Poslední návštěva: Právě je 23 dub 2024 14:51


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2119 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 106  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 21 črc 2017 23:18 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Jo, pokud má auto platnou technickou, tak bez problémů.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 21 črc 2017 23:36 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Dík. Po poslední zkušenosti se už na auto bez TK ani nepojedu podívat. Může to snad být trochu záruka, že je to tak nějak v pořádku.
Teď mi říkal bývalý kolega z DE, že jeho kamarád koupil Audinu z bazaru a měla mít 180 tis a zjistil že skutečně má 370...Tak už asi jedině od soukromého prodejce a i s nějakou servisní historií...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 21 črc 2017 23:45 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
To, co si hlídám já, má natočeno půl mega a je od soukromého majitele, tak to snad není stočené.
A jinak kolik má auto kilometrů, o ničem nevypovídá. Kdyby ty auta neměly odometry, bylo by to snad lepší.
Skoro všechny bazary v Německu mají různí Turci, tak to je ještě horší než u nás. A jak je tam poznámka, že jde o vůz jedině na export, tak ruce pryč.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 22 črc 2017 09:32 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Scarabeo - jo šíro bylo v nabídce VW pro mě něco neobvyklého, pěkné auto, bývají často na srazech. Neobvyklé asi jako v nabídce BMW model 850.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 22 črc 2017 11:56 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5957
Kraj: SR - Trenčianský
Pak jen upozorním, že ty žlutý převozky už platěj jenom po Německu. Což je škoda, protože jejich vyřízení bylo fakt velmi jednoduchý - prostě si je člověk koupil ve stánku i s pojistkou, do papíru napsal VIN vozu a frčal. Hlavně si mohl koupit převozky předem a pak jít vybírat auto. A už mu bylo jedno, zda bude muset čekat na nějakou soukromou osobu, než se jí skončí pracovní doba.
Na export do jiných zemí jsou určený červený převozky, jenomže to už musí člověk jít s konkrétním autem na Zulassungstelle a absolvovat celý proces přihlášení včetně obhlídky vozu. A to už třeba po 16:00 nevybavíte...takže hotel a na druhý den...
Že ty červený převozky stojí pěknou dardu ani nebudu psát (dle doby platnosti od 180€ nahoru). Žlutý vyjdou i s pojistkou od 100€ nahoru...záleží velmi od kraje.
Co se týče tureckých bazarů...už jsem koupil slušný auto i tam a na druhé straně se mi už snažil prodat jebku i soukromý prodejce, nebo značkový autosalon. U toho autosalonu to ale byla spíš výjimka. Co se týče stáčení...vždycky chci k autu alespoň 2-3 poslední papíry z STK. Já osobně na kilometry až tolik nekoukám, protože raději dálničních 300, než 150 ve městě...ale když kupuju auto pro někoho, tak chci auto, kde sedí i číslo na odo.

Btw. Starý Scirocco je moc pěkný auto a možná jediný VW, kterýho bych chtěl vlastnit jako youngtimera.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 22 črc 2017 12:15 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
No tak to je v prdeli, protože jsem spoléhal právě na ty žluté. Fuck!

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 22 črc 2017 12:37 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5957
Kraj: SR - Trenčianský
Po Prahu bych to ale já osobně asi risknul i se žlutými...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 22 črc 2017 21:45 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Tak jsem googlil a je to krapet lepší - na vývoz do zemí EU postačující žluté značky + zelená karta. Červené jsou potřeba jen pro vývoz mimo EU. Akorát teda pruda se žlutejma je už stejná jako s červenejma, akorát je to levnější.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 23 črc 2017 21:01 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5957
Kraj: SR - Trenčianský
No nevím...Rakušáci i Češi mně už se žlutými poslali do háje...žlutý převozky jsou totiž určeny pro převoz po Německu. Ostatní krajiny nejsou vůbec povinny je uznávat. A řekl mi to jak rakouskej policajt, tak mi to potvrdili i v Německu. Je to právně taková "šedá zóna". Ty doklady ke žlutým značkám totižto nepředstavují nijakou oficiální evidenci. Proto je okolní státy uznát nemusí. A to je i ten rozdíl v pořízení. Rozhodně se nejedná o stejnou pakárnu. Ale to uvidíš sám. Jak říkám, po Prahu bych to ale klidně risknul na žlutých.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 23 črc 2017 21:23 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Vychádzsl som z oficiálneho výkladu: http://www.strassenverkehrsamt.de/news/ ... nnzeichen2

Allerdings existiert innerhalb der EU-Mitgliedstaaten seit 2007 eine Anerkennungspflicht für das deutsche Kurzzeitkennzeichen. Somit ist die Nutzung eines Kurzzeitkennzeichens auch über die deutschen Grenzen hinaus innerhalb der EU-Mitgliedstaaten möglich.

http://www.uamk.cz/garaz/1346-prevozni-znacka-z-nemecka

Při jízdě po našem území už platí a nehrozí za to vysoké pokuty i další postihy

Ministerstvo dopravy České republiky nás nově informovalo, že došlo na straně Spolkové republiky Německo k úpravě dokladů pro převozní značky se žlutým pruhem. Jsou tak v ČR už uznávané a nehrozí vám, tak pokuta od česká policie.
K celé věci sděluje ministerstvo dopravy ČR následující:

11.1.2016: Ano, došlo ke změně vydávání dokladů k převozním značkám se žlutým pruhem (SRN). Uvedené doklady jsou v souladu s Úmluvou o silničním provozu (nejen jejich strojové vyplnění, ale především skutečnost, že jsou kompletně vydávány úřadem), a proto jsou platné i na území ČR (pochopitelně do doby platnosti).

