Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 11:40


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6279 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211 ... 314  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 21 zář 2017 11:00 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Akusta: Ne, nevím, my jsme tady všichni blbci, jenom ty jsi letadlo.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 21 zář 2017 12:25 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
laminat:
Nemluv za druhé. Největší mentor jsi tu Ty, od Tebe to fakt sedí .... :lol:

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 21 zář 2017 12:26 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Akusta:
Nenapsal jsem ani slůvkem, že kotoučáky jsou na hovno. Ani si to nemyslím. Pouze jsem ti ukazoval, že i na takového koníčka se lze z jistého úhlu dívat jako na nepochopitelnou zbytečnost. Stejně jako na herní počítače, modelářství, radioamatérství nebo jakoukoli jinou zálibu. Protože záliba není Absolutní Pravda, nemusí být účelná ani logická, záliba je prostě záliba.
Ani jsem nenapsal, že poslouchání analogu je zbytečnost a přežitek. Napsal jsem jen, že to někomu tak může (z jeho pohledu právem) připadat, stejně jako Tobě nebo mně paření na PC.
Takhle to vypadá, že neumíš číst, jsi vztahovačný a blbě chápeš, ale za to já fakt nemůžu...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 21 zář 2017 15:52 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
ransom píše:
Pro Akustu mám takový rejpavý příměr:
K čemu jsou dobré špičkové kotoučáky? Na co všechny ty VU-metry, počítadla, demagnetizéry a naby? Z hlediska poslechu je to překonané, žere to nesmyslně elektriky, zabírá to místo, vyžaduje údržbu, média jsou choulostivá a podléhají stárnutí a celé je to naprosto nesmyslně drahé. Proti praktickému miniaturnímu HTPC s diskovým úložištěm je to holý nesmysl.

Jasně ... ty sice nenapíšeš, že je to na hovno ... aby se neřeklo ..., ale těmi větami výše napíšeš vlastně totéž.

Už na začátku to uvedeš jako rejpavou věc a když se ozvu, jsem vztahovačnej? To běž teda do prdele! Nešlo by to, sakra, psát příspěvky věcně a nekonfliktně? Tomuhle říkáš moderování diskuse? Igor to samý. Trefuje se do každýho a když si já dovolím zmínit nějaká negativa (vliv práce na počítadlech na zdraví třeba), hned jsem mentor.
Task to pochopil okamžitě. Napsal, že dělá jen pár hodin týdně ... to je inteligentní reakce.
Ale ty Vaše plky (Igora a Tvoje) ... no comment.

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 21 zář 2017 15:58 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
A já si zas sypu pole na hlavu, co jsem pár řádkama nastartoval. To jsem fakt nečekal.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 21 zář 2017 16:18 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 zář 2009 10:51
Příspěvky: 1845
Bydliště: CV
Kraj: ČR - Ústecký
To je v pohodě nic si z toho nedělej. Sme v pokecu a o tom to je :)

Abych pokračoval v tématu, nedávno sem obdržel 3D vytisknutý kus ramena, konečně to nějak vypadá.
Fotka PCB je focená přes foťák ještě se zoomem, dost špatně se tam hledá objektiv (jinak je to čistej obraz při pohledu očima). Má svůj vlastní 4x a 8x zoom a je to takový 3D obraz, podle pohybu se i součásky ohýbají, fakt super hračka.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
AMP: PROTON AA-1150
PREAMP: PROTON 1100
SEC: NAD T751
CD: NAD CD524
ARS 641 / ARS 844 tuned


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 21 zář 2017 18:53 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Akusta - až sa Ti zdrbe "enterprise" harddisk - bude Ti houby platné, že bol "Enterprise". Strate dát sa bráni inak... (Aj ja mám jeden 24/7 HGST no synchrozálohu aj na inom)
TLU - "Analogový magnetický záznam" naozaj NIE JE "nejtravnlivější a nejjistější ze všech".
Akusta - "Zvuk z nul a jedniček" v princípe NIE JE "imitace" přirozeného zvuku...

