Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 17:26


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 432 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 22  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kam se chystáte na koncert? Aneb vše kolem hudby.
PříspěvekNapsal: 10 zář 2017 20:44 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Tak proti Akustovi jsem úplnej kulturní barbar, letos akorát Nohavica v Boskovicích a v listopadu Hop-trop v Pardubicích .
Masters of rock už jaksi nedává moje játro a ledvina, toho jsem se účastnil naposled před 10-ti lety...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam se chystáte na koncert? Aneb vše kolem hudby.
PříspěvekNapsal: 10 zář 2017 21:23 
Uživatelský avatar

Registrován: 16 led 2015 22:31
Příspěvky: 184
Bydliště: Bystré
Kraj: ČR - Pardubický
Akusta: Závidím ti to tak z principu, že to je prostě IM, Judas...

Kodl: To já doufám, že tohle léto pojedu jak na MoR tak na BA


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam se chystáte na koncert? Aneb vše kolem hudby.
PříspěvekNapsal: 11 zář 2017 10:56 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Tak ono je to jednoduchý. Muziku (každou dobrou, snad kromě dechny) jsem měl vždycky rád. A protože jsem z generace, kterou poměrně dlouho v tomto směru omezovali komouši (nikam jsem nesměl a v rádiu byly strašný sračky), tak si to teď na stará kolena (blíží se 67) kompenzuju.

V mládí mojí jedinou záchranou (asi nejen mojí) bylo Radio Luxembourg, úžasná Houpačka Jirky Černého (jeho zásluhy jsou nezměřitelné a jeho výdrž obdivuhodná), Kotouče slávy, Mikrofórum a dalších pár pořadů. Tam se člověk naučil odlišit dobrou muziku od hnoje. Později ještě dálkový příjem vysílače Jauerling (Oesterreich 3).

Za doby největšího útlaku to byl výrazně folk (Jarek Nohavica, Hutka, Brontosauři a Spirituál, Hop Trop a spousta dalších). A samozřejmě Marta Kubišová.

No a jak píšu - v současné době jsem si řekl, že jsou to sice peníze, ale protože člověk nikdy neví, jak dlouho tu ještě bude a ty největší hvězdy pozvolna odcházejí (někteří ze scény, jiní občas bohužel i ze života ...), ale že pohoda je hlavní a tak se snažím stihnout to nejlepší, co je ...

A troufám si tvrdit, že když člověk vidí ty staré páky, jak z nich na pódiu bez ohledu na jejich věk sálá energie, že to musí každého nabít. Asi je nevidíme doma po těch koncertních šňůrách, ale na pódiu je to úžas.
A pro diváka ohromný relax. A o to jde. :lol:

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam se chystáte na koncert? Aneb vše kolem hudby.
PříspěvekNapsal: 11 zář 2017 11:06 
Zabanovaný
Uživatelský avatar

Registrován: 22 srp 2010 09:43
Příspěvky: 329
Kraj: ČR - Zlínský
tak to já jsem byl na tom lépe,letos šedesátka, za komančů nespočet koncertů v Budapešti- Kiss, Black Sabbath, AC/DC, rarita Queen, atd.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam se chystáte na koncert? Aneb vše kolem hudby.
PříspěvekNapsal: 11 zář 2017 18:48 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
standby píše:
tak to já jsem byl na tom lépe,letos šedesátka, za komančů nespočet koncertů v Budapešti- Kiss, Black Sabbath, AC/DC, rarita Queen, atd.

No - koncert Queen v Budapešti na Népstadionu v r. 1986 byl neuvěřutelnej. Špičkovou organizací počínaje a koncert sám byl super.

Na Queen mám krásné vzpomínky. V hotelu Duna Intercontinental, kde bydleli, se mi podařil krátký rozhovor s Brianem May. Chvíli poté při pokusu kontaktovat Freddieho na chodbě pár metrů před jejich hotelovým apartmá, jsem ukořistil jejich účtenku. Po chvíli čekání se otevřely dveře apartmá a Mercury vyšel na chodbu. Zkusil jsem ho oslovit, ale Freddie řekl jen: "No interview ..." a pak přispěchal bodyguard a bylo po ptákách :lol: Ale stejně na to nikdy nezapomenu. Stál jsem proti němu asi 2m ...

Žena na mě čekala před hotelem v autě ... když jsem dorazil, po vyslechnutí poznamenala: "Jako puberťák !"
Až na to, že tomu "puberťákovi bylo v tu dobu skoro 36 :lol:
Holky ledacos nechápou ... ale asi měla pravdu. Jenže ta síla okamžiku ...

