Poslední návštěva: Právě je 25 dub 2024 16:18


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2119 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104 ... 106  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 05 dub 2023 20:29 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11104
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Nevím co je na tom tak zajímavého.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 06 dub 2023 10:59 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1807
Kraj: ČR - Jihomoravský
to TLU: pokud budou komprese ok, tak bych si dovolil podotknout, že na některejch motorech odchází gufírka na ventilech. A pokud je to na výfukovým, tak letí nespálený HC přímo do katalyzátoru...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 09 dub 2023 13:22 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Já mám Renault cabrio benzín 2.0 r.2004 teď na technický vše.naprosto ok včetně emisí s dobrou rezervou.
Švara má Hyundai už u funglovky doleval.na můj vkus hodně oleje. Na 150tis mu tam jdou špatně rychlosti. Tak takový auto nechci.
To Kodl zradila mě Yamaha xj 750 zrovna jsem přezul a mrcha stávkuje.. V úterý dávám do servisu auto na rozvody a skútr cosi z něj vytéká.Tak Yamaha půjde asi taky k lékaři. Tak budu odkazan asi na kolo... ještě že je alespoň hnusně. Kdybych věděl že bude zlobit tak jsem jídel do servisu přes zimu.loni ale jezdila bezproblémově.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 10 dub 2023 17:22 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5957
Kraj: SR - Trenčianský
kodl: Hlava byla dělaná asi 5 let zpátky, gufera nový, vodítka nový, sedla udělaný a měnily se i dva ventily. Takže tam to nebude. Bavil jsem se i s motorářem, co tu hlavu dělal a ten m řekl, že nemám nic rozebírat. Prý, když dělal hlavu, tak kompresi měřil a všechny válce byly plus-mínus stejný. Že to HC-čko mi dělají špatný vstřiky - jako u většiny starých aut s KE-Jetronicem a původními injektory. Tak mám vzít 300€ a koupit vstřiky nový...a motor nechat tak, jak je.

scarabeo: Nám ještě na firmě zůstaly čtyři Hyundaie i30, ročník 2019. Nájezdy mezi 90 a 110 tis. km. Osobně bych to taky nechtěl. Ono to sice není nijak zvlášť poruchový (spíš naopak, je to spolehlivý auto), ale jako celek to moc nevydrží. Po 100kkm to vypadá a jezdí jako škodovka se třema kilama na hrbu. Prostě spotřebák na jedno použití. Kup nový, odjezdi, vyhoď a kup zase nový.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 11 dub 2023 11:35 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
TLU přesně tohle jsem řekl majiteli. To vypadá jako kdyby to mělo o 200tis najeto víc a ještě snad smůla na špatný kus. Mě už to auto ale děsilo když bylo nové cca 2-3 roky a viděl jsem jak do něj občas nalil litránek oleje. U mého 19 let starého Renaultu není potřeba od výměny do výměny vůbec nic dolévat. Olej měním a vždycky jsem měnil max po 10 tis u moto max 6 nebo rok i když jsem nejel třeba jen 4 najaře šel ven. Výsledek Aprilia po téměř po 100tis. nebotřebuje také během výměny žádné dolévání.
Jinak už jsem toho viděl celkem dost proto abych to v klidu doklepal se starou elektronikou a strými auty. A spoustou dalších starých věcí. Kdybych měl kupovat benzin v litrovkách v drogerii. :)
Bohužel Yamaha má podle předpovědi asi špatnou kompresi.
Blbý je že to je atyp motor kdyby se daly alespoň třeba ventily použít s příbuzných motorů tak by to bylo fajn. Navíc 4 válce a pět ventilů na válec. Ani to nechci počítat... :)
Jsme se do ní s manželkou zamilovali, tak pak snad koupit ještě jednu.
No uvidím... třeba to nebude až tak tragické?...
Prostě se mi vůbec nechce tohle rozprodávat na díly.
Příloha:
moto vvvv.jpg


Když u jsem to sem dal tak poprosím, když by jste někdo vědel o nějakých dílech a jakýchkoliv info budu moc vděčen. ;)
Momentálně mám v merku jeden vrak v DE ale není to úplně stejný motor.
Je to Yamaha xj 750 Maxim X r.v 1985


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Naposledy upravil scarabeo dne 11 dub 2023 11:54, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 11 dub 2023 11:53 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5319
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
A nestačilo by vyměnit tu kompresi?

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 11 dub 2023 11:56 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Nevím je to zatím předpověď...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 12 dub 2023 02:34 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1807
Kraj: ČR - Jihomoravský
750 maxim má známej, a taky lamentuje, že nic nepasuje. Já měl za to, že motor je stejnej jako u XJ750 , což už je taky veterán, ale není to pravda, tam byl osmiventil, taková celkem dost automobilová konstrukce, tj nějaký kilometry tomu byly jedno, já to vlastnil v provedení XJ900... Akorát věkem odešly všechny gumový části, počínaje přírubama na motoru a konče gumama na fajfkách na svíčky, tak jsem to před víc než 10-ti lety prodal, a dnes řeším to stejný na o 10 let mladší XJR1200, což už je taky veterán, navíc kardan je kardan...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2023 19:41 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Ako rýchlo príde fotka a na koľko si ju cenia?
Som sa minulú stredu prehnal diaľnicou pod Tatrami (tak do 160 km/hod) a zabudol, že mi diaľničná už skončila.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2023 19:54 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11104
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
To je malér. Bez platné dálničky jsi překročil o 70.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2023 21:33 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5319
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Po měsíci a něco provozování konečně dodaného auta mohu konstatovat, že mě koncern asi chtěl odškodnit za dlouhé čekání tím, že mi za cenu jednoho auta dodal dvě. Jedno má naprosto famózní podvozek, motor, převodovku, brzdy. To druhé má soustavně zamrzající a samoserestující infotainment a hromadu asistentů, kteří neustále vypadávají.
Když jsem se helplinu Schadefabriky zeptal, zda se mám v nejbližší době obávat hlášení "funkce volantu není momentálně k dispozici" nebo "brzdy nejsou k dispozici", dostal jsem odpověď, že v případě dalších problémů se mám obrátit na autorizovaný servis. A také, že je mrzí moje nespokojenost a že moje poznatky využijí při navrhování nových modelů.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2023 22:27 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11104
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Svého rodinného agenta v Boleslavi už jsem tu ve spojení s infotainmentem nové Oktávky asi citoval, ne? Neštřil slovy jako "strašná ostuda", "nedodělek" a "fakt průser". Jde to prý na vrub koncernu a jeho politice Drobty zpod stolu pro Škodovku.

