Poslední návštěva: Právě je 23 dub 2024 17:05


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2119 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 106  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 03 říj 2017 13:11 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Ptal jsem se proto, že plaketa je myslím vázaná na aktuální SPZtku. Tak dej pak vědět po kontrole.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 03 říj 2017 13:33 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
LuKyss píše:
Ptal jsem se proto, že plaketa je myslím vázaná na aktuální SPZtku. Tak dej pak vědět po kontrole.


Plaketa je platná v Německu a Němec řekl, že platí po dobu životnosti předního okna bez ohledu na změny registrace, tak se budu řídit německým výkladem a nechám ji tam - českým úřadům je po tom nic.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 03 říj 2017 18:30 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
To je zajímavé, trochu jiné postupy než u nás.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 07 říj 2017 10:48 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
LuKyss: Tak auto podle CZ úředníků nakonec Euro 0, takže výpalné 10 kolíků. Ono to má německý techničák před-EU vzoru s nějakým kódem ekologičnosti a pokud tam není napsáno výslovně "Euro x EHK", tak to CZ nezajímá. Takže budu mít zelenou nálepku, Euro 0 a myslím, že plné morální právo vykuchat z toho katalyzátor.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 07 říj 2017 12:20 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1806
Kraj: ČR - Jihomoravský
A dokonce bys asi mohl i odstranit vstřikování a dát si tam karburátor :lol:
Ostatně už několik takovejch downgrade jsem udělal - motor ze sierry do taunuse, ze scorpia do granady.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 07 říj 2017 16:40 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Suvenýr z předvčerejška
Příloha:
kolo.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 07 říj 2017 17:16 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5957
Kraj: SR - Trenčianský
laminat: To je to, co jsem psal. Že v ČSSR bohužel platí, co je zapsaný u auta od výroby. Pokud je ten kat dodělanej, tak ho určitě vykuchej. Žádnou jinou funkci tam totiž neplní. Ale je mnoho motorů, který třeba kat ke správný funkci potřebují. Kdybych ho vyhodil já, tak bych měl problém a musel bych tam dát speciální tlumič, který bude dělat protitlak. Ověř si, zda tam před tím katem něco takového nebylo.

kodl: Jednobodový vstřikování bych za karbec vyměnil klidně. Ale věci jako L(LH)-Jet, K(E)-Jet(Mot), P-Mot nebo ME-Mot určitě ne. :)

Ransom: To musela být docela pecka...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 07 říj 2017 17:22 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
ransom - kto karoval?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 07 říj 2017 17:35 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Ten kat je tam samozřejmě od výroby, to bylo myšleno žertem.
To auto totiž je od výroby ekologické, akorát to má v techničáku zapsáno jinak- já to špatně napsal na začátku - auto má od výroby kat a Euro 1, ovsem zapsané v techničáku jako "Schadstoffarm 01", dodatečně je vybavené jakýmsi regulátorem volnoběhu, který ho v Německu povyšuje na Euro 2.
Nevadí, vyblil jsem deset klacků, celkový náklad na auto je něco přes čtyřicet kolíků a jsou v tom dvě sady nových gum i s hlínama, tažné, plný kufr dílů a dokumentace, motor čerstvě po výměně oleje a ozubeného řemene...

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 07 říj 2017 20:54 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Pecka to nebyla vůbec. Líznul jsem (před Bialystokem na rozestavěné silnici) cca v sedmdesátce okraj plastového podstavce od přenosné značky. Disk jsem dnes vytáhl z kufru a vyklepal několika ranami kladívkem, je to měkké skoro jako olovo (originál kolo od Fabie). Gumě nic není. Zejtra to dofouknu a hodím na zbytek cest na zadek.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 07 říj 2017 21:10 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Vyvažovačka ak sa bude dať :)

