Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 05:02


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2557 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93 ... 128  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 17 črc 2018 20:09 
Uživatelský avatar

Registrován: 21 bře 2013 18:29
Příspěvky: 443
Kraj: ČR - Olomoucký
Tak jsem tu zase :D
Problém v tiskárně. Tiskárnu pravidelně měním tak 1-2x do dvou let.
Tiskárna se nikdy nedožije konce záruky. ( minulá tiskárna letěla z balkónu )
Dnes jsem zadal tisk a vždy hláška že se zaseknul papír.
Vždycky jsem tiskárnu otevřel a zmuchlanej papír vytáhnul a znovu zadal tisk.
Po asi 8mém pokuse tiskárna zahlásila že je v lejzrové tiskárně špatně nasazená tisková hlava tak jsem tiskárnu znovu otevřel a toner znovu pořádně nasadil.
Další ( 9tý ) pokus o tisk se stal tiskárně osudný. Odebrala se do křemíkoveho nebe.
Chytnul jsem jako vždy nerva a jebnul jse s ní o zem.
Dostavila se okamžitá úleva :D Po chvilce ale nadšení z vítězství nad tou sviní opadlo a přepadlo mě pomyšlení že mě to zase bude stát pár tisíc.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
U mě hraje TESLA Technics Yamaha Totem100 Dual Magnum Micro Seiki Grundig
Canton,Bluesound,Topping,Tonsil Unitra


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 17 črc 2018 20:37 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
a tohle všechno, pravděpodobně kvůli kousku odtrženýho papírku zaseklýho někde v tiskárně...
stačilo ne slepě následovat ty hlášky na displeji ale přistoupit k tomu trochu technicky. Ale zachoval jsi se jako správnej spotřebitel, spotřeboval jsi tiskárnu a vytvořil odpad, kterej odevzdáš k recyklaci.
V tomhle jsem asi divnej, moje tiskárna z druhé ruky Samsung ML8255 (tuším 1200Kč) má vytištěno k dnešnímu dni 52 218 stránek, a takovejhle papírek jsem z ní za ty leta co ji mám lovil cca třikrát. Ale jak kdo chce. Stránka mi vychází na 0.1Kč, z toho 0.02Kč na amortizaci tiskárny, bez započtení ceny papíru, což je dalších nezanedbatelných 0.14Kč. Jak asi vychází cena vytištěné stránky tobě?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 17 črc 2018 21:02 
Uživatelský avatar

Registrován: 21 bře 2013 18:29
Příspěvky: 443
Kraj: ČR - Olomoucký
Tak recyklace fakt ne. Kamoš je popelář a vykládal mě jak to chodí.
Cenu tisku nějak neřeším. Rozhodně to není v řádu haléřů za stránku.
Tisknu docela málo tak to neřeším.

_________________
U mě hraje TESLA Technics Yamaha Totem100 Dual Magnum Micro Seiki Grundig
Canton,Bluesound,Topping,Tonsil Unitra


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 18 črc 2018 12:53 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Koupil jsem v r. 2012 KONICA MINOLTA PAGEPRO 1350W. Po spousta jiných tiskáren (samsung, epson, canon) mě tato vydržela nejdéle. Minulý rok jsem potřeboval koupit fotoválec, ale nakonec jsem za pár stokorun koupil starší stejnou tiskárnu s malým výtiskem, takže jsem prohodil válec a tisknu každodenně dále. Výhoda levný toner.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 18 črc 2018 14:04 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Takhle jsem řadu let likvidoval mobily. Dva až tři do roka. Problém nebyl ani tak v těch telefonech, jako v telefonátech od první manželky. Po druhé svatbě mi telefony najednou vydržely dvakrát čtyři roky a poslal jsem je jako zánovní dál.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 18 črc 2018 22:54 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
A nebo si pořídit mobil, co vydrží i přejetí autem, a nějaký hození o stěnu ho nerozhodí, jenom nějaký škrábance. Kdysi se mi na jakýmsi historickým zahnutým philipsu podařilo zaparkovat auto, a po sjetí kola dolů vypadal, jako by jej okousával a drápal lev nebo tak něco, ale fungoval pořád...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 21 črc 2018 15:45 
Uživatelský avatar

Registrován: 16 led 2015 22:31
Příspěvky: 184
Bydliště: Bystré
Kraj: ČR - Pardubický
Poslouchám si a najednou... :(


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 17 srp 2018 13:27 
Řádný člen

Registrován: 08 črc 2009 14:08
Příspěvky: 625
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
Včera večer sa mi zaktualizoval služobný ntb s win10, nejaká aktualizácia s koncovým trojčíslím 909.
Po aktualizácií prestala fungovať klávesnica ntb, usb myška-ok, touchpad-ok, externá usb klávesnica-nefunguje. Skúšal som obnoviť systém, bezúspešne.
Nakoniec som spustil "pokročilejšie rozhranie na opravu systému" (stlačiť SHIFT a dať reštart ntb, podotýkam že z "virtuálnej" klávesnice) a až z tejto konzoly sa mi podarilo obnoviť systém na dátum kedy to predtým fungovalo...
Problém mám v tom, že neviem zakázať tú kritickú aktualizáciu, takže môžem očakávať rovnaký scenár v najbližších dňoch. Vie niekto poradiť čo s tým?

