Poslední návštěva: Právě je 25 dub 2024 16:34


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2557 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 128  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 17 črc 2017 19:52 

Registrován: 16 zář 2014 21:12
Příspěvky: 1169
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
No já vám nevím. Stříkáme s tím normálně zámkovou dlažbu, když z ní vyroste tráva nebo mech a do pár měsíců je to tam znova :)

_________________
Creative SBX HD, Akai AM-32, ARS 9204-Godz rebuild, TM380, TM3120


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 17 črc 2017 22:24 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
...zdochol mi "cityservo" na 1.9 JTD, jebká našej práčke (funguje iba cez predlžovák z iného okruhu so zhodným chráničom a to aj po ich vzájomnej výmene), po návrate z dovolenky (na Slovensku no chvalabohu bez mobilného signálu) ma potešili susedia, že 5 dní nefungujú zvončeky a otváranie vchodových dverí...
Skrátka - super návrat do bežnej životnej reality...

_
Hlavne že sme zdraví...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 17 črc 2017 22:33 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
TheKytu píše:
No já vám nevím. Stříkáme s tím normálně zámkovou dlažbu, když z ní vyroste tráva nebo mech a do pár měsíců je to tam znova :)

Je to jen na listy ...

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 18 črc 2017 07:20 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11104
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
tatko Tom píše:
jebká našej práčke (funguje iba cez predlžovák z iného okruhu so zhodným chráničom a to aj po ich vzájomnej výmene)

Nebude závada spíš v zásuvce či kabelu k ní...?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 18 črc 2017 09:13 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1807
Kraj: ČR - Jihomoravský
To nemusí být vůbec vada pračky, ale spojený N s PE někde za chráničem - závada, která se fakt blbě hledá.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 18 črc 2017 14:26 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Ešte vymením zásuvku. V tej kúpelke máme hodne vlhko a v minulosti v byte pod nami štyria fajčili ako Volkswageny... Okolo jedného vypínača bolo načierno odymené. Aj keď plast - môže mať zásuvka zvod.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 18 črc 2017 20:59 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
tatko Tom píše:
Ešte vymením zásuvku. V tej kúpelke máme hodne vlhko a v minulosti v byte pod nami štyria fajčili ako Volkswageny... Okolo jedného vypínača bolo načierno odymené. Aj keď plast - môže mať zásuvka zvod.

Tím jsi měl asi začít ... Proč podezřívat pračku, když na jiném okruhu šlape? Ale pokud bude zásuvka OK, co poslechnout Kodlovu moudrou radu, vypnout proud a začít měřit ... trochu analytiky do toho. To náhodné vyměňování ... nevím, nevím.

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 21 črc 2017 00:17 

Registrován: 29 kvě 2013 12:10
Příspěvky: 505
Kraj: ČR - Vysočina
Tohle je lepší... to bylo minĕno jako reakce na přispĕvek v "co poslouchate"...

_________________
Rád se dívám na proces extrahování zvuku: rotující talíř, cívky, kazetu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 22 črc 2017 21:31 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5319
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Naštvalo mě to, že po týdenním ostrém provozu Yamahy AX-1090, který zvládla beze ztráty kytičky, jsem ji dneska zastavěl do "audiocentra", protáhl kabely zadem, připojil konečně všechny zdroje zvuku, načež se zesilovač posral - ihned po zapnutí vypne ochrana a to i když všechno odpojím. Drobnou náplasti je, že jsem se podíval dovnitř a zesilovač je ve zcela originálním stavu - nezbastlený. Tak snad ji po opravě bude čekat ještě dlouhý život.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 22 črc 2017 21:52 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Keď sa darí - tak sa darí...
K téme "pračka" - už je doma nová, inej značky, perie, nič nevyhadzuje. Odskúšaná na maximum - "plný kotel". Cena (výdavok) moc nepotešila.
Ostáva mi v hlave technická záhada prečo stará cvičila chráničom v jednej kúpeľke a v druhej nie aj po ich vzájomnej zámene, no pretože nepotrebujem vedieť všetko na svete - prdím na to - perie.
Počúvam potichúčky pesničky a vegetím :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 22 črc 2017 23:09 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
tatko Tom píše:
Keď sa darí - tak sa darí...
K téme "pračka" - už je doma nová, inej značky, perie, nič nevyhadzuje. Odskúšaná na maximum - "plný kotel". Cena (výdavok) moc nepotešila.
Ostáva mi v hlave technická záhada prečo stará cvičila chráničom v jednej kúpeľke a v druhej nie aj po ich vzájomnej zámene, no pretože nepotrebujem vedieť všetko na svete - prdím na to - perie.
Počúvam potichúčky pesničky a vegetím :)

A co logický výklad Tvých dosavadních informací (jsou-li přesné?): stará pračka měla částečný svod izolace a další svody máš v instalaci domu (jednoho z těch 2 okruhů) ... však jsi psal něco o zuhelnatělých zásuvkách atd.
V koupelně asi zrovna bezpečno není ... Pokud jsi nám něco nezapomněl napsat :lol:

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 22 črc 2017 23:22 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Tvoj "svet" Ti naozaj nezávidím :D
Otázka prvá - kto si aby si mi kázal morálku (alebo technický pohľad na veci)?
Otázka druhá - naozaj sa nemáš čím iným (od)baviť?
Otázka tretia - nemáš tak troška problém s paternalizmom ???