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Naposledy upravil Akusta dne 19 bře 2018 00:23, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam se chystáte na koncert? Aneb vše kolem hudby.
PříspěvekNapsal: 13 zář 2017 21:00 
Řádný člen

Registrován: 06 led 2014 11:42
Příspěvky: 192
Kraj: ČR - Ústecký
Dnes jsem byl v kině na koncertu Davida Gilmoura v Pompejích, dvě hodiny pohody, pěkně natočené, dobře nahrané, parádně jsem si odpočinul, doporučuji....


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam se chystáte na koncert? Aneb vše kolem hudby.
PříspěvekNapsal: 14 zář 2017 07:39 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 říj 2008 20:31
Příspěvky: 334
Bydliště: Olomouc
Taky jsme byli na koncert v kině. Ale trochu mne zklamal zvuk. Když jsme pak jeli autem domů, hráli na Beatu od Eagles Hotel California (Live) i má drahá bez vyzvání konstatovala, že to hrálo líp než v kině.
Ale jinak dobrý. Jen nevím, jestli to je dobré někomu doporučovat, myslím, že to byl jediný den, kdy to jelo.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam se chystáte na koncert? Aneb vše kolem hudby.
PříspěvekNapsal: 14 zář 2017 08:43 
Řádný člen

Registrován: 06 led 2014 11:42
Příspěvky: 192
Kraj: ČR - Ústecký
Ten zvuk asi záleží na výbavě kina, u nás (v Teplicích) to hrálo slušně. Dnes ráno jsem v rádiu zaslechl, že se leckde bude promítání opakovat. Jinak koncert má 29. září vyjít na všech médiích...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam se chystáte na koncert? Aneb vše kolem hudby.
PříspěvekNapsal: 14 zář 2017 10:06 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 říj 2008 20:31
Příspěvky: 334
Bydliště: Olomouc
Tož, PREMIERE CINEMAS OLOMOUC je nejmodernějším multikinem na Moravě! Tak nevím, kde udělali soudruzi chybu :-)
Hudba u titulků zněla lépe než záznam koncertu, fakt mi to hlava nebere.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam se chystáte na koncert? Aneb vše kolem hudby.
PříspěvekNapsal: 14 zář 2017 10:19 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Hudba u titulků dvoukanálová, koncert multikanál?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam se chystáte na koncert? Aneb vše kolem hudby.
PříspěvekNapsal: 14 zář 2017 10:33 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 říj 2008 20:31
Příspěvky: 334
Bydliště: Olomouc
Právě, že skoro naopak, z boků šel jen potlesk, pískání a šum publika, jinak vše z beden za plátnem. Ale nemělo to basy, nemělo to výšky. Čekal jsem, že kopák bude cítit žaludkem a nic. Při tom to kino umí zahrát celkem dobře, to je ověřené.

Ale v poho, jen bylo zvláštní po konci skladby sedět a netleskat, to nás svrběly ruce :-)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam se chystáte na koncert? Aneb vše kolem hudby.
PříspěvekNapsal: 14 zář 2017 10:34 
Řádný člen

Registrován: 06 led 2014 11:42
Příspěvky: 192
Kraj: ČR - Ústecký
Asi tak... Dokoukal jsem titulky do konce, koncert byl "sejmut" v Atmosu. Uvidíme, až to vyjde na CD, jak to bude znít....


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam se chystáte na koncert? Aneb vše kolem hudby.
PříspěvekNapsal: 14 zář 2017 10:41 
Řádný člen

Registrován: 06 led 2014 11:42
Příspěvky: 192
Kraj: ČR - Ústecký
Vlku, byl jsi rychlejší, v našem kině byl koncert naopak lehce přebasován, výšky O.K. .
Nevím, jak může zvuk ovlivnit promítač, před představením pouštěl zvuk a pobíhal mezi sálem a kabinou.....


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam se chystáte na koncert? Aneb vše kolem hudby.
PříspěvekNapsal: 15 zář 2017 20:53 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
ČT ART Metallica v Nimes - TEĎ !!!

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam se chystáte na koncert? Aneb vše kolem hudby.
PříspěvekNapsal: 15 zář 2017 22:00 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Na BR to vyšlo už dávno a v lepší kvalitě. Doma jsem tenhle koncert obehrával někdy před sedmi lety.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam se chystáte na koncert? Aneb vše kolem hudby.
PříspěvekNapsal: 15 zář 2017 23:01 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
ransom píše:
Na BR to vyšlo už dávno a v lepší kvalitě. Doma jsem tenhle koncert obehrával někdy před sedmi lety.

