Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 01:47


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2119 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 106  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 17 úno 2017 12:01 

Registrován: 16 říj 2010 19:05
Příspěvky: 203
Kraj: ČR - Jihomoravský
Tak, keď už sú tu počítače, tak prečo nie autá :)

Potreboval by som poradiť s výberom (píšem sem pretože mi tu prídu ľudia rozumnejší ako inde). Najazdím cca 15t km ročne, 90% mimo mesto (SR-ČR, občas výlet). Takmer vždy vozím 4 ľudí, každý má batožinu.

Čo mám teraz: Škoda Octavia Liftback, rok výroby 98, motor 1.6i 55kW, predfacelift, základná výbava (čiže nič), najazdené tak 220t km, bolo dlho v rodine tak som ho zdedil.

Čo sa mi páči na aute: Lacná prevádzka, veľký kufor. Spotreba 6,5L/100 leto, 7L/100 zima.

Čo sa mi nepáči na aute: Málo miesta vzadu, žiadna klíma, nič v elektrike, málo výkonu, kadejaké pazvuky v kabíne od vŕzgania plastov. Chcelo by niečo nasypať do motora (spojka už bola menená, taktiež prasknuté zvody), nápravy, brzdy (zvlnené kotúče), rozvody, hrdza okolo viečka nádrže, hrdza na blatníku. Jazdné vlastnosti "meh". Výkon keď som sám v aute stačí, inak nie, na diaľnici viac ako 110km/h nedám, potom ide spotreba hore, otáčky motora pri 130km/h sú 4000, takže to žerie a hučí.

Čo by som chcel: Viac výkonu, určite absolútne minimum je 75kW/100koní, automatickú klímu, predné okná v elektrike, som ochotný obetovať miesto v kufri, ak by bolo viac miesta vzadu to by bolo tiež fajn. Tempomat, ale ten sa dá dorobiť lacno takmer do každého auta čo má elektronický plyn.

Motor určite benzín, jednak z hľadiska malého ročného nájazdu, nebránim sa plynu, druhak nemám rád dieselový zvuk (akýkoľvek 4 valec), treťak servis pri nafte a hlavne starej nafte je na veľmi hlbokú peňaženku. Plus určite chcem liftback/hatchback, príde mi to o dosť praktickejšie ako sedan, alebo kombi ale veľa sa mi ich nepáči, vyzerajú ako pohrebáky alebo chladničky na kolesách.

Čo som pozeral: Oktávky mi prišli predražené, Mazda 6, nevýhoda je že kvitne, drahé náhradné diely, inak pohoda.
Opel Vectra C, ten si už nepamätám ale páčil sa mi strohý interiér. Ford Focus II - silný adept, myslím ale že práve silnejšie motory (1.8) sú nič moc, veľa porúch. Audi ma nezaujali, liftbacky nemajú a kombi sa mi dáko nepáčili, Passat detto, plus ten má drahý servis náprav (hliník). Ford Mondeo - samá chvála na fordy, ale ten interiér :/ strašne sa mi nepáči. Renault Laguna - škoda tej predface verzie (poruchy v elektro), to auto sa mi páči len nemá dobré motory. Potom som sa dostal k BMW, kamoš mi ukázal E46, vravím si to musí byť drahé, servis, nákup, spotreba - autá su pomaly na takej cene ako Octávie, servis je drahší ale druhovýroba funguje, veľa vecí sa dá robiť aj sám, plus sú to veľmi rozšírené autá, výborný motor ak berieme 6 valec, výborný podvozok, skvelý interiér, pre mňa je to strašne pekné auto. Lenže cena síce začína tak na 80k ale pekné kúsky idú po 120k. Tam som si povedal že dosť, za 14 ročné auto je to predsalen veľa peňazí.

