Poslední návštěva: Právě je 27 dub 2024 01:13


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6280 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217 ... 314  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 05 lis 2017 15:05 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1807
Kraj: ČR - Jihomoravský
A manželka neumí kliknout na stejně vypadající ikonu v linuxu? Nechápu...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 05 lis 2017 18:10 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Kodl: Záleží, co chceš dělat. Pokud jen svižnou práci v OS, tak po optimalizacích jde vklidu pracovat na posledních procesorech C2D, popřípadě Pentium nebo i3 jako luxus. 4GB RAM je taky ok, SSD nutností. Teď mám zbytečně velkej a rychlej stroj, kterej je při práci v průměru vytíženej na 3%. Jenže právě slušné malé i3 nebo poslední Pentium se shání pěkně blbě. Pak je Celeron a nejrychlejší Atomy, APU od AMD, nebo Zacate, a to už jsou všechno slabé šunky. Ty notebooky s Atomama jsou navíc osazovany jen eMMC, a disk tam dát nelze. A tedy slušný malý stroj, abys pohledal....

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 05 lis 2017 21:02 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1807
Kraj: ČR - Jihomoravský
Souhlas, zrovna hledám nějakej NB pro sebe, nutně potřebuju numerickou klávesnici, výdrž baterky přes 9 hod (prostě jeden pracovní den bez dobíjení) , SSD disk, 8GB RAM a když bude fullHD, tak je to bonus na dovolenou nebo na chatu. Když tohle zadám do vyhledávače, tak na mi vypadnou NB od 25kKč výš, i7, dedikovaná grafika a jiný prasečiny. Mě by stačil i3/i5, ale v této konfiguraci je to nekoupitelný, a žádnej prodejce se nehodlá špinit tím, že by mi to seskládal jak bych rád, protože když to budu dělat sám, tak třeba HDD vyhodím, a asi budu i bez záruky...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 06 lis 2017 00:46 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
kodl píše:
Souhlas, zrovna hledám nějakej NB pro sebe, nutně potřebuju numerickou klávesnici, výdrž baterky přes 9 hod (prostě jeden pracovní den bez dobíjení) , SSD disk, 8GB RAM a když bude fullHD, tak je to bonus na dovolenou nebo na chatu. Když tohle zadám do vyhledávače, tak na mi vypadnou NB od 25kKč výš, i7, dedikovaná grafika a jiný prasečiny. Mě by stačil i3/i5, ale v této konfiguraci je to nekoupitelný, a žádnej prodejce se nehodlá špinit tím, že by mi to seskládal jak bych rád, protože když to budu dělat sám, tak třeba HDD vyhodím, a asi budu i bez záruky...

A co třeba tohle https://www.mall.cz/notebooky/hp-probook-450-g3-w4p12es

Seženeš to i v CZC ... a jinde ... jestli jsem něco nepřehlédl, umí to vše, co chceš ... paměť 4 GB na 8 GB rozšíříš sám. A jsou v tom sedmičky a ne žádný dvouciferný hnůj ...

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 06 lis 2017 01:01 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1807
Kraj: ČR - Jihomoravský
Dík za tip, asi nějaký HP postoupí do užšího výběru, to hle je podle stránek HP doprodej, možná tohle:
https://notebooky.heureka.cz/hp-250-g6-1xn53ea/# akorát by mě zajímalo, jestli se u HP dá taky místo optické mechaniky dát přídavná baterka (tuším jsem to viděl u toshiby), což by mi udělalo dost radost. Nevěřím, že 3ks 18650 článků dokážou pohánět ten NB celej den. A WIN 10 z toho asi hned odstraním...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 06 lis 2017 01:23 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
kodl:
Ještě rychleji, než hned ... W10 si tam nezaslouží být déle, než 5 minut ...