Koukal jsi na to teď na HD ? Jinak (pokud nelhali na webu) - Z tohohle turné byla média, ale z jiných koncertů (jiná města). Ale ne z Nimes, resp. prý vyšlo DVD/BluRay jen ve Francii ...
Teď jsem koukal na Amazonu - to je pecka (se zbláznili) ....
Na Discogs je to levnější, ale i tak ...

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam se chystáte na koncert? Aneb vše kolem hudby.
PříspěvekNapsal: 15 zář 2017 23:25 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
To je docela šupa... Dnes jsem to nestihl, ale už se těším jak si to během víkendu pustím. ;)
Uvidím jak to bude hrát po telefoním káblu. :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam se chystáte na koncert? Aneb vše kolem hudby.
PříspěvekNapsal: 16 zář 2017 08:03 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Akusta píše:
Koukal jsi na to teď na HD ? Jinak (pokud nelhali na webu) - Z tohohle turné byla média, ale z jiných koncertů (jiná města). Ale ne z Nimes, resp. prý vyšlo DVD/BluRay jen ve Francii


Nekoukal. Ale na datový tok originálního BR na satelitu ČT (natož na DVB-T) nedosáhneš. Jistě, není to to nejdůležitější, ale je to tak. Nahrávka je co do zvuku i obrazu pořízená skutečně špičkovou technikou (tu má dnes každej blbec) a zároveň velmi pečlivě a s citem pro věc (to už není samozřejmost). Na pořádné obrazovce a bednách je to skvost a pořád i po těch osmi letech ho lze považovat za jeden z etalonů koncertního BR. Samotný stream bez menu a bonusů zabírá na BR 29GB. Jestli se chceš příležitostně podívat, mám na NASu uložený jeho obraz. Ale nikam na web to teda s ohledem na velikost sypat nebudu. Jedině na přinesený disk.
Je to samozřejmě koncert z roku 2009 z kolossea v Nimes, k vidění třeba zde.

Tobě se zdá $100 za takový parádní kousek moc? Na koncerty do Švajcu a do NDR jako jezdíš stopem, spíš na lavičce v parku a do sálu lezeš vzduchotechnikou?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam se chystáte na koncert? Aneb vše kolem hudby.
PříspěvekNapsal: 16 zář 2017 12:38 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
ransom píše:
Akusta píše:
Koukal jsi na to teď na HD ? Jinak (pokud nelhali na webu) - Z tohohle turné byla média, ale z jiných koncertů (jiná města). Ale ne z Nimes, resp. prý vyšlo DVD/BluRay jen ve Francii


Nekoukal. Ale na datový tok originálního BR na satelitu ČT (natož na DVB-T) nedosáhneš. Jistě, není to to nejdůležitější, ale je to tak. Nahrávka je co do zvuku i obrazu pořízená skutečně špičkovou technikou (tu má dnes každej blbec) a zároveň velmi pečlivě a s citem pro věc (to už není samozřejmost). Na pořádné obrazovce a bednách je to skvost a pořád i po těch osmi letech ho lze považovat za jeden z etalonů koncertního BR. Samotný stream bez menu a bonusů zabírá na BR 29GB. Jestli se chceš příležitostně podívat, mám na NASu uložený jeho obraz. Ale nikam na web to teda s ohledem na velikost sypat nebudu. Jedině na přinesený disk.
Je to samozřejmě koncert z roku 2009 z kolossea v Nimes, k vidění třeba zde.

Tobě se zdá $100 za takový parádní kousek moc? Na koncerty do Švajcu a do NDR jako jezdíš stopem, spíš na lavičce v parku a do sálu lezeš vzduchotechnikou?


Já v Nimes byl turisticky během dovolené ve FR 2013 - aréna nádherná, mám krásné fotky. Díky tvaru arény musel zvuk být excelentní. Ale BR médium to nenahradí - atmosféra ...

Kupuju si takováto média taky a hraje mi to excelentně přes moji audiotechniku. Ale Blu-Ray přes 600-700 už je moc.

Bitraty - to je jasná věc.

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam se chystáte na koncert? Aneb vše kolem hudby.
PříspěvekNapsal: 16 zář 2017 13:24 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Nenahradí, a ani by to nikdo neměl očekávat, protože jde v principu o něco jiného. V aréně zase vidíš zdálky jen pobíhající pumprlíky a když se jdeš vyčůrat nebo když usneš, o kus přijdeš.

Proč cituješ celý můj příspěvek, který je augerechnet hned o řádek výš?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 432 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 22  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group