Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 20:00


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2557 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 128  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 06 dub 2018 05:58 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Sagitarius: Máš možná pravdu za sebe, možná i za 90% řidičů ale ne za všechny - na to mám příliš mnoho zkušeností z práce s řidiči, z práce řidiče a příliš mnoho jsem už viděl. Prostě i mezi vámi, tak jako všude, jsou debilové.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 06 dub 2018 07:38 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
To je pravda. Mohl bych vyprávět dlouhé legendy o pošťácích, skladnících, řidičích... Málo platný, ale když u řetězu šmikneš jediný článek, řetěz je nefunkční celý. Jediný debil v jinak funkční dopravě taky na rozbití zboží úplně stačí.
Vzpomínám, jak jsem jednou cestou do práce zahlídl povědomé Iveco a na korbě známého řidiče, jak se snaží stavět a rovnat rozházené rozvaděčové skříně, které nám zrovna vezl. Když pak přijel, ukazuju mu potrhané obaly, na skříních dloubance a odřený lak a ptám se: "To vám někde popadalo, ne?" A on na to: "Ale kdepak, takhle mi to už dali."
Včera jsem posílal balík a paní se ptala, jestli tam má nalepit Křehké. Říkám, že tím leda upozorní nějakého troubu, aby s tím víc praštil a ona se tvářila dotčeně. Přitom jsem sám byl přesně toho svědkem a moje máma léta pracovala na poště...
Viděli jste někdy, jak zacházejí se zavazadly při nakládání do letadla? To je pokoukáníčko!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 06 dub 2018 11:46 

Registrován: 14 bře 2009 19:57
Příspěvky: 388
Bydliště: U Ostravy
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Kdysi jsem vozil poštovní rychlíky. Když jsem pak ve stanicích sledoval nakládku a vykládku balíků, tak jsem se vždy bavil, protože z vagónu a do něj letělo všechno stejným způsobem, jestli tam byla nálepka "Křehké" nebo ne. Často něco netrefilo cíl a ocitlo se pod vagónem v kolejích.
Od té doby vím, že nějaké připlácení na poště jako "Křehké" nemá smysl a jsou to vyhozené peníze navíc. Nikdo z pošťáků neprohlíží při manipulaci jaký balík má zrovna v ruce.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 06 dub 2018 12:24 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
objednal jsem si mikropájku KSGER origo čína, ale to doručení: na track and trace bylo 4.4 napsaný - nedoručeno, nezastižen. Ve schránce nic, ani odtržek z reklamy s nápisem "máš balík na poště" , prostě nic.
5.4. ráno jsem si s vytištěnou stránkou z netu šel pro balík, vyzvedl, pohrál si s novou hračkou, a v poledne nahlídnu do schránky, a tam je oznámení o uložení zásilky, vystaveno 4.4. ve 12:30.
Asi časoprostorová smyčka, nebo jak jinak by se tohle mohlo stát? :shock:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 06 dub 2018 13:44 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Časová smyčka... Na houbičky je moc brzo. Ledaže bys nesežral celou podzimní úrodu.
U nás v Náchodě pošťáci občas rovnou vozí předtištěné a předvyplněné lístky "nezastižen". Jednou jsem pošťáka sledoval z balkónu, jak nese lístky do schránek. Tak jsem po něm honem vylítnul ze vrat, že to jsem přeci já, že jsem doma a ať mi tedy ten balík dá. Neměl ho u sebe. Ale zase ve Skalici jezdí s poštovní dodávkou takový vysmátý kluk a kolikrát se stalo, že na mě někde ve městě bliknul a dal mi zásilku rovnou na místě. Nebo když nebyl nikdo na firmě, brnknul mi, že mi to nechá u Hartmana u skladníků. Holt menší město.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 06 dub 2018 14:07 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Ransom: To samé s předtištěěnými lístky o nezastižení i v Prase. Reakce na stížnost: Oni nestíhají, je málo pošťáků bla bla bla. Moje manželka pracuje většinou z domu, takže jsem schopen je opakovaně prohnat s opakovaným doručením, pak se příslušný pošťák vzpamatuje, začne nosit, za chvilku odejde / je odejit a kolotoč začíná znova.
Když se mě minule při posílání balíku ptala bába, zda to chci "do ruky" a já jí rovnou vyhodil na oči, že v důsledku si pro to adresát stejně půjde na poštu, akorát za víc peněz, tak se skoro urazila.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 06 dub 2018 16:58 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
sagitarius píše:
Akusta píše:
Citát z "Krásné stroje": "Kdyby ti přepravci a jejich hloupí a lajdáčtí řidiči...."

My rozvozoví řidiči jsme pak taky nasraní, když ty poškozený zásilky nakládáme, protože koncový příjemce pak vidí jako blbce nás. A my jsme ti poslední, kdo by za to vůbec mohl.