Takže myslím že zase skončím pri oktávke, ako som písal, 1.8T alebo 2.0, je mi jedno či liftback alebo kombi, nevadí mi väčší servis (20k) pretože to by som na mojom aute musel robiť taktiež. Autá sa dajú zohnať za 60-70k, väčší nájazd nevadí.

Takže ak som prehliadol nejaké auto, alebo vidíte hlúposti v mojom uvažovaní, prosím, podeľte sa o Vaše dojmy ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 17 úno 2017 13:32 

Registrován: 16 zář 2014 21:12
Příspěvky: 1169
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
K Mazdě 6:
- že rezne je pravda, ale když hudeš koukat, najdeš zachovalé kousky.
- drahé náhradní díly, blbost. Naprostá většina normálních věcí se dá koupit v druhovýrobě za normální prachy
- podvozek, řízení, jízdní vlastnosti... skvělé
- spolehlivost, dost nadprůměrná

U mně by to byla jasná volba s benzínovým dvoulitrem po FL a manuálem.

_________________
Creative SBX HD, Akai AM-32, ARS 9204-Godz rebuild, TM380, TM3120


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 17 úno 2017 13:39 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Čo mám teraz? Mercedes W210 E220CDI, automat 5q-tronic, 105kW (hlavné auto). Ďalej W124 300E-24, automat 5q, 162kW (to je len víkendovka a youngtimer), potom W168 A160, manuál 5q, 75kW (na predaj) a nakoniec Opel Vectra A 1.8i, manuál 5q, 66kW (šlapka do mesta).

Hodnotiť budem len hlavné auto...
Páči sa mi priestor, komfort, výbava, jazdné vlastnosti, spotreba (dlhodobo do 6,5L), spoľahlivosť, skoro nezničiteľnosť všetkých hlavných agregátov, bezpečnosť, relatívne nenáročný a lacný servis, ťažné zariadenie na dve tony, zadný náhon. Je to výborný hltač kilometrov a ani pri svojom veku človek pri jazde nemá pocit zastaralého auta. Všetko, čoho sa človek vo vnútri dotkne dáva pocit nepriestrelnej kvality (to už dnešné plastové a opuchnuté mercedesy neposkytujú). 143 koní a 310Nm dáva autu dostatočnú dynamiku aj maximálku.

Nepáči sa mi slabá ochrana proti korózii. Hrdzavejú všetky karosárske diely, predčasne dokáže zhniť aj predná nápravnica. A nepáči sa mi design.

Bohužiaľ, auto má svoje odžité, korózia je v pokročilom štádiu a nechcem už čakať, než nebodaj odíde niečo drahšie. Chcem sa toho zbaviť, kým je to auto ešte v pomerne slušnej kondícii. Ak už bude všetko na kašu, nedá mi zaň nikto ani dvoje marlborky.

Čo by som chcel? No...chcel by som zase Mercedes. Doniesol som známym niekoľko kusov W211 a W212...bohužiaľ W212 bolo pre mňa veľkým sklamaním. Je hlučnejšia, ako W211 a motor OM651 nestojí za nič. W211 ma tiež nepresvedčila svojou spoľahlivosťou, napriek tomu, že pekné kusy po FL sú dosť vysoko cenené (8000€ a viac).
Takže výber nakoniec asi padne na Hondu Accord Tourer VII. Mám na ňu výborné referencie a je to jedno z mála áut, v ktorom som sa cítil ako doma...veľa technických riešení mi evokovalo práve Mercedes. A či už sa bude jednať o 2.0i Vtec alebo 2.2iCdti, je mi jedno. Oba motory sú výborné, 2.2iCdti má zo všetkých najbližšie k môjmu súčasnému CDI. Prejavom, vlastnosťami. A čo je ďalšou devízou Accordu? No že nie je vôbec zaujímavá pre zlodejov.

