Poslední návštěva: Právě je 02 kvě 2024 09:42


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6281 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 310, 311, 312, 313, 314, 315  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 11 led 2024 13:24 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11106
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
To přepínání je dost složitá problematika, pokud se má dělat košer. Na druhou stranu, většina nekošer řešení taky nějak funguje, že ano.
V první řadě je nutné si říct, zda přepínáme víc beden na jeden zesilovač, nebo víc zesilovačů na jedny bedny. Protože to druhé je náročnější. Přepínat se musí oba póly včetně GND a nesmí se nikdy potkat vývody ze dvou zesilovačů. Přepínání dvou pólů znamená dvojí riziko přechodového odporu nebo polovodivých jevů na kontaktech.
Pokud to člověk potřebuje jen občas přehodit, doporučil bych jenom přepojovat konektory. Ideálně konektory přímo určené pro repro, tedy speakony. Udělat si panýlek se speakon zásuvkami a do nich přehazovat kabely se speakon vidlicemi. Nic se na tom nedá zkratovat ani smíchat dohromady, vypadá to technicky a profesionálně. Kontakty speakonu se při zapojení posouvají po sobě, čímž se čistí. Kvalitní speakon třeba od Neutriku nestojí majlant a přitom má všechny náležitosti - hlavně značně omezené polovodivé přechody, které zkreslují slabé nf signály.

Pro přehazování banánků není problém si pro ně udělat odkládací maketu. Prostě je strčit do vyvrtaných děr v nějakém izolantu, nebo do slepých zdířek. Očka se dají sevřít do slepých svorek. Dá se to taky udělat designově.

Přepínače. Nejvhodnější materiál je stříbro v kombinaci s provedením kontaktů, které se navzájem sunou po sobě. Do nějakých 50W klidně staré dobré Isostaty, pokud byly nepoužívané. Mají stříbřený povrch, kontakty se samy čistí klouzáním po sobě a ochotně reagují na prostříknutí. Ale jen Isostaty, nic podobného.
Nečekaně dobré se zdají staré bakelitové páčkové přepínače (opět - pokud nebyly používané). Kontakty mají z tvrdší slitiny stříbra, při sepnutí se o sebe malinko pošinou.

Kolébkové přepínače obecně nejsou příliš vhodné. Za jedno jsou zpravidla na 115-230VAC, respektive pro silové spínání. Za druhé kontakty nemají tlačené k sobě dostatečnou silou. Výjimkou by mohly být spínače pro autoelektriku.

Pokud by někdo chtěl používat relé, pak bude muset hledat provedení pro spínání malých napětí a větších proudů. S kontakty s obsahem stříbra a bez tvrdých kovů. Zlacené kontakty jsou třeba pro repro značně nevhodné (naopak se hodí pro přepínání vstupů).
Pokud není potřeba šetřit místem, pak bych doporučil sehnat někde z výprodeje stará pomocná relé RP301. Dělala se ve spoustě provedení, takže je potřeba si prohlédnout řazení a materiál kontaktů. Měla až dvakrát pět kontaktů v různých kombinacích spínací/rozpínací. Zajímavé jsou kontakty značené T - stříbrné pro trvalý proud 4A. Ty naprosto spolehlivě přenesou 400W k reprákům.

Pak ještě byly použitelné přepínače PAL pro autobusy, co kdysi používala Jandova Elektronika Praha na přepínání útlumu ve výhybkách pro RS634 a podobně. Musejí ale být nepoužívané, myšleno v původním účelu. Jinak už budou mít kontakty opálené.

Tohle všecko je holt bastlení. Hledat, zkoušet. Použít co se kde vyčmuchá. Nejlepší kontakt je ale samozřejmě žádný kontakt. Ortodoxní hifisti pomalu přecházejí na polovodičové spínače třeba ve výstupních ochranách zesilovačů - mají prokazatelně menší zkreslení pro malé signály než kontakty relé, časem nedegradují. S tím samozřejmě není problém přepínat více soustav k zesilovači. Ale přepínat zesilovače bych si takhle asi nelajsnul.

