Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 23:12


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6279 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284 ... 314  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 22 bře 2021 17:31 

Registrován: 02 led 2011 12:53
Příspěvky: 854
Kraj: SR - Trenčianský
Nie nie, celú chalupu mám pre seba...a bedničky. Už v nej nikto nebýva a tento rok chcem riešiť rekonštrukciu.
Strecha dole, nadstavba dole, palachy dole, plus niektoré priečky. Ostanú len obvodové nosné múry. Nato príde nová deka, nadstavba, strecha... atď.

_________________
4xJPA50, 2xJPA250, 2xJPA250, DPA223, Harrison X1000, Teson A2200, A2400, Luxman L-430, Dual CV1462, CS704, DAC MagicPlus, Senn HD558, Golem II


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 22 bře 2021 19:56 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
To už je možná lepší to sundat až k základům...
Co tak pozoruju, tak je obvykle jednodušší postavit novej barák, než spravovat starej, a někdy je to i levnější...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 22 bře 2021 21:38 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
A už někdo z vás boural?
Šéf teď boural starej domek. Půl roku běhání po úřadech a půl milionu za to, že mu zbude kus zahrady.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 22 bře 2021 23:19 

Registrován: 03 led 2020 19:30
Příspěvky: 176
Bydliště: Benešov
Kraj: ČR - Středočeský
Podle mne je lepší zbourat i kdyby to stálo milion furt se minimálně další milion ušetří mám s tím zkušenost rekonstrukce vyšla dvakrát dráž než stavba nového :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 23 bře 2021 06:49 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 říj 2009 11:12
Příspěvky: 828
Bydliště: Spišská Nová Ves
Kraj: SR - Košický
Ak sa nezmeni pôdorys... da sa rekonštruovať až k zakladom, ehm aj zaklad. Ak je to navyše na samote o to lepšie. Rovno sa porieši hydroizolacia, izolacia...atď a lepšie davať nove omietky na brusene tehly ako vyrovnavat stare krive.....atd.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 23 bře 2021 07:20 

Registrován: 02 led 2011 12:53
Příspěvky: 854
Kraj: SR - Trenčianský
Páni, netreba pokračovať v tejto diskusii. Dva roky riešim pre a proti, aj s ohľadom na cenu, náročnosť, prínos. Môžete ďalej riešiť, čo vás dnes potešilo a nie, ako by ste riešili rekonštrukciu domu ;)

_________________
4xJPA50, 2xJPA250, 2xJPA250, DPA223, Harrison X1000, Teson A2200, A2400, Luxman L-430, Dual CV1462, CS704, DAC MagicPlus, Senn HD558, Golem II


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 23 bře 2021 09:31 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
To Ransom: Pokud se na stejným místě staví zase dům, tak to pro úřad může být pořád rekonstrukce a přístavba. V průběhu rekonstrukce se prostě zjistilo, že i ta poslední část obvodovýho zdiva potřebovala nahradit... Pokud má vzniknout kus zahrady, tak je to těžká papírová válka. Navíc čím starší dům, tím víc stavební suti, a dnes si za to nechají překupníci dobře zaplatit. U nás nejlevněj 450Kč/tuna a běžnej barák kámen/cihla váží tak 200tun, a to je ještě mnohem víc peněz. Samozřejmě leccos se dá domluvit, třeba někdo zaváží nějakou vytěženou jámu, tak bere stavební suť zadarmo a za hlínu navrch ještě něco zaplatí...
To Penjo - v průběhu rekonstrukce se dost často zjistí, že i další konstrukce na tom nejsou tak, jak na začátku vypadaly.
Známej už měl skoro zrekonstruovanej barák (nová střecha, přístavba, okna, podlaha v podkroví) a že jenom vyřeže jeden trám kvůli novýmu schodišti. V té chvíli zjistil, že tenhle, i dva sousední trámy jsou v místě uložení na zeď KO. Tak podlahu vyhodil, trámy vyřezal a dělal novej hurdiskovej strop. Mezitím zjistil, že překlady nad oknama jsou z materiálu podobnýho vánočním stromkům, tak ještě ven nový okna a vyměnit překlady...
Tohle je příklad zanedbanýho "archeologickýho průzkumu" a ne běžnej stav při rekonstrukci. Mě na poměrně "novým baráku" z 90-tejch let překvapila mizerná pevnost betonu ve věnci, a to jsem ten beton sám míchal a jistě jsem na cementu nešetřil...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 23 bře 2021 11:10 