... atd ...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 21 zář 2017 19:01 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
A inak "okolo vetra" - mňa dnes celkom potešilo, že som blbý :D
Nesvietilo mi ľavé predné stretávacie svetlo a po dlhšom laborovaní som zistil, že je to zhorenou svorkovnicou.
POTEŠILO naozaj - lebo po niekoľkých pokusoch s...som zistil, že kontrolujem obvod diaľkových a nesvietila mi pravá stretávačka :D
A tak si teraz pre radosť počúvam Bluegrass (či vlastne "čechgras")


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 21 zář 2017 19:37 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Akusta píše:
na hovno ... do prdele!

Hurá!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 21 zář 2017 20:52 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
To tatko tom: Onehdá jsem vytáhl přs 40 let starou pásku, nahranou na B400, a potom její další části a stopy byly mnou dost hoblovaný na témže. Z pásky se mi podařilo dostat celkem srozumitelnej záznam, vzhledem k použitýmu mikrofonu, rychlosti záznamu a věku. Žádný prokopírování do dalších závitů pásku, žádný extra chybějící kusy záznamu. V podstatě jsem slyšel to, co jsem slyšel, když byla nahrávka pořízená nově. Podobně mě překvapily kazety nahraný před r 1990 na SM261 - sem tam něco hrálo fakt mizerně, ale stejně mizerně to hrálo i nyní, z "official video" na youtube, takže se nic neztratilo, bylo to už kdysi mizerně namasterovaný.
Zkus se zamyslet nad tím, jestli za 40 let dokážeš na něčem přehrát digitální záznam a jestli to použitý médium má šanci se toho dožít.
Vypalovaný CD? Disketa? flash disk? Externí 2.5" HDD?
Ten kotoučák nebo kazeťák ti někdo ze sbírky půjčí a jelikož je to jednoduchá analogová věc, má šanci fungovat ještě dlouho, ale 5.25" disketovku funkční asi seženeš, ale nemáš ji k čemu připojit, stejně jako IDE CD-ROM...
O gramodeskách nemluvím, roztočit na 45 nebo 33 otáček a vrazit do toho rožek něčeho plastovýho by mělo jít i poměrně dlouho po konci téhle civilizace.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 22 zář 2017 06:08 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
B400 som mal roky. :)
Digitálny záznam má podľa mňa jednu fajn vlastnosť v možnosti duplikovania. Grabol som si všetky naše CD, nahral zhruba polku LP, zoskenoval fotky, negatívy aj diapozitívy - držím to TROJMO. Detaily vynechám.
Kotúčák nemám, možno raz z nostalgie, pásky mám zo dve nahrávané na elektrónokovom pred vyše 50 rokmi, na jednej je aj záznam keď som mal zhruba 4 roky a zo dve z B400.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 22 zář 2017 08:54 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Já se samozřejmě s nikým hádat nebudu, zda je nebo není nejjistější a nejtrvanlivější. Jistější je už jen mechanický záznam, avšak podléhá principiálně dřív opotřebení. Analogový magnetofon však nikdy nenapíše, že daný format nenačte a bez působení magnetických polí vydrží při dobrém skladování věky, což bylo mnohokrát ověřeno praxí. A i když věkem dochází k nějaký mírný degradaci, tak každýmu časem dojde, že pásky staré 40 let mu po založení do páskové dráhy normálně hrají a většinou stejně, jako před 40-ti lety. To ovšem nelze říct o 15 let starém HDD, který už většinou nejde do současného počítače ani zapojit. Taky určitě každý zná případy, kdy mu nenačetlo CD, které ještě před 5-ti lety bezvadně fungovalo (magnetofon žádný "tape error" nezná). Pokud někoho baví neustále duplikovat a držet trojitou zálohu - já mu to neberu. Ale už nutnost trojitý zálohy digitálu a funkčnost pásku nahraného před 50-ti lety (naproti tomu) vypovídá, že který záznam je z hlediska obsahu trvanlivější.
Btw., proč se asi důležitý dokumenty musí pořád držet v papírové formě nebo na magnetických páscích?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 22 zář 2017 08:59 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
tatko Tom píše:
Akusta - až sa Ti zdrbe "enterprise" harddisk - bude Ti houby platné, že bol "Enterprise". Strate dát sa bráni inak... (Aj ja mám jeden 24/7 HGST no synchrozálohu aj na inom)
TLU - "Analogový magnetický záznam" naozaj NIE JE "nejtravnlivější a nejjistější ze všech".
Akusta - "Zvuk z nul a jedniček" v princípe NIE JE "imitace" přirozeného zvuku...

