Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 08:01


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6279 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 304, 305, 306, 307, 308, 309, 310 ... 314  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 15 kvě 2023 20:54 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 říj 2012 22:07
Příspěvky: 265
Kraj: ČR - Plzeňský
No, souhlasím, že originálu, který by byl masterovaný dobře, se to rozhodně rovnat nemůže. Ale co dělat, když má člověk tu muziku rád, a na výběr je jenom větší nebo menší průser... A pak asi taky hraje nějakou roli placebo efekt, když mám pocit, že se pro to udělalo alespoň něco. Protože je hrozné něco poslouchat, a být si při tom vědom, že je to zmršené úplně zbytečně. Svým způsobem závidím většině, která o tom ani neví... Mám tu smůlu, že mám rád metal, takže se mě to dotýka asi o něco víc než posluchače mnoha jiných žánrů.
Ale každopádně mě subjektivně přijde, že to pomůže. Určitě také bude záležet na dosti proměných, kdo to dělal, na čem a jak zmršené to bylo... Trochu doufám, že při dnešním boomu umělé inteligence jí někde naučí, jak to dělat lépe, než to dokáže člověk s programem. Vždyť by ten digitální záznam přece měl jít rozebrat na prvočísla, a při dost velké databázi nezmršených nahrávek by ta AI měla být teoreticky schopna tu DR natáhnout velmi dobře, odstranit clipping atd. Jestli máte trochu přehled, co ta věc už dnes dokáže, tak myslím, že byste mi mohli dát za pravdu... Jsem rád, že ještě nekdo jiný zná ten rutracker.

_________________
Stále není potřeba měnit nick.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 15 kvě 2023 21:06 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 říj 2012 22:07
Příspěvky: 265
Kraj: ČR - Plzeňský
tucnak01 píše:
Jenze stahovat pres torrenty znamena automaticky sdilet ono stahovane. Pozor na to.


Dobrá připomínka. Například u qbittorentu, co já používám, sice nelze upload úplně zakázat, ale nechá se omezit na nějakou mizivou hodnotu, a po stažení to smažu z databáze... V nějaké diskuzi jsem se dočetl, že aby tady v čr po člověku reálně někdo šel, že by musel přinejmenším sdílet nějaké značné objemy dat a ještě ho naprášit poskytovatel. No, jak velká je to jistota nevím, ale zatím se nikomu nic nestalo a stahuji já, otec, jeden známý, co tak vím... O VPN vím, ale byl jsem zatím líný se tím zabývat. To mě spíš štve, že zdarma stahuji a komunitě to neoplácím... A sem tam si něco koupím na vynilu, abych taky přispěl průmyslu a nejen kradl... No zatím jsem si koupil dva nové vynily: Korn Serrenity of suffering a In Flames I the mask, nebo jak se to píše. A do teď jsem teda měl dojem, že mi ty declipped verze (mám je stažené od obou alb) znějí lépe právě z hlediska dynamiky... Ale možá je to i mým NC 440 s Vm 2103... Jenže, když si na něm pustím něco starého, tak jsem spokojen...

_________________
Stále není potřeba měnit nick.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 16 kvě 2023 07:43 
Řádný člen

Registrován: 10 bře 2013 22:44
Příspěvky: 143
Kraj: ČR - Zlínský
Ono to nefunguje tak ze nekoho naprasi poskytovatel. Poskytovatel pokud neco takoveho zjisti by mel reagovat, jak moc se to deje je jina vec.
Poskytovatel je ze zakona povinnen veskery sitovy provoz zaznamenavat, jak dlouho tyto data musi uchovavat jsem uz samozrejme zapomnel ale urcite se to da dohledat, a na vyzadani je PCR predat.
S torrenty opatrne, je velmi vhodne to schovat za VPN.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 16 kvě 2023 11:55 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Amatér:
Vinyl nic nezachrání, pokud na něj dobytci vyrejou stejně zprasený master jako na CD. Tohle už se tu řešilo v minulosti. Zmiňoval jsem archiv Supraphonline: Ani tam není na vinylové reedici totéž co na původním vinylu z let 60. až 80. Vydavatel (podle mě vcelku správně) předpokládá, že množina současných uživatelů gramofonu nebude mít velký průnik s množinou těch, kdo prahnou po původní podobě nahrávek. Takže při kříšení archivních pásů dělají tři mastery. JIný pro CD/FLAC/MP3, jiný pro vinyl a pouze pro Hi-res elektronické vydání ponechají původní master nedotčený úpravami.