Z výše uvedeného vyplývá, že krátkodobé registrační značky se žlutým pruhem s omezenou platností vydávané výhradně na území SRN, jsou povolené pro dovoz vozidla do ČR, tak jako ty s červeným pruhem.

Takžre tam máš potvrdenú ako platnosť v ČR, tak ten iný sposob vydávania.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 23 črc 2017 21:38 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5957
Kraj: SR - Trenčianský
No jo no...tak to je zase v ČR změna od 1.1.2016. Já samozřejmě vím, že Německo tak nějak ukládá povinnost uznat v rámci EU žlutý značky. Problém je akorát v tom, že Německo nemůže něco takového nařídit, resp. ostatní krajiny nejsou povinny takové nařízení respektovat.
Btw., v některých městech můžou při kupování žlutých převozek vyžadovat německý doklad totožnosti, tak je možná bude muset vybavit majitel vozu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 23 črc 2017 22:54 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Tak ono to nie je nariadené Nemeckom ale je to dané tým, že tie značky plnia podmienky, dané nejakými medzivládnymi dohodami na to, aby boli uznané.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 28 črc 2017 08:25 
Uživatelský avatar

Registrován: 21 dub 2014 13:03
Příspěvky: 27
Kraj: SR - Trenčianský
Dnes sa čistí interiér.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
Čím som starší, tým mám pocit, že všetko hrá rovnako dobre....


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 29 črc 2017 18:32 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Dneska konečně pěkné počasí po nekonečném deštivu. Takže jsem po obědě poprvé auto ručně umyl obyčejnějším šamponem s voskem (má smysl ještě dodatečně nanášet vosk od 3M?), dofoukal pneu a při jízdě do Pardubic minulý víkend jsem si říkal že ty oranžový repro Hertz EV-165 vůbec nebasujou, a že bude asi prohozená polarita. Hle bylo to tak, takže jsem to na výhybce prohodil a už to hraje jak má. Asi to minulý majitel zle zapojil když měl demontovanej tapecírung. Odlepil jsem pár samolepek ze skel a udělal fotky. Bude to chtít kapotu a masku lehce rozleštit, na to mám kotouče a pasty od 3M do leštičky, ale nebaví mě páskou a igelitem zakrývat vše ostatní, takže mě to čeká. Jsou tam škrábanečky a oděrky od hmyzáků. Lehce prolíná chladič (možná koroze), takže to bude první investice.

laminat - už je Volvo v dohlednu? Možná je snažší nakonec jet s podvalem.

dilinogadzo - ty všechny auta v podpisu aktuálně vlastníš? Sic to jsou menší auta (pokud Citroen ZX není kombi), ale stejně kde to parkuješ?


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 29 črc 2017 19:28 
Uživatelský avatar

Registrován: 21 dub 2014 13:03
Příspěvky: 27
Kraj: SR - Trenčianský
Hej, su aktual.Kappa 3.0V6 je v garazi, robia sa na nej drobne opravy, je to odlozenka, ZXko je u dobreho kamarata, caka na vymenu spojky a rozvodov, to ZX je vybava Volcane, zial, len s 1.4i motorom. Delta je doma, repas v plnom prude, pojde do garaze na odlozenie, Matiz pouziva jedna znama, hoc sem tam ho prebehnem,,aby som vyhnal pavuky z vyfuku. Stilo mam na kazdodenne dranie. To caka prestrek predku, pac nedavno som ho dokoncil po zrazke s jelenom/lanou. A Polo je tiez len pred barakom, to je denno denne jazdene, ale je na predaj, zere aj travu vedla cesty :) je to,1.6 AEE motor, moc sa nevydaril....

_________________
Čím som starší, tým mám pocit, že všetko hrá rovnako dobre....


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 29 črc 2017 20:33 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
M3 je moje oblíbená značka u spousty jejich výrobků. A že jsem v práci otestoval různých značek.
Ještě bych oživil ten přední nárazník a bude to vypadat jak funglovka. Moc pěkný Lukaši. ;)


Naposledy upravil scarabeo dne 31 črc 2017 23:20, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 31 črc 2017 13:04 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5957
Kraj: SR - Trenčianský
Vsokování kvalitním tvrdým voskem určitě smysl má. Po rozleštění nanést lazuru a pak teprve zavoskovat. :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 01 srp 2017 18:35 

Registrován: 16 zář 2014 21:12
Příspěvky: 1169
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
Nebylo by víc fotek Lukáši? Máš to fakt pekný :)

_________________
Creative SBX HD, Akai AM-32, ARS 9204-Godz rebuild, TM380, TM3120


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 01 srp 2017 19:20 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Při další příležitosti klidně udělám, i zadní části (USA verze kufrových dveří na jiný formát SPZ) a z boku. Ale až po ošetření plastů ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autá a všeličo okolo
PříspěvekNapsal: 14 srp 2017 19:07 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5957
Kraj: SR - Trenčianský
tatko tom: Zanesený katalyzátor na dieseli byť môže, no to sa upraví po 100km svižnejšou jazdou. Z času na čas sa objaví aj rozpadnutý kat, ale to sú skôr výnimky s desivými množstvami km na budíkoch. Myslím, že to nebude prípad Tvojho auta.
Vädnutie vo vyšších otáčkach je u turbodieselu normálne. Niektoré viacventilové nafťáky sa síce nechajú celkom ochotne točiť do 4500-5000RPM bez citeľného poklesu ťahu a celkovo majú dosť "benzínový" charakter (napr. OM605.960 alebo N22A), ale drvivá väčšina vädne skôr. Tie s maličkým turbom, malým výkonom a veľkým krútiacim momentom od veľmi nízkych otáčok, tie padajú často už od 3000RPM vyššie a točiť to nad 3500RPM nemá zmysel vôbec.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2119 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 106  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group