Poslední návštěva: Právě je 26 dub 2024 15:56


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6280 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199 ... 314  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 24 bře 2017 18:32 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
ransom píše:
Buď si koupil vlastní tramvaj ...

Spíš vlastní lokomotivu. Ale to budeme muset příští sraz udělat v Brně místo Myslivny na nádraží, aby nám ji mohl přivézt ukázat a povozit nás ... :lol:

BTW: není už náhodou jaro ?

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 24 bře 2017 18:58 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11105
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Já chci řídit lokomotivu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 26 bře 2017 12:14 
Řádný člen

Registrován: 08 črc 2009 14:08
Příspěvky: 625
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
zabudol som sa podeliť, mňa potešila zásielka od benaziho, podotýkam, že sú to dve poschodia. Odkladal som na ne "zvyšné" prachy niekoľko mesiacov :-) Akurát sa medzitým oteplilo a môj čas znovu patrí výhradne domu...


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 26 bře 2017 12:26 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
ransom - ja vrtulnik...
Nejaky ten "stvorkanal" celkom ovladam (doteraz som si nespravil vetranie v jedinom repraku ani nevylepsil pozorovacie uhly LCD telky)
So 6-kanalom je to troska horsie - vzlietnem, udrzim sa v obyvacke i ns nejakymi otockami... (bez poskodenia reprobedni, nabytku, monitorov a manzelkinej frizury), len...akosi sam uz neverim, ze zalietam zlozitejsie akrobacie (vrtulnickom), mne sadlo "ako rit na serbel" malinkie...Kvadrokopterky


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 31 bře 2017 15:07 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5319
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Zejména pro majitele kotoučových magnetofonů - zakoupil jsem za pár šlupek a hlavně proto, že to byl poslední chybějící díl do mé minisestavy AIWA "Series 50", kompandér HIGH COM.
Příloha:
AIWA_HR_50.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 31 bře 2017 19:26 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11105
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Možná by nebylo od věci vysvětlit, zejména těm mladším, k čemu takový kompandér slouží.
Takže - kompandér kompanduje.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 31 bře 2017 19:46 

Registrován: 16 zář 2014 21:12
Příspěvky: 1169
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
Co je to kompandovat?

_________________
Creative SBX HD, Akai AM-32, ARS 9204-Godz rebuild, TM380, TM3120


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 31 bře 2017 19:57 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11105
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
http://panwiki.panska.cz/index.php/Potl ... _%C5%A1umu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 31 bře 2017 20:03 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5319
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
TheKytu: Komprimovat (dynamiku před páskem) / expandovat (dynamiku za páskem). Víš, co je Dolby NR?

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 31 bře 2017 21:22 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Tyhle věci mě za mlada taky braly ... Od nějaké doby ale preferuju přirozenou kvalitu bez jakýchkoliv kompresí/expanzí. Nejlepší kompander je žádnej kompander. Speciálně zařízení, předpokládající dodržení jmenovité úrovně, jako toto, mají problém při zeslábnutí signálu. Pak to zní strašně ... dýchá to.
Ale samozřejmě, jde-li jen o sběratelskou věc, pak je to jiná záležitost.

.https://en.m.wikipedia.org/wiki/High_Com

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 05 dub 2017 21:41 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11105
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Potěšila mě šikovná aplikace do mobilu.
Jsem lakomej a tak se mi nechce pořizovat pořádný generátor, když mi bude stejně jenom ležet ve skříni. Mám jednoduchý funkční generátor, jenomže ten má sinusovku tak šišatou, že se na ni nedá koukat. A při použití USB osciloskopu je velmi riskantní generovat signál zvukovkou na témže počítači (stačí pak omylem připojit zem sondy na živý výstup zesilovače a začnou se dít se strašlivé věci).
Mobil je na baterky, galvanicky oddělený a stále po ruce. Zvukový výstup taky má, čili se přímo nabízí.
Takže jsem se porozhlédl a našel fajný Signal Generator. Umí to krom všech základních průběhů do 24kHz, šumů a sweepů i skládání z řady libovolně nadefinovaných harmonických. To vše za 25Kč. Předpokládám, že něco podobného se najde i pro Android a iPhone.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 05 dub 2017 22:32 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1807
Kraj: ČR - Jihomoravský
Tak tohle znám, proto jsem nelitoval 1.1kKč za baterku do osciloskopu, abych případně neměl tenhle problém. A můj PC je napájen z adaptéru ve dvojité izolaci, takže tady taky bez problému, případně NB vydrží na baterky 4-5 hodin.
A pokud bys byl fakt lakomej, tak 25Kč nedáš, protože
1.) je to zdarma na webu: http://onlinetonegenerator.com, https://arachnoid.com/SigGen/index.html - dokonce i s "osciloskopem" a vzhledem k tomu, že je to JAVA, tak by to mělo fungovat i jako uložená webová stránka offline.
2.) není problém si udělat (nebo někde stáhnout) *.wav ( *.mp3) s různejma audiosignálama a pouštět furt dokola, a je jedno, jak tomu zařízení co to přehrává říkáš, jestli telefon, tablet, PC, TVP, raspberry.... Ale na to není potřeba android, ale stačí jakejkoliv nechytrej telefon, co umí přehrát muziku.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 06 dub 2017 10:41 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
ransom píše:
Potěšila mě šikovná aplikace do mobilu.
Jsem lakomej a tak se mi nechce pořizovat pořádný generátor....