Pokud vám nevadí zachovat určitý rituál při používání, zůstaňte radši u toho přepojování konektorů. Jedním 4P Speakonem můžete přepojit oba repráky ve stereu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 11 led 2024 13:38 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Alebo mať šťastie, hoci na druhý pokus. Prvé mám hodené ani neviem kde. Nespínali pri malých hlasitostiach v duchu toho, čo píšeš. Druhé som vyberal ináč - fungujú niekoľko rokov od "úplného ticha" do maximálnej hlasitosti z "vežičky" aj AKAI AM-69. Zrejme spínajú zčasti šmykom.
Lupou (starým objektívom foťáku) môžem skúsiť pozrieť typové označenie.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 11 led 2024 15:56 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11106
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Je mi to jedno.
V principu připouštím možnost zázraku. Protože ale zázrak je vyšší mocí jednorázově udělená výjimka z platných přírodních zákonů, nelze ho nijak nárokovat. Spoléhat na jeho opakování je pak projevem duševní poruchy nebo mdlého rozumu, případně hrubé neúcty k oné vyšší moci.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 11 led 2024 17:37 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Mne dve a pol. Na vyššiu moc nejak nie som nastavený. Verím - no prevažne tomu, čo som sám odskúšal.
Ide očami prečítať C1570AB. Lupou by šlo všetko. Nemám potrebu. Fungujú.
S istou pravdepodobnosťou sú podľa tvaru a toho čísla https://www.svetsuciastok.eu/kolebkovy- ... ac-p58472/ no nemusia. Bločky po dvoch rokoch zahadzujem.
Niektorí ľudia z tohoto fóra ich videli tu v obývačke v činnosti.
Možno je to výnimka, potrdzujúca pravidlo.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 12 led 2024 08:35 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11106
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Co jsem napsal, napsal jsem.
(Pontius Pilát)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 12 led 2024 08:36 
Řádný člen

Registrován: 07 srp 2016 22:10
Příspěvky: 244
Bydliště: Dúbravka, Bratislava
Kraj: SR - Bratislavský
to ransom:

Dík za podrobné vysvetlenie.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 12 led 2024 13:22 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11106
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Ještě můžu doplnit několik odzkoušených nekošer tipů s různou měrou naděje ve spolehlivost. Aby v tom nezůstal Tatko sám. Ale ne že pak budete píčovat, že vám to občas chroptí.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 12 led 2024 13:39 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Mal som stastie. Sprosti mavaju. Istejsie by boli "posuvne" prepinace.
Najdolezitejsie je, aby nemohlo prist v ziadnom bode drahy (kroku prepinania) ani na zlomok sekundy k vzajomnemu prepojeniu vystupov zosilnovacov.
To som si vopred odskusal.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 12 led 2024 13:41 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5319
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Škoda, že když jsem před třiceti lety opouštěl zaměstnání u dopravního podniku, tak jsem všechny nasyslené přepínače PAL předal bezplatně svým nástupcům.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 12 led 2024 13:59 
Řádný člen

Registrován: 07 srp 2016 22:10
Příspěvky: 244
Bydliště: Dúbravka, Bratislava
Kraj: SR - Bratislavský
ransom píše:
Ještě můžu doplnit několik odzkoušených nekošer tipů s různou měrou naděje ve spolehlivost. Aby v tom nezůstal Tatko sám. Ale ne že pak budete píčovat, že vám to občas chroptí.


Ak môžeš a chceš, tak doplň. Aj informácie o tom, čo nie je úplne OK, sú občas (takmer vždy) nápomocné.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 12 led 2024 15:09 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Isto by šlo niečo nájsť na spôsob "6pin prepínač posuvný 3 polohy" a niektoré majú deklarovaných pár (...20) miliohmov.
Marí sa mi že aj staré dávne páčkové prepínače spínali zčasti šmykom skrz napruženie kontaktov no nepamätám, či boli aj trojpolohové.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 12 led 2024 23:39 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11106
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Ty staré páčkové přepínače jsem přeci výše zmiňoval. To bys to ale musel číst pozorně.

