Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 03:52


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6279 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216 ... 314  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 22 říj 2017 20:18 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Na muziku teda počúvanie zvuku v pohode :)
Má to USB, má to SPDIF - :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 22 říj 2017 23:31 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Jo, bude u toho diskrétní zvukovka iConnectAudio2+.
Tzn slušné parametry, symetrika, Fantom na mikrofon, velké výstupní úrovně, indikace vybuzení, snadné muxování, a dedikované kolečko volume mě jako vopici na tom rajcuje nejvíc. ;-)

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 23 říj 2017 00:30 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Doporučuju hdd dát do šuplíku nebo do krabičky jako přenosnej disk, třeba co tady "inzeruje" Ransom, a do NB dát SSD, sice bude stát skoro tolik co NB, ale posune to o několik levelů jinam. Loni jsem měl nutkání na koupi novýho NB, ale 240GB SSD to vyřešilo. Výrazně lepší odezva, a delší výdrž baterky.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 23 říj 2017 06:25 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Popřemýšlím nad tím. Už jsem koukal po 240GB.
Nadruhou stranu to má být jen na pouštění MP3 a nouzové browsení na služebce. Obvykle si notebook přeinstalovávám k obrazu svému s mnoha optimalizacemi, takže i s HDD je náběh snadno pod 30s do použitelného stavu. Poslední Turion X2 to zvládal za 28s s pomalejším HDD. Tohle šídlo by to mohlo dát pod 25s, což už je k použití. Ten Turion byl půjčenej na vyzkoušení. Když pak kolega viděl, jak to lítá, chtěl za něj víc peněz než původně. :-D
Jenže starší AMD v notebooku, to se prostě nedá.

Vidím to takto: rozhodnu se po vyzkoušení. Jistě by z něj šlo udělat ještě výkonné monstrum, dodat další 4GB RAM, ale já s ním fakt nemám žádné velké plány než to pouštění hudby. Ty peníze bych radši nacpal do desktopu nebo do repráků a zesíků ;-)

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 23 říj 2017 07:43 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Tak :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 23 říj 2017 08:32 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
mě připadá i 15s na 7 let starým lenovu s celeronem jako zbytečně dlouho...
Na lepší si člověk rychle zvykne.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 23 říj 2017 20:52 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Na desktopu mám taky SSD, tak to chápu. Jsem nasranej, když do vteřiny nenaskočí všechno hned. Tohle ale má bejt opravdu notes jen na přehrávání. Koneckonců když na to dojde, mohl jsem koupit klasickej netbook, a taky by to šlo. Než venku s audiem udělám kabeláž a tak podobně, tak už musí bejt naběhlej, a víc potřeba není. Ale ta zhejčkanost je svinstvo, proto jsem nekoupil netbook, ale plnohodnotnej stroj s i5, protože už jsem taky rozmazlenej.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 25 říj 2017 21:51 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Tak všecko jinak. Nakonec asi dostanu firemní notes podle představ. Ten původní ještě nedorazil, ač měl. Tak uvidíme, jestli se povede rozumná dohoda a vrácení, nebo z něj udělám server a tak podobně.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 26 říj 2017 03:05 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Už mi dost lezl na nervy zvuk sluchátkového výstupu u notebooku a U-Phoria nebo Icon Cube jsou na noční stolek u postele zbytečně velké. Tak jsem pro prdel přidal do sbírky tohle laciné chrastítko. Chci, aby mezi DAC a sluchátkovým zesilovačem byl klasický regulátor a hlasitost aby se tudíž neregulovala v digitální cestě. Za tu cenu dobrý, i když to umí jen 16/48. Zvuk ujde, žádné rušení a sotva znatelný šum je na pozadí jen při volume úplně doprava. Vypadá to líp než na obrázku a je to malinký.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 27 říj 2017 06:14 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
To zní zajímavě a doporučitelně. Škoda, že jsem ještě neviděl zaplatitelnou vícekanálovou verzi s výstupy, co umí dát vyšší napětí než typických 1-1.2VRMS

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 31 říj 2017 18:46 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Dostal jsem dnes od končícího pana správce jedné místní fabriky dovolení, ba přímo výzvu, abych si vyraboval velkou starou dílnu se všelijakým elektrošrotem. Žádné extra poklady, ale něco přece.
Kdyby někdo dokázal nedestruktivně teleportovat soustruh (původní jediná transportní cesta do budovy je dávno obestavěná rozvodnou VN), tak tam jsou tři. A starý svařovací stůl s digestoří, metráková trafosvářečka, dělicí hydraulická rámová pila, to by snad šlo výtahem. Já to oplakal, ale nechci to. Odvezl jsem jen litinovou ohýbačku na pasovinu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 01 lis 2017 00:44 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Teleportace... Takže ani válečky, ani jeřáb? to je fakt škoda, určitě by se to dalo minimálně zpeněžit, než to nechat někde shnít.
3f trafosvářečku s přesytkovou regulací a selenovým usměrňovačem jsem kdysi vlastnil, 2mm elektrodou se dal svařit 0.8mm plech, v době kdy nebyly CO2 svářečky úplně běžný to bylo dost dobrý, ale 200kg váhy jsem vyměnil za KIT-IN150 na rameno.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 01 lis 2017 01:44 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Ne. Je to v patře, kam dnes vedou už jen točité schůdečky a malý výtah. Kdysi je tam nastrkali jeřábem, ale do cesty pak vestavěli VN rozvodnu a trafačku. Jinak by už ty soustruhy dávno byly pryč. Někdo je holt rozřeže autogenem a odvozí po kusech do šrotu.
Možná ještě odtáhnu tu svářečku a sušičku na elektrody, i když mi je to k ničemu. Ale vysomroval jsem ke své radosti nějaká trafa, recyklovatelné přístrojové skříňky, velkou UPS a krabici plnou nových (ne-olejových) MP svitků 16uF/250V AC. Původně byly vyráběné jako kompenzační k výbojkám, ve skutečnosti jsou poměrně kvalitní s malou ztrátou i parazitní indukčností a dobře použitelné do bastlených výhybek.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 03 lis 2017 22:25 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Ani rozebrat na díly to částečně nejde?

