Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 18:53


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6279 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283 ... 314  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 18 bře 2021 23:22 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Já se tam přelepuju s označením. A Láďa to dal na první pokus. :) Je fakt, že dvě trafa moc zesíku v podobné kategorii nemá... Je to 725R.
Tak jsem ho alespoň vyčistil...a ani to nebylo moc potřeba.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 18 bře 2021 23:31 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Nevím teda, co tady u toho konkrétního zesilovače očekáváš od dvou transformátorů?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 18 bře 2021 23:35 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Nemám žádná zvláštní očekávání. Ale líbí se mi to. ;)
Loni tu čápi byli už o měsíc dřív.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 18 bře 2021 23:40 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Protože tam ty dvě trafa nemají žádný jiný smysl, než že líp využijou prostor. Jsou totiž zapojený paralelně. Usměrňovač a filtrace jsou pro celou elektroniku společné. Je to úplně obyčejnej, průměrnej zesilovač, jakých jsou stovky typů.
Nějaký význam by to mělo, kdyby každej transformátor napájel jeden kanál (Dual Mono). To jen k té poznámce, že to je v dané kategorii nevídaná věc. Protože jestli to takhle v době vzniku prezentoval sám Denon, tak hanebně kecal.
Dokonce teď koukám, že ho někde prezentujou jako Dual Mono, což je docela brutální lež.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 19 bře 2021 01:07 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Já jsem ty dvě trafa objevil náhodně... To, že jsou paraelně jsem netušil. Nezkoumal jsem to...tak to se omlouvám. Koupil jsem ho jenom že se mě líbil a že má stanby a taky že nemá motorický přepínač vstupu už mě dvě Yamahy vypekly a jedna přestala hrát úplně.
Zdá se ale že to nehraje špatně. Chystám se ho zkusit pro mě s referenčním Dualem CV 1460...
K tv to bude Ok.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 19 bře 2021 08:04 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Pak OK. Ale jsem si říkal jestli jsi nenaletěl.

To je těžký. Když chtěli tenkrát dálkou ovládat přepínání vstupů, šlo to buď motoricky, relátkama nebo elektronickým přepínačem. Relé je pro slabé signály nespolehlivé, přepínač se ochodí a je háklivý na prach, elektronika zkresluje.
K čemu je to přepínání dálkou u HiFi vůbec dobrý...?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 19 bře 2021 09:09 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Jo jsou s tím potíže.
Když já ale krom přepínání komponentu což by ještě šlo přepínám hlavně na tv kterou ovládám mobilem a to využívám nejvíc. Když přijde manželka tak jsem často nucen poslech ukončit takže po odpojení ovládání se tv přepne na O2 tv bohužel ale se zpožděním s tím co poslouchá draha polovička přes jiný zesik ve sluchátkach a to se fakt nedá. :) Je to asi měsíc co mě Tonda sežral dálkač od Yamaha a už mě to běhání nebavilo. Pokud se to osvědčí tak upgrade zesilovače není vylouč. ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 19 bře 2021 10:21 
Uživatelský avatar

Registrován: 18 kvě 2018 09:52
Příspěvky: 228
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Ransom:
Citace:
Když chtěli tenkrát dálkou ovládat přepínání vstupů, šlo to buď motoricky, relátkama nebo elektronickým přepínačem. Relé je pro slabé signály nespolehlivé, přepínač se ochodí a je háklivý na prach, elektronika zkresluje.

Jak bys to řešil dneska? Nezdá se mi, že by nastal nějaký výrazný posun.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 19 bře 2021 10:28 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Měl jsem zesilovače s relátky, motorickými přepínači i s elektronickým přepínáním vstupů.
Relátka a motorické přepínače se musí občas prolít Kontoxem. Zrovna ta Yamaha je má dost masivní, stačí to tak jednou za dva roky a hlavně ten pořpínač občas použít ve všech polohách. Jinak se dá koupit náhradní přepínač se zlacenými kontakty. Problém elektronického přepínač pro mne není zkreslení (žádné neslyším) ale přeslechy na vstupu. Dálkové přepínání vstupů používám často - proč vstávat, když dohraje CD, prostě to přepnu na rádyjo.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 19 bře 2021 12:44 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Teď me napadlo, že mám 30 let starou věž Technics z komponentů.
Zesík je s relátkovými přepínači.Nikdy jsem jsem zesík neotvíral nečistil a dodnes hraje bez jakýchkoliv problému.
Jinak přesně jak píše Laminát mě ten dálkáč už chyběl přestal jsem si i pouštět CD.
Denon na Duala nemá což se dalo čekat...Nicméně Denon se dá bez porovnávání celkem v klidu poslouchat. ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 19 bře 2021 13:01 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
posluchac píše:
Jak bys to řešil dneska? Nezdá se mi, že by nastal nějaký výrazný posun.

