Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 06:41


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6279 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241 ... 314  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 30 zář 2018 15:22 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
pěkný info o symetickejch vstupech/výstupech má i TI , v zásadě je to o tom, že 1% odpory na pozicích okolo OZ jsou hodně vysoká tolerance, pokud má být potlačení souhlasnýho signálu víc jak 50dB, a je jednodušší koupit INA 134/137, kde to potlačení CMRR 85dB, na začátek dát DRV 134 a nic neřešit. Ale zrovna ten ANxxx nějak nemůžu najít.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 30 zář 2018 15:28 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Otázka je, kdo z běžných hifistů použije symetrický propojení. Každej se radši pinoží s nesmyslnýma zázračnýma kabelema.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 30 zář 2018 17:40 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
Tak v praci bezne pouzivame odpory na merici delice 0.1%, takze to neni pro mne problem. Ono ani ty INA svaby nejsou 2x levny...vim o nich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 30 zář 2018 19:16 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
Uff, tak mi včera prestal fungoval jeden kanal na zdroji Straton 2229. Dnes jsem se na to teda s velkym odporem podival a stala se neskutecna věc - byl prerusenej (ne viditelne cernej ani vyhratej) odpor 4R7, přes kterej jde pomocny AC napeti na mustek a z toho dal na ridici elektroniku... Oprava za 0kc a zase to chodi.... Todle vždycky mooc potesi. (uz jsem se videl, jak jsem mesice bez druhyho kanalu)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 30 zář 2018 20:47 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Není to náhodou rezistor s vestavěnou pojistkou? Podobný znám ze zesilovačů. Přeruší se, aniž by na nich bylo cokoli vidět. Blbě se to nahrazuje tak, aby zůstala zachovaná ochranná funkce.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 02 říj 2018 11:47 

Registrován: 02 čer 2012 20:45
Příspěvky: 591
Bydliště: Bratislava IV
Kraj: SR - Bratislavský
Potreboval by som verziu 1.4.0 programu Arta. Rád by som poprosil o post. Ďakujem.

_________________
Sony TC-129


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 02 říj 2018 17:13 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
Tak ja jsem dnes snad konecne vyresil zahadu vyssiho THD u UMC204HD (viz zde) a hlavne teda snad uz umim zmerit THD zkresleni u zesilovace. Takze trikrat hura...
Mereno v ARTE 1.8.0


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 02 říj 2018 19:44 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Mi zlobilo měření dokud jsem dost "nenapálil" vzorkovací frekvenci. Na nízko to bylo hodně rozbité.

Včera a dnes jsem dělal "úplně první krůčky" v pořádnějším CADu. V něčem jsem už dělal, ale teď již bude potřeba vážně pracovat...

Napadlo mě, že bych se vykašlal v novém designu satelitů 10+1" na koupené, a opravdu hnusně křivé Megaton A9090, a že bych si je mohl vytisknout na 3D, pěkné, rovné.
Hned potom mě napadlo, že vlastně ta horna není tak úplně ideální, a po shlédnutí měření na Prodance jsem se v této myšlence ujistil. Dobiflování trocha teorie o tvaru horen následovalo ihned, a už si brousím zuby na pár testovacích vzorků tak, aby to na DE400TN pasovalo líp. "Extení" fázový korektor a všechny ty blbiny = žádný problém.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 02 říj 2018 20:05 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
No nechci ti kazit radost, CAD dobry, ale sahnul bych po programu OSWG.exe od mabata, ktery dle parametru vygeneruje profil. To je ciste kruhova zalezitost. Dalsi veci je prumer WG, potazmo kde to chces delit. K 10" to bude tak kolem 1500-1800Hz, z toho vyjde prumer tak kolem min. 250-280mm. Hloubka WG zhruba takova, aby to pasovalo k akustickemu stredu basaku - 10ka tak cca 80-100mm.
O STH zvukovodech je to na delsi povidani, vice na Slovanetu, pripadne mam porad parek test. beden v garazi...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 02 říj 2018 20:27 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Tak jestli to někdo "automatizoval" free, tak ještě lépe. Otázkou je, jak se na to bude tvářit ten konkrétní driver. Nicméně za zkoušku nic nedám. Mno a díky za nasměrování.
Svoje úsilí jistě můžu hned vrhnout někam jinam. Třeba k developmentu tisku ABS na studenou podložku :-) .
//nikde jsem nic nenašel.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 03 říj 2018 11:00 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
Petr Berka píše:
Mi zlobilo měření dokud jsem dost "nenapálil" vzorkovací frekvenci. Na nízko to bylo hodně rozbité.