... atd ...

To se snad rozumí samo sebou, že gramotný uživatel pravidelně a bezpečně zálohuje.
S tou trvanlivostí záznamů je to složitější. V dnešní době státní archivy vypisují. různá výběrová řízení na bezpečnou archivaci a stále není vyřešeno.
Vypálení dat na optické médium není tak bezpečné, jak si mnohdy laici myslí.
TLU a Kodl mají pravdu. Mg. záznam vydrží dost. Ale tohle vše je na delší diskusi.

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 22 zář 2017 09:23 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
tatko Tom píše:
Digitálny záznam má podľa mňa jednu fajn vlastnosť v možnosti duplikovania.

Tady cítím ještě jeden velký problém. Díky nástupu digitalizace a snadnému bezeztrátovému kopírování se krade třeba muzika ve velkém.
A teď jednoduchá úvaha:
Nepřispěla náhodou tato snadnost pořízení kopií k tomu, že se šmejdské iniciativy jako OSA po záminkou ochrany autorských práv domáhají placení těch poplatků za prázdná média?
Nic proti pokroku, ale kdysi dávno se LP, rádio atd. taky nesměly kopírovat a šířit, ale mgf. pásky kvůli tomu dražší nebyly ...
Takže dnes má každej na ntb či flash disku tuny MP3 a všichni krvavě platíme na dokladech AO poplatky jako kráva. Je tedy snadné duplikování digi záznamů taková úžasná výhoda? Je to samozřejmě nesmysl, pokrok je pokrok, ale ...

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 22 zář 2017 10:25 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Mě potěšilo, že jsem se konečně jednu noc vyspal. Kodeinu chvála, sláva a můj nehynoucí vděk!

Akusta: Vyfoť ten zub. To mě zajímá.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 22 zář 2017 14:19 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Ransom:
máš SZ - neboj se, nenadávám Ti zase kvůli rejpání, je to o tom zubu :lol:

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 23 zář 2017 10:25 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Tak jsem zrušil satelit.
Co bylo vyloženě potěšující, tak telefonát se Skylinkem. Žádný vyptávání a přemlouvání. "My vám zrovna zrušíme inkaso a pokud do roka nereaktivujete kartu další platbou, věc je uzavřená."


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 23 zář 2017 16:55 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
S podvodníky ze Skylinku jsem skoncoval už dávno. Saťák si ,ale radši nechávám...
Mě dnes potěšila procházka po lese. Po dvou letech u nás rostou zase krásný houby.
Příloha:
100_6422.JPG


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 23 zář 2017 22:00 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Scarabeo:
krásný, gratuluju. A kde? Někde u Cidliny? Jak je OMA? Ono je to ale fuk. Dnes jsem na tradiční sobotní plavání do bázénu v Bohdanči nemohl, jel jsem pracovat ... Takže jsem se nemohl stavit ani v cukrárně v RB, ani na houbách u Vás v Poděbradech.

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 23 zář 2017 22:28 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Dík. Houby rostou teď u nás na hodně místech, ale někde třeba vůbec.
Určitě najdeš v trojúhelníku: Rožďalovice, Nouzov, Dymokury. Kupodivu třeba Rožďalovice,Hasina, Kopidlno není téměř vůbec nic.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6279 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211 ... 314  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group