Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 11:49


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6279 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220 ... 314  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 24 lis 2017 21:10 
Řádný člen

Registrován: 08 črc 2009 14:08
Příspěvky: 625
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
Mam novu skrutkovacku STANLEY FMC600D2, predtym som mal zelenu bosch 12rokov.
Sadrokartony traste sa!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 27 lis 2017 22:10 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Congratulations!

Mně odešla po nějakých patnácti letech služby skvělá mašinka na stříhání fousů. Truchlil jsem, že už nedostanu žádnou, která by byla stejně šikovně malá, tichá a dobře chodící. A hele: Už mám menší, lehčí, tišší a ještě líp chodící.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 30 lis 2017 13:35 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Historická funglovka na 24V. Hrot má průměr 7mm, což je standardní Cu kulatina na hromosvody. Je to skoro na nic, ale když já tyhle staré krámy rád. No, občas s tím třeba půjde zapájet něco, na co je pistolovka malá a plamen nepoužitelný.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 30 lis 2017 15:11 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
A co ta vidlička? :roll: není někde v normě o nářadí něco o neoddělitelné koncovce? - Ale je to lepší než kdyby z toho trčely holý dráty...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 30 lis 2017 16:03 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Je. U první a druhý třídy zcela určitě. Ale já si ani nevzpomínám, že by se tenkrát dělaly flexošňůry na třetí třídu. Všecko co jsem kdy viděl na 24V, mělo tuhle montovanou vidlici. Jestli takový flexo máš, sem s ním. Toto je fabrický originál, byl jsem první kdo od expedice tu krabici otevřel (byla zalepená).
Mně to je tak jako šumafuk, stejně to budu připojovat k trafu banánkama. A uzemním kostru.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 30 lis 2017 20:52 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Tak to jsem nějak přehlídl, že je to na 24V. Jako bych nic nenapsal... Ale třeba to někoho trkne a vymění si šňůru na staré trafopájce, co drží pohromadě jenom díky izolačce.
S tou kostrou bych nebyl tak hr, když budeš mít to správný trafo (SELV), tak není důvod. Naopak to může nějaký zařízení zachránit, nevím jak ty, ale moje zbrklost hrabat pájkou do zapnutejch aparátů už se mi párkrát vymstila...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 30 lis 2017 21:14 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Mně taky, mnohokrát.
Ale vážně jsi mně doběhl, marně jsem asi hodinu vzpomínal jestli takový flexo opravdu někdy někde bylo. Je fakt, že všecko co jsem kdy viděl na 24V, byly buď přenosky nebo páječky. Jinýho nic.
Já si na to plánuju udělat nástavce na rabování součástí ze šrotovaných desek (taková moje úchylka). Občas se to připojení kostry může hodit kvůli statice. Ono to vypadá jako kopyto, ale pamatuju, jak přesně s touhle 75W páječkou, akorát na 12V, ještě chvíli po převratu ženské osazovaly hrubší plošňáky. A jak jim to pěkně šlo. Ona má díky velké bambuli docela slušnou tepelnou kapacitu.
Jo, kdyby náhodou - koupeno na Aukru.
Já jsem stejně vůl. Čím horší harampádí, tím větší z něho mám radost.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 30 lis 2017 23:02 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Tak jsem si ji koupil taky, kvůli mé 48V DC úchylce... Sice bude muset být krmená přes step down, ale proč ne. Na demontáž součástek ve velkým stylu používám buď klempířskou plynovou, horkovzduch a někdy taky sklokeramickou varnou desku... Ostatně připájet SMD LED na hliníkovej plošňák horkovzduchem je problém, ale na sporáku úplně pohodlně.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 02 pro 2017 18:08 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Udělal jsem si radost a koupil Thinkpad Edge E130 v požadovaném stavu -vypadající nově.
Starý půjde do světa. Jen nevím asi ne přes aukro.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 02 pro 2017 18:48 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
A starýho máš co?

Jsem dnes šel kolem vinotéky, něco mi seplo v CML a dostal jsem hroznou chuť. Tak jsem koupil dva litry laciného Chardonnay ze sudu - a je kupodivu výborné.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 02 pro 2017 23:53 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 úno 2012 17:26
Příspěvky: 371
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
Tak to já si dneska koupil Jim Beam Apple- kruci ten Jobs se už sere i do chlastu :lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 03 pro 2017 10:24 
Řádný člen

Registrován: 08 črc 2009 14:08
Příspěvky: 625
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
Včera sme oživili RH na dome, všetko funguje ako má. Akurát mi meškajú kúrenári a nechcite vedieť koľko € mám investovaných v elektrine...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 03 pro 2017 14:37 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Koľko?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 03 pro 2017 14:49 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Paulus: Čo je to RH?