Nevím jak dopadají po declippingu a DR restoration nahrávky Inflames nebo Serje Tankijana s tou jeho bandou. Ty sice skousnu, ale jde to mimo moje vyhledávané proudy. Zkušenost s Black Sabbath nebo (pro manželku) s Within Temptation byla taková... Přišlo mi to jako kdybych přesolenou polívku naředil 1:1 teplou vodou. Muziku postiženou špatnými nahrávkami tak buď ignoruju, nebo ji ponechávám pro specifické situace (na tichý podkres při práci).

Taky nevím proč chtít po umělé inteligenci napravovat co z blbosti zkurvila ta přirozená...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 16 kvě 2023 14:26 
Řádný člen

Registrován: 10 bře 2013 22:44
Příspěvky: 143
Kraj: ČR - Zlínský
Zrovna tu posloucham neco od Oasis kteri jsou tim jak umeli sve nahravky dynamicky 'zkraslit' prosluli. Vyzivne cteni napr zde
https://darko.audio/2014/10/oasis-whats ... ing-glory/
Dokazali dynamicky zprasit i SACD. Solidni vykon.
Existuje serie jejich alb kterou udelal nekdo s nickem BrickwallHater (jak priznacne) nekdy okolo roku 2014 prave declippingem. Da se to najit i na trubce. A Ransom ma pravdu, proste to neni ono. Ale pokud nic lepsiho neni tak za mne mensi zlo, i kdyz zvuk nic moc po poslechu neboli palice jak pri jednolitem kravalu zvukoveho odpadu s DR3-DR6.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 16 kvě 2023 17:14 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 21 lis 2013 20:38
Příspěvky: 1529
Bydliště: Bratislava
Kraj: SR - Bratislavský
Dnes ma potešil môj čínsky zosilňovač s TPA3255. Už niekoľko dní sa mi subwoofer v aute správal zvláštne, stále náhodne buď nemal výkon alebo proste neznel správne. Bol som presvedčený, že to bude mať na svedomí môj doprasený filter a vynechávajúce potenciometre, ale až dnes sa mi to konečne nechalo diagnostikovať (inokedy sa to vždy zázračne opravilo skôr ako som zistil, kde bol problém) a prišiel som na to! Bol to seknutý kábel, ktorý sa vibráciami náhodne skratoval. Keď si vezmem, že takto už niekoľko dní dostával ten čínsky čip nemalého výkonu priamy skrat výstupu, tak som naozaj príjemne prekvapený a potešený, že mu to nevadilo.

_________________
Gdy ci smutno, gdy ci źle, jebnij format dysku C.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 16 kvě 2023 17:41 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 říj 2012 22:07
Příspěvky: 265
Kraj: ČR - Plzeňský
Tucnak01: Díky za částečný souhlas a za článek, kouknu se na to.

Ransom: O tom Supraphonu jsem to od tebe někde četl, a docela mě tenhle přístup potěšil, že alespoň nějaká verze je nezmršená... Budu asi muset uznat, že máš asi holt přeci jen vyšší nároky. Já většinu těch declip. věcí prostě zkousnout dokážu a jsem za ně rád. S tím podresem k práci nebo popř. mě napadá do auta je to asi cesta nejmenšího zla. Člověka pak ta nízká DR nemusí tak srát, když je přes to stejně ještě spousta jiného kraválu...
Samozřejmě, že celý ten koncept napravování zmršených masterů je absurdní, ale tak kdyby to AI dokázala lépe a s menším úsilím, než člověk, tak proč to po ní přece nechtít?
S tím to bude holt podobné, jako s tím threadem o autech, kde propaguji to "ježdění po trávě s vyšším kvaltem"... Když to sám pořádně neodzkouším, tak mi to nikdo neodsouhlasí... Tak s tím autem bych mohl, ale s AI budu muset počkat, jestli to neudělá někdo jiný...

Neclovek: Tak gratuluji k nezničení TPA. Co si o nich tady vůbec myslíte, je to v něčem lepší, než jinak značená Déčka?

_________________
Stále není potřeba měnit nick.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 16 kvě 2023 18:42 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 21 lis 2013 20:38
Příspěvky: 1529
Bydliště: Bratislava
Kraj: SR - Bratislavský
Amatér16 píše:
Neclovek: Tak gratuluji k nezničení TPA. Co si o nich tady vůbec myslíte, je to v něčem lepší, než jinak značená Déčka?