Jako každý správný laik se chytneš jednoho objektivního údaje, ale bez souvislostí. Udávaný přechodový odpor je v našem případě v podstatě irelevantní.
Mnohem důležitější je vliv povrchu kontaktu na vznik nelinearit, jeho průrazné napětí, vznik šumu a zkreslení. Protože ideální kontakt neexistuje. Máme jen kontakty, jejichž negativní vliv je při konkrétním nasazení hluboko pod nějakou kritickou hranicí. A i ty stárnou a časem se jejich vlastnosti zhoršují až nad slyšitelnou mez.

Každý kontakt (přepínače, relé, konektoru) je zdrojem šumu a zkreslení. Záleží jen na tom, jakou hranici si člověk zvolí. U špičkového zařízení je nesmysl dělat kompromisy, u spotřebky by zase byl nesmysl investovat raketu.

Posuvné přepínače jsou zpravidla do DPS, a nejsou určené pro velké proudy. Střední proud přívodu k repráku sice není velký, nicméně na titěrné kontaktní plošce může docházet ke znatelnému ohřevu a změnám přechodového odporu, které sledují tvar signálu - signál bude modulovaný. Kontakt musí mít i schopnost odvádět z bodu dotyku tepelnou ztrátu.
Odbočka: Mimo jiné i proto nejsou vhodné kontakty zlacené. Zlato je horší vodič než stříbro. Zlacený kontakt je tvrdý a má velmi malou plochu dotyku. Takže při větších proudech dochází k bodovému vypalování a kontakt velice rychle degraduje. Výhoda zlata je v jeho chemické netečnosti - kontakt je dlouhodobě stabilní. Takže se používá pro velmi malé proudy a napětí.

Kontakt pro připojení repráků pro větší výkon než pár desítek W nemůže být úplně miniaturní, aby odvedl z místa doteku vzniklé teplo. Zdálo by se, že toho tepla bude málo. Nějaké 3A RMS na přechodovém odporu 20mΩ vyvolají tepelnou ztrátu něco přes 100mW. Jenomže ta ztráta bude koncentrovaná na samé špičce jehly. I když bude hmota kontaktu studená, v tom mikroskopickém objemu, kde dochází k dotyku, může dojít k lokálnímu přehřívání.

Kontakt by tedy měl být spíš měkčí, aby lépe vytvořil větší styčnou plochu. Může být z mědi nebo stříbra (nebo jejich slitin) a měl by mechanicky fungovat tak, aby se narušovala vrstva sloučenin na jeho povrchu. Měl by tedy mít dostatečný přítlak a pokud možno vykonávat suvný pohyb.

Jdu chrápat, budu pokračovat někdy o víkendu. Třeba ještě něco nafotím pro ilustraci.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 13 led 2024 10:32 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5958
Kraj: SR - Trenčianský
Mně se nejlépe osvědčila signálová a safety relátka, především Panasonic. Ano, jsou drahé. Ale to, že běžné výkonové kontakty na účely spínání reproduktorů nefungují bylo vidět třeba u prvních sérií magnetofonu B73. Tam byly výstupy spínány zdvojenými síťovými isostaty a nikdy to pořádně nefungovalo. Pak byly nahrazeny klasickými signálovými. Takže opravdu, pro spínání reproduktorů (ale celkově NF zvukových signálů) je potřeba vybírat pečlivě (ušetřit se tam nedá). Ransom to vysvětlil myslím perfektně.