Mimo základnej výbavy (elektrické okná, zrkadlá s výhrevom a klimatizácia) by ma potešila slušná verzia ESP, vyhrievané sedačky, Webasto s diaľkovým alebo hodinami. Za 6 rokov som si totiž na tieto tri veci tak zvykol, že bude veľmi ťažké ich opustiť. Nejaké displejíky a podobné lacné hovadinky ma vôbec nezaujímajú.

Staffy: Dôvody, ktoré si napísal, že by si si nekúpil to, alebo to auto sú z veľkej časti krčmové reči patriace do 90-tych rokov. Ak by som sa takýmito somarinami riadil, nikdy by som si Mercedes nemohol kúpiť.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 17 úno 2017 13:56 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Accorda môžem z veľmi bezprostrednej skúsenosti vrele doporučiť.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 17 úno 2017 13:58 

Registrován: 16 zář 2014 21:12
Příspěvky: 1169
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
TLU: Honda Accord určitě skvělá volba ;)
Nepsal jsem ji tu ale protože je dražší než M6.

btw. Myslel jsem že Mercedes už korozi podchytil dávno před tím tvým... no očividně ne.
Jaká škoda. Kolikrát to jsou ještě skvělý auta ale ta koroze je prostě sežere.

_________________
Creative SBX HD, Akai AM-32, ARS 9204-Godz rebuild, TM380, TM3120


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 17 úno 2017 16:12 

Registrován: 16 říj 2010 19:05
Příspěvky: 203
Kraj: ČR - Jihomoravský
Ten Accord je presne ten typ kombíku ktorý sa mi nepáč :/ Inak díky za povzbudenie do tej Mazdy 6, ešte sa na ňu pozriem (btw, hrdzaveju aj niektoré kusy BMW, tiež sa to musí riešiť každé dva roky cca - bublinky pod lakom).

TLU - si ochotní vyvrátiť niektoré krčmové reči? Díky :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 17 úno 2017 16:40 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
"Zlato, já sem tam natankovala z tý zelený stříkačky, vadí to móc?" :o

...nemáte někdo .50 Desert Eagle? Myslím, že budou stačit 3 náboje :evil:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 17 úno 2017 17:58 

Registrován: 16 zář 2014 21:12
Příspěvky: 1169
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
staffy: Ještě k M6: Rezne to v podstatě jen u zadních lemů a u horších kusů prahy. Jinak je to v pohodě.

_________________
Creative SBX HD, Akai AM-32, ARS 9204-Godz rebuild, TM380, TM3120


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 17 úno 2017 18:26 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
staffy píše:
Audi ma nezaujali, liftbacky nemajú a kombi sa mi dáko nepáčili, Passat detto, plus ten má drahý servis náprav (hliník).
To je jen z dalších pověr, možná úplně první B5 měly hliníkové a zvlášť na našich tankodromech to odcházelo jedna radost. Ale už snad myslím všechny B5.5 měly ocelové, na mém 2003 je původní, nikdo na to nešáh a to se s tím neskutečně prasilo. Odešly mě jen tlumiče (ještě jsem je neměnil, ale už musím) a homokineťáky. Zítra, pokud do té doby neshoří motor, jsem byl objednanej na inspekci podvozku, tak jsem zvědavej...

Ještě zpátky k té Audi - místo tohohle pašíka bych klidně chtěl starou A4 (což mu třídně odpovídá), v benzínu. Cítím se v tom skvěle a Audi je ještě o trochu lepší pocitově a má vždy lepší podvozek. A nebo sehnat nějaký slušný kus tohohle pašíka v 1.8T 4x4 (čtyřkolu jen kvůli zadnímu víceprvku, jinak je tam bohužel vlečka), ale nechce se mi tahat zbytečných 120kg pod zadkem, které použiju 1x za 2 roky...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 17 úno 2017 18:32 

Registrován: 16 zář 2014 21:12
Příspěvky: 1169
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
Zorg: Tak pokud to najelo 300tkm na původních tlumičích na našich silnicích, tak vydržely opravdu hodně. Já teď budu měnit tlumiče na 323 BA a to má najeto 230tkm...

