Poslední návštěva: Právě je 03 kvě 2024 09:22


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 854 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes pobavilo
PříspěvekNapsal: 26 čer 2023 21:16 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5319
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Nečlovek:
1) Podľa niekoľkosekundového videa som zhodnotil, že by som sa bez takej akcie zaobišiel aj dnes, aj keď som mal dvadsať.
2) Nebude to tým, že Ransomove alebo Penjove akcie sú niekde úplne inde, čo sa týka nárokov na organizáciu?
3) Nebude to tým, že boomeri na rozdiel od mlamodyjov majú rodiny, zodpovednú prácu a kopu aj iných záujmov?

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Online Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes pobavilo
PříspěvekNapsal: 26 čer 2023 22:14 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 21 lis 2013 20:38
Příspěvky: 1529
Bydliště: Bratislava
Kraj: SR - Bratislavský
tatko Tom píše:
"Možno som este príliš mladý" - z toho vyrastieš, určite.
"nedokážem pochopiť" - chyba (koho?)
"plánujú akékoľvek sociálne dianie" - si si istý, že plánujú?
"účasť je aj tak rovnako náhodná" - a pri čom nie je?

1. No to dúfam, že áno, umrieť mladý nechcem.
2. Chyba logicky moja keďže ja nechápem.
3. Sociálne dianie s väčšou účasťou sa väčšinou plánuje, ale nechám sa opraviť ak sa mýlim.
4. V tom je celá pointa. Načo komorný event s konkrétnou skupinou ľudí plánovať neviem koľko týždňov či mesiacov dopredu, keď reálne sa stačí dohodnúť na nejaký neďaleký presný termín, ktorý vyhovuje najvyššiemu počtu/najvýznamnejším a nespravit to vtedy? Ak má niekto aktívny život, tak už za mesiac sa mu ľahko stane nieco nepredvídateľné, čo mu posunie voľný čas inde, čiže náhodnosť účasti podľa mňa s dlhším čakaním len stúpa. Ak zas niekto až tak aktívny život nemá, tak by snáď nemusel mať až taký problém nájsť si čas skôr.

laminat:
Neviem si pomôcť, ale tvoje útočné reakcie ma strašne bavia, tak sa dopredu ospravedlňujem za potenciálnu budúcu provokáciu :D
1. daná akcia bola použitá ako príklad. To, že kombinácia socializácie, zábavy, hudby a prírody nie je zrovna pre teba, som vytušil už dávno.
2. Bolo to myslené viac všeobecne, ale RM zraz je dobrý príklad toho o čom píšem, takže kľudne sa môžeme zamyslieť aj konkrétne nad ním. Pochybujem, že by boli nároky na organizáciu až natoľko “inde”. Všetko, čo ku uskutočneniu danej akcie treba, je možné spoločnou silou obstarať, vymyslieť, dohodnúť či ináč zariadiť v priebehu niekoľkých dní, poprípade týždňov. Ak nie, tak to skôr vypovedá o nedostatku záujmu, čiže zbytočná snaha o nič. Napríklad aj ja by som s radosťou skúsil nejako prispieť ku organizácii (keby som hypoteticky mal ako), ale práve kvôli nedohladnému termínu nemám záujem, keďže absolútne neviem, čo sa vtedy bude diať, aké bude moje mentálne rozpoloženie, atď. Keby sa to malo diať v blízkej dobe, záujem by som mal, tým pádom by som do toho vedel vložiť viac úsilia, lebo by som mal väčšiu istotu, že mi to za to stojí.
3. Rodinu som už spomenul ako potenciálny dôvod časovej obmedzenosti, zvyšné argumenty typu práca a záujmy sú viac menej neplatné. Ja (aj nemalé percento ľudí na mojej akcii …keď už to ideme porovnávať) mám stabilnú zodpovednú prácu a dokonca aj hromadu iných záujmov.