Nahoru
Online Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 13 led 2024 10:36 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Áno - s tými posuvnými som to nedomyslel a s ohľadom na prenášané prúdy napísal hlúposť.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 13 led 2024 18:06 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11106
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Předešlu, že jedna věc je teorie, a jiná věc je, co člověk použije v reálu a jak si to okecá.
I v profesionálně vyrobených přístrojích najdete spínací komponenty, které po čase ztratily původní vlastnosti a vyžadují údržbu nebo výměnu. Typicky tedy přepínače nebo relé. Vymačkané, ošoupané nebo i opálené kontakty začnou vynechávat nebo zkreslovat.
Ve výstupních ochranách dražších značkových zesilovačů bývala speciální relé. Právě s kontakty z měkčího materiálu a s větší kontaktní plochou. I ty ale po několika desítkách roků odejdou. Ošetřovat je nemá moc smysl. Párkrát jsem to měnil za standardní univerzální relé používaná v průmyslové automatizaci. Prostě proto, že k nim jako elektrikář mám přístup. Vyrábí se to pod kdejakou značkou (Schrack, Weidmuller, Schneider...). Kontakty mají kompromisního provedení, polotvrdé, slitinové, většinou stříbro-nikl a podobně, pro proud až 10A při odporové zátěži. Dělají se jedno- až čtyřpólové, většinou s přepínacími kontakty. Dávám je i do svých výstupních ochran. Jakou životnost to bude mít, Bůh suď. Člověk musí dopředu počítat s tím, že je jednou bude muset znovu měnit.
Na dílně občas zkouším zesilovače i bedny. Takže jedním 4P relé přepínám zesilovače, druhým bedny. Chodí to. Ale jak to chodit přestane, nebudu se tomu divit. Mám to jaksepatří nabastlené - ta relé mají páčku pro ruční ovládání. Takže je ani neovládám elektricky. Prostě jen převeksluju páčku.
Tahle relé se dávají do patic se šroubovým nebo pérovým připojením vodičů. Dá se to využít, a mám to tak. Pokud by ale byl člověk extra pečlivý, je lépe připájet vodiče přímo k nožovým přívodům relé.
Sinclair doporučoval pro takové použití i staré provedení tuzemských RP700 a 701 ze ZPA. Ta relé mají kontakty ještě masivnější, i o něco větší přítlak. Dají se stále dostat v různých výprodejích.

Zmíněná relé obecně mají jistou výhodu v tom, že spínaný obvod přerušují jen v jednom místě - jeden kontakt s pohyblivým přívodem se přitiskne ke druhému kontaktu. U paketových spínačů nebo u stykačů se pohybuje jazýček se dvěma kontaktními ploškami na koncích. Při sepnutí se obě kontaktní plošky přitisknou k protikontaktům - jsou tedy v cestě signálu dva kontakty v sérii, s dvojitým potenciálem problémů. Může to vadit a nemusí.

Stykače mám použité v přepínači, který vozím na srazy. Jsou to miniaturní čtyřpólové stykače se slitinovými kontakty, používané jak pro silovou zátěž, tak pro spínání pomocných obvodů. Kontakty jsou tedy kompromisní, ale použitelné. Ty přístroje nikdy nebyly používané k původnímu účelu, takže kontakty nebyly nijak opotřebené. Mají efektivní styčné plochy cca 3,5 mm v průměru, což je už docela dost. Proti běžně používaným relé jsou násobně robustnější. Chodí to myslím dobře. Ale je to zařízení pro občasné, krátkodobé použití. Nevím, jestli bych to někomu doporučil k trvalému provozu.

Velmi podobné kontakty jako stykače mají paketové přepínače. U nás třeba obligátní VS16. Zatím se zdá, že vyhoví dobře. Dělaly se v množství konfigurací, s různým počtem kontaktů a přepínacích poloh. Dají se rozebrat a přeskládat podle potřeby. Nevýhodu vidím v tom, že jsou kontakty tlačené do sepnutí jen relativně malou pružinkou. Pokud by někdo z vás chtěl experimentovat, můžu mu pakeťák seskládat na míru. Nedám ale ruku do ohně za dlouhodobou spolehlivost. časem možná bude potřeba ho rozebrat a vyčistit. Rozebírání a skládání pakeťáku je výzva pro bystré hlavičky a šikovné ručičky. Nejlépe je vlézt si s tím do zašpuntované vany.

