Poslední návštěva: Právě je 25 dub 2024 17:30


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2557 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 128  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 19 pro 2017 22:15 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Měl jsem auto... Nějaká paní si usmyslela, že moje postarší,ale skvěle sloužící Micinka, již nemá na pozemních komunikacích dělat, tak mě z jedné sundala. Myslím, že je to na totálku.
To jsem potřeboval, před Vánocema řešit...

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 19 pro 2017 22:32 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
V něděli se nám ulomila pancéřová hadice od baterie v kuchyni. Než jsem stačil zavřít vodu tak se nám kuchyňská linka pěkně prolila.
Tak jsem ještě v neděli jel do Prahy do Sika abych koupil novou baterii a hned to opravil.
Tak to funguje akorát nová baterie protéká přes kartuši. Tak jsem poslal reklamaci kterou by měli vyřešit opravou u nás doma. Což mě překvapilo. Tak jsem zvědav...
Jinak kuchyňská linka se stačila za tu chvíli pěkně napít. Hlavně teda šuplíky. Dnes jsem je musel celé obrousit z každé strany o 2 až 3 milimetry abych to tam dostal nazpátek. Kupodivu to dopadlo dobře...A to jsem měl v plánu si dovolenou užívat... :roll:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 19 pro 2017 22:32 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
:(


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 19 pro 2017 23:41 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 21 lis 2013 20:38
Příspěvky: 1529
Bydliště: Bratislava
Kraj: SR - Bratislavský
Mňa včera potešil kuriér UPS, ktorý mi mal doniesť balík, tak som celý deň čakal, kedy mi zavolá. Nakoniec o desiatej večer sa v trackingu objavilo, že balík bol doručený, samozrejme meno osoby, ktorá ho prevzala mi nič nehovorí, tak som zavolal na podporu, kde mi bolo povedané, že zistia čo kde ako a zavolajú mi, samozrejme sa už nikto neozval. Tak uvidíme, čo z toho vznikne...

_________________
Gdy ci smutno, gdy ci źle, jebnij format dysku C.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 02 led 2018 11:23 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2011 19:11
Příspěvky: 461
Bydliště: Kénig pfeld Bémerland
Kraj: ČR - Jihomoravský
Dneska jsem se rozhodl vyčistit bakelitový kolébkový přepínač na přívodu signálu do zesilovače.Při rozebírání samozřejmě vystřelil a rozlítl se na vše strany.Díly jsem posbíral,ale nějak se mi nedaří dát jej dohromady.Máte na to někdo nějaký fígl?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 02 led 2018 15:04 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5319
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Máš nějakou fotku? Jinak si nemylsím, že by nějaký síťový bakelitový přepínač s relativně brutálními přechodovými odpory a vysokým "průrazovým" nepětím byl vhodný do cesty audiosignálu.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 02 led 2018 23:10 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2011 19:11
Příspěvky: 461
Bydliště: Kénig pfeld Bémerland
Kraj: ČR - Jihomoravský
Fotky zkusím zítra.No kvůli přechodům jsem ho rozebíral.Kontakty jsem opiloval,ale dohromady přepínač už nedal.
Jinak nevidím rozdílu mezi tímto a jinými třeba na tesla zesilovačích ř. AZS 2xx.Rád se nechám poučit a doporučit náhradu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 03 led 2018 02:12 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Yarmil píše:
Fotky zkusím zítra.No kvůli přechodům jsem ho rozebíral.Kontakty jsem opiloval,ale dohromady přepínač už nedal.
Jinak nevidím rozdílu mezi tímto a jinými třeba na tesla zesilovačích ř. AZS 2xx.Rád se nechám poučit a doporučit náhradu.

Nezlob se, ale tím opilováním jsi to dorazil - veškeré zbytky nějakých původně dobře vodivých pokovení, na kterých byl třeba "jen" nějaký bordel, jsi definitivně mechanicky zlikvidoval a o nízkých přechoďákách se Ti může jen zdát.
Kdybys ty sirníky a jiné povlaky odstranil vhodnou chémií za pomoci následného vyleštění třeba nějakou kůžičkou, protahovanou mezi kontakty ... možná bys měl na chvíli úspěch.
Efekty samočištění kontaktů, jako třeba u silovky, se na nízkoproudé aplikaci, jako je signálové audio, neprojeví. Tam prostě musíš mít kvalitní spínací prvek s velice nízkým přechodovým odporem, určený pro tento účel. Další "práce" na původním přepínači, je úplně zbytečná a je to škoda času.
Pošli schéma - abych věděl, co to má spínat a kolik kontaktů je třeba. V případě potřeby ovládání jedním kontaktem více vodičů můžeš s výhodou použít audio relé Panasonic - viz moje konstrukce audiopřepínače.
Tam to bylo použito kvůli řízení mikroprocesorem, ale relé Ti umožní jednak vzdálené spínání bez tahání signálu na nevhodná místa a použití méně kvalitního spínače.