Udělej si ... je to snadný
http://www.ps-service.cz/forum/viewtopic.php?f=6&t=22

... neleží. Furt se hodí ...

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 06 dub 2017 12:19 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11105
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Kodl: Já samozřejmě všecky online i soft generátory znám. Ale jak jsem psal, nechci to z PC. Pouštění wavů dokola je nešikovný (dělával jsem to). A popisoval jsem jiný problém, na který oddělení od sítě nepomůže.
Akusta: Ano, dovedu si slušný generátor postavit. Ale mám spoustu důležitější práce a jsem línej na věci, které nejsou vyloženě nutné. A taky jaksi nemám kde skladovat tolik krabiček a skříněk.
Ale máš to pěkný, to zas jo.

Prostě mám své důvody a proto mám z apky radost.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 06 dub 2017 14:30 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
ransom píše:
Akusta: Ano, dovedu si slušný generátor postavit. Ale mám spoustu důležitější práce a jsem línej na věci, které nejsou vyloženě nutné. A taky jaksi nemám kde skladovat tolik krabiček a skříněk.
Ale máš to pěkný, to zas jo.

Dík - samozřejmě máš pravdu - je to otázka využití. Já si prostě neumím opravy zesilovačů, magnetofonů apod. bez tohohle generátoru a mého milovaného Tektronixu představit. Tyhle dvě hračky + nějaký běžný multimetr v principu stačí na většinu mých prací.

Zejména, když se mi podařilo perfektně opravit zpožděnou časovou základnu (když jsem biograf koupil, nefungovala) - viz obrázek její funkce (sinus běží ze zmíněného generátoru). Tahle funkce například umožňuje pohodlně sledovat i měřit slew rate u zesilovačů ...

Příloha:
TEK_465.jpg


BTW: tahle fotka je ošklivá (mám hezčí s bleskem), jenže to pak není vidět ten detail zpožděné časové základny ... :)

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 06 dub 2017 15:38 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11105
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Když to máš tak: Měřit potřebuju jen minimálně. A hlavně mám v našem malém bytě k dispozici jen malý stůl v kuchyni, kam si vždycky všecko nanosím a pak zase odnosím. Takže minimalizuju vybavení. Osciloskop nevím kam bych už dal - proto mám tu USB krabičku. Na většinu audio měření (zkreslení, filtry...) mi bohatě stačí zvukovka.
A mít slušný generátor pořád u sebe v kapse - nikdy nevíš kdy se ti hodí.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 06 dub 2017 16:11 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
ransom píše:
v našem malém bytě k dispozici jen malý stůl v kuchyni, kam si vždycky všecko nanosím a pak zase odnosím.

Tak tohle znám moc dobře, jak víš - viz naše debaty na srazech. To samé dělám v našem obyváku + hrubé práce na podlaze v kuchyni (už jsem nejednou i myl nitro ředidlem nechtěný poprašek od stříkání z dlažby ...). A to "vždycky všecko nanosím a pak zase odnosím" přímo nenávidím.
Proto se nemůžu dočkat, až se mladej odstěhuje do bytu po tátovi a já si udělám z jeho pokoje pracovnu ... představa, že budu mít běžné věci jako mikropájku, generátor a biograf furt na stole nebo že nedodělanou věc tam nechám, odejdu a jen "zavřu dveře" ... to je rajská představa.

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 07 dub 2017 01:00 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Dnes mě potěšilo, že jsem se konečně dokopal k tomu, abych si vyrobil kvalitní atypický propojovací kabel do mé audio sestavy.

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 07 dub 2017 06:03 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Banka mi do 24 hodín po reklamácii vrátila peniaze, čo si neoprávnene zaúčtovala čerpacia stanica dvojmo :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 08 dub 2017 21:18 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
"Som aktualizoval"...na "Creatrors" - po pár úpravách super systém - netuším, prečo naň ľudia pindajú - vypne/reštartne sa to do sekundy, štartne do 12-13, je to svižné, stabilné, žerie to menej elektriny atd.
Pravda - treba povypínať/odstrániť nejaké "pridané aktivity" no inak paráda :)

A k téme...dnes som si pustil "zvuk" z mobilu cez ... do TLU bední - krásny zvuk - sen :)
Paráda!!!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6280 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199 ... 314  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group