Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 18:29


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2119 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 106  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 24 lis 2017 11:22 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Na Slovensku mám hrôzu z tých všelijakých ex-JRD púmp s hnilými nádržami plnými bordelu. Inak bez obáv tankujem aj na neznačkových pumpách, ak sú frekventované a niekde pri hlavnej ceste (aby mali výtoč). V ČR tankujem 95% na Tank Ono, aditívum si do toho lejem sám. Aj olej medzi prehliadkami si kupujem na Tank Ono.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 24 lis 2017 11:46 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Ja v TN väčšinou na OMV, aditívum VIF dávam pri každom tankovaní. Nikdy som na žiadnom dieselovom aute nemal problém so vstrekovačmi alebo čerpadlom...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 24 lis 2017 11:51 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Ja raz hej - keď som v Srbsku na OMV natankoval "kristalično čisten Evrodizel", musel som meniť vstrekovač.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 24 lis 2017 15:55 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
"Common rail čerpadlo" - súhlasím. Mohlo mať svoje roky. No pre istotu už nebudem tankovať na malých "neznačkových pumpách" :)

VIF používam tiež k plnej spokojnosti.
Na margo nejakých zastaralých púmp - osobne som bol s kolegom pri tom, keď v jednej pôvodne "štátnej značkovej" čerpačke chlap zvnútra nádrže vo veľkej plechovici od zavináčov vynášal akési divné bahno. Na moju otázku čo to je sucho poznamenal: "to tankujete do nádrží"
Tá čerpačka je už prerobená - nová.


Nahoru
Online Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 24 lis 2017 17:30 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Po mnoha letech na servisu ČS PHM můžu s jistotou tvrdit tohle: velký firmy mají zajištěný pravidelný čištění nádrží a filtrů, vlastní systém kontroly kvality PHM. U soukromníků je to jak kde, někde na to kálí úplně, a končí to kolikrát úplně špatně. Ale i ty velký firmy někdy dokážou koncem října na "vesnickou" pumpu zavézt 20m3 letní nafty, a když se podaří, tak další závoz je až v prosinci, a je to třeba jenom 5m3 a pak se všichni diví, proč při -10°C nenastartovali - resp nastartovali a hned to zhaslo a už nic, rozjede se to až po poledni nebo v teplé garáži druhej den.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 25 lis 2017 16:21 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Kodl dík za zkušenost... Malým pumpám se pro jistotu raději vyhýbám.
Taky klidně tankuju u Tank Ono. Slyšel jsem, že tím že tlačí ceny, tak se na ně kontroly zaměřují víc než je běžné. Což je na jednu stranu i dobré. Mám poprvé nafťáka.Taky se trochu bojím a tak také raději přidávám aditiva.
S tímhle bych teda jezdit nechtěl.Občas musí pustit volat, protože musí oběma rukama řadit. :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 25 lis 2017 17:04 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Lidi maj z dieselů často strach...a řekl bych, že oprávněný, protože odjetý diesel může být strašná kasička na prachy.
Ale i starý jednoduchý benzín (kor když to není nějaká 1.6-ka) umí sežrat až neskutečný prachy...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 25 lis 2017 18:34 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Třeba když jsem kupoval krabici, tak jsem věděl, že ten motor je past - občas mu praskne blok a je fprdeli. Tak jsem si řekl, že to bude když tak dražší jednorázová zábavka, cestou z Německa jsem to pořádně ohulil, kdyby se to chtělo vysypat, že bych ho pohřbil rovnou tam, kde žil ale kupodivu je všechno v cajku. Nafťáka i benzína za nějaké větší peníze (to nebyl případ krabice, ta byla za cenu větší pařby) bez mně známé historie bych si klidně koupil ale jedině po zevrubné revizi nějakým dobrým mně známým mechanikem. ona je to stejně loterie.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 26 lis 2017 00:17 

Registrován: 16 zář 2014 21:12
Příspěvky: 1169
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
Já mám z dieselů taky strach a ani je nemám rád...v novým autě už dnes nevidím smysl ho mít když spotřeby benzínů jsou dost podobné. Sice jsem si sám jeden koupil a po 10tkm prakticky žádný problém, ale to je ještě "blbej" motor kterej nemá skoro nic z toho co trápí moderní diesely.

_________________
Creative SBX HD, Akai AM-32, ARS 9204-Godz rebuild, TM380, TM3120


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 26 lis 2017 03:39 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
TheKytu: Který benzín stejných parametrů má stejnou (ne podobnou) spotřebu jako nafťák? Ještě jsem ho nepotkal.
Shodou okolností jsem zrovna včera v nějaké diskusi na webu četl odpověď na nářek petrolheada, že nafta patří do kamen: Má-li člověk v úmyslu ujet autem 250.000 km, tak každý litr na spotřebě toho samého paliva pro něj znamená nějakých 70 tisíc.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 26 lis 2017 09:29 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Já bych neodsuzoval ani jedno ani druhé. To je příliš krátkozraké. Vše má své určení pro dané použití, vždy záleží na požadavcích a někdy jsou tak protichůdné, že pak nejde vybrat a nebo mít 2 auta na denní ježdění. Ano i já provozuju starý neoturbený nafťák na naprosto nevhodné 6-30km postrky, ale taky počítám s tím, že když bude potřeba, celý motor se dá sehnat za 3-5 tisíc s vlastní montáží. (Abych kvůli tomu pořizoval identické auto v maloobjemovém benzínu je pro mě nesmyslné). Kupodivu tahle stará potvora si toho nechá líbit opravdu hodně a s novou nápravou v kufru odveze 500kg, jen kdyby to tolik nerezlo, ale koupil jsem si COčko, tak to ve chvílích volna zachraňuju byť je to boj nekonečný.