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 03 led 2018 10:32 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2011 19:11
Příspěvky: 461
Bydliště: Kénig pfeld Bémerland
Kraj: ČR - Jihomoravský
Trochu jsem čekal Aku takovou odpověď.Bohužel je pro můj záměr neupotřebitelná.Pro můj retro zesilovač je,řekněme, příliš hitech.Viz schema.Kontakty byly napáleny z předchozího použití.Zkusím vyhrabat jiný.
I tak samozřejmě dík.I eL.
Příloha:
SE84CDIYMONO.pdf


Obrázek


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 03 led 2018 11:02 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1807
Kraj: ČR - Jihomoravský
Tak tohle myslíš - to jsem kdysi v mládí skládal, je to celkem jednoduchý - kontakty si spájej dohromady kusem CY 2.5mm2 aby držely pohromadě a nevypadávali ti z těla přepínače, přepínač přišroubuj do kousku upevněnýho plechu, a pak už jenom vlož kontakní plíšky, zatlač pružinu a zavři. Podle fotky vypadá, že máš všechny díly. Ale tohle se snad pořád dá koupit.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 03 led 2018 11:18 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5319
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
https://www.gme.cz/i-vyp-packovy-3336-62890

I přesně ten samý.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 03 led 2018 12:43 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Yarmil píše:
Trochu jsem čekal Aku takovou odpověď.Bohužel je pro můj záměr neupotřebitelná.Pro můj retro zesilovač je,řekněme, příliš hitech.

Ve schéma aplikace spínače (nebo přepínače) není ...
To spínáš vstupy na ty 100k poťáky?
Jestli jo, tak proč je relé High Tech? :D
Ale to relé byl jen příklad možného řešení, kdy se relé svými kvalitními kontakty postará o spínání a spínat to pak jde čímkoliv ... včetně spínače s 1 kontaktem i pro stereo.
Ale jasně ... nový spínač chvíli fungovat bude.
Ale tyhle silové spínače na tohle nejsou a třeba v Transiwattech po čase logicky zlobily.

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 03 led 2018 21:18 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11105
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Já bych to neprožíval ani v těch Transiwattech. Ty páčkové přepínače mají kontakty ze slitiny stříbra, spíš měkčí než tvrdší. Při spínání se po sobě i malinko pošinou, takže se pohybem čistí a stačí je párkrát procvakat, aby se chytly; prostříknout se dají bez rozebírání. V řadě letitých a všelijak vydoutnalých a vychramtaných TW byly vždycky v pořádku, pokud je ovšem někdo neroztřískal mechanicky.
Ani jemné opilování nebo hrubé okartáčování, pokud není do hloubky, nemusí těmhle kontaktům ublížit. Jen brusný materiál na ně nesmí přijít (šmirgl, bruska, pasty, brusný prach...).
Zásadní problém je, pokud už byl přepínač použitý na spínání sítě do zátěže. Kontakt se opálí a zakalí a pak už se nespojí pro malé signály ani po opilování. Pak už se dá použít jen na střídavé napětí 24V a víc.
Já je kupuju normálně ve velkoskladě elektromateriálu, kam chodím denně.


Nahoru
Online Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 04 led 2018 00:15 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
ransom:
To není o "prožívání".
Yarmil je kamarád, tak proč by to měl mít (možná a jen na chvíli) jen dobré, když to může mít výborné, ne? :lol: Chci-li mít někde kvalitní přepínaný či spínaný kontakt, nepoužiju páčkový či jiný přepínač, ale relé s kvalitním kontaktem. Zejména tam, kde proudy skoro netečou.
Tyhle popisované spínače jsou tak k lampičce ... volt sem, volt tam - svítí.

Beze srandy, máš pravdu, dokonce jsem v stoletém katalogu objevil, že Tesla Liberec jim tehdy dávala 20 miliohmů - jenže tehdy ... nezoxidované a neošmirglované ... Prostě vyhodit a koupit nový nebo lepší ... Tyhle nové hnoje dělají tady a vůbec se neobtěžují garantovat materiál kontaktů či přechodový odpor.