Upresnenie, windows update som dočasne zakázal v msconfig, ale nechcem to mať natrvalo, preto tá otázka vyššie.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 17 srp 2018 14:11 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
řešení je jednoduché: LINUX
pokud nepoužíváš nějaký speciální SW svázaný s woknama, tak není důvod se takhle trápit. Zkus si třeba jenom live distribuci z USB flash, nemusíš nic instalovat a základní funkčnost NB je zachována (internet, internet, internet :lol: )třeba tady https://www.linux-mint-czech.cz/ke-stazeni/
a tady je návod, jak ten obraz disku dát na USB flash a by z něj šel spustit: https://linuxmint-installation-guide.readthedocs.io/cs/latest/burn.html


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 17 srp 2018 16:11 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
SLUŽOBNÝ notebook...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 17 srp 2018 16:21 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Tak SLUŽOBNÝ notebook má dať do poriadku SLUŽOBNÝ ajťák.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 17 srp 2018 16:49 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
kodl - samozrejme nič proti Mintu - mám ho ako rezervu na jednom z harddiskov, aj ako LiveUSB a aby toho nebolo málo - buntoidné linuxy možno priamo inštalovať na USB, flešku z mobilu a nie len to. Dávnejšie som u mňa na Intel mašine inštaloval na 2,5 HDD Mint pomocou USB redukcie aby som zistil, či je ten disk OK bo mu nejak Win nechutil (presnejšie bol zničený začiatok disku, zhruba 5%, tam som spravil "slepú" partíciu - HIDDEN), kolega to strčil do AMD laptopu a dodnes mu to maká :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 17 srp 2018 21:08 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 zář 2009 10:51
Příspěvky: 1845
Bydliště: CV
Kraj: ČR - Ústecký
Krásná deska do stejně krásného auta. Bohužel špatně řešené chlazení a tak vznikají studené spoje na čipech (BGA). Příčina je v 90% stále restartující se palubní počítač. Oprava v servisech co se tim zabývají 6-12tis. Nevim teda co tam ještě kouzlí krom reflowu.
Zajímavost je i čip od Xilinx Spartan. Celkem drahý záležitosti. Auto má modul (MOST) který komunikuje mezi vším a je propojen optikou.
Někdo odtud kdo by to dokázal hodit do kupy?


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
AMP: PROTON AA-1150
PREAMP: PROTON 1100
SEC: NAD T751
CD: NAD CD524
ARS 641 / ARS 844 tuned


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 18 srp 2018 09:21 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Zrovna včera sem si říkal, že bych si udělal nějakou větší radost a pořídil si podobný auto. Asi raděj ne.
Pokud je to jenom o pájení, tak jakákoliv firma, co doopravdy opravuje elektroniku by to měla dokázat (odpájení, vyčištění, překuličkování BGA, připájení) ale kdo ví. Pokud je to pájený bezolovem, tak je to jasný kurvítko... Předpokládám, že tohle je "mozek" bez kterýho se z auta stal kus mrtvé hmoty.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 18 srp 2018 11:03 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 zář 2009 10:51
Příspěvky: 1845
Bydliště: CV
Kraj: ČR - Ústecký
Problém byl jen u těchto předfaceliftů. Je to palubní počítač/rádio (co má obrazovku uprostřed). Auto je v poho, veškeré chyby a podobně se zobrazují na budíkách. Jinak zvuk a podobné nastavení auta je mrtvé


E:

Tak jednotka odevzdána na reball, kupodivu sem našel borce se slušnou výbavou co to dělá kousek odemne. Pokud to bude fungovat, tak ušetřim minimálně 5 tisíc. A na čipy hodím chladiče a do jednotky ventilátor z notebooku

_________________
AMP: PROTON AA-1150
PREAMP: PROTON 1100
SEC: NAD T751
CD: NAD CD524
ARS 641 / ARS 844 tuned


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 18 srp 2018 20:55 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Kodl: Co takhle Subaru BRZ nebo jeho bratříček od Toyoty?

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 19 srp 2018 18:20 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Taky sem to sledoval, ale to bych musel mít ty auta dvě, a navíc se prodávají oproti nějaké E61 za dvojnásobek. Otázka je, nakolik se dá vypnout stabilizace na těchhle novějších BMW, jestli se s tím ještě vůbec dá jezdit bokem po mokré silnici. Nejnovější, co jsem měl v ruce na víc než pár minut, byla 328 E46, a to mě dost bavilo. Do okamžiku, než sem s tím jel k pumpě...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 20 srp 2018 15:38 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 zář 2009 10:51
Příspěvky: 1845
Bydliště: CV
Kraj: ČR - Ústecký
Trakce se dá vypnout a docela jednoduše. Na palubce je na to přímo tlačítko (a funguje, odzkoušeno:D)
Jestli chceš tuto 5 řadu, doporučuju jít už do LCI (facelift od 2007+ ale pozor ještě na ten palubák, oni tam někdy dávali ten starej CCC i do faceliftů)
Jediná věc na E61 je pak už vzduchovej zadek, občas zlobí.

_________________
AMP: PROTON AA-1150
PREAMP: PROTON 1100
SEC: NAD T751
CD: NAD CD524
ARS 641 / ARS 844 tuned


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 20 srp 2018 21:31 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Já mám podvozek na vzduchu komplet, taky to rádo zlobí, ale co už...kdo chce opici, musí mít na banány. Ty měchy stejně vyměním jen jednou...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 20 srp 2018 23:47 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
sem se uťal, spíš bych šel do E91 - trojkovej kombík. Zas tolik vzduchu vozit nepotřebuju, a občas jezdím po dost úzkejch cestách :lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2557 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93 ... 128  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group