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 22 črc 2017 23:59 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
tatko Tom píše:
Tvoj "svet" Ti naozaj nezávidím :D
Otázka prvá - kto si aby si mi kázal morálku (alebo technický pohľad na veci)?
Otázka druhá - naozaj sa nemáš čím iným (od)baviť?
Otázka tretia - nemáš tak troška problém s paternalizmom ???

Co to kecáš? Kdo Ti káže morálku a jaký paternalismus? S IT to nemá nic.
Já jen napsal svůj názor, čím by to mohlo být. A vycházím jen z Tvých zde prezentovaných informací. Zákon fóra: napíšu příspěvek, někdo na něj reaguje ...
A pokud nechceš reakce, tak příště si nech "Ostávať technické záhady v hlave" a nepiš je sem :lol:
BTW: už Ti tu radili, abys prověřil instalaci ... A já psal slušně ... tak brzdi :lol:

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 23 črc 2017 05:14 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
...Počúvam potichúčky pesničky a vegetím :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 23 črc 2017 09:59 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
To je teda pech Lamináte. Já to měl vlastně dost podobný. Asi po dvou týdnech mě začal u
AX 1050 zlobit pravý kanál a bylo to horší a horší. Doktor ransom ho ale dokázal vyléčit a už skoro rok maká bez nejmenších problémů.
Mě dnes naštvalo, že ČEZ nám v noci několikrát přerušil dodávku a oddělali nám plynový kotel. Display ani neblikne...
A největší blb jsem já. Měl jsem v té zásuvce roky přepěťovou ochranu a jak jsem pořídil nějakou tu "novou" elektroniku, tak jsem tu zásuvku dal tam a na tohle jsem se vyflákl.
Za blbost se platí, ach jo .....


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 23 črc 2017 11:13 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5319
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
A fakt to byly ČEZ? Nebyly to nějaké spadlé stromy nebo tak? A myslíš, že by v případě výpadku přepěťovka pomohla?

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 23 črc 2017 11:29 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1807
Kraj: ČR - Jihomoravský
většinou při "neplánovaném" výpadku nedchází všechny fáze stejně, takže k přepětí klidně může dojít, vlivem nesymetrie fází, takže v zásuvce může být 400V místo 230V. To by pravděpodobně přepěťovka zmákla. V kotli je na desce obvykle varistor a skleněná pojistka, pokud je varistor OK, ta stačí vyměnit pojistku...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 23 črc 2017 11:39 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
kodl píše:
většinou při "neplánovaném" výpadku nedchází všechny fáze stejně, takže k přepětí klidně může dojít, vlivem nesymetrie fází, takže v zásuvce může být 400V místo 230V. To by pravděpodobně přepěťovka zmákla. V kotli je na desce obvykle varistor a skleněná pojistka, pokud je varistor OK, ta stačí vyměnit pojistku...

Tohle se stalo kamarádovi v baráku před měsícem.
Výsledek: odešly na chodbě zesilovače kabelovky UPC, řízení výtahu, zvonky a jemu v bytě 3 roky starý notebook.
Nicméně horší může být bouřka. Jedna známá bydlí v Mirošovicích, mají po celé vsi nadzemní vedení. Tam, když třískne nad barákem do vedení, to je "úroda". Během 3 měsíců jsem jí dělal 2 nové počítače. Proti tomu je těžká ochrana. Správně by přepětovka měla být třístupňová.

1) největší špičku by měla odfiltrovat vstupní ochrana objektu (nikdy jsem jí od ČEZu neviděl namontovanou)
2) další ochrana v rozvaděči
3) poslední u spotřebiče (v rámci UPS nebo samostatně)

Jiná konfigurace to nepochytá.

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 23 črc 2017 13:11 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Nevím jestli by přepěťovka jistě pomohla. No alespoň bych si řekl, že jsem pro to něco udělal.
ČEZ to byl.
Blesky a spadlé stromy beru. S tím nic nejde.Oni to ale prý během cca 30 minut více jak 10 x nahazovali a vždy to po několika vteřinách spadlo. To asi spotřebičům nepřidá...

Kodl: díky moc za radu.Myslel jsem si že by tam mohla být pojistka.
No nikde jsem jí nenašel. Ale asi na to ještě mrknu, protože jinak jsme min. do úterý bez teplé vody.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 23 črc 2017 15:05 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Tak na druhý pokus jsem pojistku našel. V Oáze měli sice jen slabší, ale drží.
Kodl: díky moc. :) Mám vyřídit poděkování ode všech doma. Teplá voda potěší ;)
Opraváři už volat nebudu, když tohle neví... To mi ještě tvrdil, že téměř jistě je špatná deska.
Dnes v Oáze v Poděbradech prý už několik lidí shánělo pojistku do plynového kotle...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2557 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 128  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group