Zvažuji, že na jaře zkusím do inzerce nabídnout Passata k prodeji, z důvodu potřeby vozu s vyšším krouťákem, bo s přívěsem se s tím nedá jezdit aniž by auto nedostávalo neskutečně na prdel. Osobně jsem myslel, že ten 2.0 8V si s tím poradí lépe. Garáže mám jen 2, tak budu muset pečlivě vybírat nástupce.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 26 lis 2017 09:50 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Za seba - jazdím(e) na tom, na čo mám(e).
Ušetrených 200 eur na nafte voči benzínu naozaj nieje zázrak.


Nahoru
Online Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 26 lis 2017 10:37 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Já mám taky dvě garáže, ale "pracovní auto" stojí venku, kdo by furt otvíral ovrata.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 26 lis 2017 10:37 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Generalizace čehokoli je krátkozraká.

Jezdím stylem: 5x - 6x týdně 9km ráno do práce, 9km odpoledne z práce; v neděli 3km na chatu nebo do Kauflandu. Mimo to dvakrát do roka 35km do Hradce a třikrát - čtyřikrát něco delšího, přičemž se v pohodě dostanu na 5,7 litru benzínu i s puštěnou klimatizací. Velikost kufru, tahání lafety ani stádo spratků neřeším a třetí osobu vzadu jsem vezl asi tak pětkrát.
Dejte mi diesel, který v tomhle režimu bude spokojený a budu moc rád jezdit na naftu.
Ani mě ale nenapadne naftu hanět - krom pitomců, kteří musejí mít za každou cenu jedničkovou oktávku TDI právě na takovýhle pocukávání sólo nebo ve dvou.

Když to vezmu kolem a kolem, byl bych asi ideální uživatel elektromobilu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 26 lis 2017 11:14 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Tenhle měsíc jsem nalil do akordice 3 nádrže nafty...bratru spotřeboval asi 170L nafty a ještě není konec měsíce. Stejně velké a výkonné benzínové auto by mě už asi začalo trochu mrzet, protože 1700kg těžký vůz by se žádným jednoduchým benzínem s výkonem 150 koní za 6,5L nejezdil, navíc je benzín dražší. Paušalizovat opravdu nejde nic. Na každý režim vyhovuje víc něco jinýho a každý si koupí takový auto, jaký si může dovolit.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 26 lis 2017 11:37 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 říj 2009 11:12
Příspěvky: 828
Bydliště: Spišská Nová Ves
Kraj: SR - Košický
6 rokov golf3 1.9tdi 66kw variant- často krátke trasy ( uplne nevhodne ) a mnoho krat ešte zimný motor dostaval zabrať. Zima/leto/plné obsadené/prázdne/ štyl jazdy razantnejší a ono to stale žralo 6L, motor ale bez problémov (cca 300tis.km) Turbo vstreky a všetko pôvodne akurát repasovaní starter a alternátor.

Bohužial predal som ho lebo karoseria bola ako ementál, teraz mam benzín 1.6 octavia 55kw ale chýba mi ten golf, to bol stroj :-D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 26 lis 2017 11:50 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Ransom: No jo, ty to máš do vedlejšího města do práce blíž, než já po městě.
Řekl bych, že máš skoro stejný modus vivendi jako můj švára a ten velmi spokojeně užívá Yaris hybrid. Na rozdíl od elektromobilu se s tím občas dá dojet i někam dál (i když po dálnici to žere už i malý děti). Plug-in hybrid by byl možná ještě lepší.
Je ale faktem, že ho koupil fakcy "hybrid za cenu nehybrida".

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 26 lis 2017 12:03 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Merek: Mal si si ten motor transplantovať do Kokty, však to je to isté auto.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 26 lis 2017 12:27 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
laminat píše:
"hybrid za cenu nehybrida".

To zní zajímavě. Něco jako "vlasatý za cenu plešatého".

No, myslím že ještě pár let nebudu auto muset/chtít měnit. Možná to vypadá nepochopitelně, ale pro mě je to fakt naprosto podružná záležitost. Kdyby ti blbci postavili konečně nějakou cyklostezku, jezdil bych do práce nejradši na kole. Tady je to po silnici o život a alternativní cesta neexistuje.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 26 lis 2017 12:46 

Registrován: 16 zář 2014 21:12
Příspěvky: 1169
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
laminat: Já ale právě nepsal stejnou, ale podobnou. Ale například dvoulitrový Skyactiv benzíny od Mazdy jsou normálně schopný jezdit za 6 litrů. Ale i když to žere 7-8 litrů, pro člověka který najede do 15tkm ročně ta spotřeba takový rozdíl není vzhledem k vyšší pořizovací ceně dieselů.
Já krátké trasy skoro nejezdím a s tou Astrou mám spotřebu 4.8 a to se neloudám. Stejným tempem bych s benzínem jel za 8-9l a to už je sakra rozdíl. Takže u staršího auta chápu že pro někoho (a i pro mně) ta nafta smysl má.

_________________
Creative SBX HD, Akai AM-32, ARS 9204-Godz rebuild, TM380, TM3120


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2119 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 106  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group