Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 10:26


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6279 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222 ... 314  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 13 pro 2017 15:34 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Takže špatná implementace virtuálního počítače v MACOSu... Nevím, jabčák jsem dycky viděl jenom z letadla, nidy sem si tím nenechal pozměnit strukturu mozku.
Mám jiný zkušenosti, virtuál na woknech chodí stejně jako wokna přímo na železe, na linuxu jsem teď zrovna pozoroval, že spuštěný win 7 + něco běžnýho sw ukousne cca 3GB RAM a cca 10% na dvou jádrech procesoru, podle zkušeností některejch lidí z IT jedou win7 a win-server na virtualboxu líp, než na reálným železe.
PC mám nízkopříkonovej nízkonákladovej, i3- 6100, 16GB RAM, M2 SSD, nic extra drahýho...
Pokud bych musel kvůli woknům rebootovat PC, tak se na to vykašlu, už kvůli tomu, kolik mám normálně otevřenejch oken zároveň. Ale každý svého štěstí strojvůdcem :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 13 pro 2017 17:14 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 21 lis 2013 20:38
Příspěvky: 1529
Bydliště: Bratislava
Kraj: SR - Bratislavský
kodl píše:
Takže špatná implementace virtuálního počítače v MACOSu... Nevím, jabčák jsem dycky viděl jenom z letadla, nidy sem si tím nenechal pozměnit strukturu mozku.

Pokúšať sa niečo hejtovať a ešte popritom priznať, že netušíš, o čom točíš, to si pán :D


kodl píše:
Mám jiný zkušenosti, virtuál na woknech chodí stejně jako wokna přímo na železe, na linuxu jsem teď zrovna pozoroval, že spuštěný win 7 + něco běžnýho sw ukousne cca 3GB RAM a cca 10% na dvou jádrech procesoru, podle zkušeností některejch lidí z IT jedou win7 a win-server na virtualboxu líp, než na reálným železe.

Znova nevieš, o čom točíš... teda buď to, alebo sú všetci hudobní producenti retardi, že si DAWká nepúšťajú cez virtuál, ale natívne. Mal by si o tom napísať chytrý článok a otvoriť svetu oči :)


kodl píše:
Pokud bych musel kvůli woknům rebootovat PC, tak se na to vykašlu, už kvůli tomu, kolik mám normálně otevřenejch oken zároveň. Ale každý svého štěstí strojvůdcem :)

Preto som rád, že mám Mac OS, ktorý si pred reštartom vie všetky otvorené okná uložiť a po reštarte ich otvorí presne tak, ako boli predtým a môžem rovno pokračovať tam, kde som prestal ;)