Tož nakonec jsem do toho svého notesu SSD prdnul, a sviští to pekelně rychle. Pracovní notes už mám taky, a jsem z něj tak napůl nešťasten. Korporátní instalace si vzala hodně prostředků, a i přes SSD, z kterého původně zbyla jen půlka, se nechová svižně. Aby bylo na disku místo, hodně dat budu outsourcovat na firemní server, takže to bude ještě pomalejší. Uff, to byl ale fakt nápad...

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 04 lis 2017 01:05 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
takže potvrzuješ to, co já už vím delší dobu: pokud wokna, tak win 7 a na něčem, co má víc než 4GB RAM a SSD disk, procesor není až takovej problém...-pokud to není nějaká podivná varianta ála intel atom (pentium 3xx, celeron J ...) ale běžnej i3, i5 z jakékoliv řady.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 04 lis 2017 23:15 

Registrován: 29 kvě 2013 12:10
Příspěvky: 505
Kraj: ČR - Vysočina
Ahoj.
Já mám Dell Latitude E6500.
A je to teda katastrofa, když se třeba klikne na odkaz/otevře nové okno, tak začne pro příští minutu šrotovat disk... :D
Na kolik do toho přijde ssd, ani nevím jak zjistím který tam dát a to si myslím musí ještě něco nastavovat v biosu a instalovat zase wokna..... :roll: to nedám...... :mrgreen: a vyplatí se to vůbec?
Dík.

_________________
Rád se dívám na proces extrahování zvuku: rotující talíř, cívky, kazetu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 05 lis 2017 09:09 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Príde na to, čo si od toho sľubuješ.
Napríklad na Samsung SSD disk ide preklonovať Windows bez nutnosti novej inštalácie.
Šlo by to jednoznačne rýchlejšie. Cena / kapacita však nič moc... 4GB RAM a Intel Core2DUO dnes už tiež nič moc. Mňa podobná kombinácia donútila k nákupu nového PC, lebo..."Excel-LibreOffice" so 60 listami sa otváral a ukladal po dobu, za ktorú som si stihol obrazne uvariť kávu a viedá vo vysokom rozlíšení priamo v YT sekali.
Šlo by ho dať "do výrobných nastavení" alebo vyčistiť a odladiť Windows, s tým SSD by šiel o hodne rýchlejšie no stále to bude "história".
HDD si testni pomocou HDTUNE255 na vadné klastre (nie QUICK SCAN-plný), prvý test Ti ukáže, či nespomaľuje hodne nízko rýchlosť.
CrystalDiskinfo Portable zas zahlási, ak sa disku čosi deje - :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 05 lis 2017 11:52 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Klonovat disk na ssd jde u každýho, spousta výrobců to prodává zrovna jako kit, s držákem na ssd pro připojení přes USB a SW.
To Tatko Tom: pokud používáš libre office a sjíždíš videa z yt, tak ti stačil ten původní NB, akorát se slušným OS, což by byl linux mint https://www.linuxmint.com/edition.php?id=205 v této verzi nebo s KDE rozhraním, můžeš si na to dát motiv WIN XP a budeš jako doma :lol:
Tohle jsem dal holce na NB kterej je HW ještě o dvě třídy níž (pentium M na 1.2GHz a 1Gb RAM) a celkem se s tím dá dělat, akorát pomalost klasickýho HDD se mi na tom nelíbí, ale zase co chtít po NB z elektroodpadu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 05 lis 2017 12:09 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Kodl - DESKTOP pôvodne na Gigabyte doske s DualCore E2140 a 2+1 GB RAM v pohode dlhodobo šlapal na 2,38 GHz no ja blbec som ho prestaval na AsRock a Core2DUO E67xx - a stálo to za...
Linux ok (Ubuntu Studio), LibreOffice na ňom ide niekoľkonásobne rýchlejšie, no PC používa aj manželka, teda Windows :)
Tak som si postavil iný.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 05 lis 2017 13:06 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Ransomová dnes dostala záchvat pořádnosti, a tak oprášila a uspořádala svoji sbírku měřáků, které mi průběžně zabavuje. Chybí ještě krásná Univeka, ta je vyložená jinde, a pár kusů v depozitu.
(Šišatou keramiku nahoře jsem dělal já jako kluk.)

Příloha:
bakelit.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6279 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216 ... 314  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group