_________________
Creative SBX HD, Akai AM-32, ARS 9204-Godz rebuild, TM380, TM3120


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 17 úno 2017 18:43 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Jestli Ti nevadí, že v té A4 je MNOHEM méně místa, než v tom Prasákovi. Jinak řemeslné provedení skutečně špičkové ale nikdy mě neoslovovaly jízdní vlastnosti Audin nequattro, které chtějí jet furt rovně a tahají za volant a skromný prostor. To už raději toho bavoráka, to je zcela jiné poježdění. když jedna kola zatáčejí a jiné hrabou.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 17 úno 2017 19:07 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
No, s tou velikostí je to asi fakt. Jenže mě právě stačí menší kombík, klidně velikosti fabky, ale chci 4 lichoběžníky a hydraulickej posilovač. Protože tahat za volant mi právě nevadí, aspoň vím, co to dělá (pod plynem i bez plynu).
Pochybuju, že to bude víc nedotáčivý, než ten Pašík. Má to stejnou přední nápravu, zadní lepší, je to lehčí. Quattro tomu moc nepomůže, když přeženeš nájezd, jdeš úplně stejně quattro-nequattro...

To báwko, hmmm, je fakt, že když jsem jel v E46 byť i v posraný dvoulitrový ropě, tak jsem byl hodně překvapenej, jak kultivovaně se to chová a jak jsem se s tím okamžitě sžil, fakt celkem řidičský auto.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 17 úno 2017 21:06 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
staffy: Mne sa vôbec tie reči vyvracať nechce. Keď som mal o niečo menej rokov, bavilo ma donekonečna sa dohadovať a hádať ohľadne áut. Dnes mám svoje skúsenosti (btw. hlavne vďaka tomu, že sa 13r tak nejak venujem dovozu - ale dnes už len občasne) a referencie priamo od majiteľov dovezených áut. A keďže im aj zabezpečujem diely a občas servis, mám celkom slušný prehľad, čo kde odchádza a čo koľko vydrží. Takže u bežných typov starších áut ma skutočne málokto dokáže povodiť v papučkách po vode. Spotrebné diely na Japoncov naozaj nie sú v zásade drahšie, ako na Nemcov, alebo čokoľvek iné. A výhoda je tá, že ak sa nejedná o hrobku, tých vecí tam človek naozaj potrebuje minimum. O niečo horšie je to s karosárčinou. Nabúrať si Japonca (hlavne niečo exotickejšie) a nemať havarijnú poistku bude pre bežného laika dosť tvrdý zásah do rozpočtu, keďže tieto diely sa v aftermarkete v podstate nevyskytujú. Ale kto je šikovný, kúpi všetko z druhej ruky u susedov v Poľsku. My sme s kamarátom zvyknutý odtiaľ brať veci bežne, takže mňa nezaskočí ani nárazník na Accord alebo Outback a nebude to stáť nijaký majlant.
Takisto drahá predná náprava na B5 je už len povera. Tá sada dávno nestojí 50 000 Sk ani od Lemfoerderu. A kto nejazdí na zbytočne veľkých kolesách s príliš širokými a nízkymi gumami, nemá žiaden problém ani so životnosťou.
Poviem Ti, z čoho jediného môžeš mať strach. Zo špecialít, ako sú rôzne vrcholné verzie (všelijaké tie V8-ky, AMG, S-line apod) a plné výbavy. Tam sa dá vysypať z peňazí najskôr. V takých autách býva hromada špeciálnych dielov, ktoré často v aftermarkete vôbec neexistujú, prípadne sa objavia raz čas, keď je naobjednávané dostatočné množstvo. A to samozrejme od jedného výrobcu (obvykle toho najdrahšieho) a za celkom slušné pálky. Ak však človek ostáva pri zemi a uspokojí sa s bežnými verziami, pravdepodobne nebude mať problém...ak nekúpi nejakú vyžitú pripravenú pascu, inak povedané "večerní auto".