Ahoj, je mi jasné, že každý není takový ... ale uvedu Ti příklad: před nějakou dobou ke mně přijelo DPD. Velký Tranzit. Mladý řidič nemohl moji zásilku na korbě najít, tak jsem se mu nabídl, že vylezu nahoru a pomůžu mu hledat. Souhlasil.
Najednou valím oči na jednu (na štěstí ne moji !!!) evidentně malou, relativně měkkou krabici, do které (byla pod tíhou té velké promáčklá skoro až na korbu) byla nahoře spadlá obří bedna (asi tiskárna či co). A celé to bylo takové přeházené ...

Nedalo mi to a říkám: "Proboha, co to je? Přece nemůžeš mít takhle věci narovnané - musíš mít velké a těžké dole a ty menší a subtilnější nahoře nebo tak, aby na ně nic spadnout nemohlo !!!"

Koukl na mě, pak se rozesmál a říká: "Jo - už vím ! To bylo, jak jsem říznul zatáčku na nájezdu z Modletic na D1. Já slyšel, že tam vzadu něco padá !!!" :roll:

Už mě chápeš ??? Tvrdím, že nejvíc průserů udělají lokální kurýři. Podle informací z centrál mají málo peněz, pořád se tudíž mění atd. Berou brigádníky, kterým je všechno fuk atd. atd.
Proto si u důležitých věcí nechávám zásilku na depu a jedu tam ...

BTW: tohle vypadalo, že s tím někdo hodil a upadlo to svisle na hranu ... ale to je teď už jedno.

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 06 dub 2018 22:49 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 úno 2012 17:26
Příspěvky: 371
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
Ale ano, samozřejmě, všude se najdou jak slušní, tak hovada. Ale v podstatě tou hlavní příčinou je SYSTÉM. Kdyby byl systém nastaven rozumně, nestřídali by se lidi, zůstali by ti, co to dělají s citem, a vše by bylo v pořádku, lidi by nechcali za jízdy do petflašky (a to není kec, ale realita), nejezdili hladoví.........
Já mám jistou výhodu, protože rozvážím nákladním autem zásilky pro firmy, takže většinou se jedná o paletovky cca 30-1200kg, kterých mám průměrně 15-17 na den, prům. na 240km okruhu.
Ti dodávkáři (PPL, GLS, DPD a pod.), co vozí malý balíčky, mívají běžně cca 70- (kolem vánoc) 300 zásilek/den (a to je kurva honitba a otročina), což málo-který řidič zvládá. Proto se tam tak střídají (o peníze až tak nejde, jde o tu otročinu), a musí stíhat, tak se neserou jak s nakládkou, tak se zacházením s balíkama.
Samozřejmě to neomlouvám, ale člověk, kterej je honěnej, jak Onanův vocas, a visí nad ním hrozba nepřiznání "prémií", či srážek ze mzdy, pokut a pod., pak prostě jen "lítá", a vše ostatní je podružný.
Je to stejný, jako vše v tom "vysněným" kapitalizmu- kvantita vítězí nad kvalitou. To je prostě začarovanej kruh, ze kterýho není úniku.
Ale ani na těch "velkých" zásilkách, co vozím, to není med, protože já na nákladním (na rozdíl od dodávkářů) musím dodržovat z.č. 561 (AETR), což ale dispečery netankuje, a honí nás stejně. Takže před hodinou jsem v PC sepisoval výpověď z pracovního poměru, protože mám volbu- buď budu se zásilkama zacházet jak hovado a jak hovado jezdit, a vše porušovat, abych stíhal, což znamená 20 litrů flastra a 5 bodů do ŘP při zastavení policajtama, nebo prostě odejdu. Já právě teď volím tu druhou možnost.
---------
Takže kdybych měl problém shrnout:
Zásilka se musí doručit do druhého dne, ALE není dostatek aut, není dostatek řidičů, a dispečeři jsou idioti neznalí ani silničního zákona, ani zákona 561 (AETR), a jejich jediným cílem je vše doručit v termínu, s co nejmenším počtem aut a řidičů.
A vvvvvo ttttom tttto je.
A teď mě omluvte, jdu chlastat- oslavovat, že jsem se konečně odhodlal na tuhle "práci" vysrat.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 06 dub 2018 23:09 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Gratuluju Ti k rozhodnutí. Udělal jsem něco podobnýho po 6 letech asi před měsícem.
Platově jsem si pohoršil asi o 2/3 a je mi to úplně fuk.
Připadá mi, že u nás je pro určitou nenažranost přepálený téměř vše. Nedávno jsem četl, že se naše ekonomika přehřívá. Já to už pozoroval víc jak 5 let. A stačilo...
A děláme si to všechno samy. Třeba v DE jsem ve stejný firmě nic podobnýho nikdy nepozoroval.., Tam prostě kein Stress...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 07 dub 2018 09:03 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Děkuju, kluci, za pohled z "druhé strany". Poučné ...
Cosi takového jsem tušil, ale až takhle ... no nazdar.

