Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 02:34


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2119 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 106  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2018 08:17 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Spojkovú sadu Valeo 834009 na focus 1.6 do 2003 mám za cca 135€...kompletka aj s ložiskom. Takže 400€ aj s výmenou mi pride ako trochu prehnaná cena. Do troch stoviek by to s prácou malo vojsť, ak servis neberie 35 na hodinu a spojku nepredáva za pultovú cenu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2018 08:44 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Jak píše TLU, to je trochu moc, navíc tohle je jednoduchý auto, posunuje se jenom převodovka, nevyndává se motor. Můj kus měl problém s hydraulikou, někdy se stalo, že spojka měla snahu klouzat, tak jsem musel jet "jak po másle" abych ji nespálil, a pak zas dlouho dobrý. Možná by to v prvním kole chtělo odvzdušnit a prověřit tu hydrauliku, to taky není běžná věc, většina aut má lanko.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2018 09:57 

Registrován: 16 říj 2010 19:05
Příspěvky: 203
Kraj: ČR - Jihomoravský
Nájazd má 140t, čo som čítal tak okolo 120-130 zvykne na týchto fordoch odchádzať spojka. Ako, tiež sa mi to zdá vela za tú spojku, keď som sa na to pýtal, tak "no, sada i s ložiskem, to je tak 5000Kč, plus olej do převodovky, a práce, to je na celý den, počítejte tak 10000Kč".


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2018 10:03 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Tak áno, pokiaľ bral pultovú cenu spojky (čo aj vychádza cca 200€) + 8x25€ (práca), tak to je tých 400€.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2018 11:30 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
To je autorizák, při těch cenách?

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2018 15:11 
Uživatelský avatar

Registrován: 26 pro 2010 12:50
Příspěvky: 574
Bydliště: Rokycansko
Kraj: ČR - Plzeňský
Tak se mi posralo neco v ovladani smesi v Multiple. Zitra to hodim do servisu, ale rikam si, ze si snad ten diagnosticky kabel koupim.

_________________
Soundcraft SiEx3, Mackie DL1608, X32,SPL A394pw, IQ18b, Beyma SB18, odposlechy SPL, B@C 12CXT, EV ZLX12P, ZXA1 sub.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2018 16:20 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Něco v ovládání směsi? Třeba voda v karburátoru?

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2018 20:52 
Řádný člen

Registrován: 08 črc 2009 14:08
Příspěvky: 625
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
paulus33 píše:
Žiaľ nedá, bude to normálne chybné rádio. Kúpil som ho na bazoši, hold ľudia sú jedni z najhorších...

Pred a po kozmetickej úprave mojich prínosných dutín mi to nedalo a prehodil som čelný ovládací panel z môjho pokazeného rádia na zakúpené na bazoši. A čuduj sa svete, rádio štartuje spolu s motorom a zdochne pri vytiahnutí kľúča. Akurát sa objavil ďalší problém, že sa samovoľne vypína. Na 90% by to mal byť studený kontakt na konektore medzi čelným ovládacím panelom a plošákom, vraj to stačí iba prepájkovať.
Ináč moja hlúposť, spomenul som si pri výmene ovládacích panelov, že už pri kúpe/skúške rádia na parkovisku, som si všimol, že má poškodené plomby, neviem čo som čakal, akurát pri terajších problémoch s urgentným predajom bytu (kým sa nesprísnia hypotéky) a súčasným sťahovaním do sčasti dokončeného domu, prípravou na operáciu je to ospravedlňujúce...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2018 22:31 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
(nielen) TheKytu - "ofce"
Komentár jedného (automechanika?)

Citácia:
Koncern se u nás opevnil velmi silně, jeho slavná Octa I mu vytvořila pověst, z které čerpá a i když se tomu velmi divím, lidé jsou ochotni odpustit mnoho věcí právě při vzpomínce na tu Octu I ..Já už raději neříkám, /jen když je chci naštvat/, že mi na Fiatu téměř vše funguje, že nemusím měnit kliky, opravovat centrál, že mi nespadne okno dolů až si stříknu do trenek jako u golfa, že mi všechny ovládací knoflíky fungují včetně ovládání zrcátek, atd. atd. Jelikož mám Fiata, jsem ze slinění o kvalitách koncernu "vyloučen"..Mám ještě T4 , /1,9 TD/což nepomlouvám, ale to je dnes dobách "minitelevizí" před řidičem vykopávka ..Chápu, že u všech "fanoušků " jdou často fakta stranou , ale je určitá hranice, kdy dotyčný fanoušek se stává blbem..Jelikož mám okolo většinu starších vozů, kterými jezdí řemeslníci apod. tak mohu posuzovat kvalitu jednotlivých značek..to je lepší než jakékoliv testy. Vím, co jsem měnil u zednického Stila, které za sebou vozí vlek plný cementu apod. /1,9 JTD -osmiventil/ a např. Octavii tour , která vozí vítr a které upadl motor na asfalt. Těžko budu dělat, že se mi to netýká...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2018 23:50 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Možno si nemal vynechať zdroj, ten veľa vysvetľuje.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 25 kvě 2018 17:28 

Registrován: 16 zář 2014 21:12
Příspěvky: 1169
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
tatko tom: A na co tou citací jako narážíš? Já to samozřejmě myslel s nadsázkou. Proti ochcávkám nic moc nemám ale ani je moc nemusím.