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 04 led 2018 10:35 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2011 19:11
Příspěvky: 461
Bydliště: Kénig pfeld Bémerland
Kraj: ČR - Jihomoravský
Ale pánové,klídek.Přepínač jsem dal dohromady.Dle Kodlovy rady.Ohmetrem jsem žádný odpor nenaměřil.Kontakty jsou v něm dvojité.Až začne zas zlobit tak poletí.Aku jistě by se to dalo ošetřit relátky,pak by to už nebylo´´retro´´.Díky za účast všem.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 04 led 2018 11:54 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Jasně, rozumím.
Když už je řeč o měření přechodového odporu kontaktu, který běžný ohmmetr nezměří (bavíme se o hodnotě v řádu desítek miliohmů ...) nebo ho nemáte:
Dostatečně přesná a každému dostupná je voltampérová metoda pomocí úbytku na děliči pomocí multimetru s mV rozsahem ...

Vezme se zdroj napětí ... třeba 9V, sériový odpor cca 100 ohmů a měřený kontakt. Běžným multimetrem naměříme úbytek napětí na kontaktu.
V daném případě pro 50 miliohmů cca 4.5 mV.

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 04 led 2018 12:41 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11105
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Bacha na to měření kontaktů, protože to není měření pouhého statického odporu. Přechoďák na kontaktech se měří samozřejmě jako úbytek napětí vyvolaný proudem, ale pouze v obvodu definovaném výrobcem a za definovaných podmínek. Protože kontakt se musí nejprve "otevřít" přiloženým napětím a pak "udržet" procházejícím proudem. Třeba kontakty určené pro spínání síťového napětí 230V AC se menším SS napětím vůbec nemusejí spojit. Při poklesu proudu pod nějaké minimum se vodivý kontakt zase může přerušit. Důvěrně to zná každý, kdo někdy řadil třeba víc kontaktů v sérii pro 24V DC do vstupu PLC s odběrem pod 5mA. Dělají se právě kvůli tomu relé, pomocné spínače, tlačítka atd se zlacenými kontakty, která se ale naopak nesmějí použít pro klasické ovládací obvody, protože se tím ničí. Pokoušel jsem se to před časem vysvětlovat v jednom sousedním vláknu v souvislosti s kolébkovým síťovým spínačem použitým na spínání repráků.
Takže korektně by se přechoďák třeba síťového spínače měl měřit v obvodu 230V AC, zatížený nějakým proudem, dejme tomu aspoň 20% In. K měření pak logicky potřebujeme střídavý ampérmetr a milivoltmetr. Co má a nemá ten který kontak umět, se dá dohledat v katalogu výrobce. Baterkou a multimetrem není problém změřit třeba menší kontakt se zaručenou funkcí pro 12V, což jsou shodou okolností kontakty pro elektroniku. Ale třeba u síťového vypínače to může (nemusí) ukazovat nesmysly, nebo se dokonce hodnota prudce mění.
Kdyby něco, tak držím v zásobě hrst pájených/proudově neopotřebovaných páčkových bakeliťáků vyrobených ještě před kontrarevolucí. Ale co jsem zkoušel, tak i ty nově vyrobené chodí dobře.
V opravdovém veteránovi to nejspíš svoje místo má.
Jo, toto: Na spínání nf signálu se mi už dávno osvědčila historická relátka LUN a RP210. Občas se dají dostat v různých doprodejích. Někde těch LUNek ještě mám krabici.

(To jen jako doplnění tématu, aby nezůstalo nakousnuté)


Nahoru
Online Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 04 led 2018 21:14 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Vlastná skúsenosť:
Potreboval som budiť reprobedne z dvoch rôznych zosilňovačov.
Prvé prepínače napriek deklarovaným miliohmom bol des - na to, aby bedne hrali, bolo treba dosť pridať na hlasitosti.
Druhé - 100% funkčnosť za každých okolností - aj pri hlasitosti málo nad hranicou počuteľnosti.
Oboje sú "papierovo" na 230V


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 04 led 2018 21:24 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11105
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Garantované sepnutí pro malé signály nemá ani jeden z těch tvých přepínačů. Že to některý pobral, je spíš náhoda. Ty miliohmy platí pouze pro síťové napětí a nějaký nezanedbatelný protékající proud. Ne pro repráky.


Nahoru
Online Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co Vás dnes naštvalo?
PříspěvekNapsal: 04 led 2018 21:32 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Suhlasim.
To som vtedy nevedel.
Vysvetlili mi to. Som rad, ze tie druhe slapu. Do kvalitnych relatok sa mi nechcelo.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2557 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 128  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: ransom a 52 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group