Poslední návštěva: Právě je 24 dub 2024 01:16


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6279 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237 ... 314  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 02 črc 2018 10:51 

Registrován: 14 bře 2009 19:57
Příspěvky: 388
Bydliště: U Ostravy
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Dělal jsem profesi strojvedoucího 43 let a byl jsem velmi rád, když jsem odešel před pár lety na do důchodu. Je to pěkná, ale velmi náročná práce. Na dráze přece jenom existuje proti silnicím nějaký řád a pořádek.
Hlavní problém bych viděl v tom, že čím jsem byl starší, tím byla pracovní zátěž větší.
Dříve, když jsem začínal, tak pro nejstarší se obyčejně našel nějaký méně náročný výkon, ale nám se naopak v posledních letech před důchodem náročnost směn stále zvyšovala. Zvýšily se traťové rychlosti, přibylo přerušených směn se spaním někde a samozřejmě se tato přerušení do pracovní doby nepočítají. Směny se zkrátily a z takových směn se nedá poskládat solidní turnus, takže výsledkem je pak méně souvislého volna doma, na což nejvíce doplácí ti, co musí do práce dojíždět.
Mi u této profese docela vyhovovala zcela nepravidelná pracovní doba s nástupy ve kteroukoliv denní či noční dobu, nevadila mi ani práce o víkendech.
Tak si to rozhodni sám, jestli se do toho dáš a začneš zcela jiný životní cyklus. I když je to náročné, tak pokud se daří, je to radost.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 02 črc 2018 11:47 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Nejblbší je, když práce koliduje s rodinou. Ono ve skutečnosti vůbec nemusí vadit, že jsi doma málo, nepravidelně a nevypočítatelně. Nejhorší je, když ti kvůli tomu dělá naprosto zbytečný peklo ženská.
Některá (moje vlastní i mnohokrát odkoukaná zkušenost) by si tuze přála, abys nosil domů prachy a zároveň abys byl furt doma a trávil s ní veškerý čas. A protože to z principu nejde dohromady, dělá scény. To se pak chodí domů z práce opravdu rádo.
Podle mého tedy, aby tě náročná práce bavila a dělal jsi ji rád, neopominutelnou podmínkou je chápající a statečná (nebo žádná) partnerka.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 02 črc 2018 12:27 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2011 19:11
Příspěvky: 460
Bydliště: Kénig pfeld Bémerland
Kraj: ČR - Jihomoravský
Jsem na tom jako elyt.Takže ve všem souhlasím.Jen doplním,že ten kdo pracuje v noci a nepřetržitém,nepravidelném provozu nikdy nemá zaplaceno to nejdražší co zaměstnavateli odvede.Dle studie provedené v Anglii ,každý strojvedoucí odcházející do důchodu,tehdy v60-ti,je starší o 10-15let.Hodně jich je rozvedeno a starých mládenců bez dětí.Nemluvě o ztrátě,omezení sociálních kontaktů.Předčasný odchod do důchodu kvůli ztrátě způsobilosti je častý.Takže já v příštím životě určitě nee...Ty´´slušné ´´prachy za to nestojí´´!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 02 črc 2018 15:21 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Yarmil: Mému nejstaršímu fírovi je 72 let. Od letoška ukončil klasický pracovní poměr a nechal si jen vedlejšák. Takže tomu (od 15 u dráhy, od 21 na mašině) je fyzicky tak 85. Ale vypadá na svůj věk docela dobře. A perskama prochází.
Ono je to značně individuální.
Já bych třeba nevydržel v práci beze stresu a improvizace.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 02 črc 2018 19:24 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 úno 2012 17:26
Příspěvky: 371
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
laminat:
Smůla, náckovsky neumím, akorát pivo, řízek a brambory- to mi na cestách stačilo. Nakonec jsem stejně skončil na vnitru a motal se po těch nejrozbitějších okreskách na rozvozech paletových zásilek.
Když jsem se šel zeptat k ČD, a řekl, že mám praxi u posunu, málem se o mě poprali- jeden mě hned tlačil na vedoucího posunu, druhej na fíru.... Vypadá to, že asi mají taky nouzi o nějaký ty člověky :D ochotný makat.
Ten fíra mě dost láká. baba mi problémy určitě dělat nebude- tý jsem se preventivně zbavil před 25 lety.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 02 črc 2018 22:00 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Já bych Tě taky vzal na vnitro ale momentálně mám plno a dlouheej pořadník uprchlíků od ČD a ČDC.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 03 črc 2018 15:36 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Podařilo se mi vyměnit dotykové sklo. V neděli by to bylo ještě v sekci "co Vás dnes naštvalo" :-).


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 03 črc 2018 16:24 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1806
Kraj: ČR - Jihomoravský
tohle mě čeká na lenovu A1000, až dorazí dotykovka od číňana. Moc se na to netěším. Tohle je xcover3 nebo něco jinýho?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 03 črc 2018 18:48 
Řádný člen

Registrován: 08 črc 2009 14:08
Příspěvky: 625
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
kodl píše:
tohle mě čeká na lenovu A1000, až dorazí dotykovka od číňana. Moc se na to netěším. Tohle je xcover3 nebo něco jinýho?