_________________
Creative SBX HD, Akai AM-32, ARS 9204-Godz rebuild, TM380, TM3120


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 25 kvě 2018 17:41 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Nenarážam na nič - robím si trocha srandu.
Poznám dvoch takých tĺkov osobne čo jeden je prudko koncernový, druhý zas prudko fiatový, ak sa stretnú, hádajú sa ako hlupáci.
Nech si každý kúpi čo mu vyhovuje a páči sa mu.
:)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 25 kvě 2018 18:04 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Bratránek si dnes koupil tohle
V krásný modrý metle. Maká rukama truhlařina+hospodářství, tak to využije. Nebude s tím jezdit jenom do Tesca. Zrovna on je ten typ co si dá ty neohoblovaný prkna i dovnitř. :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 25 kvě 2018 18:54 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Jo, Ranger, to je jiná řeč. Poctivé pracovní auto. Já mám třeba kamaráda, kterej, ač celkem zavoďák, jezdí téměř výlučně HiLuxem.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 26 kvě 2018 07:41 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
tatko tom: Myslím, že by som veľmi rýchlo ukončil debatu s ktorýmkoľvek z nich...
Som síce hviezdar, ale absolútne nemám problém odporučiť či už koncern, mazdu, peugeot alebo fiat ak vidím, že pre dotyčného to môže byť správna voľba.
Minule som dostal požiadavku na 7-miestne auto, benzín (objem tak do 2.4), automat, od roku 2010, do max 12 000€ vrátane základného servisu. Ťažko si asi možno postaviť hlavu a odporúčať takému človeku mercedes. V podstate bol celkovo problém zohnať také auto. Vlastne ostali traja kandidáti: VW Touran, Mazda 5 a Toyota Verso.
Koncern sme museli bohužiaľ vyradiť, lebo sa jednalo výlučne o kusy s nepodarenou verziou 1.4TSI kombinovaného so suchým 7-G DSG...ako ojazdené nad 100 000km už veľmi nebezpečná kombinácia.
Toyota sa nepáčila, ostala Mazda 5. Samozrejme model 2011 a v danom cenovom strope boli v celom Nemecku 2ks. Pochopiteľne 400km od seba. :D No našťastie klaplo hneď to prvé a pánko bude mať myslím veľmi slušné rodinné vozítko. Prekvapila ma spotreba toho benzínového dvojlitra (základný 144PS agregát) v kombinácii so starým hydrodynamickým 5G automatom. Pri tempe 120-140km/h to od plnej do plnej vychádzalo 8L/100km. Pri búdke veľkosti takmer VW Sharanu myslím slušný výsledok.
Takže človek občas v tejto branži dostane tak protichodné požiadavky, že sa skrátka musí naučiť odosobniť od pocitov, fandovstva alebo averzie a pozerať sa na autá čo najobjektívnejšie.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 26 kvě 2018 09:07 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Vidíš, ja by som, akokoľvek nemám rád žabožrútov, do tohto konkrétneho výberu pridal ešte Citroën Grand C4 Picasso. Kolega má teraz tretie, každé iná generacia. Prvé strávilo na začiatku hádam viac času v servise ako na cestách, napriek tomu má dnes už asi tri štvrte milióna a jazdí spoľahlivo. Druhé išlo ako hodinky od začiatku a keby ho pri pol milióne neroztrieskal na diaľnici, tak ho má dodnes a to tretie má len pár mesiacov a ide bezproblémovo.
Ja by som to nechcel kvôli príšernej ergonómii ale spoľahlivosti sa nedá nič vytýkať.
A ešte doplníme (keďže Tatko mlčí) zroj Tatkovej citácie - je to diskusia "Alfisti o koncerne". Tam keby niekto povedal o koncerne niečo pochvalného, tak ho hádam slávnostne upália za zvuku motora Busso, zasypú zelenými štvorlístkami a zalejú mu hrob riedkym olejom.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 26 kvě 2018 20:45 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Máš pravdu, aj z Grand C4 Picasso sa dá nájsť pár kusov v benzínovom automate. Ten bol ale škrtnutý hneď na začiatku ako auto, ktoré je zvnútra extra hnusné...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 26 kvě 2018 20:56 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
"Som sa zdržal" rýchlej odpovede.

Môj pohľad/potreba pri aute je zhruba v poradí:

1. Aby to brzdilo (teda inak aby to bolo vcelku bezpečné - pre to, že ak sa na Vás prevráti kamión s "vraj kalamitným drevom" - je úplne jedno v čom ste SEDELI")
2. Aby to pokiaľ možno štartovalo od -30 do +40
3. Aby to moc nežralo
4 aby do toho netieklo zhora/zdola
.
.
.
Aby som s tým zaparkoval v priestore, ktorý mám k dispozícii


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 26 kvě 2018 21:07 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Tak body 1, 2 a 4 považujem za samozrejmosť pri hocijakom aute.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 28 kvě 2018 18:58 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 zář 2009 10:51
Příspěvky: 1845
Bydliště: CV
Kraj: ČR - Ústecký
Musim říct, že ty ceny PHM teď.. asi začnu chodit zas pěšky :D

_________________
AMP: PROTON AA-1150
PREAMP: PROTON 1100
SEC: NAD T751
CD: NAD CD524
ARS 641 / ARS 844 tuned


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2119 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 106  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group