_________________
Gdy ci smutno, gdy ci źle, jebnij format dysku C.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes pobavilo
PříspěvekNapsal: 26 čer 2023 22:29 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1807
Kraj: ČR - Jihomoravský
To nečlověk: Je stašlivý, že leckdo má fultime zaměstnání a rok má jenom 52 víkendů. TJ musím si dobře rozmyslet, co kterej víkend budu dělat, a mám to v plánovacím kalendáři. Obvykle tak na 2-3 měsíce dopředu. Pokud máš hodně volnejch víkendů, jsi potenciální looser, protože máš málo zájmů a koníčků, kterejm by ses věnoval naplno, tím si nerozšiřuješ svoje obzory do dalších směrů, nepoznáváš nový lidi a potom máš jedinou šanci být živou součástkou v nějakým výrobním komplexu nebo skutečně nezaměstnatelnej looser. Na druhou stranu, pokud živíš jenom sám sebe, je to pár let zajímavej životní styl, já to takhle táhl skoro do 35 let...
P.S. ne, že by se mi párkrát za rok nestalo, že se nečekaně opiju ve všední dne v podvečer, ale není to pravidlo a obvykle toho druhej den při práci lituju...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes pobavilo
PříspěvekNapsal: 27 čer 2023 01:26 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 21 lis 2013 20:38
Příspěvky: 1529
Bydliště: Bratislava
Kraj: SR - Bratislavský
Kodl: Spomedzi všetkých správ práve tú tvoju bolo najťažšie kompletne dešifrovať ale paradoxne som sa z nej najviac dozvedel.
Verím, že je možné, že prevažne práve tá “staršia” skupina si bude dopredu a neústupne plánovať dianie svojho života v dohľadnom čase. To by potom perfektne vysvetľovalo tie nedohľadné termíny pri skupinovom plánovaní.

kodl píše:
Pokud máš hodně volnejch víkendů, jsi potenciální looser, protože máš málo zájmů a koníčků, kterejm by ses věnoval naplno, tím si nerozšiřuješ svoje obzory do dalších směrů, nepoznáváš nový lidi a potom máš jedinou šanci být živou součástkou v nějakým výrobním komplexu nebo skutečně nezaměstnatelnej looser…
Teória zaujímavá a vďaka slovu “potenciálny” s ňou viac menej môžem asi aj súhlasiť, ale len ak sa v rámci nej berie ohľad aj na ostatné potenciálne príčiny veľkého množstva voľného času. Ja si napríklad neviem anilen predstaviť dopredu si napratať plány na každý deň tri mesiace dopredu lebo v tom vidím extrémne veľa problémov, ktoré by mi ničili život. Za to napríklad tebe to očividne vyhovuje a predpokladám, že aj funguje. Neexistuje totiž žiadny univerzálny správny spôsob ako si organizovať život pretože nikto nie je na 100% neurotypický. Každý by si mal vybrať spôsob organizovania svojho času podľa formy a úrovne svojej neurodiverzity, tak využije čas najefektívnejšie a najpohodlnejšie.

_________________
Gdy ci smutno, gdy ci źle, jebnij format dysku C.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes pobavilo
PříspěvekNapsal: 27 čer 2023 06:57 

Registrován: 06 pro 2018 13:32
Příspěvky: 111
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
Akože o čo ti ide? Pochváliť sa, že si akože zorganizoval nejakú akciu za 2 dni? To ti mam veriť, že si od štvrtka do soboty vybavil všetky náležitosti ako je povolenie od majiteľa pozemku, povolenia od ďalších úradov, zabezpečenie bezpečnosti účastníkov, išlo o hudobnú produkciu pre verejnosť, vieš čo to obnáša podľa zákona?
Vzdialený termín sa ti zdá neprakticky lebo nevieš, čo bude o par mesiacov. To povieš kamošovi čo ťa pozve na svadbu, ktorá bude o pol roka, že sorry, ale ja neviem čo bude o pol roka, keby že je o týždeň dva tak prídem ale takto neviem. Si asi ten dátum zapamätáš a všetko podriadiš tomu aby si na tu svadbu šiel nie? Ak chceš.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes pobavilo
PříspěvekNapsal: 27 čer 2023 07:04 

