Poslední návštěva: Právě je 24 dub 2024 19:40


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6279 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229 ... 314  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 04 bře 2018 12:47 

Registrován: 02 čer 2012 20:45
Příspěvky: 591
Bydliště: Bratislava IV
Kraj: SR - Bratislavský
Tie prijímače sa nechovajú úplne rovnako. Môj kus nemá uvedené nedostatky až tak vážne. Ale fakt je, že bolo uplatnených niekoľko zmenových listov. Účinok AFC sa dá nastaviť. My sme tu v Ba boli za bolševika dosť závislí na dobrom príjme FM na rozsahu CCIR (O3). Ja som v tom čase býval v Avione a neskôr v DNV. V Avione musel mať tuner aspoň štvornásobný ladiaci kondenzátor, v DNV to bolo o veľa lepšie. Teraz v Dúbravke tá moja konkrétna 820A medzi 103,8 (FM4) a 104,4 (Devín) chytí jednoznačne tretiu stanicu, ten Sony so štvornásobným kondenzátorom tam nezaregistruje nič, resp. prechádza z jednej uvedenej stanice plynulo na druhú.
Celý ten odklon od osvedčeného radu 81x bol zapríčinený predpokladom, že sa čoskoro použije diaľkové ovládanie.

_________________
Sony TC-129


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 04 bře 2018 13:51 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5319
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Xeon: No veď práve. A kmitočtová syntéza bola nad možnosti boľševickej elektroniky.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 04 bře 2018 15:07 

Registrován: 02 čer 2012 20:45
Příspěvky: 591
Bydliště: Bratislava IV
Kraj: SR - Bratislavský
To bolo veľmi kuriózna ekonomika. Mal som v Tesle Ba známych. Porady tam vyzerali asi takto: Tak každý vie, čo má robiť? Ja teraz musím ísť so súdruhmi z Lanškrouna na ryby, aby nám už konečne poslali aspoň 100 ks 4k7 a 2k2. Inak pôjdete do Nových Zámkov oberať feferónky. :)

_________________
Sony TC-129


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 04 bře 2018 16:31 

Registrován: 22 črc 2009 10:57
Příspěvky: 386
To Laminat: po doladení na vobleri, (niekedy stačilo aj dolaďovanie na slabom signále z antény) sa dala citlivosť celkom slušne zvýšiť, so selektivitou to bolo horšie. Selektivita sa ale nerobí zásadne vo vstupnom dieli ale v mf. To strhávanie ladenia na vedľajší kanál bol spôsobený zlou funkciou pomocných obvodov, prípadne ich zlým nastavením. Samozrejme proti viacnásobnému vstupnému dielu ladeného niekoľkonásobných kondenzátorom nemožno mať žiadne výhrady. Dnes je to však úplne passé...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 04 bře 2018 16:48 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5319
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Však aj keď bolo ladené štyrmi varikapmi. bolo to to isté (+/-), lenže bolo treba zaistiť stabilitu ladiaceho napätia, minimálne prechodové odpory etc.. Dnes paradoxne slúžia otočné kondenzátory stále v tuneroch najvyššej cenovej triedy ako Magnum Dynalab, zatiaľ čo varikapy a keramické filtre hájendisti odmietajú pre zlý vplyv na zvuk, nedajbože by im niekto vpustil do domu kmitočtovú syntézu, to by možno museli povolať aj exorcistu.
Mmch., doma mám 3 tunery AIWA AT-9700, ktoré majú päťnásobný otočák ale nedokážem nájsť nikoho, kto by ich zladil. V súčasnom stave sa na kmitočtovo syntetizovaný Grundig T4 nechytajú ani omylom.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 04 bře 2018 17:33 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1807
Kraj: ČR - Jihomoravský
:lol: - vliv filtrů, varikapů a fáz. závěsu na zvuk - a jak asi vypadá vysílací strana? To už mají hajendisti i svoje stanice, kde se hraje z desek přes lampový vysílače? :lol:
Sladění tuneru není až taková věda ani bez přístrojů, akorát to trvá, už jsem to 30 let nedělal, ale jestli si pamatuju, na horním konci pásma se doladí max napětí AVC kapacitníma trimrama (samozřjmě při dolaďování kmitočtu) a na spodním konci zase jádrama cívek, a tak několikrát dokola, až si to sedne. Samozřejmě rozmítač a oscilosḱop tuhle práci zefektivní a zmenší šanci naladění "dvouhrbýho velklouda" na mf. Ony některý ty starý konstrukce mají dnes problém v křížové modulaci a v tom, že silný stanice prostě zahltí vstup a je konec, někdy pomůže útlum 10-20dB na vstupu, nebo odlaďovač silné místní stanice. Nehledě na to, že šum použitejch trnzistorů a ostatních součástek se jistě s časem nezmenšuje...