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 06 lis 2017 21:11 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Věřím, že přídavná baterka do toho HP nejde, ale mohu se mýlit. 3ks 18650 je opravdu na celý den málo. S 15" takový problém není, něco musí jít sehnat. Horší je to v menších velikostech. to opravdu za lidské peníze NENÍ.
Mno nic, už jsem z aukra objednal nějaké Lenovo (grc, grc) Thinkpad edge e130. Věřím, že s i3, 8GB RAM a SSD to bude malá svižná mrška, kterou se nebudu za tu cenu brát na chlastačky a pařby...

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 07 lis 2017 20:41 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5319
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Proč je Lenovo grc, grc? Po řadě dalších (T41, T61p, X220) užívám už pět let X230 k plné spokojenosti a bez potřeby změny (akorát původní SSD o tuším 180 GB jsem vyměnil za terrový). Pravda, nebyla to levná hračka, v plné palbě to stálo asi padesátku ale ve světle neustále obnovovaných patnácti - dvacetitisícových notebooků u kolegů je to v přepočtu na čas levné. Navíc vzhledem k velikosti nepotřebuji k tomu ještě tablet jako hafo kolegů se sedmnáctipalcovými obludami. V kanceláři mám dock a dvě 26' a nic více nepotřebuji, nemaje grafické studio a nepotřebuje hrát hry.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 08 lis 2017 21:53 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Kdyby to byl úplný grc, tak ho jednoduše nekupuju, to dá rozum. Ale má svá specifika a mouchy, kvůli kterým jejich stroje považuju za půl třídy pod HP a Dell-em....
Třeba se to v čase změnilo, a budu mile překvapen. Bůh Ví. Když ten samý Bůh dá, v pátek bych to měl mít doma. A budu moci porovnávat přímo s HP. Jeden pak půjde z domu.

Jinak kdysi jsem si na zkoušku koupil Oukitel K10000 - telefon s 10000mAh akumulátorem. Škoda, že byl opravdu moc špatný. Ta výdrž byla ohromná, ale nestálo to za to. Teď vidím, že vydali Oukitel K10000 Pro, a ten už vypadá docela použitelně, a chystá se K8000, kterej nebude ani tak tlustej, a už v něm pojede slušnej mainstreamovej hardware. Slibujou nejdelší výdrž na světě s velkym předstihem před konkurencí i sebou samými. Takže asi dobrá inspirace na svůj Vánoční dárek :-)

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 08 lis 2017 22:10 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Dovolím si trochu nesouhlasit a přidat se k laminatovi: značku Lenovo už ve své IT praxi poměrně dlouho úspěšně prodávám a nejsou s ní problémy. Je fakt, že si vybírám řadu Thinkpad, která je na rozdíl od zbytku dost bytelně udělaná (i mechanicky). Navíc za ty peníze je to většinou skvělý notebook. A když se povede ThinkPad s W7, je to pohoda. Dokonce ani toho crapware tam neserou tolik, jako jiní.
Pokud jde o HP a DELL, s těmi to jde v určitých segmentech trochu z kopce. Např. DELLy, které má jeden můj velký zákazník ve škole, jdou do kytek dost rychle. Ale jsou i horší ... Acer a pod.
Může na to mít leckdo jiný názor, samozřejmě. Ale hodnotím to, co mi jde rukama (i formou servisu). Např. SONY bych taky nechtěl. Ani jako dar. SONY umí dobře jiné věci, takže nevím, proč se musel pouštět i do NTB.

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 09 lis 2017 07:55 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Pár let jsem v ruce lepší Lenovo neměl. Tak teď si to ověřím na vlastní "oči". Třeba budu též velice spokojený. Nechtěl jsem nikomu šlápnout na kuří oko nebo business. ;-)
Zároveň to uvedu do správné perspektivy: Notebooky po hardwarové stránce vůbec nemám rád, a štvou mě všechny do jednoho. Jsou pro mě nutné zlo, proto odemne dostávají kritiku větší, než si možná zaslouží...