"okraj plastového podstavce od přenosné značky" - by si sa divil, ako tuhý je to materiál...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 08 říj 2017 08:24 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1806
Kraj: ČR - Jihomoravský
Pán se nám fláká pracovně po pobaltí. :P Skoro závidím, už jsem tam nebyl 8 let a pracovně 20... V téhle oblasti je asi nějaká divná zóna, já na hranicích s litvou zjistil, že se mi na formanu nějak divně viklá zadní kolo - ve "značkovým" servisu škoda tehdy nějak nedoklepli ložiska při výměně. Takže mě vlastně zachránili celnící, když mě zdržovali s tím, že nemám plnou moc na služební auto a já naštvaně kopal do gum. Stačil hever, vytáhnout závlačku a matkou na ložisku šlo otočit o dva závity. No a pak už nebyl problém ani na litevskejch vedlejších po vlnách mít cestovku okolo 150km/h, horní půlka vlny po kolech, spodní půlka luftem, jak na rally :lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 08 říj 2017 10:35 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Tady už je všecko jinak. Poláci za tři-čtyři roky neuvěřitelně hnuli s výstavbou silnic. E67 dřív byla v podstatě něco jako okreska plná kamionů, tažená skrz města a vesnice. Dnes? Od Wroclawi až do Suwalek se jede prakticky furt po čtyřproudovce nebo po dálnici, města i vesnice zmizely. Kde není dostaveno, tam se dnem i nocí maká. Kam se na ně hrabem.
Po Litvě, Lotyšsku a Estonsku je síť nových pěkných silnic už dávno. Jen ty nezpevněné lokální cesty zůstaly, ale i ty mají svoje opodstatnění. Jsou v podstatě bezúdržbové. Třeba po zimě se výtluky zase samy zacelí.
Jo, flákám se v Pasvalysu. Dvanáct hodin denně se na smradlavé špinavé lisovně ustrnuju nad dosloužilou elektrovýzbrojí technologie, ze které mám něco vykřesat. A pak se už jen válím na vymrzlém pokoji.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 08 říj 2017 16:20 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1806
Kraj: ČR - Jihomoravský
tak to já si kdysi žil na služebce v luxusu v Palanga (nesklonuju to schválně) doporučuju krátkou zajížďku na https://www.google.cz/maps/place/Cold+War+Museum/@56.0114712,21.8067232,10z/data=!4m13!1m7!3m6!1s0x46e50d59749e2a6d:0xc5db6b1a6f662cc0!2sPlokstines-Disliu+Miskai!3b1!8m2!3d56.0333333!4d21.9!3m4!1s0x0:0x4cad8f9cb50d6e90!8m2!3d56.0304303!4d21.9062662 to je něco, co se hned tak nevidí. Nějakej hrad Trakai, červenej kostel nebo hora křížů (z toho jsem měl dojem smetiště) nejsou zas až tak extra...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 09 říj 2017 07:31 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5957
Kraj: SR - Trenčianský
ransom píše:
Tady už je všecko jinak. Poláci za tři-čtyři roky neuvěřitelně hnuli s výstavbou silnic. E67 dřív byla v podstatě něco jako okreska plná kamionů, tažená skrz města a vesnice. Dnes? Od Wroclawi až do Suwalek se jede prakticky furt po čtyřproudovce nebo po dálnici, města i vesnice zmizely. Kde není dostaveno, tam se dnem i nocí maká. Kam se na ně hrabem.
.

A to u vás se na těch cestách ještě relativně fakt maká. Přijeď se podívat k nám...ideálně střední a východní SR...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 13 říj 2017 09:49 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Tak dneska dorazilo z Volva potvrzení, že auto je homlogováno s Euro 1. Moc jsem na tom neušetřil (2 litry potvrzení + 5 litrů ekopoplatek místo desíti) ale alespoň dobrý pocit mám.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 13 říj 2017 17:12 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Trojka je přeci dobrá... Nechápu když to platí v DE, tak proč s tím tady mají problém.
Ale takových podobných předpisů je spousta.
Nedávno jsem někde četl, že snad platnost německé emisní známky je tak dlouho pokud se na autě nemění čelní sklo. A to bez ohledu na to v kterým státě potom to auto jezdí. Nevím jestli je to pravda?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 13 říj 2017 18:12 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Tos asi četl tady, protože jsem to psal já. V předpise stojí, že značka na nálepce musí souhlasit se skutečnou značkou na voze, úředník na Kraftfahrzeugamtu mi ovšem řekl, že ji měnit nemusím. A s jinými státy je to tak, že Německo má podepsanou dohodu o vzájemném uznávání nálepek s ČR, jenže v ČR se zatím žádné nálepky nevydávají a žádné Umweltzóny nejsou. S jinými zeměmi zatím dohody o vzájemném uznávání nemají.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 19 říj 2017 21:19 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
https://auto.bazos.sk/inzerat/78334716/ ... K-2019.php

Bol som ho včera pozrieť. Holt variabilný priestor a spotreba lákali.
Super autíčko za tú cenu.
Keby...nebola STK robená pred mesiacom na bytčianskych značkách.
Keby...mladá netvrdila, že otec na tom pár rokov jazdil.
Keby...nepišťalo turbo ako "cinkbedne"
Keby...pri nepreziereavosti slečny/panej, čo nám ho predvádzala, sa neotáčala cez nerovnosť, na ktorej sa z podvozku ozvala slušná rana.
Keby...z overenia nevyplynulo, že pred mesiacom pri STK malo nájazd vyše 300 000 a zrazu má 176500.
Neskutočné, čo ľudia ešte i dnes skúšajú...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 20 říj 2017 09:31 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5957
Kraj: SR - Trenčianský
Bohužiaľ, ten inzerát tam už nie je, takže nemáme šajna, o čom vlastne píšeš.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2119 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 106  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group