Ano, systém na nic.
Byly doby, kdy jsem mohl zavolat na depo a vše jsem v klidu v předstihu domluvil. Kde nenapsali na mne kontaktní telefon, doplnil, případně opravil dodavatelem špatně napsanou adresu, domluvil ponechání na depu atd.
Vše fungovalo ... žádnej stres.
Dneska? Jedno číslo, operátorka ví buď prd nebo vše slíbí a ono to pak stejně je jinak ... přímý kontakt na depo není ...
Systém úplně na hovno !
Včera Intime operátorka slíbila nechat zásilku na depu. Huráááá. Hodinu na to to naložili a prý "doručovali".
Ve schránce nic, sousedi taky nikoho neviděli ...
Přece když zvoní (je u domu) a nedozvoní se, dá cedulku do schránky, ne? Měl by alibi, že tu byl ...

Další hovor na operátorku. Prý tam žádný záznam o požadavku ponechání na depu není ... Nakopat prdel!
V Británii prý nesmějí uvádět telefon příjemce do dokumentů ... že by GDPR?
Co to pak udělá v praxi, je jasné ... kde není komunikace, nic nemůže fungovat.

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 13 dub 2018 22:43 
Uživatelský avatar

Registrován: 21 bře 2013 18:29
Příspěvky: 443
Kraj: ČR - Olomoucký
Po dlouhé době jsem si pustil něco do totemů 100 a v jedné bedně něco divně rezonuje.
Dělá to jenom při hlubokývh tónech. Rozeberu to a snad na to příjdu. Doufám že to nebude v reproduktoru :evil:

_________________
U mě hraje TESLA Technics Yamaha Totem100 Dual Magnum Micro Seiki Grundig
Canton,Bluesound,Topping,Tonsil Unitra


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 14 dub 2018 11:12 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Akusta píše:
Co mě naštvalo? Naštvalo je slabé slovo - NASRALO NA NEJVYŠŠÍ MOŽNOU MÍRU!

Raritní desku z roku 1976 (původní vydání) dokurvili přepravci tak, že je 66 EUR v prdeli (ty mi snad vrátí v rámci reklamace), ale deska je do popelnice a je otázka, zda jinou v té kvalitě a originál z té doby seženu ...

Detaily zde.

Tak hurá!
ve spolupráci s úžasným Holanďanem už byla reklamace dořešena, DHL to zaplatila a já už mám prachy zpět na účtu. A na cestě z Německa je stejná deska za výrazně méně peněz ... tak uvidíme, co přijde :)

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 14 dub 2018 18:25 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Na druhý pokus to snad vyjde... ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 16 dub 2018 11:29 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Coffin - může rezonovat i nějaký kabel, který se dotýká ozvučnice atd. Dalo by se vyzkoušet po vyndání basáku jestli to dělá stále.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 27 dub 2018 21:34 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Četl jsem dnes článek o tom, že archiváři začínají pracovat na digitalizaci celého magnetofonového záznamu procesu se Slánským.
A velmi jsem se ulekl, že soudružské live unplugged mordování arcisoudruha pozbyde digitalizací veškeré analogové kouzlo.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 27 dub 2018 21:59 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Dnes v poledne zemřel zakladatel a generální ředitel naší mateřské firmy. Bude mi chybět. S ním mě práce bavila.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 28 dub 2018 14:12 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
To mě mrzí.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 28 dub 2018 22:04 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
To je smutný...
Ve čtvrtek mi umřel kamarád. Inoperabilní nádor mozku. Byli jsme stejně staří 43 let. S mým nejlepším kámošem se s ním jdeme rozloučit. Ten se mi navíc právě zmínil, že má v rodině závažné onemocnění. Mám bohužel jisté tušení z opakovaného problému...
Je to snad trochu fráze... Je ale prostě nutný žít každý den, tak jako by to měl být ten poslední. Nebo se o to alespoň snažit...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 11 kvě 2018 13:01 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
+421908910872
Tomek Jiří

Nejaký zakomplexovaný úbožiačik - reaguje pomocou SMS na inzertáty, akože čosi ponúkne a po slušnom odmietnutí začne cez SMS špinavo nadávať!
Volanie nezodvihne...človek by sa s ním rád stretol a "vysvetlil mu to" osobne.
NEREAGOVAŤ!


Nahoru
Online Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 11 kvě 2018 18:59 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 úno 2012 17:26
Příspěvky: 371
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
Takovým lidem oplácím- zadám číslo do databáze otravných čísel, a panáček se pak nedovolá nejen mě, ale nikomu, kdo používá aplikaci na blokování otravných čísel, takže ani většině svých kamarádů :-) protože tyhle aplikace dnes používá skoro každej.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2557 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 128  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Elkon5 a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group