Registrován: 02 led 2011 12:53
Příspěvky: 854
Kraj: SR - Trenčianský
S oknami hýbať nejdem, sú tam nové plastové. Preklady nad tým betón.
Stropy idú všetky dole, keďže sú tam palachy. Ani trámy, ani nič tam neostáva, len obvodové múry.
Vývoz a uskladnenie za tonu už tak bude nákladná položka, nie ešte pridať ďalšie desiatky ton starého muriva, ktoré je mimochodom suché. Dom je dva roky neobývaný, avšak nonstop vykurovaný, či temperovaný na min.13°C. A oškrábať tri miestnosti a spraviť jednu novú kupeľňu, nevidím, ako problém. Podlahy sú betónové, žiadna škvára, ani dosky. Jednoducho nemám zásadné dôvody zhodiť to až po základy. A fakt nie je nie nutné sa v tom ďalej hrabať.

_________________
4xJPA50, 2xJPA250, 2xJPA250, DPA223, Harrison X1000, Teson A2200, A2400, Luxman L-430, Dual CV1462, CS704, DAC MagicPlus, Senn HD558, Golem II


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 23 bře 2021 11:24 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
U rodiču se postavil nový barák a já se přestěhoval do Poděbrad a začal ve starým na novo. Ale neměnil bych, krásný místo. Asi 7 let jsem dělal střechy po jedné rozborce střechy včetně stropních trámu zbyly jen zdi z hlíny. Kolega zahlásil větu která mi utvěla.
Jestli zaprší, tak to spadne celý. :D
Abych byl trochu k tématu...
Nařezali mi slelety na PDD 265. Ale čílka neohranili. A že už to teď nejde?... Tenhle týden jsem teda sháněl někoho kdo ty hrany srazí už jsem se smiřoval s tím , že to budu dělat pásovou bruskou a až včera jsem sehnal. A ptal jsem se na pána na dýhování.
Tak mi řekl že na okraji Poděbrad je starý Novák který dýhuje. Včera jsem v té dílně byl je narvaná různými dýhymi. Dělal to celý život. Starý pán nebyl doma a syn to neumí což nechápu?... když v té dílně taky pracuje. Dnes tam jedu tak snad to dopadne...
I když v Poděbradech bydlím 20 let tak je teda pořád neznám...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 23 bře 2021 13:44 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Kodl:
Psal jsem to jen jako zajímavost. Šéf kdysi vyplatil rodinu a dům s pozemkem si nechal i se svou babičkou na dožití. Babička posledních dvacet roků vyhrožovala, že už co nevidět umře. Chodili jsme jí tam pomáhat, byla správná. Vloni to zalomila, myslím že v pětadevadesáti.
Sousedí to s jeho domem, pojistil si tím aby neměl sousedy. K rekonstrukci se to nehodilo, tak tam bude o těch pár metrů pokračovat jeho zahrada.
Stará vilka o dvou patrech a dvoupatrová půda. Eternit na střeše, mraky plechu, trámů, prken, kamenných schodů... Suti bylo 450 tun a šla grátis do starý silážní jámy, bo kamarád koupil starej kravín jenom asi sedm kiláků daleko.
Papírování zabralo půl roku. Zbouráno, odvezeno a zahrabáno bylo za týden.
Zajímavý bylo, že ten dům vůbec stál tak dlouho. Špatně pálený cihly, pojený pískem s troškou vápna.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 23 bře 2021 14:33 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
https://www.modrastrecha.sk/


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 23 bře 2021 23:21 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
To držela pohromadě gravitace, jako většinu domů. Teprve zemětřesení by ukázalo, zač je toho pytel cementu :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 24 bře 2021 06:54 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 říj 2009 11:12
Příspěvky: 828
Bydliště: Spišská Nová Ves
Kraj: SR - Košický
Kodl... Veľa zalezi aj od štrku/piesku. Nie kazdy je vhodny a niektory aj velmi nevhodny - beton sa casom droli. Mne sa najviac osvedcil riečny z dunaja ( madarsko) jeden môj znamy ho dovaza vlakom z Madarska. A aj pri lacnom cemente drzi neskutocne ( pouzival sa u nas na betonovanie mostov na dialnice napr. most Spišsky hrušov )