Ďakujem. Podľa mňa sú tieto čínske dosky s rôznymi TPAčkami (či inými slušnými modernými D-class čipmi) úplne super. Pokiaľ Číňan dodrží datasheetové odporúčania pri návrhu a konštrukcii, tak za doslova pár korún sú to spoľahlivé, odolné, výkonné, univerzálne a kvalitné zosilňovače.

Uz si to nepamätám, ale nebolo na nejakej posluchovej akcii aj slepé uchometrické porovnávanie TPA3116 VS kvalitný AB zosilňovač? Pamätá si niekto, ako to dopadlo?

A ešte jedna: je tu niekto, kto si skúšal doma porovnať nejakú svoju zabehnutú klasiku s takýmto D-class lowcostom? Ak áno, postrehli ste vo zvuku nejaký rozdiel (okrem placeba)?

_________________
Gdy ci smutno, gdy ci źle, jebnij format dysku C.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 16 kvě 2023 19:32 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 říj 2012 22:07
Příspěvky: 265
Kraj: ČR - Plzeňský
Já jsem to právě četl o tom zesu s TPA. Že ho měli na nějakém poslechovém srazu, a že to nebylo o moc horší, nebo ještě o míň, než zbytek zesíků. Ale tam to zase tuším nebylo v čínském modulu, ale asi v něčem "vyzrálejším"...

_________________
Stále není potřeba měnit nick.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 16 kvě 2023 19:48 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Byla to čínská TPA3116 a měl ji na srazu Kodl. Jinak tam byly běžné HiFi zesilovače. Proton 1200, Sony řady ES, Yamaha AX-1090 a podobně.
Porovnávání bylo přímým přepínáním výstupů zesilovačů k páru beden, s předem srovnanou výstupní úrovní aby nebyly rozdíly v hlasitostech.
Pořád dokola ale upozorňuju, že se zkoušelo při spíš vyšší hlasitosti, takže při středních výkonech v jednotkách, se špičkami v desítkách Wattů. Tam byl problém vůbec poznat, že hraje jiný zesilovač. V klidném prostředí a při tichém poslechu by se třeba daly nalézt rozdíly větší. To se ale na srazu realizuje dost blbě.

To TPA se samozřejmě musí se zkratem vyrovnat bez problémů, když má zkratovou ochranu. Navíc u spínaného zesilovače je ta ochrana rychlejší a účinnější než u analogu. Zkrat u něj ani nezvyšuje tepelnou zátěž. De facto by ho to nemělo nijak ohrožovat. Jenom vysadí a je mu to fuk.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 16 kvě 2023 21:11 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
To byla tehdy trochu recese, modul za 500Kč + spínaný zdroj za kilo v krabičce od nějakýho modemu ve slepám testu s vyhlášenými zesilovači v době pořízení za deset tisíc nejlevnější. Ten testovanej kus jsem dal dětem do pokoje +TM380, takže nás všechny oblažují někdy otřesnými zvuky z YT... Sám provozuju další podobnej, každodenně z PC přes SBX nějaký internetový rádio. Co mi torchu vadí, TPA3116 jsou na prodej furt, ale destička s ochranama už u číňana není ke koupení. Pořád mám strach z toho, že když se odpaří nějaká část čipu, že se na výstup dostane DC napětí v úrovni, která spolehlivě zničí středobasy za pár vteřin...
Možná bych mohl udělat zpětnej inženýring těch destiček a nechat jich pár v číně vyrobit...Obrázek není to žádná atomová věda, 4 relé, 4 optočleny, stabilizátor, 2 tranzistory a něco bižuterie...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 16 kvě 2023 23:15 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 21 lis 2013 20:38
Příspěvky: 1529
Bydliště: Bratislava
Kraj: SR - Bratislavský
Ransom: súhlasím, ale predsalen, snažilo sa to tlačiť na výstup cca 170W a ten výstup náhodne “škrtal”, pričom na výstupnom indukčnom filtri mohli vznikať pekné napäťové špičky. Ale asi máš pravdu, že je to nejako vymyslené, aby to také veci prežilo…

D vs AB: trocha teraz ľutujem, že som predal tie JPA50. Celkom som ostal zvedavý, či by tam bol nejaký počuteľný rozdiel, napríklad skreslenie výstupného filtra na tom TPA, alebo rozdiel v damping factore…

kodl: ja mám s ochranami problém iný - chcel by som ochrany ku tomuto (haluz, jak zdražel…) ale mám mierne obavy, že taká doštička, akú si práve ukázal (presne tú ináč doma mám :D ) by to asi nedávala