xcover4 je to uvedené na tej fotke s novým digitizérom :-)

xcover3 som chvíľu mal po rozbití 4s, celkom ok, ale kvôli nekvalitnému foťáku som sa jej vzdal, v robote potrebujem niečo lepšie fotiace.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 03 črc 2018 19:01 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1806
Kraj: ČR - Jihomoravský
Xcover 3 jsem vlastnil kdysi, celkem 34 dní, z toho fungoval první 3 dny, než došlo na bazénovej test, po minutě cca 10cm hluboko s ním byl konec. Dalších 30dní trvala reklamace , prodejce mi chtěl dát novej kus, tak jsem řekl, že hned zkusíme vodotěsnost, tak mi raděj vrátili prachy. Do minulýho týdne jsem používal doopravdy odolnej Xcover B2710, a teď testuju číňana nomu s30mini - to mini znamená, že u některé košile se mi nevleze do kapsy... Ostatně taky jsem ho měnil kvůli foťáku. Mám ještě Xcover 2 (B7710) HW v pořádku, ale málo interní paměti, a android 4.4 taky už je dost za zenitem...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 03 črc 2018 21:09 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Jo Samsung Galaxy Xcover 4 G390F. Mám ho od září 2017. Tak jsem zvažoval zda má smysl výměna skla v servise od 1560Kč (co jsem našel nejlevněji) + doprava. Nebo koupit jiný mobil. Pokus o samoopravu zvítězil. Tady je výhoda u tohohle modelu, že sklo je podlepený jen u krajů.

Tyhle Xcovery by mohly mít lepší foťák teda za mě. Když to porovnám s neznačkovýma v podobné ceně. Jinak vyhovuje.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 03 črc 2018 23:12 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
No, já zatím úplně nepochopil k čemu ty dotykáče vlastně jsou dobrý. Sebelepší foťák je bez optickýho zoomu a pořádnýho skla stejně na hovno. Na muziku je to na hovno. Všecko ostatní na malinkým displeji a bez pořádný klávesnice taky na hovno. Příště si zase pořídím telefon tlačítkovej.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 04 črc 2018 06:54 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Já jsem byl z pracovních důvodů nucen pořídit si telefon s androidem, tak mám Androida s tlačítky - BlackBerry KeyOne. Bohužel šly do prdele červené a zelené tlačítko a touchpad. Tak se těším jen napůl.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 04 črc 2018 17:43 
Uživatelský avatar

Registrován: 21 bře 2013 18:29
Příspěvky: 443
Kraj: ČR - Olomoucký
Odešel mě telefon tak jsme si před týdnem koupil novej. Když už pořad lítám po stavbách tak jsem pořídil odolnej IGET Blackview gbv7000 pro. Podle recenzí naprostá bomba. Asi jsem padnul na zmetka protože ta svině si žije vlastním životem. Náhodně vytáčí čísla,
, modrýho zuba si zapíná kdy se mu umane, svítilnu vypínám taky tak 3x za den. Nastavený zvuky mu taky nic neříkají. Tovární nastavení nepomáhá. Budu muset asi reklamovat.

_________________
U mě hraje TESLA Technics Yamaha Totem100 Dual Magnum Micro Seiki Grundig
Canton,Bluesound,Topping,Tonsil Unitra


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 04 črc 2018 18:22 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Já myslel, že u Androidních telefonů je tohle normální.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 04 črc 2018 20:07 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Tak to sa sakra mýliš :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 04 črc 2018 20:35 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1806
Kraj: ČR - Jihomoravský
ten můj nomu s30"mini" je zatím hodnej, mám ho sice teprve týden, a ještě neproběhl test vodotěsnosti, ale podle vzhledu těsnění má šanci.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 04 črc 2018 20:46 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Z našich skúseností - manželkina Sony Xperia Miro šlapala bez zádrhelov než už nestačila pamäť.
Môj rvý dvojkartový ťamťung (S7562) po dvoch zreteľne rokoch spomaľoval.
Xiaomi Redmi 1S podobne a navyše kúril.
Manželkin "Chujavej" tak isto po dvoch rokoch zlenivel.
Obaja máme teraz Xiaomi Redmi Note4 Global - oba idú ako guľa s výbornou výdržou baterky, nehrejú atd.
Žiadny z tých mobilov nežil vlastným životom, nemenil nastavenia akurát pri mojom "používaní" sa raz za čas prihodil reset - u Note4 zatiaľ jediný krát.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 04 črc 2018 22:05 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 zář 2009 10:51
Příspěvky: 1845
Bydliště: CV
Kraj: ČR - Ústecký
Já sem se zbláznil do Meizu, tenkrát sem přesedlal ze starších Sony Ericssonů na nějakou čínskou kopii čínský značky:D To dotykáče teprv začínali ty s většíma obrazovkama a tohle už bylo 5". Kvalita fakt strašná ale musim říct že vydržel rok a půl a sloužil dobře, potom začlo blbnout nabíjení. A náhodou sem narazil na meizu a sem hodně spokojenej, už mám třetí.
Nevýhoda je akorát že nějaký modely jdou špatně sehnat. Na svůj Note 6 sem čekal půl roku a pak sem ho stejně koupil z UK. Baterka vydrží docela dost dlouho, klidně i dva dny a to sem v práci věčně na netu. Má i pěknou světelnost objektivu takže fotí dobře i za horšího světla.

Jinak za mě mobily jedině Sony a Meizu.

_________________
AMP: PROTON AA-1150
PREAMP: PROTON 1100
SEC: NAD T751
CD: NAD CD524
ARS 641 / ARS 844 tuned


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes potěšilo?
PříspěvekNapsal: 04 črc 2018 22:50 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
S oživnutím telefonu, který si pak sám dělal co ho napadlo, mám taky zkušenost. Dělal to neviditelný film všelijakého bordelu na displeji. Pot a asi i grafitový prach z obrobny litiny. Ve tři v noci mě probudilo "volaný účastník hovor nepřijímá" a pak už jsem jen viděl v rychlém sledu vyskakující okna všech možných aplikací a nastavení. Stačilo displej otřít ubrouskem.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6279 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237 ... 314  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group