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 24 bře 2021 10:43 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
To už jsem věděl kdysi, a na ten věnec použil ten správnej říční písek. A přeschnutí v prvních dnech to taky nebude, stavělo se to někdy v říjnu... V našich končinách se používá říční písek z Bratčic. Kopaný písky do betonu nepatří kvůli obsahu prachových částic. Ale to už sem hodně nepatří.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 24 bře 2021 11:07 
Uživatelský avatar

Registrován: 11 pro 2014 12:13
Příspěvky: 114
Bydliště: Orlová
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Není lepší zvednout telefon a objednat beton, než amatérsky polemizovat nad frakcema? Pardon, dělám pro betonárny a lomy, tak mě to trochu zvedlo ze židle :D

_________________
DENON AVR-3311,Sony TA-F690ES,Sony CDP-X229ES, Dayton Audio EMM-6, Audioprobe Spartan A


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 24 bře 2021 11:25 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Chtěl bych tě vidět, jak zpracuješ 1.5m3 betonu do věnce nad 2NP ve 4 lidech, kde je všecko ruči-fuči dřív, než ti zatuhne tak, že bude potřeba sbíječka. Ne všude se používá "betonpumpe", domíchávače a vůbec těžká mechanizace a vůbec. Na tuhle akci by to bylo hodně neefektivní. Navíc jestli jsi si všiml, tak tohle proběhlo začátkem 90-tých let, kdy byl problém ten beton z betonárky vůbec dostat, nedejbože v tak malým množství. Dneska mi na menší práce není lenošno koupit materiál pytlovanej, výsledky jsou zaručený.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 24 bře 2021 15:12 
Řádný člen

Registrován: 08 črc 2009 14:08
Příspěvky: 625
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
Ked sa tu pise o skusenostiach s rekonstrukciou. Ja som kupil pre rodinu v 2016 barabiznu v kosiciach v dobrej cene, dan za tu dobru cenu dodnes splacam :-). Prestahovali sme sa v 09/2019 a tento rok by som to mohol dokoncit na final aj so zahradou, plotom a podobne. Prevazne svojpomoc. Z domu mi ostali iba obvodove mury+2x strop, zburat to cele na zaciatku sa javilo ako hlupost (pozemky š.10m, buranie je vlastne rucne rozoberanie zhora dole bez akejkoľvek techniky), casom ked bola nova strecha, som zistil, ze dom nema ok zaklady a tak som to cele podlial novymi zakladmi (s. domu 5,7m, dlzka 17,5m) a tak sa k tomu pridavali dalsie a dalsie veci. Takze nakoniec skoncim niekde okolo 160tis € (vratane kupy domu), ale mam dom v KE so 7,5ar zahradou, ktory ma trhovu cenu 240tis €.
A ten pocit, ked sa cela rodina zijde v obyvacke (9x4,7m) je na nezaplatenie, plus zahrada, ake take sukromie... Zvlast sa mi to potvrdilo pocas tejto kovidovej doby. Je pravda ze za tych poslednych 5r som nepostavil ziadne nove bednicky, ale tento rok by to slo.

BTW, som stavbar so skoro 25r praxou, ktory kazdemu doporucoval rozumne zburat a stavat nove, akurat u seba som urobil vynimku...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 24 bře 2021 16:51 

Registrován: 02 led 2011 12:53
Příspěvky: 854
Kraj: SR - Trenčianský
Ja som ako prvé prizval statika na obhliadku komplet domu, základy, múry, priečky. Až po jeho zhodnotení a vyjadrení som pristúpil k tomu, že základy a obvodové múry ostanú. A fakt sa mi to nechce moc rozoberať. Kecá do toho veľa aspektov.

_________________
4xJPA50, 2xJPA250, 2xJPA250, DPA223, Harrison X1000, Teson A2200, A2400, Luxman L-430, Dual CV1462, CS704, DAC MagicPlus, Senn HD558, Golem II


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 24 bře 2021 20:29 
Řádný člen

Registrován: 08 črc 2009 14:08
Příspěvky: 625
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
S tym statikom ma este napadlo, pri obhliadke domu sme sa bavili o tom, ze zaklady su v hlbke 40-50cm, a ze sused (geodet) to takto nechal. Ze ja to tak nechcem, obaval som sa prasklin v buducnosti.
A on na to: "viete, kedy ste o tom menej vedel, menej by ste sa bal" ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 26 bře 2021 18:09 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Potěšil mě DVD přehrávač Denon 1920. Dal jsem tam Olfielda a pak Blue Effect a hraje to opravdu dobře.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6279 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284 ... 314  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Elkon5 a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group