Dělá se to furt stejně. Respektive bezproblémové to je u digitálních vstupů. Ale bavíme se o strojích s nemocemi po třiceti letech provozu.
Prostě je potřeba k tomu přistupovat jako ke starý mašině a provést nějakou odbornou údržbu. Mechanický přepínače vypájet, rozebrat, vypucovat, napružit kontakty, nakonzervovat, složit a zapájet zpátky. Pořád je to nejvíc košer řešení.
Relátka vyměnit. A počítat s tím, že mají životnost pár let. Jejich kontakty mají jen bodový styk, nešoupou se po sobě, takže se spínáním nečistí. Značková hermetická relé plněná inertním plynem asi pořád stojí majlant.
Laminat:
Eektronické přepínače by nemusely ty přeslechy mít, kdyby uměly neaktivní vstupy zkratovat. Pokud se tedy bavíme o tom, že je slabě slyšet signál i z jiného než vybraného vstupu. Tohle je divný, že na to většina výrobců sere. Přitom je to docela jednoduchá záležitost.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 19 bře 2021 14:46 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Ransom: Ano, je to přesně tak. Bohužel na to výrobci serou. Kdysi jsem si vybíral mezi zesilovačem Philips FA-950 a Grundig V3, což je téměř to samé. A ačkoliv ten Philips byl lépe vybavený (měl navíc digitální vstupy a předzesilovač pro MC), tak jsem nakonec vzal ten Grundig, protože ten ty vstupy zkratoval - u Philips hrálo v pauzách rádio.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 19 bře 2021 18:14 
Uživatelský avatar

Registrován: 18 kvě 2018 09:52
Příspěvky: 228
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Zajímavý, mě u elektronického přepínaní nic neprolézá. Slyšet to není ani při volume úplně doprava (a to mám u CD klasicky nevhodný průběh regulace se zbytečně vysokou citlivostí, kdy plný výkon nastává už před polovinou dráhy). Zkreslení nerozporuju, ale nepoznám.
Relátko mi cvaká v Source Direct a v Tape monitoru, a za >25 let provozu tam nebyla potřeba údržby naprosto žádná, funguje to pořád stejně dobře jako nové.
Tak nevím, co dělám špatně :-)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 19 bře 2021 18:34 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Buď rád, ne?

Přišla mi nová hračka.

Příloha:
IMG_20210319_172528319.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 19 bře 2021 19:22 
Uživatelský avatar

Registrován: 18 kvě 2018 09:52
Příspěvky: 228
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Však já si nestěžuju. Ony ty zlobící kontakty i relé budou do velké míry vlivem nevhodného prostředí (vlhkost, teplota, zakouřeno...), u věcí z druhé ruky tohle člověk nikdy neví.
Hračka pěkná - jaký pro to máš užití?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 19 bře 2021 19:27 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Žádný. Prostě jsem chtěl čítač. Osciloskopy mám dva. Přesnej RLCG metr. Sbírku multimetrů. Člověk s tím vším vypadá jako odborník.
Je za patnáct stovek z Aliexpressu.

Bráchovi jsem třeba musel servisovat Pioneera (A604R) už po roce provozu. Bylo v něm prachu víc než před tím za pětadvacet roků. Prach z omítky, jak rekonstruuje. Bordel ze zvířat. Čmoud z cigár a jointů. Musel jsem pak demontovat a vypláchnout otočnej kodér právě k přepínači vstupů. Přepínač je motorovej a jak blbnul ten kodér, tak to furt jezdilo o vstup tam a zase zpátky.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 19 bře 2021 19:36 
Uživatelský avatar

Registrován: 21 bře 2010 13:03
Příspěvky: 262
Kraj: ČR - Olomoucký
Ony se ty dvě trafa většinou dávají kvůli nižší výšce šasi.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 19 bře 2021 21:36 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Na to máme toroid. Nebo C-jádra.
Podstatný ale je, že se až příliš často objevuje u překupníků to lživé tvrzení o DUAL MONO uspořádání.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 21 bře 2021 20:27 

Registrován: 02 led 2011 12:53
Příspěvky: 854
Kraj: SR - Trenčianský
Včera som oprášil "posluchovkového" Harrisona X1000. Od poslednej akcie v januári 2020 smutne stál v rohu, až do včera večera. Dnes som pokračoval, ale zase som sa vrátil k Luxmanovi L430.
Moje predpoklady sa potvrdili, že na dve izby v RD je to moc. A čo ma potešilo? Že s predzosikom BV Audio ho ide bez problémov vybudiť do limitu. Externá zvukovka to nedokázala.

Pod čiarou:
objavili sa nové praskliny na stenách a strope a staré sa zväčšili. Ešte pár mesiacov a bude po prasklinách.

_________________
4xJPA50, 2xJPA250, 2xJPA250, DPA223, Harrison X1000, Teson A2200, A2400, Luxman L-430, Dual CV1462, CS704, DAC MagicPlus, Senn HD558, Golem II


Nahoru
Online Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 22 bře 2021 14:32 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Penjo budeš malovat? Nebo, že to spadne?...
Ty tam máš nějaký vejminek viď? To se to pak bourají zdi... :mrgreen:
U nás je furt někdo doma, asi se zblázním.
Nevíte někdo o nějaký chalupě na samotě ve SK ne na Slovensku v našem kraji.
Nejlépe samota bez sousedů. Jediný požadavelk AC/DC. Nebo bych si i vzal elektrocentálu.
Hraješ někdy na Duala? Já jsem si ho moc oblíbil. Pro mě to je referenční kousek.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6279 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283 ... 314  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group