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 03 pro 2017 19:23 
Řádný člen

Registrován: 08 črc 2009 14:08
Příspěvky: 625
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
ransom, 450e
laminat, hlavný rozvádzač


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 08 pro 2017 12:46 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Paulus: Cena nic nepoví bez seznamu co všecko se dělalo. Ale běžně nám vychází rekonstrukce na bytě nebo na domku v rozmezí 300 - 2500 €. Takže jsi de facto v dolní pětině!

Mě velice potěšil balíček z TME. Objednával jsem hrst součástí cca za litr. Objednávka zadaná online předevčírem v noci, dnes ráno to přišlo. A překvapilo mě, jak luxusně a pečlivě je to zabalené.
Takže budu dodělávat kemovi Actidampa a až někdy vyšetřím čas, tak ještě sám sobě Dispre.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 08 pro 2017 14:30 
Řádný člen

Registrován: 08 črc 2009 14:08
Příspěvky: 625
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
ransom píše:
Paulus: Cena nic nepoví bez seznamu co všecko se dělalo. Ale běžně nám vychází rekonstrukce na bytě nebo na domku v rozmezí 300 - 2500 €. Takže jsi de facto v dolní pětině!


Ransom, nepochopili sme sa, elektroinštalácia+zabezpečovačka je v pohode, materiál nákup na kamaráta, práca synovec (profík) + ja, k dnešnému dňu relatívne hotovo, ešte nejaké uzemnenie kovových vecí a je to v cajchu. Prístroje schneider asfora, pôvodne legrand valena (stará), ale rozpočet nepustil. Asfora namontovaná, zatiaľ ok.
Ja mám teraz už cez 500e za 6týždňov v kúrení v elektrine-elektrické konvektory+teplovzdušné ventilátory. Ak by som to nechal tak, splesnivejú mi omietky. Po omietkách mal nastúpiť kamarát na kúrenie, žiaľ z rôznych dôvodov stále nenastúpili. V pondelok by mal byť na stavbe...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 08 pro 2017 18:11 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Aha...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 09 pro 2017 19:49 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
ransom píše:
A starýho máš co?

Jsem dnes šel kolem vinotéky, něco mi seplo v CML a dostal jsem hroznou chuť. Tak jsem koupil dva litry laciného Chardonnay ze sudu - a je kupodivu výborné.


"Starý" Je vpodstatě ten samý Thinkpad Edge E130, jen má vyhlazený touchpad a malou prasklinku u něj. Já si chtěl udělat radost, a koupit si nějaký ve stavu zánovního, právě pro tu radost.

Taky jsem udělával porovnávačku s firemním Dell E7250 (i5 250GB SSD) a je to tristní - korporátní aplikace na tom notebooku udělaly doslova lobotomii. Náběh na plochu 230 vteřin, vypnutí také dlouhé, otevření složky i pět vteřin, a probouzení ze spánku je občas na střelení do hlavy.
Myslel jsem, a šéf si taky myslel, že ho budu používat na všecko, i soukr, ale tohle nedávám, takže si držím i svůj vlastní bůček...

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 10 pro 2017 22:18 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
Tak trosku PA nadoma :) 12TBX100 (v 25L closed) + 12" OSWG@CDX1-1745 - navrzeno puvodne na centr ke kinu.
Uz asi vim, na co to je dobry (byt tedle setup dole nehraje, resp. na DSP pridano asi 12dB od 120Hz nize, takze to uz trochu zacina kopat a to TBXo si to necha v tomdle objemu libit). Kazdopadne vyssi hlasitost tomu skutecne nijak nevadi, porad to hraje jako by nic, jen tak mimochodem....zajimava zkusenost. Este mit k tomu nakej alespon 15" sub, to bude overkill jako prase...

PS. neprevedl byste mi nekdo par PIR souboru z Arty do FRD ? Diky.

PS1. Kdo by mel pro to 1kW B&C 12TBX100 vyuziti coby bass bedna (dle toho co jsem cetl idealne do nejaky vetsi horny, nebo i do BR kolem 35-40L/50-55Hz), bude na prodej...


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6279 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220 ... 314  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group