_________________
Gdy ci smutno, gdy ci źle, jebnij format dysku C.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 17 kvě 2023 02:00 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
našel jsem podobný, taky s detekcí pomocí optočlenů, a prej i na vyšší výkony: tady je destička podobná s 10A relátky: https://vi.aliexpress.com/item/10050033 ... pt=glo2vnm Jestli to budeš kupovat, tak bacha, aby to bylo fakt na BTL, tj kontakty relé na obou pólech, a ne živej a GND...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 17 kvě 2023 02:49 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 21 lis 2013 20:38
Příspěvky: 1529
Bydliště: Bratislava
Kraj: SR - Bratislavský
https://sound-au.com/project175.htm - dlho som rozmýšľal nad týmto strašením o relátkach a potom som dostal nápad. Aktuálne na danom zosilňovači nemám ani vypínač. Len tak nejaký vypínač sa naň dať ani nedá. Ale čo tak toto:
Obrázek
?

S tým, že v prípade detekcie poruchy (DC na výstupe) by nejaký dodatočný obvod len uzemnil gate toho mosfetu.

_________________
Gdy ci smutno, gdy ci źle, jebnij format dysku C.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 17 kvě 2023 09:32 

Registrován: 16 črc 2021 22:06
Příspěvky: 128
Bydliště: Puste Čemerne
Kraj: SR - Košický
Ja mám zo zosilňovačmi D-class vcelku pozitívne skúsenosti.Niekoľko mesiacov denne používam DIY zosilňovač Hypex UcD 180 a som spokojný. S originálnym napájacím zdrojom to má DC ochranu, takže nič ďalšie k tomu nie je potrebné.Spočiatku sa mi zvuk zdal trochu ostrejší, ale to je asi len otázka zvyku, teraz mi to už tak nepríde.Ten Hypex,ale nie je úplne Low cost.Mám aj zosilňovače s TPA 3255,3116.Tie používam len na hranie vonku alebo v garáži. Aj keď som ich mal zapojené dnu s LSM a UMD 365 tak nejaké priepastné rozdiely aj oproti zosilňovačom triedy AB som nepočul.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 17 kvě 2023 10:39 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
Ja bych nic nevymyslel a koupil tedle stereo modul s u1232 z Aliku za smesnejch cca 120Kc......
Pouzivam tenhle svab roky ve dvou zesilovacich a je to naprosto spolehlivy.
https://www.aliexpress.com/item/1005004 ... slxxrfVpp1


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 17 kvě 2023 11:05 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Ale ten nelze použít s BTL zesilovači, navíc s nesymetrickým napájením.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 17 kvě 2023 11:31 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
nedocetl jsem cely, pardon. Nicmene jsou tam i ochrany na BTL zesiky
https://www.aliexpress.com/item/1005003 ... OYbhA9SrC3


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 17 kvě 2023 12:10 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Jojo. Ono se to tu táhne už dýl. My jen fňukáme, že už se nedá koupit ten jeden konkrétní oblíbený modul.
S uPC1237 (tak se jmenuje správně) mám navrženou i vlastní desku, aby se dala ochrana napájet stejným zdrojem jako koncák, a aby nadále fungovala i detekce AC napětí (okamžitý odpadnutí při vypnutí). Zároveň na ní jsou dvě relé - pro volbu dvou reprovýstupů. Mám to navržené tak, že se dá strčit i do Transiwattů. Aby nemlátily do repráků při zapnutí a vypnutí, a aby se výstup netahal přes celou kisnu půl metru k přepínačům a zase zpátky k terminálům.
Ale pro BTL je potřeba buď pro každý kanál samostatnou ochranu s vlastním napájením, složité konstrukce s odfiltrováním trvale přítomného DC napětí na můstku, nebo nejlépe oddělení optikou. Jenom to má pak o malinko menší citlivost na DC napětí.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 17 kvě 2023 15:04 

Registrován: 18 bře 2014 11:12
Příspěvky: 16
Kraj: SR - Prešovský
Je aj lepsia cena na tpa3255:
https://vi.aliexpress.com/item/1005004345216978.html


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6279 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 304, 305, 306, 307, 308, 309, 310 ... 314  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group