Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 11:39


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2119 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 106  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 26 lis 2017 22:46 

Registrován: 29 kvě 2013 12:10
Příspěvky: 505
Kraj: ČR - Vysočina
Jsem našel jen online manuály.
To není ono.
Nefungují tam odkazy na jine stranky manuálu, blbě se v tom hledá... no jasně, lepší než nic.
Já za to cedečko jsem tenkrát dal dost peněz, tak mi to štve.
S tím přepisováním vím o čem mluvíš, ale to je tak vše... :mrgreen: musel by jsi na mě polopatičtěji. :)

_________________
Rád se dívám na proces extrahování zvuku: rotující talíř, cívky, kazetu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 28 lis 2017 20:12 

Registrován: 29 kvě 2013 12:10
Příspěvky: 505
Kraj: ČR - Vysočina
Hurá, zvítězil jsem.
On ten IE nelze odinstalovat , ALE lze odinstalovat aktualizaci IE11 a samo to skočilo na IE8.
A tam servis. manuál chodí!!!
Takže nakonec trivka, ale přijít na to... :twisted:
Všem Vám moc děkuji za účast.

_________________
Rád se dívám na proces extrahování zvuku: rotující talíř, cívky, kazetu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 28 lis 2017 20:19 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Huráááááááá


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 28 lis 2017 20:43 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Ááá, TT sa už tiež naučil mazať za sebou stopy?

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 28 lis 2017 20:49 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Laminat - to je pre Teba:
http://www.zena-in.cz/images/clankygale ... _10805.jpg


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 28 lis 2017 21:06 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Máš pravdu. Samozrejme.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 28 lis 2017 21:18 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Vestik: Sláva. Takže emulátor už zkoušet nemusím. Ale já ho stejně zkusím.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 28 lis 2017 21:25 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Trochu jsem se v tom vestíkovi povrtal, a z jednoho .htm odstranil detekci prohlížeče. Firefox ani chrome to pak sice neotevřou, ale IE11 bez zaváhání. V podstatě jenom základní JAVA a HTML. Dál jsem po tom nepátral, proč to nejede v jinejch prohlížečích, takovejch věcí je mrak.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 06 pro 2017 10:49 
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011 23:13
Příspěvky: 512
Kraj: ČR - Jihomoravský
Ješte se vrátím sem.

BlackRider | Napsal: 19 zář 2017 17:48

Před asi 1000 km jsem měnil komplet spojku, ložisko bylo dle servisáka v háji, obložení by prý dalo ještě 50 tKm, dal jsem tam origo Valeo. Spojka byla měněna z důvodu chrastění z motorového prostoru při stání na světlech s neutrálem. Při sešlápnutí spojky cajk, po vyšlápnutí rachtání. Dělá to jen při provozní teplotě motoru (dokud není, tak je auto tichý), za jízdy nic. Co jsem vyčetl na fórech, je první krok vyměnit převodový olej. Pokud to bude dělat dál, vyměnit ložisko předohové hřídele, což bych dost nerad. Už se mi do tak starýho auta nechce sypat finance.


Auto od té doby najelo ~ 5tKm a dobrý. Po výměně převodovýho oleje je ten pazvuk citelně tišší, tak to prostě neřešim. Co mě ale sere, je, že při nezahřátým motoru jdou poněkud hůře 1. a 2. kvalt. Nechápu proč, olej jsem doplnil dle specifikace. Čím by to mohlo být?

Jinak pořád sjíždím bazoše, jestli to bude Hčková Astra, tak 1.8 benzin 92/103 kW, ale sehnat ji nebude úplně easy. Nafty milion, benzínu v šestnáctce docela dost, ale těch osmnáctek jako šafránu. Máte někdo erudovanější skušenosti s tímto motorem? Na netu jsem četl dobrý reference. Od r. 2006 tomu zvedli výkon na 103 kW, ale je to ten stejnej motor.

Ještě mám v merku 7G Accorda kombajn, ale tam netuším co za motor. Zase benzín a spíš teda asi 2.0.