Blbý je, že mě nenapadá žádný současně vyráběný přepínač, který by stoprocentně vyhověl. Umím používat všelijaké NOS přístroje dob minulých, ke kterým se ale nedostane úplně každý. Nebo elektrikářské krámy určené původně k něčemu úplně jinému.

Takže případným zájemcům mohu nabídnout:
- Teorii
- Vtipný (myšleno srandovní) a veskrze punkový bastl bez záruky
- Doporučení použít raději konektorový přepojovač, pokud chcete mít aparaturu echt.

Pro zajímavost: Na Audiowebu jsou teď v kurzu polovodičové výstupní ochrany SSR3. Funguje to stejně jako ochrany s relé. Ale měřitelně mají menší zkreslení proti mechanickým kontaktům, slyšitelný přínos je snad taky potvrzený. Odpor v sepnutém stavu je v nízkých jednotkách mΩ. A hlavně - při detekci DC rozepnou rychleji než relé.

Jo, ještě jsem si vzpomněl na jednu improvizovanou a bezpečnou možnost při přehazování repráků/zesilovačů. Modelářské konektory XT30, XT60 a XT90. Jsou velmi malé, protože je tvoří jen kontakty a kousínek plastu. Jsou určené pro malé napětí a značné proudy (číslo v typu je proud v ampérech), mají velkou styčnou plochu a jsou velice spolehlivé. Přitom stojí pár korun.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 17 led 2024 12:59 
Řádný člen

Registrován: 07 srp 2016 22:10
Příspěvky: 244
Bydliště: Dúbravka, Bratislava
Kraj: SR - Bratislavský
Vďaka za detailné informácie :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 27 led 2024 00:48 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2083
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Potěšily mě dnes reprosoustavy Arcus TS 450. Jsou v krásném stavu a zdá se že souruzi z NDR tady chybu neudělali. :) Možná i proto, že používali Vifu to hraje docela solidně. Asi si je taky chvíli nechám.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 10 úno 2024 21:33 
Uživatelský avatar

Registrován: 21 bře 2013 18:29
Příspěvky: 443
Kraj: ČR - Olomoucký
Potěšil mě dnešní minisraz.
Něco se popilo pojedlo a něco i poslechlo.
Nemám chuť popisovat co se poslouchalo a na čem se poslouchalo a jakej byl výsledek. Našel by se tady určitě někdo kdo by se v tom začal přehrabovat a hejtit. Je to sekce" co vás dnes potěšilo " takže mě tohle potěšilo a děkuju kamarádům co přivezli své věci a umožnili příjemnej poslech a pěkně prožitou sobotu.Toť vše. Hau, domluvil jsem.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
U mě hraje TESLA Technics Yamaha Totem100 Dual Magnum Micro Seiki Grundig
Canton,Bluesound,Topping,Tonsil Unitra


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 11 úno 2024 00:14 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2083
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Tak to je fajn.
Jak si u tebe vede dlouhodobě Dual? Vedle silnější konkurence? Vím, že ho máš už déle.
Občas přemýšlím o opětovném pořízení. Hrál moc fajn.
Mě dnes moc potěšilo zánovní plexi na mého skútra které se bohužel nedalo koupit nové už po pár letech kdy jsem ho jako nový koupil.
Navíc jsem to koupil od člověka s bídnym hodnocením a dopadlo to dobře. Takže dvojnásob. ;) Navíc jsem ho sháněl několik let...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 11 úno 2024 07:33 
Uživatelský avatar

Registrován: 21 bře 2013 18:29
Příspěvky: 443
Kraj: ČR - Olomoucký
Zdarec. Dual pouštím tak 2x do roka a to jenom proto abych zjistil že je v pořádku. Hraje to pěkně ale je prostě nejslabší z testovaných. Plánuju se ho zbavit. Už ho nevyužiju.

_________________
U mě hraje TESLA Technics Yamaha Totem100 Dual Magnum Micro Seiki Grundig
Canton,Bluesound,Topping,Tonsil Unitra


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6281 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 310, 311, 312, 313, 314, 315  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group