Momentálně dostali várku nových Oktávek v jedné spřátelené firmě. Stejné problémy u všech kusů.

U Enyaqa šéf brble, že sice všecko funguje a nic nezamrzá, ale s každou aktualizací SW dojde k nějaké změně ovládacího menu k horšímu. Jako že když si odemkne svým klíčem, tak po aktivaci musí stejně tlačítkem potvrdit, že to je opravdu on. Jinak si ani nepřeladí rádio (systém mu už ale podle klíče přenastavil topení, sedadlo i zrcátka). Nebo že se mu teď zobrazuje nějaká zbytná hláška přes záběr parkovací kamery. Na protesty všech nasr... tedy chtěl jsem říct rozčarovaných uživatelů Škodovka odpovídá v tom smyslu, že "na vylepšování neustále pracují" a že "změny reflektují nové požadavky uživatelského komfortu a bezpečnosti".

Mně osobně jako ne-škodovkáři to přijde docela zábavné.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2023 23:47 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5319
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Drobky zpod stolu to asi nebudou. Úplně stejné sráče má i hlavní koncernovš značka. To jen Škodováci si myslej, že je VW bere u huby a kdyby byli zůstali AZNP, tak by dnes nabízeli něco lepšího, třeba něco jako AvtoVAZ.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 04 kvě 2023 06:13 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11104
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Myslím že to říkal v souvislosti s licencovanými funkcemi jako Apple Car - u VW funkční, u Škodovky polofunkční.
Zbytek jde na vrub spěchu a nedodělkům.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 04 kvě 2023 06:27 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5319
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Aha, tak to nevím, protože jablečné produkty neužívám a Android Auto funguje. Musím se zeptat nějakého jablečného kolegy.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 04 kvě 2023 08:09 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11104
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
My měli kvůli tomu už dřív dlouhou debatu. On to nejdřív sváděl na Apple. Že je uzavřenej a tajnůstkářskej. Ale já se mu vysmál, že to bude jednoznačně vina škodovky, protože Apple Car běhá ve většině značek bez problémů, od Mercedesu po Hyundai. Příště už přišel s tím, že asi jo, že se nejspíš u Škodovky šetří na licencích a tak tam nechodí všecko. Respektive že se hlavně ignorujou nové verze iOsu.
Ono to asi většinu uživatelů netrápí.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 04 kvě 2023 08:30 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1807
Kraj: ČR - Jihomoravský
To laminat: škoda, že to druhý "auto" nejde už dnes od toho funkčního beze zbytku odpárat a zahodit...
Dřív to šlo, třeba burtonpower.com ještě nedávno dodával kit na focus II, kde jsi komplet odstranil elektriku a natahl svazek kde bylo jenom to nutný, jako jsou světla, blinkry, stěrače + závodní ECU. Prostě přestavba nejlépe 2.0 zetec na kategorii N, pořád to může legálně na silnici... Se divím, že tohle ještě nikdo nedělá pro škodovky, některý motorizace by na to byly asi zajímavý...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 04 kvě 2023 08:45 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5957
Kraj: SR - Trenčianský
laminat píše:
Drobky zpod stolu to asi nebudou. Úplně stejné sráče má i hlavní koncernovš značka. To jen Škodováci si myslej, že je VW bere u huby a kdyby byli zůstali AZNP, tak by dnes nabízeli něco lepšího, třeba něco jako AvtoVAZ.

Já tohleto říkám, když někdo mudruje stylem "kdyby VW škodovku nebrzdil, už mohla být jinde". Vždycky odpovím, že mohla...na úrovni vozů Lada. Možná by dodnes dělala favorit nevímjakýline. VW škodovku ve skutečnosti zachránil a díky němu vyrábí Auta.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 04 kvě 2023 23:32 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1807
Kraj: ČR - Jihomoravský
Ale na druhou stranu, takový auta jako všichni... Já se zase po delší době svez 2.3V6 s automatem, a je to jinej svět, svět co byl, a byl mi příjemnější než dvě turba na litrovým tříválci a 8q DSG. Tohle je ale asi ukázka toho, že už jsem starej.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 05 kvě 2023 08:11 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5319
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Kodl: Problém je v tom, že ta auta ze staré školy nikdo nechce. Já bych takky upřednostnil armosférický tříitrový šestihrnek s manuálem nebo hydrokurvou ale jsem v menšině. Na druhé straně uznávám, že takový dvoullitr, jako je tenhle 180 kW TSI už Koncern dávno neměl. Navíc se vrátilo úžasně přesné řazení, řízení je na dnešní dobu poměrně komunikativní etc.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2119 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104 ... 106  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group