Tady problem s Fs neni, naopak, cim vyssi (nad 48k), tak do THD zacina kecat zvysujici se zkrelesni karty nad asi 30kHz - pac se zvysuje sirka pasma, ale pochopitelne vstupni obvody karty to "zabijeji" nad temi asi 30kHz.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 03 říj 2018 18:11 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Jo, to bude asi jinej problém.

S OSWG jsem postoupil do prvního produkčního stádia.
Základna se už tiskne, musím se naučit/pokusit tisknout ABS při nízké teplotě bedu.
Snad se to povede. Když jo, hurá do výroby celé horny...


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 03 říj 2018 18:14 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
tak teď už vím, kde ty horny získám, já pořád přemejšle o frézování z MDF, tohle by mělo být jednodušší...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 03 říj 2018 19:03 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Bhaha, to jsem si zas naběhl.

Jasně, můžu Vám to tisknout na 3Dčku, ale v téhle fázi neslibuju nic, protože moje zkušenosti jsou hodně blízko nule. Ta tiskárna není vhodná na nic jiného než PLA, takže je potřeba se hodně naskillit, a udělat pár upgradů tiskárny, aby šlo tisknout bezpečně PETG a ABS.
Také s velkými objekty je problém. Podložka se pod teplotou kroutí, a vycentrovat to není snadné. Hodně tisků zmařených. Naštěstí obvykle hned při prvních dvou vrstvách.

Zatím bych měl jakštakš dokázat tisknout v objemu 38x38x38cm. Časem snad upgraduju a odladím 40x40x55 cm.
Dej mi tak týden až deset dní, a když to trošku namáknu, budu ochoten tisknout....
A pak bude otázka ceny. Ještě jsem to nepočítal, ale přijde mi, že 3D vyjde dráž.

Dodělání tiskových supportů pro objekt - 1 hodina
Odladění tisku 1 hodina
čištění produktu 1 hodina
To vše po 200Kč bez DPH.
Pevná horna = skoro špule materiálu, 600Kč
Amortizace tiskárny, elektřina: 400Kč

To je 1600 na jednu hornu jak hovno. Já vím, kde peníze vydělávat, takže ten čas co na tom strávím sobě (plus design) mi v penězích chybí taky. Říkám si, jestli to má vůbec cenu, a neměl bych někomu dát výkres a vykašlat se na to :-)

Nicméně asi bych byl ochoten to trošku stáhnout na komunitnější ceny, a když si člověk připraví kvalitní podklady sám, tak pak se to může třeba do tisícovky vejít.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 03 říj 2018 21:47 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Časem se vypracuješ a nakonec budeš tisknout pro všechny členy RM celý bedny z ABS. Pěkně v jednom kuse s WG, BR nátrubkem, vanou pro terminály, příčkami, komorami pro střeďáky, se zapuštěním košů a s dírkami pro šrouby, s patenty pro nasazení rámečku. Vše i s povrchovou texturou a v požadované barvě.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 03 říj 2018 22:01 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
:lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 03 říj 2018 22:08 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Ono by to technicky vzato šlo, ale ne v domácích podmínkách s tiskárnou za 20k....
Právě jsem dotiskl kousek horny s ABS. Tvar to udrželo, ale driver bych na tom našroubovanej teda mít nechtěl. Zejtra zkusím PETG, třeba to dopadne lépe.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 03 říj 2018 22:11 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Tak šup šup. Fronta roste.
Mě by se hodilo umělý koleno. Přednostně. Kodl s těma svýma WG počká.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 03 říj 2018 22:16 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Tak jestli chceš aby se Ti někde v kr(č)ku nebo v srdci šprajcnul kousek plastu, tak můžem hned... :-D

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 04 říj 2018 09:37 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Je fakt, že půl hodiny šmrdlání MDF na frézce, která na to není úplně určená (musím mu to dodat po vrstvách, čím jemněj, tím líp ale zase dýl) a chvilka ručního zabrušování určitě vyjde levněj...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6279 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241 ... 314  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group