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 18 úno 2017 00:09 

Registrován: 16 zář 2014 21:12
Příspěvky: 1169
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
Taky se hrozně nerad dohaduju o autech, ale vždycky to nevydržím a něco k tomu napíšu a pak už je diskuze rozjetá... snad mně to časem přejde :)

_________________
Creative SBX HD, Akai AM-32, ARS 9204-Godz rebuild, TM380, TM3120


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 18 úno 2017 15:33 

Registrován: 04 zář 2010 21:56
Příspěvky: 116
Kraj: ČR - Královéhradecký
Neporadím ti k výběru auta asi nic konkrétního nebo super moudrého, jen si myslím že záběr aut ze kterých vybíráš je hodně široký a byla by určitě dobrá jedna věc- sehnat někoho kdo takové auto má a domluvit se s ním na projížďce. Zkrátka není auto jako auto a ze všeho nejdůležitější je právě dojem a pocit z jízdy. A to je něco úplně jiného než porovnávání katalogových parametrů a virtuální internetové rady. Klidně se ti může stát, že některé z těch aut ti sedne natolik, že všechno ostatní ti bude jedno, nebo naopak ten pocit bude natolik odrazující, že to ani sebelepší pověst a katalogové parametry nezachrání.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 18 úno 2017 16:50 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Klucí, nevíte, proč mi po roce a půl zase odešel homokinetickej kloub? Měnil jsem ho už jednou, právě hledám účtenku, co to bylo zač. Zvedli jsme to, koukáme na to, a klasika: prasklá manžeta, takže se postupně vykurvil tím svinstvem, co nalítalo dovnitř :( Buď dělaj schválně ty gumový manžety neodolný, aby měli odbyt homokineťáků, a nebo je tam nějakej problém. Ale nepřišel jsem na žádnej mechanismus, kterej by to moh způsobovat. Druhej kloub byl taky měněnej, ale tam byla manžeta v pohodě, takže ten nezlobí.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 18 úno 2017 16:58 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Uhranul ti ho nějakej homofob.
Nebo jsi prostě někde protrhnul manžetu. Na to stačí přejet větev.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 18 úno 2017 17:05 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
:) Vyráběj se pěkný s..... Kamarád co roky opravuje auta, říkal, že už ho ta kvalita dílů obecně poslední dobou pěkně s....
Není to tak dlouho co mi praskl řemen k alternátoru. Byl tam cca 15 tisíc. Byl od firmy Gates takže vyložene ne nějaká s.... Originál od Renaultu vydržel přes 200000km. Ještě ,že jsem ho nevyhodil, tak jsem ho tam dal zpátky...
Taky pomalu zvažuju koupi něčeho nového, ale vůbec nevím. Na potvoru se mi vždycky líbily ta označení VTR,RS,AMG a pod. :) Většinou se ale vždycky kouknu na motorizaci a jsem zase v klidu. :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 18 úno 2017 19:42 

Registrován: 16 zář 2014 21:12
Příspěvky: 1169
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
Zorg: Buď to co říká ransom :D A nebo to fakt byla nějaká shit manžeta. Doporučuju manžety Spidan, ty jsou asi nejkvalitnější.

_________________
Creative SBX HD, Akai AM-32, ARS 9204-Godz rebuild, TM380, TM3120


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 18 úno 2017 20:07 

Registrován: 16 říj 2010 19:05
Příspěvky: 203
Kraj: ČR - Jihomoravský
JirkaK píše:
...dojem a pocit z jízdy...
Práveže mi to pri autách príde ako v hifi - pocity zo zvuku sú subjektívne, a ten pocit z jazdy nie je u mňa veľmi na prvých miestach, ale aj tak ďakujem za radu, určite nebudem kupovať auto ktoré mi pocitovo nesedí aj keby všetko ostatné bolo OK.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2119 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 106  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group