Registrován: 02 led 2011 12:53
Příspěvky: 855
Kraj: SR - Trenčianský
Nečlovek...jedným slovom by som zhrnul celé tvoje vystupovanie. Ale bolo by to mimo pravidiel.
Napíšem len k tomu organizovaniu, aby si mal vôbec šajnu "wo co gou".
Spískať nejakú minitrápnu rozbíjačku na lúke pre pár ľudí je to najmenej a takéto prvoplánové akcie sú presne na ten štýl, ako popisuješ - nazvime ich spontánne.
Ale keď chce človek spraviť veľkú akciu s nejakým zameraním, kde je nutné rezervovať si termín prenájmu kultúrneho/priestoru, ktorý má väčšinu termínov zabookovaných na rok až dva dopredu, začneš hneď inak uvažovať. Takže sa zamysli nad tým, čo tu trieskaš, lebo to pôsobí dojmom, akoby to písal 15 ročný pubertiak, ktorý má hlavu len na okrasu.
Ďalší aspekt na takú akciu, ktorú som robil ja alebo Ransom je, že musíš zabezpečiť dostatok reprosústav na porovnávanie/odprezentovanie a väčšina tých ľudí ti nepríde behom pár týždňov, lebo majú častokrát program aj na mesiace dopredu. A hlavne - veľmi podstatný komponent - prepínač reprosústav a zapožičanie tiež treba konzultovať s majiteľmi. Viem len o dvoch v ČR a SR. Ostatné drobnosti sa riešia pár dní dopredu.
A o tom aktívnom štýle života by som pomlčal, keďže určite vieš prd o náplni dní väčšiny ľudí, okrem svojich kamošov. A práve preto, že vieš termín v značnom predstihu, vieš si naplánovať všetko okolo toho a povedať svojim kamošom, že zrovna v ten jeden deň nemôžeš, lebo ideš na akciu, o ktorej vieš pol roka dopredu. A keď si ani to nepochopil, tak ...maj sa.

_________________
4xJPA50, 2xJPA250, 2xJPA250, DPA223, Harrison X1000, Teson A2200, A2400, Luxman L-430, Dual CV1462, CS704, DAC MagicPlus, Senn HD558, Golem II


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes pobavilo
PříspěvekNapsal: 27 čer 2023 11:19 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 21 lis 2013 20:38
Příspěvky: 1529
Bydliště: Bratislava
Kraj: SR - Bratislavský
Keďže to očividne celé vnímate úplne ináč ako ja, tak v prvom rade sa ospravedlňujem za môj podľa všetkého nesprávny pohľad na organizáciu stretnutí podobného charakteru. Neuvedomil som si úroven významnosti, serióznosti a komplexity tej akcie.
Na nerešpekt od starších voči mladým ľuďom a ich aktivitám už som zvyknutý, tak to nejdem riešiť.
Ďalej by som vás chcel už len požiadať, aby ste skúsili brať ohľad na moje autistické vyjadrovanie a vnímanie vecí. Drvivú väčšinu času mám problém pochopiť, prečo po pre mňa normálnej otázke či argumente reagujete podráždene, miestami až agresívne a moja následná snaha o vysvetlenie môjho pohľadu na vec je vnímaná ako ďalšia ofenzíva. Áno, občas provokujem, som neústupný alebo mám nedostatky v znalostiach či chápaní riešenej problematiky, ale mnou vnímané množstvo takých prípadov je výrazne menšie, ako celkové množstvo prípadov, kedy obdržím podobne negatívne reakcie.

_________________
Gdy ci smutno, gdy ci źle, jebnij format dysku C.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes pobavilo
PříspěvekNapsal: 27 čer 2023 12:07 

Registrován: 06 pro 2018 13:32
Příspěvky: 111
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
1. Maš autistické vyjadrovanie a vnímanie vecí alebo si autista?
2. Dožaduješ sa rešpektu, ale prezentovaním svojej záhradnej grilovačky si dosť posmešne a bez rešpektu znehodnotil organizovanie iných udalosti, ktoré máju áno, väčšiu serióznosť ako ta nelegálna party na cudzom pozemku (ak to bol pozemok niekoho zo zúčastnených, sorry).