_________________
POSLECH: PreSonus AudioBox 22VSL > Rotel RMB-1066 / Senn. HD555 mod > miniDSP 4x10 HD > repro dle nálady
MĚŘENÍ: Dayton Audio EMM-6 > PreSonus AudioBox 22 VSL > REW / HOLMImpulse > VituixCAD


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 06 pro 2017 14:16 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
V bazarech jsou často úplný vraky, co na fotkách vypadají pěkně. Když jsem sháněl to svoje současný auto, tak to byla bída. ještě že jsem kvůli tomu nejel nikam daleko. Možná tipcars a vybrat něco od nějakýho pašeráka, co tahá auta z itálie - že nebude pravda údaj tachometru je skoro jistota, ale asi už se trochu vyznáš, aby sis nepořídil úplnej vrak.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 06 pro 2017 14:28 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Já jsem poslední dobou udělal dobrou zkušenost s nákupem několika ojetin od přímých majitelů přes kleinanzeigen.ebay.de.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 06 pro 2017 15:11 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Blackrider: Acco 7G Tourer mám já...z motorů jsou v nabídce pouze benzínové čtyřválce 2.0i 114kW a 2.4i 140kW. A pak diesel 2.2ictdi 103kW. Ten dvoulitrový benzín je pocitově dosti tupý, mívá problémy s vačicí (předface do 2006) a dost žere, když to srovnám s 2.4i, která jede mnohem lépe a reálně skoro za stejné peníze. 2.2ictdi má sice nejmíň poníků, ale jede moc hezky - no není vhodný na poskakování po městě. Nelíbí se mu to a ani převodovka na to není vhodně odstupňovaná.
Co se týče oplácký 1.8-ky 92kW, mám dlouhodbější zkušenosti s kamrádovou Zafirou) tu jsem osobně přivezl) a řeknu popravdě, mně ten motor vůbec neoslovil. Není na něm vůbec nic zajímavého a není ani extra spolehlivý.
Avšak jak astru H 1.8i, tak acco 2.0/2.4 bych si šel koupit výhradně do DE.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 06 pro 2017 18:10 

Registrován: 16 zář 2014 21:12
Příspěvky: 1169
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
Blackrider: Po Astře Hčku v 1.8 benzínu teď taky pokukuju a bohužel je jich fakt málo no. Ještě by tam připadala v úvahu Fiaťácká 1.9 88kw, ale nebude to auto na moc velké nájezdy, takže se chci naftě spíš vyhnout.

_________________
Creative SBX HD, Akai AM-32, ARS 9204-Godz rebuild, TM380, TM3120


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 06 pro 2017 18:47 
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011 23:13
Příspěvky: 512
Kraj: ČR - Jihomoravský
No hoši to jste mě moc nepotěšili. Ale co - jsme v čechách.

Vládnu jen anglinou, takže bych si musel zajistit někoho, kdo by to semnou absolvoval. Ročník auta si představuju 2006 - 2008, nechci do toho zbytečně cpat moc peněz. Má dovoz smysl u poměrně starýho auta?

Konkrétní otázka, kolik počítáte za převoz auta do ČR? To jest komplet se všemi náklady, které z toho vyplívají. Dá se to tak vyčíslit? Dle mého názoru jo.

Jezdím zhruba 65% město / 35% štreky. Tento rok nejspíš přelezu 20tKm nájezd, což v předchozích letech rozhodně nebylo, víc už výhledově další leta nedám, spíš to spadne tak na 15tKm/rok. U následujícího auta bych snesl spotřebu ve městě cca 8 l/100, to se mi někdy povede i s Astrou. Štreky momentálně jezdím za 6 až 7,2. Mám pocit, že Accord ve 2.4 litru benzínu se tam nemůže vejít, ale podotýkám, že se jen domnívám. Jezdím svižně, ale snažim se spíš ekonomicky. Nevím, jestli si můžu dovolit u Opla :-) říct, že mě baví řízení, ale mně se s tím fakt nejede špatně a celkem si to užívám. Ano, musí se s tím jet spíš technicky, než brzda plyn. Je to slabůčké a proto se dívám na větší objem a výkon. Na dálnici to s obsazeným autem a bajkama na střeše fakt neakceleruje dle mých představ. :-D

_________________
POSLECH: PreSonus AudioBox 22VSL > Rotel RMB-1066 / Senn. HD555 mod > miniDSP 4x10 HD > repro dle nálady
MĚŘENÍ: Dayton Audio EMM-6 > PreSonus AudioBox 22 VSL > REW / HOLMImpulse > VituixCAD