Nahoru
Online Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 04 bře 2018 18:05 

Registrován: 02 čer 2012 20:45
Příspěvky: 591
Bydliště: Bratislava IV
Kraj: SR - Bratislavský
Všimol som si, že velkovetešnictví "U vodoměrní latě" má kopu 820A. Kto vie v akom to má stave?

_________________
Sony TC-129


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 04 bře 2018 19:06 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1807
Kraj: ČR - Jihomoravský
To bych viděl jako vyhazování peněz, 816A a pod. hrají podstatně líp, ale jestli to má být na výstavku, tak je jedno, jak hraje.


Nahoru
Online Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 04 bře 2018 20:17 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11103
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Mně dnes velice přišlo vhod, že nevyšla předpověď a slibovaná obleva se opozdila. Takže jsem si půjčil z práce dodávku, se kterou jsem díky stále ještě zmrzlé šotolině mohl dojet až k brance pod chatičkou. Otočil jsem se třikrát do Hradce (celkem 300km) a ručně naložil a vyložil čtyři a půl tuny svahovek. Paráda.

Když se ještě vrátím k té Tesle: Ono je tuze pěkné mudrovat nad tím, co všecko se dá vylepšit nebo doladit. Jenomže na šťourání a vylepšování si člověk mohl zbastlit tuner od Klabala s předvolbou ze starý televize a k tomu nějakýho toho Sinclaira. Ale tohle byly do prdele tovární výrobky, navíc nijak levný, který si měl člověk koupit, zapnout a deset roků používat. Nebo to snad prodávali jenom radioamatérům na dodělání? Mě tenkrát od koupě ochránilo jen a pouze to, že mě (kromě Hlasu Ameriky) rádio nikdy nezajímalo. Jinak jsem byl tak blbej, že bych byl schopen za tu T820 vysolit pět svých nástupních platů laboranta ve výzkumáku. Navzdory tomu, že jsem tu recenzi v AR četl. Tak moc jsem byl zpracovanej představami o Tesle - světové špičce ve spotřební elektronice.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 04 bře 2018 21:19 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1807
Kraj: ČR - Jihomoravský
Moje 820A byla z partiovky tuším za 1500Kčs, chtěl jsem sadu k SM260 a jak už jsem psal, netrvalo dlouho a nahradil ji nějakej tuner od popelnice z Německa (známej to vozil, já na některejch sem tam něco opravil a on to prodal) a původní samodom transiwatt140, protože prostě hrál líp, nešuměl a měl větší výkon. To, že tuner od popelnice byl v roce 1991 se syntézou snad ani nemá cenu psát.


Nahoru
Online Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 06 bře 2018 07:41 

Registrován: 02 lis 2016 22:30
Příspěvky: 66
Kraj: ČR - Jihomoravský
Dostal jsem chuť se v něčem pohrabat, tak jsem na německé EBAY koupil Yamahu AX-492 s tím, že všechno funguje jak má, ale nejde z toho zvuk a je vakl na sluchátkovém konektoru.

Konektor měl nalomený tišťák a motorový přepínač vstupů občas nemohl najít správnou polohu. Po vyfoukání na kompresoru a opravě tišťáku jsem začal měřit vstupy/výstupy a opravdu nic nešlo ven dokud jsem nevymáčknul tlačítko CD DIREKT. Od té doby jede všechno. Všechny kanály jsou v pohodě, symetrie taky, mot. přepínač vstupů chodí dobře a výstupní výkon je cca 90 W na kanál. Jo, a je k tomu dálkáč. Sice je zesík trochu dobitý, ale do dílny za 1700 i s poštou to jde :P