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 09 lis 2017 09:44 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5319
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Tak on ThinkPad Edge nebude žádná hitparáda, já bych doporučoval pohybovat se pouze v ThinkPadech T a X. A úplně se vyhýbat IdeaPadům.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 09 lis 2017 17:01 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11105
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Já mám v práci na tahání po montážích entry-level Lenovo G50-30. Mám dobrý důvod nežádat pro své účely nic lepšího (programování PLC v terénu - je jen otázka času, kdy mi na něj někde vyteče olej či kondenzát, spadne konstrukce nebo dupne ukrajinský svářeč) a slouží mi dobře, nicméně je to fakt krutě ojebaná sračka. Zejména plandající klávesnice by někoho s horšími nervy dokázala pěkně točit. V porovnání s ní jsou stejně drahé HP s podobně slabými střevy přímo luxusní.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 09 lis 2017 18:42 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
No, Já po něm nechci moc. Docela mainstreamovou konstrukci, mainstreamový výkon, malou velikost, a když Bůh dá, tak třeba 6h výdrž na kancelářské práce. Zbytek je buřt. Spokojil bych se i s Asus EE-E-EEéééééé nebo obdobou netbooku od Aceru. Problém je, že ty malé verky osazujou Atomem a eMMC místo plnohodnotným HW. S tím pak už nejde pracovat. Ale to bych se opakoval.
Měl by přijít zítra nebo brzo příští týden. A ten Oukitel TAKY! :-D

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 09 lis 2017 19:24 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Do tvrdych pracovnych podmienok mal kamarat Siemens Simatic Field...
Presiel ho nechtiac dodavkou a nebolo mu ani h....
Ako mobil sa mi celkom pozdava Redmi Note 4...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 09 lis 2017 21:35 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11105
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Ale víš kolik ten Simatic field stál nový??? Za ty prachy já těch svých můžu rozmlátit víc jak deset...
To je specialita na programování právě Simatic PLC, má přímo na těle konektory pro komunikační rozhraní co Siemens používá. Není to normální notebook.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 09 lis 2017 21:48 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5319
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Do polních podmínek kolegové od servisu i od výrobců lokomotiv úspěšně používají odolné notebooky Panasonic. Tam ale nejde o max. výpočetní výkon ale právě o tu mechanickou odolnost a výbavu různými starodávnými konektory (protože kolomotýva má životnost od 40 let nahoru).

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 09 lis 2017 22:35 

Registrován: 02 led 2011 12:53
Příspěvky: 855
Kraj: SR - Trenčianský
Ten Simatic Field máme v práci na každej prevádzke jeden. Firma ich brala asi pred 5 rokmi 10ks.
Ťažká krava, nemotorná, neohrabaná, ešte aj kope, ale všeličo sa dá na tom spustiť. Primárne teda Step7 a veľa iného. Výhoda sú práve aj tie spomínané konektory...dokonca parallel port.
Naproti tomu som pred tromi mesiacmi nafasoval služobný NB HP EliteBook 840 G3. Ľahučký, tenučký, rýchly, výdrž batérie počas roboty zavesený na wifi cez 5 hodín. Tak toto ma teší každý deň, aby som bol k téme :P

P.S.:Ten Simatic Field PG veru stál...8000€ aj s licenciami za kus :shock:

_________________
4xJPA50, 2xJPA250, 2xJPA250, DPA223, Harrison X1000, Teson A2200, A2400, Luxman L-430, Dual CV1462, CS704, DAC MagicPlus, Senn HD558, Golem II


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 10 lis 2017 13:06 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5957
Kraj: SR - Trenčianský
Siemens ako aj náš Rockwell si necháva platiť za všetko...a rozhodne nie málo.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 10 lis 2017 20:51 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11105
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Moje šéfová mi nechala udělat k narozeninám dort.
Příloha:
dort 800p.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6280 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217 ... 314  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group