_________________
Gdy ci smutno, gdy ci źle, jebnij format dysku C.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 13 pro 2017 19:17 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Každej má svou pravdu. Mám známýho, co dělá na PC "takymuziku" a musí mít nejnovější nejvýkonnější mašinu, dycky ten SW instaluje několik dní, stovky GB samplů a nevím čeho, a výsledek je podobnej, jako když procházíš lisovnou :)
A asi nechápeš můj koment, když píšu že asi špatná implementace virtuálu na macos, tak to spíš znamená, že to asi neumíš nastavit tak, aby to chodilo dobře. A nebo používáš nevhodnej SW. A nebo to fakt nejde... Samozřejmě, pokud ten počítač má problémy sám se sebou, tak virtualizace ho úplně umrtví, ale o tom nediskutuju.
A jenom jestli to není s těma hudebníma SW podobně jako někdy před 15-ti lety DTP - to chodilo jenom na speciálních grafikách, super mašiny za těžký háky, a najednou někdo udělal nový verze sw, který dokázaly dobře využít v té době obvyklý HW a najednou jel Corel, Adobe ilustrator a další věci na úplně běžnejch mašinách použitelným způsobem. Podobně to proběhlo s CAD/CAM, střihem videa... Ale u muziky tohle nehrozí, protože ti, co to programujou, to píšou v nějakejch skriptovacích jazycích, a tím pádem tam SW extrémně plýtvá HW prostředkama, když výsledkem je něco, čehož datovej tok je sotva 2Mb/s. Třeba SW pro "USB dongle" dokáže bez problémů zpracovat minimálně 40Mb/s (dva kanály ze směšovače a AD převodníku v tom USB bazmeku) na vstupu, projde to DSP a výsledkem je cca 8Mb/s videa H264 co jde do grafiky nebo do souboru, to už je jedno) .
A tohle bez problému jede na jakýmkoliv 10 let starým celeronu v NB, bez jakýhokoliv zaváhání...
Co proti tomu dělá SW na zpracování zvuku? Vlastně nic, všechno je minimálně 10x pomalej.
Takže pokud se tohle má změnit, musí se změnit přístup k tvorbě tohoto druhu programů.
Samozřejmě třeba simultánní záznam z 50-ti audio linek 24bit/198khz SR a jejich digitální zpracování je jinde, ale to asi doma neděláš, nebo jo?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 13 pro 2017 20:24 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Nevím, co tu vlastně řešíte.
Potřebuju z nějakých důvodů používat soft, který existuje jen a pouze pro WIN. Nenacházím jediný rozumný důvod, proč bych kvůli tomu měl provozovat virtuální mašinu, když můžu mít skutečné a dobře použitelné WIN. Tím je - myslím - celá věc uzavřená.
Abych nezapomněl: Jsem strašný čuně. Bílý notebook nepřipadá v úvahu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 13 pro 2017 21:02 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 21 lis 2013 20:38
Příspěvky: 1529
Bydliště: Bratislava
Kraj: SR - Bratislavský
Ja len obhajujem svoje konanie, ktoré kodl napáda. (+ ako bonus rýpem)
RE čuně: biely notebook by som nechcel asi ani ja... príde mi to, že sa tie notebooky špinia tak nejak samé aj keď sa toho nechytáš a keďže notebook zvonka čistím tak raz za uhorský rok, som rád, že na tom sivom kovovom povrchu špinu moc nevidno.

_________________
Gdy ci smutno, gdy ci źle, jebnij format dysku C.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 13 pro 2017 21:14 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Inu tak: Cokoli člověk udělá, je právě tak napadnutelné jako i obhajitelné.
Kodl napadá, ty obhajuješ. Tak to ber jako výzvu.

Noťas přišel. Zatím se zdá, že by to nemuselo být špatné.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 16 pro 2017 10:55 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Jo, tak asi dobrej kauf. I baterka drží, Převádím si nějaké koncerty z DVD do MP4 a je to docela cvrkot.
Původní licence je na WIN7, nainstalované byly WIN10. Zakázal jsem systému všecky nežádoucí aktivity a uživatelsky mě desítky po doinstalování Classic Shell nijak neurážejí. Všecko chodí bleskově. A je ten prcek tak bytelný, že by s ním šly zatloukat zemnící tyče.
Čiže ano, potěšilo.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 19 pro 2017 11:13 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
Tak je tady, drobek :)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 21 pro 2017 23:05 
Řádný člen

Registrován: 08 črc 2009 14:08
Příspěvky: 625
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
Dnes sme spustili po 8 týždňovom očakávaní kúrenie na dome. Síce sme iba v manuálnom režime a na prízemí je namiesto podlahovky iba jeden provizórny radiátor, ale aj tak je to neskutočne príjemný pocit.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 22 pro 2017 09:35 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Congratulations.
(Celou odpověď máš v rubrice Sranda)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 22 pro 2017 13:10 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
Tak cela tadle bestialnost v akci. Hraje to. Hraje to hodne. Skoda tech rozmeru. (A ceny, kdyz to letmo poscitam, za nove menice se subem by to bylo kolem 30000,- A dalsich alespon 15k za skelety + 15k za zesilovace (+ jeste nejake lepsi DSP). Na druhou stranu by to IMHO mohlo byt definitivni reseni audio retezce.
PS (jink todle umisteni neni idealni, viz 400-800Hz).