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes pobavilo
PříspěvekNapsal: 27 čer 2023 12:54 
Řádný člen

Registrován: 26 led 2022 11:08
Příspěvky: 220
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
Respekt a uznání jsou hodnoty, jíž Ti poskytuje „odplatou“ společnost (či sociální bublina chceš-li) na základě prokázaných kvalit , činů …. to není nic nárokového ani samozřejmého.
Odprezentovat privátní spářku jako něco světoborného, co by si senioři potřebovali domlouvat kvartál předem?
Nediv se že sklízíš co jsi zasel, a to jich to majorita nekomentovala ono totíž s věkem krom vrásek a povinností přichází i nadhled.
Takže užívej bezstarostné mládí :!: netrvá dlouho

_________________
saigaholic


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes pobavilo
PříspěvekNapsal: 27 čer 2023 13:13 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
S vekom spravidla prichadza rozum, no obcas pride vek sam.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes pobavilo
PříspěvekNapsal: 27 čer 2023 15:14 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 21 lis 2013 20:38
Příspěvky: 1529
Bydliště: Bratislava
Kraj: SR - Bratislavský
Už som písal biblický odstavec detailne reagujúci na každú pripomienku, ktorú som dostal, ale nejako mi po chvíli čítania vašich posledných reakcii došlo, že človek s ASD so slušnou diskusiou v mentálne/vnemovo obmedzenej komunite proste neobstojí.
tatko Tom píše:
S vekom spravidla prichadza rozum, no obcas pride vek sam.
Krásne si to tu celé zhrnul, maximálne súhlasím.

Edit: toto bola za posledné 2 dni prvá úmyselne útočná správa ktorú som napísal. Všetko doteraz som z mojej strany chápal ako slušnú diskusiu bez akéhokoľvek ofenzívneho úmyslu.

_________________
Gdy ci smutno, gdy ci źle, jebnij format dysku C.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes pobavilo
PříspěvekNapsal: 27 čer 2023 16:54 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Dôvodne sa obávam, že si môj post absolútne nepochopil.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes pobavilo
PříspěvekNapsal: 27 čer 2023 19:20 

Registrován: 02 led 2011 12:53
Příspěvky: 855
Kraj: SR - Trenčianský
Tak pokračujeme...
Tvoje pohŕdanie našimi znalosťami, skúsenosťami, vedomosťami, dobre mienenými radami, či napokon organizovaním akcií a ich plánovaním, je podľa teba úplne v poriadku.
Akonáhle ale niekto skritizuje teba, tvoje nápady, výmysli, prvoplánové akcie...tak zrazu sa oháňaš nejakým ASD a schovávaš sa zato.
Ani jeden z nás tu prítomných nemá odkiaľ vedieť diagnózu niekoho na opačnej strane obrazovky.
A z vlastnej skúsenosti ti poviem, že mám vo svojom blízkom okolí ľudí s podobnými vadami a viem, že potrebujú osobitý prístup. Ale my tu neskúmame, kto má akú vadu mentálnu alebo psychickú, ale akustickú.

Na záver dodám, každý z nás je svojím spôsobom "e-mentál". Ja napr. neznesiem v chalupe ceckaté výškače ( Vifa XT), inverzné/perverzné závesy (SPH170) a reproše s nepárnym počtom dier na uchytenie (3,5...).

_________________
4xJPA50, 2xJPA250, 2xJPA250, DPA223, Harrison X1000, Teson A2200, A2400, Luxman L-430, Dual CV1462, CS704, DAC MagicPlus, Senn HD558, Golem II