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
Pioneer SX-626, Tesla NC430 + Ortofon OM10, Yamaha HTR-6230, Yamaha AX-492 + 1PF06708 (TLU verze s Daytonem), Harman Kardon FL-8300, Sanyo DCA-401 + FMT-401K + RD-401UM + Godzovky, bylo: Jamo S406, Pioneer CS-797; ve výstavbě: LSM


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 07 bře 2018 09:46 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Slušný přístup a reakce obchodu na moji recenzi. Akorát jaksi zrovna nic nepotřebuji.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 07 bře 2018 09:48 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Valvex - ta Yamaha se v této ceně pohybuje + doprava, například: https://aukro.cz/zesilovac-yamaha-ax-492-6879844752


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 07 bře 2018 11:05 

Registrován: 02 lis 2016 22:30
Příspěvky: 66
Kraj: ČR - Jihomoravský
LuKyss: ... to byl dobrý kauf, ale bez dálkáče.
Jinak je to cca dvojnásobek...

_________________
Pioneer SX-626, Tesla NC430 + Ortofon OM10, Yamaha HTR-6230, Yamaha AX-492 + 1PF06708 (TLU verze s Daytonem), Harman Kardon FL-8300, Sanyo DCA-401 + FMT-401K + RD-401UM + Godzovky, bylo: Jamo S406, Pioneer CS-797; ve výstavbě: LSM


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 07 bře 2018 11:42 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5957
Kraj: SR - Trenčianský
Já se mám teď hrabat v RT-909, ale vůbec se mi do toho nechce...ještě když je potřeba na tom něco opravit, nebo to nakalibrovat, tak budiž...ale často nesmyslný "GO", kde se úplně zbytečně mění plně funkční věci mně moc nebaví.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 10 bře 2018 22:49 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11103
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Taková příjemná příhoda.
Spolupracujeme často jako externisti s kolegy z jedné fabriky. Potkal jsem v pátek odpoledne šéfa toho jejich eletrooddělení, vzal jsem si ho bokem a vysypal jsem na něj, co už jsem dobu nosil v palici: Že kdykoli mluvím s jeho klukama, libují si, že mají skvělýho šéfa a vidím na nich, že si ho váží. A že to je velká vzácnost, protože všude jinde kam se hnu, každej jenom frflá a stěžuje si. A že se mi to proto moc dobře poslouchá.
J. chvíli koukal nechápavě. Po chvíli se docela rozzářil, že to je za celý týden první pozitivní věc, kterou mu kdo řekl.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 10 bře 2018 23:18 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
ransom píše:
Taková příjemná příhoda.
Spolupracujeme často jako externisti s kolegy z jedné fabriky. Potkal jsem v pátek odpoledne šéfa toho jejich eletrooddělení, vzal jsem si ho bokem a vysypal jsem na něj, co už jsem dobu nosil v palici: Že kdykoli mluvím s jeho klukama, libují si, že mají skvělýho šéfa a vidím na nich, že si ho váží. A že to je velká vzácnost, protože všude jinde kam se hnu, každej jenom frflá a stěžuje si. A že se mi to proto moc dobře poslouchá.
J. chvíli koukal nechápavě. Po chvíli se docela rozzářil, že to je za celý týden první pozitivní věc, kterou mu kdo řekl.

To máš za jedna. Udělal jsi velice dobrou věc. Palec nahoru!

Já vždycky říkám (a učím to i své děti): "Když je za co, chválit se musí !!!"

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 14 bře 2018 17:08 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11103
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Potěšil nový wi-fi router. Ptal jsem se šéfa, co jsme to opakovaně kupovali za typ a on mi k tomu pořád sugeroval Alzu.
Prdlajs! Na Alze je za 799, plus 55 nejlevnější poštovné při platbě předem. Já ho objednal jinde za 755 i s poštovným.
Ať zelená příšera bídně zdechne!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 14 bře 2018 19:03 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
ransom píše:
Ať zelená příšera bídně zdechne!

K tomu se rázně přidávám !!! Nejen, že jsou drahý, ale řešit tam reklamaci něčeho složitého je mazec ... Šmejdi ... nebrat.

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 14 bře 2018 21:44 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
U Zeleného šmejda som reklamoval jednu Extoolku - pán na výdajnom mieste mi sám od seba priamo ponúkol vyplatenie peňazí - no problem.
Možno je to o ľuďoch - ako väčšina.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6279 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229 ... 314  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: emge a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group