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 22 pro 2017 16:47 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Jak jsem před časem raboval ve zrušené fabrice, tak mi dnes volal končící pan správce, ať ještě okamžitě přijedu. Odvezl jsem si tedy ještě další půltunovou svářečku a ke své nemalé radosti jsem ukořistil tři funglová vestavná regulační autotrafa z NDR, zánovní UNI 10, další Omegu do sbírky, hromádku bytelných relé, nějaká trafa, kondenzátory...
Jo, a Tesla Studiomix 6-132. Ten zrovna půjde na STK a pak k synovcovi do zkušebny.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 26 pro 2017 16:21 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Potěšilo mě tohle CD je skvěle nahraný.
Máte nový LP desky taky takhle zaprasený? Já vždycky.
Jakýkoliv pokus o suchý čištění to jen zhoršuje. Tak hraju zatím takhle.
Myčka a nový obaly bude na nový desky asi opravdu nutnost...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 26 pro 2017 20:22 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Já si nový desky nekupuju, jenom starý, co jsem si chtěl koupit už před 30-ti lety, ale neměl za co...
Ostatně už jsem si dlouho neudělal malou radost, měl bych zapátrat. Ostatně, kde se dají takovýhle veci nakupovat, když pominu Ebay?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 26 pro 2017 21:32 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Je toho už docela spousta
V DE je mají už v každé větší elektře. Tady třeba už i DATART.
Mám rád antikvariát v Praze ve Spálené ulici. Na podzim jsem koupil v malém antikvariátě u Jičíně Zicha. Je ve stavu nový desky jak obal tak deska. Skoro bych myslel, že nebyla nikdy hraná. Nebyla na něm cena. Když paní u pokladny řekla 20 Kč zaplatil jsem a mazal jsem pryč. ;) Zajímavý na tom je že ty desky 30 - 40 let starý jsou často v lepší kondici než nový. Určitě jsou často čistší.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 27 pro 2017 18:19 

Registrován: 29 kvě 2013 12:10
Příspěvky: 505
Kraj: ČR - Vysočina
kodl píše:
Já si nový desky nekupuju, jenom starý, co jsem si chtěl koupit už před 30-ti lety, ale neměl za co...
Ostatně už jsem si dlouho neudělal malou radost, měl bych zapátrat. Ostatně, kde se dají takovýhle veci nakupovat, když pominu Ebay?


to jsme na to podobně :)
Hele, ebay se nebraň.....asi největší výběr starých ještě kvalitně nahraných cedeček za slušné ceny.
Posledně jsem si objednal ze států ricka springfilda a za týden to bylo doma.

_________________
Rád se dívám na proces extrahování zvuku: rotující talíř, cívky, kazetu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 27 pro 2017 22:22 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Jsem spíš myslel nějaký jiný tipy, kde nakupovat. Už jsem tam něco koupil, a v pohodě, akorát některý tituly se šplhají na astronomický částky.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 28 pro 2017 00:35 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
kodl:

https://www.discogs.com
Nejlepší a asi nejserióznější aktuální zdroj hudebních médií ... jsou tam taky ratingy, takže víš, kdo je kdo ... Seženeš tam i staré věci, které už jinde nejsou. A často i v původních vydáních, což je dost zásadní věc. Co je ale podstatné: jsou tam dost detailní informace o verzích daného titulu, rodokmenu desky, jak dotyčnou verzi poznáš (abys nekoupil FAKE) apod.

Jinak dost titulů za častou výrazně nižší cenu, než předražený Bontonland, mají ve Frýdku-Místku.
https://www.gramofony-desky.cz/produkty ... vinyl.html
Poslat to umějí i přes různé partnerské prodejny, kde se to dá za pár korun osobně vyzvednout (PPL PARCELSHOP atd.)

Hodně zdraví v novém roce ...

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 01 led 2018 19:38 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Potěšily mě recenze silvestrovských televizních programů.
My jsme včera celý večer čuměli do ohně a na Měsíc.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 04 led 2018 15:44 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Mě dnes potěšil kurýr, který mi přivezl dárek, na rozdíl od minula neporušený.

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6279 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222 ... 314  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group