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 06 pro 2017 19:18 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Tak u auta v ceně nad 4€ se to vyplatí určitě. Náklady na dovoz se pohybují u takovýho accorda mezi asi 200-800€, záleží na to, jak je to daleko, čím se jede, jestli si to jdeš koupit sám, nebo pro to někoho pošleš, jestli se kupují převozky, nebo se jede s podvalníkem...
U Accorda 7G Tourer 2.0i počítej s průměrnou spotřebou mezi 8-9 litrama, město rozhodně přes 10L, dálky se povedou s lehkou nohou možná za 7L. Reálný rozdíl ve spotřebě mezi 2.4i je tak do 1L/100km, no jízdně je to nebe a dudy. Ono se to nezdá, ale je to hodně těžký krám (moje má pohotovostní hmotnost 1670kg) a i 2.2i-ctdi to v průměru pod 6,5L nejede. Kdybys neměl 65% provozu město, doporučil bych rozhodně tu naftu...ale ve Tvém případě asi spíš ten benzín. Pokud nemáš vyšší nároky na dynamiku a stačila by Ti Astra 1.8, pak by Tě teoreticky mohl uspokojit i Acco 2.0i. Jinak musím pochválit skvělej podvozek i v kombi verzi, velmi slušný zpracovaní, solidní spolehlivost a docela dobrej fun factor (na to, že je to už větší auto). Co zas pochválit nemůžu je na můj vkus vyšší hlučnost zejména od kol (holt, rozmlsanej z mercedesů) a ceny některých dílů jsou fakt šílený, kor když některý věci nejdou v aftermarketu koupit.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 06 pro 2017 19:53 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Taky mám pozitivní zkušenost se soukromými prodejci na kleinanzeigen.ebay.de.
I tam sem musí dost hledat, ale dá se občas najít něco zajímavýho.
Nebo tady : https://www.autoscout24.cz/offers/opel- ... -333974311
Je to trochu z ruky, ale má ještě skoro rok a půl platnou TK což není špatný. ;)
Ono za lepším se musí většinou trochu dál...


Naposledy upravil scarabeo dne 06 pro 2017 19:54, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 06 pro 2017 19:54 

Registrován: 16 zář 2014 21:12
Příspěvky: 1169
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
TLU: Taky jsem si všiml jak jsou ti japonci vevnitř hlučný a to nejsem rozmlsanej z Mercedesů. Zvykl jsem si na Astru géčko a když sednu do Mazdy 6 tak z toho mám dost divnej pocit :) A to v Astře mám ten nejhlučnější motor.

_________________
Creative SBX HD, Akai AM-32, ARS 9204-Godz rebuild, TM380, TM3120


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 06 pro 2017 20:04 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Scarabeo: Platnost TK je Ti k ničemu, při dovozu stejně musíš na novou. Takže stačí měsíc. Čerstvá TK je ale takový indikátor, že bude auto v cajku. I když jsem byl překvapen, že Němcům na TÜV nevadí nefunkční naklápění světlometů - v protokolu od mého Volva bylo napsáno, že naklápění jednoho reflektoru nefunguje ale auto se vejde do předepsaného obrazce, tudíž to není závada. Řešení jednoduché, oprava jednoduchá ale sehnat ten motorek, to byl porod...

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 06 pro 2017 20:04 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
No...to já byl zvyklý, že mám uvnitř v podstatě hrobové ticho. Minulý víkend jsem měl doma W211 E200CDI, rok 2008, protože jsme na něm měnili wandler v převodovce (po 465 000km) a nevycházel jsem z údivu, jak je to auto absolutně tichý a klidný...přitom starej odjetej německej taxík...

laminat: V SR uznávajú nemeckú TK normálne, len musíš dať urobiť preklad protokolu...čo je 20€ a vyplatí sa to teda len v prípade, že je TK platná rok a viac. Inak robím automaticky v SR novú.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 06 pro 2017 20:14 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Lamináte souhlasím. Problém může být vždycky to je jasný.
Ale přeci jenom si myslím, že je lepší jet se mrknout na takovou dálku na auto který je půl roku po TK. Než třeba na auto který je odhášený - připravený na Export. :)
A pokud prošlo v DE tak u nás kdyby nemělo pak projít, tak to by byl už opravdu pech... ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2119 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 106  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group