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes pobavilo
PříspěvekNapsal: 27 čer 2023 19:39 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5958
Kraj: SR - Trenčianský
Ja mám zas rád modré čelá ála JBL a biele membrány.
Necloveka poznám osobne. Podľa môjho je to vcelku fajn a šikovný chalan. Ani mi určite neprišiel ako autista, možno sa tu tak občas chová. Mám tak nejak za to, že to, ako sa prezentuje je dané vekom. Mladý, sebavedomý, ktorý má pocit, že všetci čakajú len na neho. Takých je viac a popravde...tiež som býval mladý a tiež som býval všelijaký (vlastne aj som). Proste potrebuje dostať trochu "zauši" a ono sa to zrovná.
neclovek: Ja viem, že to všetko vyzerá ako agresia voči Tebe, ale časom pochopíš, že to vlastne bolo všetko mienené dobre a že sa Ti len ostatní snažili naznačiť:
1. koleso aj teplá voda už boli vymyslené
2. preraziť hlavou betónový múr nejde
3. nemá význam vyšlapávať slepé chodníčky stále dokola


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes pobavilo
PříspěvekNapsal: 27 čer 2023 20:41 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11108
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Vidím, že jsem přišel poslední. Něco jsem prošvihnul? Co se probírá?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes pobavilo
PříspěvekNapsal: 27 čer 2023 21:21 
Řádný člen

Registrován: 26 led 2022 11:08
Příspěvky: 220
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
Jen takový žabomyší husokachnění, nic zásadního ;)

https://ibb.co/SKzqBC0

_________________
saigaholic


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes pobavilo
PříspěvekNapsal: 27 čer 2023 21:43 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
SEM NIE - prosím...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes pobavilo
PříspěvekNapsal: 27 čer 2023 21:47 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11108
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Ale jo, to je dobrej fór.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes pobavilo
PříspěvekNapsal: 04 črc 2023 07:01 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 21 lis 2013 20:38
Příspěvky: 1529
Bydliště: Bratislava
Kraj: SR - Bratislavský
Aj cez všetkú snahu sa na to nejako neviem vykašlať…

V prvom rade sa ospravedlňujem za urážky v mojom poslednom príspevku. Danú situáciu som mohol skúsiť riešiť aj nejako ináč.

Ďalej by som rád len zopakoval pár vecí:
1. Moju akciu som s ničím neporovnával
2. Ničím a nikým som vedome nepohŕdal - všetky moje reakcie (okrem tej poslednej…) boli seriózne a bez úmyselnej ofenzívy
3. S nikým sa o ničom nehádam
4. Áno, trpím ľahšou formou autizmu

Pokiaľ by mal niekto záujem, kľudne vysvetlím presný mnou vnímaný význam čohokoľvek, čo som napísal. A ak sa nejaký môj výrok niekoho dotkne, bol by som rád, keby som o tom slušne dostal vedieť. Pomohlo by mi to podobným situáciám predchádzať.

Ja sa tu totiž naozaj celý čas pokúšam o normálnu diskusiu.

TLU: Vážim si tvoj komentár, ale ja to všetko ani z ďaleka nevnímam tak jednoducho, ako píšeš.

_________________
Gdy ci smutno, gdy ci źle, jebnij format dysku C.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co vás dnes pobavilo
PříspěvekNapsal: 04 črc 2023 11:55 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11108
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Tak se na to vybodni. Vysvětlovat nevysvětlitelné je ztráta času.
Ano, zavolat kamarádům "večer jdeme pařit" má velkou naději na rychlý úspěch. Počkej pár let až všichni budou mít rodiny, zodpovědnou práci nebo rozestavěný dům, a zkus zorganizovat společnou několikadenní dovolenku na kolech. To najednou všechno zatuhne. Od Nového roku budeš shánět kdo kdy bude mít volno, kdy kdo jakou akci s rodinou, kdy kdo dělá střechu. Každý bude chtít něco jiného, někam jinam a někdy jindy. Já jsem si kvůli tomu několikrát znovu pořizoval nové mladší kamarády. A dnes seru na všechny.

Možná budeš brzo kroutit hlavou jako já:
"Nechceš konečně večer někam zajít a pokecat?"
"Ale my večer koupeme."
"To nemůže ablégra jednou za měsíc vykoupat Jana sama, a jednou za měsíc zase ty, aby mohla ona na jeden den někam vypadnout?"
"Nooo... to asi ne."


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 854 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: laminat, MSN [Bot] a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group