoval za něj náhradu, nevím, zda do BD jít, když bych z toho stejně poslouchal jen zvuk ve stereu, bo žádné více než dvoukanálové zařízení ani přístroj na reprodukci obrazu jiný než počítačový monitor doma nemáme a ani neplánujeme pořizovat.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co posloucháte
PříspěvekNapsal: 04 bře 2019 13:01 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Tak snad jde u BD taky o FHD obraz, ne?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co posloucháte
PříspěvekNapsal: 04 bře 2019 13:18 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
No a když nemám doma žádný zobrazovač a nemíním na tom nic měnit, protože obraz mě prostě při poslechu muziky, nejedná-li se o přímou účast na koncertu, ruší?

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2169 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 109  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group